Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Co każda żona chciałaby, aby jej mąż wiedział o kobiecie

James C. Dobson

Polecamy
Co każda żona chciałaby, aby jej mąż wiedział o kobiecie

Wydanie: Warszawa 1999
ISBN: 83-85435-04-2 
Ilość stron:  184
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Vocatio

Sugerowana cena wydawcy: 23.00 zł Nasza cena: 21.85 zł

     Opis:

     Ta książka pomoże wam w waszym życiu i opowie na wiele pytań, które was dręczą. Zmusi do myślenia i zachęci do działania. Jawi się bowiem ta książka w czasie, gdy rozpadają się w czasie stare struktury pewnych działań społecznych, a jeszcze nie ukształtowały nowe.

     Komu stawić trudne pytania? A samotność, izolacja, brak miłości zagraża nam ciągle, zaś desperacja, zmęczenie czasem, sprawy seksu i lęk przed przemijaniem atakują stale...Ta książka napisana jest dla mężczyzn, ale to kobiety ją powinny kupić, by mężczyźni ją przeczytali.

     Recenzje książki:

Mapa kobiecego świata

     Wyobraź sobie jak bardzo zmieniłaby się rzeczywistość Twojego małżeństwa, gdyby ktoś przedstawił Ci dokładne informacje, swoistą mapę lub może trafniej - instrukcję obsługi dotyczącą funkcjonowania kobiecych uczuć… Taką właśnie rolę może spełnić w Twoim życiu książka dra Jamesa Dobsona "Co każda żona chciałaby, aby jej mąż wiedział o kobiecie".

     James C. Dobson z wykształcenia jest lekarzem pediatrą, zajmuje się również poradnictwem rodzinnym oraz - co szczególnie ważne w tym wypadku - od kilkunastu lat jest mężem i ojcem.

     Strukturę jego książki stanowi badanie ankietowe, które autor przeprowadził wśród młodych zamężnych kobiet, dotyczące źródeł ich depresji. Poszczególne rozdziały zwracają więc uwagę na kolejne przyczyny depresji wśród kobiet, takie jak brak poczucia własnej wartości, zmęczenie, samotność i izolacja, problemy seksualne, problemy menstruacyjne, etc.

     Ciekawa jest też budowa poszczególnych rozdziałów, gdzie po zasadniczej części następują odpowiedzi na pytania, z którymi autor najczęściej spotyka się w czasie swoich wykładów.

     Pierwszą myślą, która nasunęła mi się w czasie lektury tej książki jest bardzo głęboki szacunek, którym autor darzy kobiety. Ten szacunek emanuje niemal z każdej karty tej książki. Autor zwraca uwagę nie tylko na codzienne poświęcenie kobiet w wychowaniu dzieci i wypełnianiu domowych obowiązków, lecz również na rozbudowany świat kobiecych emocji, tak różnych od emocji mężczyzn.

     Dr Dobson w swej książce zaprasza mężczyzn do tego, aby poznali świat kobiecych uczuć i sposób patrzenia na rzeczywistość kobiecymi oczami. Dzięki takiej perspektywie z pewnością lepiej można zrozumieć i pomóc swojej żonie w życiu codziennym i sprawić, że małżeństwo stanie się drogą, po której oboje małżonkowie kroczą w pełni szczęścia.

     Możliwe, że wiele tez zaproponowanych przez autora nie spodobałoby się współczesnym wojującym feministkom, ale moim zdaniem to akurat jest zaletą tej książki. Autor patrzy bowiem na kwestię kobiecości w sposób znacznie bardziej rozsądny od nich. Myślę, że lektura tego poradnika wiele mnie o kobietach nauczyła, dlatego polecam ją każdemu mężczyźnie.

     Polecam ją mężczyznom, jednak warto przytoczyć prawdziwe z pewnością słowa Haliny Miroszowej z notki na tylnej okładce:

     "Ta książka jest dla mężczyzn. Ale to kobiety muszą ją kupić, by mężczyźni ją przeczytali… Wiecie przecież jacy oni są..."


Paweł Królak

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej