Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Dyskretna obecność Maryi

Georgette Blaquiere

Dyskretna obecność Maryi

Wydanie: Kraków 2009
ISBN: 978-83-7580-049-4 
Ilość stron:  144 
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Salwator

Sugerowana cena wydawcy: 16.90 zł Nasza cena: 15.21 zł

     Opis:

     Książka zaprasza nas do rozważań nad tym, co Słowo Boże mówi nam o Maryi, o Jej związku z Jezusem od Zwiastowania aż po Krzyż. Czytamy w niej o historii miłosiernej czułości Boga, który nieustannie pragnie zjednoczenia z człowiekiem, aby go zbawić. Odnajdziemy w książce to wszystko, co w Ewangeliach jest fundamentem, na którym opiera się wiara i dogmaty dotyczące Matki Bożej.

     Dzięki tej lekturze odkrywamy to, czego Bóg przez Maryję pragnie w nas dokonać: chce nauczyć nas, byśmy przeżywali nasze życie jako pielgrzymkę w wierze, jako wyruszenie w drogę ku nieznanemu, mając Słowo Boże za jedyne oparcie; zachęcić nas do pokochania naszego życia, na którym spoczywa Boże wezwanie. Bóg pragnie nauczyć nas, byśmy przeżywali nasze życie w radości wiary i w pewności, że każde "tak" wypowiedziane w wierze przybliża nas do chwili "olśniewającego spotkania" bez względu na to, czy odbędzie się ono w świetle dnia czy też w mrokach nocy.

     Duch Święty uczy nas także, jak mamy stać się w pełni wolnymi, wyzwolonymi ze wszystkich naszych lęków, a w szczególności z tego ukrytego lęku przed Bogiem, który tak często nas paraliżuje na drogach naszych duchowych poszukiwań.

     Poprzez karty tej książki Maryja przychodzi do nas jak niegdyś do Elżbiety. I co ciekawe, odnosimy wrażenie, czujemy, że "coś w nas porusza się", w tym, co najgłębiej ukryte w nas samych, w miejscu, które nie utraciło nigdy pamięci o Bogu i oczekuje Go. Oby ta "książka-rekolekcje" przekazała nam radość z przyjęcia Słowa Życia, radość z tego, że Ono coraz głębiej zamieszkuje w naszym sercu, by wzbudzać w nas pragnienie czynienia "wszystkiego, cokolwiek On nam powie".


Tolle.pl

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej