Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Sekty - co każdy powinien wiedzieć

Piotr Tomasz Nowakowski

Polecamy
Sekty - co każdy powinien wiedzieć

Wydanie: Tychy 1999
ISBN: 83-912429-0-0 
Ilość stron: 112
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Maternus Media

Nasza cena: 15.00 zł

     Opis:

     Od tej książki należałoby zacząć poznawanie tematyki sekt...

     Książka Piotra Tomasza Nowakowskiego stanowi doskonałe wprowadzenie do tematu. Autor prostym i bogatym w przykłady językiem przeprowadza czytelnika przez tematykę definicji sekty i różne stopnie zagrożeń ze strony destrukcyjnych kultów.

     Następnie omawia metody rekrutacji i uzależniania oraz proponuje sposoby rozpoznania sekty i pierwszej pomocy, jeśli ktoś z bliskich zwiąże się z sektą.

     Dopełnienie książki stanowią świadectwa byłych członków grup destrukcyjnych.

     Recenzje książki:

Wiedza - najskuteczniejsza broń

     W Polsce niewielki procent ludzi zdaje sobie sprawę z destrukcyjnej działalności sekt, a tylko niektórzy z nich posiadają wystarczającą wiedzę, by móc problemowi przeciwdziałać.

     Jeżeli nie chcemy, aby sekty nadal wykorzystywały naszą niewiedzę, powinniśmy sięgnąć do fachowej literatury, która pomoże nam to zmienić.

     Pod koniec lat osiemdziesiątych nasz kraj zalała prawdziwa fala nowych ruchów religijnych, sekt i subkultur młodzieżowych. Ich działalność nie pozostaje bez wpływu na społeczeństwo, rodzinę, jak wreszcie na poszczególną jednostkę. Często można by było uchronić człowieka przed tragicznymi skutkami przynależności do tego typu ruchów, gdybyśmy posiadali odpowiednią wiedzę na temat ich działalności.

     Często jednak nie wiemy, gdzie szukać rzetelnych informacji.

     Jedną z lepszych publikacji na naszym rynku jest książka doktora P.T. Nowakowskiego pt. "Sekty. Co każdy powinien wiedzieć". Jest to publikacja zawierająca najważniejsze zagadnienia z tej dziedziny. Książka została napisana przez człowieka dobrze zaznajomionego z problematyką sekt, a przez to jest o niebo lepsza od licznych prac teoretyków, którzy nie mieli nigdy bezpośredniego kontaktu z opisywanym przez siebie zjawiskiem.

     W pierwszych trzech rozdziałach autor opisuje nam cały proces zdobywania i wcielania nowych członków do grupy destrukcyjnej. Następnie pokazuje jak sekty uzależniają swoich adeptów poprzez kontrole zachowań, myśli, uczuć i informacji. W rozdziale V daje cenne wskazówki pozwalające rozpoznać organizację o sekciarskim charakterze, co jest niezwykle ważne w początkowej fazie werbunku, kiedy najłatwiej uchronić się przed dalszym oddziaływaniem grupy na naszą psychikę.

     Jak na dobrą publikację przystało, oprócz wiedzy teoretycznej znajdziemy tutaj przejmujące świadectwa byłych członków sekt, dokumenty na ten temat oraz to, co jest niezwykle istotne dla bliskich ofiar tego typu ruchów: adresy ośrodków zajmujących się pomocą osobom uwikłanym w sekty.

     Tę książkę naprawdę warto przeczytać! Pomaga lepiej zrozumieć działanie grup manipulacyjnych, obala narosłe wokół tego tematu mity i pomaga skuteczniej przeciwdziałać problemowi. Jeśli nawet jeszcze nigdy nie zetknąłeś się z tego typu zjawiskiem, to nie lekceważ zagrożenia i pozwól sobie na nabycie odpowiedniej wiedzy, która jest najskuteczniejszą bronią przeciwko sektom.


Joanna Chaberska


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść

Nowości

Cel życiaWierzyć nie rozumiejąc Tyś przy poczęciu ogniem miłości pałała...Tyś przy poczęciu ogniem miłości pałała...

Historia i tradycja modlitwy Pod Twoją obronęHistoria i tradycja modlitwy "Pod Twoją obronę"

Początki kościoła katolickiego na BiałorusiPoczątki kościoła katolickiego na Białorusi

Streszczenie encykliki Fides et ratio (Wiara i rozum)Streszczenie encykliki Fides et ratio (Wiara i rozum)

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej