Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Egzorcyści i psychiatrzy

Ks. Gabriele Amorth

Polecamy
Egzorcyści i psychiatrzy

Wydanie: Częstochowa 1999
ISBN: 83-7168-721-4 
Ilość stron:  248
Oprawa: twarda 
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła

Nasza cena: 15.00 zł

     Opis:

     Jednym z najpoważniejszych problemów jest rozróżnienie między chorobami psychicznymi a chorobami pochodzącymi od złego ducha. Ten właśnie temat zostaje przedstawiony w formie rozmowy autora z grupą psychiatrów. "Odwołanie się o pomoc do egzorcysty jest ostatnią rzeczą, o jakiej należy pomyśleć" - stwierdza autor, który odsyła do zwyczajnych środków łaski i do modlitw o uwolnienie. W książce nie brakuje też innych interesujących zagadnień, m. in. czy możliwa jest obecność w danej osobie duszy zmarłego. Ponadto załączono tłumaczenie formuły egzorcyzmu z Rytuału Rzymskiego.

     Recenzje książki:

Egzorcysta czy psychiatra?

     Największą wygraną szatana jest brak wiary w jego osobowe istnienie nie tylko wśród wierzących, ale (o zgrozo!) i pośród duchowieństwa.

     Ks. Gabriel Amorth przedstawia pokrótce historię egzorcyzmu ze szczególnym uwzględnieniem przyczyn współczesnej sytuacji tej jakże ważnej posługi (dziś zarezerwowanej jedynie dla wybranych z kleru, a niegdyś powszechnej). W prosty i przystępny sposób tłumaczy, dlaczego jest tak mało egzorcystów. Pokazuje trzystuletnie zaniedbania ze strony Kościoła Katolickiego.

     Wyjaśnia czym jest: okultyzm, ezoteryzm, satanizm, magia... By Czytelnik mógł bardziej świadomie żyć na co dzień, by mógł się bronić przed złem, które go otacza. Coraz więcej młodych ludzi (dzieci) "bawi się" w wywoływanie duchów, stawianie tarota itp. Bez świadomości, jakie mogą czekać ich konsekwencje.

     A jak bronić społeczeństwo przed wszechobecnym okultyzmem? Należy zwrócić uwagę na nową ewangelizację, rzetelną informację oraz posługę wysłuchiwania bliźnich, ich problemów. Wtedy rzadziej będziemy mieli do czynienia z ludźmi szukającymi pomocy u wróżek, magów, trenerów jogi czy w medycynie niekonwencjonalnej itd.

     Część książki napisana jest w formie pytań (zadawanych przez znanych włoskich psychiatrów) i odpowiedzi udzielanych przez ks. Amortha. W innym miejscu z kolei autor stawia pytania psychiatrom, którzy mieli okazję być przy dokonywaniu egzorcyzmów. Fragmenty o tyle ciekawe, o ile psychiatrzy są tą grupą społeczną, która najczęściej ma do czynienia z osobami zainfekowanymi złem, opętanymi.

     Autor omawia nie tylko przyczyny i skutki działania złego, ale także przedstawia nam sposób rozpoznawania działalności złego ducha w drugiej osobie. Pozwalając określić czy dana osoba powinna udać się do egzorcysty czy też raczej szukać pomocy w dzisiejszej medycynie. Również opisuje jak powinna wyglądać grupa posługująca modlitwą uwolnienia, uzdrowienia, dając praktyczne wskazówki oparte na zdobytym doświadczeniu. Przedstawia niektóre modlitwy, jakich używa kapłan egzorcysta.

     Oprócz Jezusa, Maryi, Archaniołów i Aniołów mamy także liczne grono pomocników w niebie w postaci świętych, wyniesionych na ołtarze. A niejeden zasłynął łatwością, z jaką wyrzucał złe duchy (choćby św. Katarzyna ze Sieny). Dlatego warto także do nich wstawiać się o pomoc.

     Kolejny bestseller cieszącego się wielkim uznaniem włoskiego egzorcysty ks. Gabriela Amortha pełen treści uniwersalnych. Powinien znaleźć się w każdej domowej biblioteczce chrześcijanina. Polecam wszystkim, którzy pragną choć odrobinę zbliżyć się do Boga w bliźnich!


Anna Hojnacka
   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej