Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Egzorcyści i psychiatrzy

Ks. Gabriele Amorth

Polecamy
Egzorcyści i psychiatrzy

Wydanie: Częstochowa 1999
ISBN: 83-7168-721-4 
Ilość stron:  248
Oprawa: twarda 
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła

Nasza cena: 15.00 zł

     Opis:

     Jednym z najpoważniejszych problemów jest rozróżnienie między chorobami psychicznymi a chorobami pochodzącymi od złego ducha. Ten właśnie temat zostaje przedstawiony w formie rozmowy autora z grupą psychiatrów. "Odwołanie się o pomoc do egzorcysty jest ostatnią rzeczą, o jakiej należy pomyśleć" - stwierdza autor, który odsyła do zwyczajnych środków łaski i do modlitw o uwolnienie. W książce nie brakuje też innych interesujących zagadnień, m. in. czy możliwa jest obecność w danej osobie duszy zmarłego. Ponadto załączono tłumaczenie formuły egzorcyzmu z Rytuału Rzymskiego.

     Recenzje książki:

Egzorcysta czy psychiatra?

     Największą wygraną szatana jest brak wiary w jego osobowe istnienie nie tylko wśród wierzących, ale (o zgrozo!) i pośród duchowieństwa.

     Ks. Gabriel Amorth przedstawia pokrótce historię egzorcyzmu ze szczególnym uwzględnieniem przyczyn współczesnej sytuacji tej jakże ważnej posługi (dziś zarezerwowanej jedynie dla wybranych z kleru, a niegdyś powszechnej). W prosty i przystępny sposób tłumaczy, dlaczego jest tak mało egzorcystów. Pokazuje trzystuletnie zaniedbania ze strony Kościoła Katolickiego.

     Wyjaśnia czym jest: okultyzm, ezoteryzm, satanizm, magia... By Czytelnik mógł bardziej świadomie żyć na co dzień, by mógł się bronić przed złem, które go otacza. Coraz więcej młodych ludzi (dzieci) "bawi się" w wywoływanie duchów, stawianie tarota itp. Bez świadomości, jakie mogą czekać ich konsekwencje.

     A jak bronić społeczeństwo przed wszechobecnym okultyzmem? Należy zwrócić uwagę na nową ewangelizację, rzetelną informację oraz posługę wysłuchiwania bliźnich, ich problemów. Wtedy rzadziej będziemy mieli do czynienia z ludźmi szukającymi pomocy u wróżek, magów, trenerów jogi czy w medycynie niekonwencjonalnej itd.

     Część książki napisana jest w formie pytań (zadawanych przez znanych włoskich psychiatrów) i odpowiedzi udzielanych przez ks. Amortha. W innym miejscu z kolei autor stawia pytania psychiatrom, którzy mieli okazję być przy dokonywaniu egzorcyzmów. Fragmenty o tyle ciekawe, o ile psychiatrzy są tą grupą społeczną, która najczęściej ma do czynienia z osobami zainfekowanymi złem, opętanymi.

     Autor omawia nie tylko przyczyny i skutki działania złego, ale także przedstawia nam sposób rozpoznawania działalności złego ducha w drugiej osobie. Pozwalając określić czy dana osoba powinna udać się do egzorcysty czy też raczej szukać pomocy w dzisiejszej medycynie. Również opisuje jak powinna wyglądać grupa posługująca modlitwą uwolnienia, uzdrowienia, dając praktyczne wskazówki oparte na zdobytym doświadczeniu. Przedstawia niektóre modlitwy, jakich używa kapłan egzorcysta.

     Oprócz Jezusa, Maryi, Archaniołów i Aniołów mamy także liczne grono pomocników w niebie w postaci świętych, wyniesionych na ołtarze. A niejeden zasłynął łatwością, z jaką wyrzucał złe duchy (choćby św. Katarzyna ze Sieny). Dlatego warto także do nich wstawiać się o pomoc.

     Kolejny bestseller cieszącego się wielkim uznaniem włoskiego egzorcysty ks. Gabriela Amortha pełen treści uniwersalnych. Powinien znaleźć się w każdej domowej biblioteczce chrześcijanina. Polecam wszystkim, którzy pragną choć odrobinę zbliżyć się do Boga w bliźnich!


Anna Hojnacka


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść

Nowości

Co oznacza wierzę w Światłość ze Światłości?Co oznacza wierzę w Światłość ze Światłości?

Wiersze na Adwent i Boże NarodzenieWiersze na Adwent i Boże Narodzenie

Betlejem - Asyż. Miasta bliźniaczeBetlejem - Asyż. Miasta bliźniacze

Kard. Stefan Wyszyński na drodze św. MaksymilianaKard. Stefan Wyszyński na drodze św. Maksymiliana

Władysław Reymont, świadek religijności ludowejWładysław Reymont, świadek religijności ludowej

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej