Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Twoje drzewo osobowości

Ross Campbell

Polecamy
Twoje drzewo osobowości

Wydanie: Warszawa 2001
ISBN: 83-901347-6-4  
Ilość stron:  260
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Logos

Sugerowana cena wydawcy: 29.90 zł Nasza cena: 26.91 zł

     Opis:

     Gdy dowiesz się, jaki jesteś, będziesz wiedział, na co cię naprawdę stać. Poznanie swojej prawdziwej osobowości pozwoli ci osiągnąć wewnętrzny spokój.

     Florence Littauer odwołuje się tu do podstawowych typów osobowości znanych z Osobowości plus - tej niezwykle poczytnej książki.

     Tym razem jednak ujmuje temat głębiej - ukazuje, jak rodzinne koligacje i uwarunkowania mogą maskować naturalny temperament. Nie pisze jednak naukowej rozprawy, lecz zgodnie ze swoją sangwiniczną osobowością uczy bawiąc zarazem.

     Recenzje książki:

Kim naprawdę jesteś?

     Książka jest przeznaczona dla tych wszystkich, którzy żyjąc z dnia na dzień nieco pogubili się, zatracili własną tożsamość i nie potrafią odpowiedzieć na pytania: kim tak naprawdę jestem? Jakie są moje pragnienia i potrzeby? Czy opowiadając innym o sobie mówię prawdę, czy też może przybieram maskę? Drogi czytelniku! Jeżeli jesteś jedną z tych osób, musisz sięgnąć po Twoje drzewo osobowości.

     Florence Littauer jest znanym mówcą i pisarką. Największą sławę przyniosła jej książka pt. Osobowość plus. [zobacz] Natomiast proponowane Wam obecnie przez Tolle Twoje drzewo osobowości stanowi niejako jej pogłębioną kontynuację. Dlatego myślę, że warto zapoznać się z obydwoma dziełami.

     Każdy z nas może stworzyć własne drzewo osobowości, czyli opisać dokładnie cechy swojego temperamentu i przedstawić je w formie drzewa. Autorka rozpoczyna od podziału ludzkiego temperamentu na cztery podstawowe typy: sangwinika, choleryka, flegmatyka, melancholika, a następnie bardzo wnikliwie je omawia. Dlatego pierwszym naszym zadaniem jest sprawdzenie, do jakiego typu osobowości należymy. W tym celu został umieszczony specjalny test, który ma pomóc każdemu odnaleźć własną tożsamość. Gdy już przejdziemy ten etap poznania samych siebie, możemy przystąpić do naszkicowania naszego drzewa osobowości.

     F. Littauer zwraca uwagę na wiele rzeczy, których my sami często nie zauważamy, np. pisze, że obserwując siebie i słuchając dokładnie tego, co o nas mówią najbliżsi (rodzice, krewni, przyjaciele), nie tylko możemy poznać, kim tak naprawdę jesteśmy, lecz także nauczymy się rozumieć potrzeby innych ludzi. Ponadto została tutaj mocno zaakcentowana rola wychowania w kształtowaniu ludzkiej osobowości. Jest również rozdział przeznaczony dla rodziców, którzy nie potrafią właściwie odczytać potrzeb swoich dzieci. Warto jeszcze dodać, że autorka swoje wywody obrazuje za pomocą przykładów zaczerpniętych z własnego życia.

     Osobiście zachęcam każdego do przeczytania tej książki, możecie bowiem dojść do zaskakujących wniosków, a jednocześnie doskonale się przy tym bawić. Nie jest to bowiem rozprawa naukowa, lecz zrozumiale napisana, atrakcyjna propozycja dla wszystkich czytelników. Przyznaję, że ja sama dowiedziałam się o sobie wielu nowych rzeczy i zaczęłam inaczej postrzegać zarówno siebie, jak innych ludzi. Dlatego polecam!


Agnieszka Gromadzka

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej