Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Zorganizowany menedżer. Koniec z odkładaniem spraw na później

Ken Blanchard, Steve Gottry

Polecamy
Zorganizowany menedżer. Koniec z odkładaniem spraw na później

Wydanie: 2006
ISBN: 83-246-0381-6 
Ilość stron:  160
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Helion/ OnePress

Nasza cena: 29.00 zł

     Opis:

     Ta książka zdopinguje Cię do energicznych działań... jeśli tylko nie odłożysz jej na później.

     * poczekam z tym, aż będę miał wolną chwilę,
     * teraz nie jest odpowiedni moment,
     * dzisiaj jestem za bardzo zmęczony.

     Ciągle coś odwlekasz. I okazuje się, że odpowiedni moment nigdy nie nadchodzi, a Ty wiecznie jesteś zajęty. Efektem są spóźnialstwo i stres - przekraczasz terminy, powodujesz kryzysowe sytuacje i masz do siebie pretensje. W gruncie rzeczy wiesz, że załatwiając wszystko na bieżąco, miałbyś o wiele mniej pracy. Ale wzruszasz tylko ramionami i dalej powiększasz zaległości. Teraz możesz zmienić sytuację.

     Niezwykłe bestsellery Kena Blancharda uczyniły z niego rozpoznawalną na całym świecie legendę biznesu. Miliony ludzi zaglądają do jego książek w poszukiwaniu nowatorskich technik zarządzania, przywództwa i obsługi klienta. Tym razem Blanchard radzi, jak pokonać jedną z najgorszych plag w miejscu pracy - odkładanie spraw na później.

     Zorganizowany menedżer to historia Boba, typowego menedżera średniego szczebla, który zazwyczaj robi wszystko za pięć dwunasta. Bob nie dotrzymuje terminów. Skupia się na błahostkach i nie znajduje czasu na to, co ważne. Podobnie jak koledzy, ciągle szuka wymówek. Wreszcie trafia do Głównej Inspektor ds. Efektywności, która przemienia go w menedżera punktualnego i skutecznego.

     Recenzje książki:

>Dozwolone od lat...?!

     Zjawisko to ma wiele określeń. Można je nazwać zwlekaniem, opóźnieniem bądź też odkładaniem spraw na później. Doświadczenie wielu ludzi. A może raczej należałoby powiedzieć, iż jest to podstępny wróg, z którym walczy wiele osób...

     Niniejsza książka może dostarczyć skutecznych narzędzi w walce z tym "wrogiem". Bardzo ciekawa jest jej forma, gdyż nie jest to wykład na temat odkładania spraw na później. Książka jest opowieścią o Bobie, pracowniku pewnej firmy, który zyskał miano Boba Wiecznie Spóźnionego Menedżera czy też Boba Menedżera Na Ostatnią Chwilę. Akcja koncentruje się wokół starań, by stał się on Bobem Zorganizowanym Menedżerem. Dzięki takiej formie, treści przedstawione w książce o wiele łatwiej pozostają w pamięci, a przez to łatwiej jest stosować w swoim życiu przedstawione metody.

     Autorzy książki we wstępie zadają pytanie, dlaczego ludzie odkładają sprawy na później. Powodem tego jest - ich zdaniem - brak jasnego, wyraźnego oglądu odnośnie do tego, co jest naprawdę w życiu ważne, co zaś nie. Skutkiem odwlekania spraw na później jest spóźnialstwo, kiepska praca oraz stres wynikający ze zwlekania. Przedstawiają oni strategię, która sprawdziła się w przypadku takich dwóch gości, którzy napisali tę książkę.

     Co to za strategia? To "Strategia Trzech P". Brzmi trochę skomplikowanie, może dziwnie, ale w rzeczywistości jej zasady są bardzo proste w zastosowaniu i to nie tylko przez menedżerów - mogą one służyć każdemu. Jedyne czego wymagają, to zwyczajnie naszego wysiłku, naszej pracy nad swoimi złymi nawykami, a te zazwyczaj bywają trudne do przełamania. Jeśli nie włożymy w to pracy, nie spodziewajmy się dobrych rezultatów. Nie ma co wtedy narzekać, że strategia nie działa. Druga ważna sprawa to czas, czekanie. Nie od razu będą piękne owoce. Wszak najpierw sadzi się ziarenko, później ono obumiera, tworzą się korzenie i tak wszystko po kolei i powoli. Może najtrudniej nam właśnie o tę cierpliwość w czekaniu...


Justyna Królak

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej