Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Twoje urzekające serce

Stasi Eldredge

Polecamy
Twoje urzekające serce

Wydanie: Poznań 2007
ISBN: 978-83-86941-58-2
Ilość stron:  150
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: W drodze

Sugerowana cena wydawcy: 29.99 zł Nasza cena: 26.99 zł

     Opis:

     Autorka bestselleru "Urzekająca" proponuje przewodnik pomocny przy ponownym odkryciu romansu i piękna w "twoim urzekającym sercu". Jest przekonana, że każda kobieta w głębi swego serca tęskni za trzema rzeczami: za przeżyciem romansu, za odsłonięciem swojego piękna, za odegraniem niezastąpionej roli we wspaniałej przygodzie.To Bóg umieścił w sercu kobiety te pragnienia, aby skłonić ją do odkrycia w sobie kobiety jaką stworzył.

     Recenzje książki:

Pragnienia kobiety

     Czym jest kobiecość? Biorąc pod uwagę wszystkie publikacje o biologicznych i psychicznych cechach, charakterystycznych dla "słabej płci", bardzo mało mówi się o kobiecej duchowości, specyficznych pragnieniach, kobiecym sercu i duszy. Książka Stasi Eldredge dotyka tych tajemnic w poruszający sposób.

     Biorąc do ręki tę książkę, zadawałam sobie pytanie - czym różni się ta pozycja od Urzekającej S. i J. Eldredge'ów? Wszak i tytuł podobny, i autorzy ci sami... Po przeczytaniu mogę powiedzieć, że jest to jednak coś innego. Książka ta w szczególny sposób oddziałuje na zmysły - piękne zdjęcia, zaznaczone inną czcionką fragmenty tekstu, cytaty, śliskie, grube kartki i twarda oprawa dają wrażenie obcowania z małym dziełem sztuki. Tej książki się nie czyta, ale... kontempluje.

     Prowokuje ona do refleksji, pobudzając jednocześnie swym pięknem, odwołując się do naszych marzeń, wyobrażeń, uczuć. Estetyka książki dopasowana jest więc do jej zawartości. A treść... odwołuje się do głębokich tajemnic kobiecego serca. Przywołuje przed oczy nam - kobietom - naszą wartość, pokazuje nasze piękno, i to, co jest naszym najgłębszym powołaniem, a jednocześnie spełnieniem pragnień.

     Nie da się przemilczeć faktu, że przynależność do płci pięknej bywa wiele razy źródłem kłopotów, powodem cierpienia, upokorzenia i bycia wykorzystywaną. Autorka zachęca do tego, by wejrzeć w swe serce, chronić je jak swój największy skarb, żyć zgodnie z jego rytmem, strzec jego bogactw, a także nie pozwolić na jego lekceważenie. Gdzieś w głębi czuje się, że refleksje zawarte i zilustrowane w tej książce dotykają samej istoty rzeczywistości naszej płci.

     Dlatego warto sięgnąć po tę książeczkę, pobudzić do życia swe pragnienia, odrodzić swą kobiecość, pożywić swe kobiece serce. Myślę, że jest to wspaniały prezent dla bliskiej osoby lub... dla samej siebie.


Emilia Fornalczyk

   

Wasze komentarze:
 Martita: 04.02.2008, 23:50
 śliczne i z serca:D
 Renata: 11.09.2007, 17:36
 FCB... staram się pisać. Dzięki Gospiemu, moje rozważania są tutaj. Widzisz, piszę to co przeżyłam, przeżywam ...opisuję swe upadki, powstania; ucieczki i powroty. Piszę, bo to....pomaga mi się odnaleźć, zrozumieć mą drogę... To jest moja rozmowa z Chrystusem. Kocham taką rozmowę ...bo wtedy staję przed Nim jako ktoś bardzo bliski, zadaję Mu pytania ...czasami się kłócę ...ale, ważne jest w tym to, że staję przed Nim otwarta, staję przed Nim w tym co mam i kim jestem. Dziękuję Gospi i FCB :)
 FCB: 11.09.2007, 12:23
 Kiedys mialem podobne uczucia. Teraz czuje ze moje serce coraz bardziej sie zatruwa grzechem.. To co piszesz jest piekne! To prawdziwa, bliska relacja z Chrystusem! Pisz prosze tutaj czesciej.
 Agata: 10.09.2007, 21:18
 Zazdroszcze Ci :) i zycze zebys zawsze miala takie uczucia do Niego :)
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej