Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Z intencjami do błogosławionego o. Stanisława Papczyńskiego

W każdy czwartek w licheńskiej bazylice odprawiane będzie Nabożeństwo, w którym pielgrzymi będą modlić się do Boga prosząc Go o potrzebne łaski za wstawiennictwem mariańskiego Błogosławionego – o. Stanisława Papczyńskiego.

Te wyjątkowe i niepowtarzalne Nabożeństwo będzie odprawiane w kaplicy dedykowanej Błogosławionemu założycielowi Zgromadzenia Księży Marianów, która mieści się na parterze licheńskiej bazyliki.

Jak powiedział kustosz Sanktuarium, ks. Wiktor Gumienny MIC: - Będziemy modlić się we wszystkich zanoszonych przez pielgrzymów intencjach jednak pomni na cud, jakiego Bóg dokonał za wstawiennictwem naszego Błogosławionego, będziemy polecać jego opiece szczególnie małżeństwa pragnące i oczekujące potomstwa.

Cud, o którym wspomniał Kustosz, miał miejsce w 2001 r., kiedy to w łonie ciężarnej Polki ożył płód uznany wcześniej przez lekarzy za martwy. Po kilku miesiącach kobieta urodziła zdrowego chłopca. Medycyna nie potrafi tego wytłumaczyć. Natomiast okazało się, że w czasie tych wydarzeń ojciec chrzestny ciężarnej modlił się w intencji uratowania dziecka właśnie do ojca Stanisława Papczyńskiego. Wydarzenia te powiązano ze sobą i ożywienie płodu zaczęto przypisywać wstawiennictwu ojca Stanisława. Pod koniec 2006 r. papież Benedykt XVI uznał przytoczone wydarzenia za nadprzyrodzone i podpisał dekret o cudzie dokonanym za wstawiennictwem o. Papczyńskiego To otworzyło drogę do beatyfikacji Założyciela marianów, którego 16 września 2007 r. w Licheniu wyniósł na ołtarze legat papieski kard. Tarcisio Bertone.

To pielgrzymi przyjeżdżający do licheńskiego sanktuarium i licheńscy parafianie dopytujący się o takie Nabożeństwo wskazali potrzebę jego wprowadzenia. W czasie Nabożeństwa wierni będą odmawiać Koronkę 10 Cnót Ewangelicznych, na podstawie których Papczyński założył w XVII wieku Zgromadzenie. Będą mogli także ucałować relikwie Błogosławionego, a na koniec przyjąć błogosławieństwo relikwiami. Kartki z prośbami do bł. Stanisława Papczyńskiego będzie można składać do specjalnego koszyczka ustawionego w kaplicy.

Tekst pochodzi z Informatora Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Pielgrzym Licheński - Informator nr 9, wiosna 2009


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej