Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Żyć mocniej

John Eldredge

Polecamy
Żyć mocniej

Wydanie: Poznań 2006
ISBN: 83-7033-594-2
Ilość stron:  376
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: W drodze

Sugerowana cena wydawcy: 39.00 zł Nasza cena: 37.05 zł

     Opis:

     Posłuchaj, w twoim życiu czegoś brakuje... Zostałeś stworzony do czegoś więcej! Wiesz o tym! O tej tęsknocie za "czymś więcej", o pragnieniu "życia mocniej" pisze w swojej książce John Eldredge, znany polskim czytelnikom przede wszystkim jako autor książki Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy.

     Żyć mocniej to wybór najlepszych tekstów Eldredge'a rozpisanych na poszczególne dni roku. Świetny przewodnik w osobistej refleksji nad swoim życiem! Pomaga odkrywać, nazywać i spełniać wpisane w serce człowieka pragnienia i tęsknoty.

     Recenzje książki:

Przewodnik po Życiu...

     Każdy dzień przynosi nam coś nowego, codziennie spotykamy się z różnymi sytuacjami, które potrafią nas zaskoczyć. Potrzebujemy wsparcia, otuchy i słów, które otworzą nam oczy. Potrzebujemy słów, które pomogą nam się rozwijać i zdobywać szczyty swoich serc. Nie zawsze sami jesteśmy w stanie dojść do wszystkiego. Warto mieć przewodnik, który będzie nam serwował codzienną dawkę słów, które zmuszą nas do myślenia nad sobą, nad swoim postępowaniem i pokażą jak można zrobić inaczej...

     Każdy z nas potrzebuje takich słów, które pociągną go do twórczego myślenia nad swoim życiem. Gdzie człowiek wyrwie się z monotonii swojego życia, ze swojej bezczynności i z cielęcego godzenia się z losem. Może w końcu otworzą się jego oczy i zobaczy, że wszystko jest w jego rękach, wszystko jest w zasięgu jego spojrzenia. Może wejść na szczyty... Nie musi siedzieć w kącie, gdzie nikt go nie będzie zauważał, nie musi tkwić w ciągłych stereotypach. Może być przede wszystkim sobą i wcale nie musi się ukrywać, i wstydzić swojego ja. Nie musi uciekać przed swoimi marzeniami i pragnieniami. Może być bohaterem swojego własnego życia.

     Słów Johna Eldrgde'a nie da się czytać bez żadnego zastanowienia. Fakt, autor pisze takim językiem, że czytelnik czyta książkę jednym tchem. Jednakże do jego słów chce się ciągle wracać. Można otwierać książkę na przypadkowej stronie i czytać. Dlatego też książka "Żyć mocniej" jak najbardziej ma sens. Jest to zbiór wybranych fragmentów z różnych książek Eldredge’a, które ułożone w całość tworzą przewodnik na cały rok.

     Pomysł przewodnika jest bardzo dobry. Język Eldredge'a jest jasny i wciągający. Trzeba jednak pamiętać, że za jego słowami kryje się bardzo dużo treści. Słowa, które niosą ze sobą dużo cennych myśli i poglądów. Kiedy człowiek ma do przeczytania na cały dzień jeden fragment, może poświęcić mu więcej czasu, bardziej wejść w głąb i sens słów. Dzięki temu może się nimi delektować i odkryć w nich to, co najważniejsze. Poza tym mając dany fragment, możemy przeczytać go kilka razy. A czasami człowiek potrzebuje, żeby usłyszeć coś kilka razy. Niekiedy dopiero po kilku takich spojrzeniach na tekst człowiek odkrywa coraz więcej, a może i za każdym razem coś nowego.

     Zasiadając do czytania książki "Żyć mocniej", warto przeczytać wcześniejsze pozycje autora. Można tutaj wymienić Dzikie Serce, Urzekająca, Pełnia Serca, Podróż Pragnień itd. Przewodnik Eldredge jest jakby książką, która wiąże wszystkie te pozycje wyżej wymienione. Dopiero mając je wszystkie za sobą, mamy tak naprawdę całość. Polecając tę książkę, zarazem polecam inne pozycje autora.

     Lubisz naprawdę dobre książki? Chcesz mieć w swojej biblioteczce coś, co warto mieć pod ręką? Polecam książki Eldredge'a. Gwarantuję - nie będziesz żałował!!!


Karolina Ludwiczak

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej