Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Wyznania egzorcysty

Ks. Gabriele Amorth

Polecamy
Wyznania egzorcysty

Wydanie: Częstochowa 2002
ISBN: 83-7168-701-X 
Ilość stron:  224
Oprawa: twarda 
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła

Nasza cena: 15.00 zł

     Opis:

     Światowy bestseller! 14 wydań w języku włoskim, przekłady w 12 językach.

     Jak się bronić przed złym duchem? Jakie są objawy obecności i działania szatana? Czy istnieją gusła, czary, uroki? Czy możemy się od nich uwolnić? Autor - dzieli się długoletnim doświadczeniem egzorcysty. Zachęca do przeciwstawiania się działaniu szatana mocą Słowa Bożego, sakramentów i autentycznego życia chrześcijańskiego.

     Recenzje książki:

Z kim/czym mam do czynienia?

     Największym grzechem naszej cywilizacji jest brak świadomości istnienia zła. Inaczej: zaprzeczenie jakoby zło miało swój wyraz (również osobowy) w rzeczywistości, która nas otacza.

     Czym jest biała magia? Magia dzieli się na białą i czarną. W dzisiejszych czasach króluje mit, że biała magia jest "dobra, nieszkodliwa"; patrz choćby Harry Potter. Jest to mit fałszywy! Wyraźnie należy zaznaczyć, iż magia zawsze związana jest z siłami zła. A że łatwo jest wcisnąć ciemnotę człowiekowi nieposiadającemu podstawowej wiedzy - to oczywiste.

     Pisząc tę książkę ks. Gabriele Amorth korzystał z doświadczenia swojego mistrza o. Candido, własnego doświadczenia oraz innych egzorcystów. W ten sposób powstało dzieło wyjątkowe, które wyrosło z potrzeby współczesności. Czasów, w których wiara maleje drastycznie, a rośnie w siłę zabobon. Choć bowiem większość z nas nie miało doświadczenia choćby spotkania z osobą opętaną, czytając tę książkę, odkrywamy jednak bliskość rzeczywistości zła, w której my także żyjemy, poruszamy się i której jesteśmy częścią.

     Największym grzechem naszej cywilizacji jest brak świadomości istnienia zła. Inaczej: zaprzeczenie jakoby zło miało swój wyraz (również osobowy) w rzeczywistości, która nas otacza. Wyznajemy kult aniołów i świętych, uciekamy się do nich wzywając pomocy. Ale czy zdajemy sobie sprawę, że podobnie czynią także wyznawcy szatana? Tyle tylko, że oni potrzebują "pomocy" z góry czy z dołu w celu zaszkodzenia innym ludziom, w celu czynienia zła.

     Jaka jest najlepsza obrona przed złem? Wierność Bogu wyrażająca się żywą wiarą nacechowaną modlitwą (osobistą, wspólnotową, przed Najświętszym Sakramentem), częstym przystępowaniem do sakramentów świętych (pokuta, Eucharystia) oraz pobożnym życiem.

     Horoskopy, wróżenie z kart (stawianie tarota), seanse spirytystyczne (wywoływanie duchów zmarłych), laleczki voodoo etc. - to zło. Zło bardzo mocno popularyzowane na co dzień, wręcz krzyczące z mediów, książek, gazet itd. Zachwyt dzieci nad wróżkami, czarownicami i innymi bestiami powinien pobudzić rodziców do głębszego zastanowienia się. Tymczasem coraz częściej rodzice wtórują dzieciom przed telewizorem wpadając w bezmiar zła.

     Widzimy, że żyjemy w czasach, kiedy zło się wzmaga. Dlatego tym bardziej powinniśmy być czujni. Aby być czujnymi, trzeba posiąść podstawową wiedzę: co może mi zagrażać i w jaki sposób. Ta książka nie tylko formuje naszą świadomość, ale również uwrażliwia nas na istnienie zła. Nieprzypadkowo pozycja ta jest światowym bestsellerem. Powinna znaleźć się w każdej domowej biblioteczce.


Anna Hojnacka

   

Wasze komentarze:
 Ewa: 18.06.2009, 16:04
  Rana ...ta zadana ... ta niesprawiedliwa ... czasami zdradliwa ... boli ... SErce ...ciernie rozpaczy otaczają i i o PRZEBACZENIE .... wołają ! Czasami .... " czegoś " nie wiemy ...i tym brakiem wiedzy ... Kogoś Ranimy ... i jeszcze dobrze o sobie myślimy . I ja ... Reniu ...pewnie niejedną ...Ranę Ci zadałam bo tak wiele .... nie rozumiałam ... nie wiedziałam ... więc pokornie w Prawdzie przed Tobą staję ... Dłonie Twoje Matczyne Święte ...tak bardzo utrudzone , zapracowane ... czule całuję ...i o wybaczenie proszę ... niech boleść Tych Ran ...w Chawlebne Zostanie przemieniona ... tak jak Rana Pana z Św. Tomaszem zwanym ...niewiernym ...zwiazana !!! Sercem Cię obejmuję ... bo Cię szczerze Miłuję i gorąco pozdrawiam ! Amen !
 kasia: 12.06.2009, 15:50
 tylko.. jak nie ranić, gdy tak ciężko przebaczyć???
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej