Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Z młodzieżą spokojnie o... wolności

Ks. Piotr Pawlukiewicz

Polecamy
Z młodzieżą spokojnie o... wolności

Wydanie: Warszawa 1997
ISBN: ISBN 83-900896-4-5 
Ilość stron:  130
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Liberton

Nasza cena: 9.70 zł

     Opis:

     Czym różni się wolność od samowoli? Czym jest prawdziwe wyzwolenie, a czym wyzwolenie pozorne, kończące się ostateczną niewolą? Właśnie te problemy autor próbuję ukazać przez dziesiątki przykładów i historii z życia młodych ludzi.

     Recenzje książki:

Kim jesteś?

     "Wy - dorośli, rodzice, nauczyciele i księża - jesteście jak snajperzy. Zawsze traficie w to, co najprzyjemniejsze, co najbardziej fascynujące. Odkryje człowiek czar papierosowego dymu, już słyszy: nie wolno! Weźmie do ręki kieliszek z winem, natychmiast pada strzał: chcesz zostać alkoholikiem?!...".

     Takie słowa usłyszał ks. Piotr Pawlukiewicz od pewnego młodego chłopaka. Z pewnością i Tobie Drogi Czytelniku te słowa nie są obce. Sfera wolności, zwłaszcza w kręgach dorastających ludzi, budzi wiele kontrowersji i sporów. Młodzi różnie reagują na zakazy: jedni przytakują grzecznie główką, a później w konspiracji robią to, na co mają ochotę, inni unikają źródeł, z których płynie ograniczenie ich wolności, jeszcze inni stawiają pytania w stylu "a dlaczego nie wolno?". Ks. Piotr jako jeden ze "snajperów" podjął próbę odpowiedzi na powyższe pytanie w książce "Z młodzieżą spokojnie o wolności".

     Warto wspomnieć, że ks. Pawlukiewicz jest znanym i cenionym duszpasterzem zwłaszcza w środowiskach akademickich. Głosi rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla grup polonijnych. To, co najbardziej przyciąga młodych to jego urzekający styl odpowiadania na nurtujące pytania dotyczące wiary w sposób prosty, konkretny i często okraszony humorem.

     Autor w niniejszej publikacji rozważa następujące kwestie:

  • Dlaczego czynienie zła przychodzi tak łatwo, a nad dobrym uczynkiem trzeba się wysilić?
  • Dlaczego tak wiele ludzi stosuje metodę "końskich klapek"?
  • Czy chrześcijanie są ludźmi wolnymi?
  • Co zrobić, by nie "odpaść od ściany" szczęścia?
  • Kogo interesuje nasza wolność?
  • Czy wiesz komu wierzysz?
  • Być sobą - to znaczy kim?
  • "Róbta co chceta" - hipokryzja wolności?
     Książka jest napisana bardzo przystępnie i humorystycznie. Ponadto umieszczenie wielu przykładów z życia czyni treść bardziej autentyczną. Trzeba nadmienić, że po przeczytaniu tej pozycji, ze względu na różnorodność wątków można mieć problem z uchwyceniem głównej myśli. Dlatego ostatni rozdział książki jest pewnego rodzaju pomocą i wyjaśnieniem, o co w niej chodziło. Zapewniam jednak, że lektura jest ciekawa i daje do myślenia.

     Drogi Czytelniku! Jeżeli czujesz się osaczony nakazami i zakazami "snajperów", zachęcam Cię do przeczytania tej publikacji. Być może dzięki niej na nowo odkryjesz drogę, która ukarze Ci prawdziwe źródło wolności i sprawi, że zaprzestaniesz walk na froncie domowym i szkolnym.


Anna Kuźniar

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej