Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Optymizm ...skąd go brać i jak nie stracić

Luigi Anolli

Polecamy
Optymizm ...skąd go brać i jak nie stracić

Wydanie: 2008
ISBN: 83-7015-924-9 
Ilość stron:  132
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Księgarnia św. Wojciecha

Nasza cena: 19.90 zł

     Opis:

     Czym jest optymizm? Czy można go zmierzyć? Jak wpływa na nasze życie?

     Książka prezentuje zagadnienia związane z optymizmem w jego różnych aspektach i wyrazach. Czytelnik nie znajdzie w niej gotowych recept, publikacja pomoże mu natomiast wypracować pozytywne myślenie i ulepszyć stosunek do życia. Pamiętaj - więcej optymizmu, więcej szczęścia!

     Recenzje książki:

Coś optymistycznego...

     Drodzy Czytelnicy! Czy brakuje wam ostatnio pozytywnych bodźców? Jesteście zmęczeni ciągłą pracą i nauką, nie chce wam się rano wstawać? To może oznaczać, że czas na zmianę waszego nastawienia do życia. Proponuję zacząć od przeczytania ciekawie napisanej książeczki Luigi Anollego.

     Muszę przyznać, że zanim sięgnęłam po tę książkę, niewiele wiedziałam na temat tego, skąd czerpiemy optymizm i jak się go nauczyć. Dlatego z ciekawością zaczęłam o tym czytać. Dowiedziałam się wielu bardzo ciekawych informacji.

     Luigi Anolli podzielił swoją pracę na dziesięć krótkich rozdziałów. Ponieważ pojęcie optymizmu bada tzw. psychologia pozytywna, autor książki rozpoczyna od wyjaśnienia, czym się konkretnie zajmuje ten dział psychologii. Następnie przechodzi do omówienia definicji optymizmu oraz jego wpływu na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Mnie najbardziej spodobał się rozdział dotyczący zróżnicowania narodów pod względem optymizmu. Autor pisze tam na przykład, że w społeczeństwach północnoamerykańskim dobre samopoczucie jest nieomalże obowiązkiem społecznym, podczas gdy w kulturze japońskiej dominuje pesymizm, który obrazuje przekonanie, że "szczęście i nieszczęście podróżują razem, nieszczęście przybywa na kole szczęścia".

     Luigi Anolli stara się również obalić niektóre mity, np. to, że pesymizm jest przeciwieństwem optymizmu. Ponadto autor załączył do swojej książki trzy różne testy na mierzenie optymizmu. Zapewniam Was, że tylko pozornie są one skomplikowane w użyciu.

     W ostatnim rozdziale autor odpowiada na następujące pytanie: czy można nauczyć się optymizmu? Otóż istnieje kilka technik, które mogą być pomocne dla wszystkich smutasów do nauki pozytywnego myślenia, jak chociażby pisanie pamiętnika czy sporządzenie własnego wykresu "antypesymistycznego".

     Optymizm jest ważnym elementem naszego życia. Wpływa na nasze samopoczucie. Pozwala nam dostrzec pozytywne aspekty każdej sytuacji, a przy tym nie pomija także tych negatywnych. Na koniec przytoczę słowa samego autora: "Optymizm jest jak uśmiech: wymuszony staje się grymasem. Optymizm, jeśli jest udawany i obowiązkowy, staje się pustką i bezsensowną parodią. Ale prawdziwy jest promykiem rozświetlającym nasze życie".


Agnieszka Gromadzka

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej