Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Podróż pragnień

John Eldredge

Polecamy
Podróż pragnień

Wydanie: Warszawa 2006
ISBN: 83-86941-46-4
Ilość stron:  240
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Logos

Sugerowana cena wydawcy: 31.99 zł Nasza cena: 28.79 zł

     Opis:

     W Podróży pragnień John Eldredge pisze: "Wszyscy doświadczamy tego samego dylematu - tęsknimy za prawdziwym życiem, ale nie jesteśmy pewni, gdzie je znaleźć. Zastanawiamy się, czy je w ogóle znajdziemy, a jeśli tak - czy potrafimy zatrzymać je na stałe... Dni życia przychodzą jak zagadka, a naszym świadectwom urodzenia nie towarzyszą odpowiedzi. Musimy wyruszyć w podróż, by znaleźć życie dla nas drogocenne. A przewodnikiem, jakiego nam dano, są pragnienia głęboko ukryte w naszym wnętrzu - pragnienia, które często przeoczamy lub mylimy z czymś innym, a nawet usiłujemy zlekceważyć".

     Niektóre nurty Kościołów chrześcijańskich zdają się nauczać ludzi, by uśmiercali pragnienia, i nazywają to świętością. Eldredge jednak stwierdza: "Chrześcijaństwo nie jest zaproszeniem, by stać się osobą moralną. Nie jest to program, który ma nas doprowadzić do porządku lub zreformować społeczeństwo... W swojej istocie chrześcijaństwo zaczyna od zachęty, by poczuć pragnienie".

     W książce, którą przekazujemy Czytelnikowi, autor zachęca nas do odkrycia na nowo danych nam od Boga pragnień, byśmy mogli znów wyruszyć na poszukiwanie życia, o jakim niegdyś marzyliśmy.

     Recenzje książki:

Nie bójmy się pragnień...

     Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek jakie jest Twoje życie? Czy przynosi Ci ono radość i daje satysfakcję spełnienia? Czy w głębi siebie czujesz, że żyjesz pełną piersią, zgodnie z tym co wyśpiewuje Twa dusza? A może powoli odnosisz wrażenie, że każda chwila wymyka Ci się powoli z rąk, że męczy Cię ta codzienna gonitwa i coraz częściej powtarzasz inny refren: "mam już tego dość, nie tak to sobie wyobrażałem..."?

     W obecnych czasach, wśród zawirowań i ciągłego pośpiechu, tak łatwo można stracić to co najcenniejsze - własne serce, a zgubić serce to utracić wszystko. Jeśli czujesz, że utknąłeś gdzieś na zakręcie życia, nie ufasz swym pragnieniom i boisz się marzyć... Jeśli w głębi odczuwasz niewypowiedzianą tęsknotę za życiem, którego obraz wiernie nosisz wewnątrz samego siebie - nie wahaj się, to najwyższy czas na Twoją osobistą podróż! Dzięki niej na nowo odnajdziesz swoje serce i odkryjesz jego najpiękniejszy sekret...

     W tej intymnej wędrówce pomoże Ci kolejna książka John’a Eldredge’a "Podróż pragnień". Będzie Ci ona przewodnikiem i drogowskazem, po najgłębszych zakamarkach Twojego wnętrza. Być może idąc za wskazówkami autora odkryjesz, że w głębinach własnego "ja" każdy z nas ma szansę odnaleźć to, za czym od dawna tęskni - pragnienie życia. To ono bowiem niczym bijące źródło, sprawia, że każda chwila wydaje się tak cenna, iż warto uwiecznić ją w pamięci. To najgłębsze pragnienia serca uwrażliwiają nas na piękno świata i Bożą miłość. To one pociągają nas ku afirmacji życia.

     Jak wiele więc tracimy tłumiąc, niezauważając, bądź myląc z czymś innym nasze prawdziwe pragnienia. John Eldredge pisze: "Największą ludzką tragedią jest rezygnacja z poszukiwań. Nie ma nic ważniejszego niż życie tkwiące w głębi naszego serca". Dlatego w trakcie czytania niniejszej pozycji, tak często przewija się myśl, byśmy nie ulegali monotonii i nie popadali w sidła rozpaczy, lecz niestrudzenie poszukiwali w sobie tej wewnętrznej siły danej nam od Boga.

     Autor książki przez cały czas zachęca nas byśmy mieli odwagę pragnąć, byśmy otworzyli się na prawdę. I chociaż wiąże się to także z przyjmowaniem bólu (od którego nie uciekniemy), to jednak przekonuje nas że, warto poznawać nasze pragnienia i warto strzec skarbu jakim jest nasze serce. A jak strzec własnego serca? Tego dowiecie się już sami, gdy przeczytacie tę niezwykłą publikację :-)

     Zachęcam i szczerze polecam niniejszą pozycję każdemu, kto odczuwa wewnętrzną tęsknotę za prawdziwym życiem. Pamiętajmy, że w tę osobistą podróż, należy zabrać ze sobą otwarte serce i mapę najskrytszych pragnień. Tylko w ten sposób odnajdziemy w nas niewyczerpane źródło życia, o którym zawsze marzyliśmy.


Anna Kuźniar

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej