Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Przewodnik po głębszej modlitwie

David Foster OSB

Przewodnik po głębszej modlitwie

Wydanie: Kraków 2008
ISBN: 978-83-7595-093-9
Ilość stron:  156
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Wydawnictwo M

Sugerowana cena wydawcy: 19.90 zł Nasza cena: 17.91 zł

     Opis:

     Książka w sposób bardzo praktyczny zgłębia różne drogi i sposoby modlitwy. Na podstawie prostych i doskonale znanych praktyk modlitwy chrześcijańskiej prowadzi do pełnej wewnętrznego pokoju głębokiej modlitwy kontemplacyjnej. Począwszy od podstawowego elementarza modlitwy i głównych idei z nią związanych autor pomaga zrozumieć czytelnikowi, czym jest modlitwa prośby, jak zaakceptować modlitwę pozostawioną bez odpowiedzi, w jaki sposób Bóg mówi do nas poprzez modlitwę, dając nam poznać nam swoją wolę względem nas.

     Autor odpowiada na często nieuświadomioną potrzebę współczesnego człowieka skupienia się na głębszym poziomie modlitwy. Wprowadza człowieka naszych czasów, w sposób tak praktyczny, jak to tylko możliwe, w rzeczywistość kontemplacyjnego wymiaru modlitwy. Zwyczajne życie przeciętnego człowieka potrzebuje pewnej stałej struktury, na której będzie mógł on oprzeć tą niezwykłą, cichą, swobodną modlitwę. Autor podpowiada, jak tradycyjne, powszechnie znane formy modlitwy wykorzystać tak, aby stały się medytacją prowadzącą do prawdziwej modlitwy kontemplacyjnej. Opiera się przy tym na starożytnej tradycji benedyktyńskiej, która od wieków prowadzi adeptów na szerokie wody kontemplacji.

     David Foster jest benedyktynem z opactwa Downside, gdzie pełni funkcję przeora i mistrza nowicjatu. Jest autorem wielu książek z dziedziny duchowości.


Tolle.pl

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej