Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Sztuka bycia kobietą

Margaret Hardisty

Polecamy
Sztuka bycia kobietą

Wydanie: Warszawa 2008
ISBN: 83-7146-204-2 
Ilość stron:  176
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Vocatio

Sugerowana cena wydawcy: 24.00 zł Nasza cena: 21.60 zł

     Opis:

     Trudne sytuacje małżeńskie, w których mąż nie interesuje się potrzebami swojej żony czy rodziny, lecz zamyka się w swoim "męskim" świecie wymagają specjalnego postępowania i użycia całego kunsztu kobiecej mądrości i bogactwa wrażliwości.

     Jest wprost zadziwiające, jak w dzisiejszych czasach wielu kobietom brak tej, czasami wprost elementarnej, życiowej mądrości. Nawet nie wiedzą, na czym ona polega, nie mówiąc o subtelnym jej stosowaniu. Książka Sztuka bycia kobietą jest tą skarbnicą sekretnej wiedzy, którą kiedyś kobiety przekazywały sobie, ucząc młode mężatki, jak budować trwałe, ciepłe i mocne związki dające szczęście całej rodzinie.

     To nie jest książka dla pań, których celem jest manipulowanie mężczyznami. Takiej wiedzy w niej nie ma. Ta książka skierowana jest do tych kobiet i dziewcząt, które pragną w życiu mocnego fundamentu i doświadczenia prawdziwej, głębokiej miłości wyrażanej w sposób konkretny i bardzo wymierny. Mądrość w niej zebrana może w niezwykły s posób przemienić ich osobiste związki i sprawić, że w oczach swych mężczyzn będą na zawsze miłowane, podziwiane i niezastąpione.

     Mężczyzna najczęściej nie jest tak wrażliwy jak kobieta, wielu rzeczy po prostu nie rozumie. Kobieta jednak może nauczyć się sposobów takiego postępowania, by otworzyć jego oczy na nieocenioną wartość jaką wnosi w jego życie i sprawić, by to jemu samemu zaczęło zależeć na budowaniu ciepłego, trwałego związku. Mądrzy, opiekuńczy mężczyźni i dobrzy ojcowie rzadko stają się takimi sami z siebie. Ich dojrzewanie do ról jakie pełnią w życiu zależy w ogromnym stopniu od mądrości ich kobiet.

     Recenzje książki:

Między nami mężatkami...

     Przeżywasz trudne małżeńskie chwile? Masz wrażenie, że twój mąż zupełnie cię nie rozumie i że już dawno skończył się miesiąc miodowy? A może po prostu chciałabyś zmienić parę rzeczy w swoim związku? Jeżeli na większość z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco, to znaczy, że na półce twojej domowej biblioteczki brakuje jeszcze książki Margaret Hardisty - o kobiecych sposobach wpływania na mężczyzn... :-)

     Książka "Sztuka bycia kobietą" skierowana jest do kobiet, które szukają skutecznych sposobów na polepszenie życia małżeńskiego oraz pragną poprawy swoich kontaktów z partnerem. Jest ona również skarbnicą wiedzy dla tych przedstawicielek płci pięknej, które dopiero planują założenie rodziny i jak pisze sama autorka, chcą "przemienić ich osobiste związki i sprawić, że przez swych mężczyzn będą zawsze miłowane, podziwiane i staną się dla nich niezastąpione".

     Jedną z podstawowych prawd, jaką próbuje swoim czytelniczkom wytłumaczyć i przekazać autorka jest to, że mężczyzna "po prostu wielu rzeczy nie rozumie" i że to w interesie samej kobiety jest stworzenie mu odpowiedniego podłoża do budowania ciepłego związku. Nierzadko towarzyszą temu dni pełne znoju, ale wziąwszy pod uwagę wrodzoną kobiecą skłonność do poświęceń, działania podpowiadane przez autorkę mogą przynieść zadziwiająco skuteczne efekty.

     Zawiodą się te z was, które w prezentowanej tu publikacji szukać będą magicznych sztuczek na wytresowanie mężczyzny swojego życia. Proponowane przez autorkę rozwiązania są często zadziwiająco skuteczne, lecz wymagają dużo cierpliwości, odwagi i uporu w dążeniu do celu. Autorka poświęca wiele uwagi stereotypowi żony uległej, milczącej cierpiętnicy. Pokazuje, jak wyzbyć się nieuzasadnionych kompleksów i zobaczyć w sobie kobietę zasługującą na miłość i szacunek. Analizuje szereg podstawowych błędów popełnianych w kontaktach z partnerem, począwszy od manipulacji, kończąc na zagadnieniu przerostu oczekiwań i wymagań.

     W książce tej przeczytacie również o tym, jak dbać o wygląd zewnętrzny i czego w związku z tym mężczyzna NIGDY nie może zobaczyć, jak najlepiej rozwiązywać problemy finansowe, organizować romantyczne wieczory, ale także jak poradzić sobie ze zdradą czy przemocą w rodzinie.

     Zagadnień poruszanych w tej książeczce jest wiele i zobrazowane są one przez liczne anegdoty i przykłady prosto z życia. Widać również, że autorce nie zabrakło przy pisaniu poczucia humoru. Zachęcam do przeczytania "Sztuki bycia kobietą.", książki, która pomaga kobiecie odzyskać optymizm, wiarę w siebie i poczucie własnej wartości.


Sylwia Boguta

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej