Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
O radości

o. Leon Knabit OSB

Polecamy
O radości

Wydanie: Kraków 2005
ISBN: 83-240-0409-2 
Ilość stron:  88
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Znak

Nasza cena: 14.00 zł

     Opis:

     Ojciec Leon Knabit, popularny kaznodzieja i autor cieszących się dużym powodzeniem książek, jest dla wielu świadkiem wiary radosnej (po Polsce krąży fraszka: "Pan Bóg jest dowcipny, każdy się przekona, / Bo stworzył żyrafę i ojca Leona"). A jednocześnie wiara ojca Leona nie boi się pytań. W najnowszej książce Ojciec odpowiada m.in. na pytania, co to jest radość, jak cieszyć się życiem i czy wierzącemu jest w życiu łatwiej czy przeciwnie.

     Recenzje książki:

Radość jako sposób na życie

     Dzisiejszy świat to świat ludzi zaganianych, zestresowanych, a co za tym idzie – także smutnych. Publikacja, którą chcę zaprezentować, jest w pełni poświęcona tematowi radości, co tym samym może stanowić pomoc dla wszystkich smutasów :-)

     Już sama okładka książki – na której widnieje twarz o. Leona Knabita promieniująca radością – zachęca do sięgnięcia po nią.

     Niniejsza publikacja podzielona jest na 7 rozdziałów, z których każdy traktuje o danym aspekcie radości.

     O. Leon w prosty sposób odpowiada na fundamentalne pytania dotyczące aspektów radości. Mówi m.in. o różnicy między radością a wesołością, o tym, czym jest radość płynąca z wiary, jak być wobec siebie wymagającym i zachować przy tym pogodę ducha, co wystawia radość na próbę itp.

     Radość, o której mówi autor jest trudna, ale też możliwa do osiągnięcia. Dlatego też o. Leon daje przepis na jej osiągnięcie: "zapomnieć o sobie, nabrać do siebie dystansu, nie absolutyzować swoich krzywd i swoich cierpień".

     Gorąco polecam tę naprawdę wartościową pozycję każdemu, z życzeniem, aby było w nas z każdym dniem więcej entuzjazmu :-)


Anna Włodarczuk

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej