Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Miłość potrzebuje stanowczości

James C. Dobson

Kochać i wymagać

Wydanie: Warszawa 2005
ISBN: 82-85435-15-8
Ilość stron:  192
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Vocatio

Sugerowana cena wydawcy: 19.00 zł Nasza cena: 18.05 zł

     Opis:

     Niniejsza książka przedstawia sposoby działania w rodzinie, w której trwa kryzys małżeński. Zawiera ona pewne praktyczne propozycje postępowania, które mogą pomóc w zachęceniu obojętnego partnera do powrotu ku obowiązkom małżeńskim.

     Może to zabrzmi niewiarygodnie, ale właściwym podejściem do konfliktu małżeńskiego można zmienić rozchwiany związek we wspaniałe, zdrowe małżeństwo. Z drugiej strony, nieodpowiednia reakcja w chwilach kryzysu może do końca zdusić tlącą się jeszcze miłość.

     Jeżeli powoli tracicie ukochaną osobę, jeśli wyczuwacie wzbierający brak poszanowania i niechęć ze strony najważniejszej dla Was osoby, to książka ta jest właśnie dla Was. Wiem z doświadczenia, że stanowczość w miłości jest najskuteczniejsza w dręczonym kłopotami małżeństwie. Sądzę, że wkrótce będziecie przekonani o słuszności tego stwierdzenia, nawet jeśli Wasza rodzina nie przeżywa kryzysu.

     Recenzje książki:

Kocham Cię, ale musisz zdecydować kogo Ty kochasz...

     Każdego dnia bombardowani jesteśmy nowinkami o żonie, która wzgardziła słowami przysięgi małżeńskiej, o mężu i ojcu alkoholiku, który pije i znęca się nad swoją żoną oraz dziećmi, o kłopotach w małżeństwie, w rodzinie (źródeł tych informacji jest mnóstwo: prasa, telewizja, a nawet koleżeńskie plotki). Wydaje nam się, że jedynym rozwiązaniem takiej sytuacji jest rozwód lub separacja. Czy jednak kiedykolwiek zastanawialiśmy się czy takie małżeństwo można jeszcze uratować, albo jak nie dopuścić do zdrady czy znęcania się?

     James C. Dobson swoją książkę Miłość potrzebuje stanowczości kieruje głównie do osób skrzywdzonych przez swoich współmałżonków. Osoby te cierpią przede wszystkim dlatego, że nadal (pomimo niewierności męża/żony) kochają tych, z którymi zdecydowali się przejść przez całe życie. Wybaczają im zdradę i chcą przy sobie zatrzymać, nawet kosztem upokorzenia.

     Autor przedstawia nam koncepcję miłości stanowczej. Według niej żona nie może udawać, że nie widzi, że mąż wraca coraz później z pracy, odbiera telefony od kobiet, których ona nie zna. Mąż również nie może pozwalać żonie wierzyć, że nie wie o jej romansie. Nie może jej również pozwolić przypuszczać, że on taką sytuację akceptuje.

     Koncepcja miłości stanowczej zakłada, że należy doprowadzić do konfrontacji, jeżeli pojawi się problem niewierności czy braku szacunku w małżeństwie. W czasie takiej rozmowy należy małżonkowi uświadomić, jak wielka jest miłość do niego, lecz co ważniejsze - postawić ultimatum. Niewierny(a) mąż/żona musi wybrać pomiędzy swoją rodziną a kochankiem.

     Taka postawa może się wydawać bardzo bolesna, jednak pozwoli ona osobie skrzywdzonej zachować szacunek dla siebie, a tej, która zdradziła da wolność i dzięki temu może ona zrozumieć, czego tak naprawdę chce, kogo tak naprawdę kocha. Doświadczenie zawodowe Jamesa C. Dobsona pokazuje, że w ten sposób wiele małżeństw i rodzin zostało uratowanych i uzdrowionych.

     W książce autor zamieścił przykłady listów, jakie otrzymuje od poszkodowanych. Każdy list omawia i wskazuje na błędy, które popełniły te osoby chcąc ratować własne małżeństwo. W innym zaś rozdziałach przytoczone są rozmowy, które autor przeprowadza podczas własnej audycji radiowej.

     W książce tej autor porusza też inne problemy, takie jak samotność, gniew i bierność wobec niego, wskazówki jak uczynić małżeństwo dobrym i szczęśliwym... Daje też wiele innych rad, które poparte są przykładami zaczerpniętymi z doświadczenia zawodowego Jamesa C. Dobsona.

Katarzyna Dąbek

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej