Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Prośby do o. Papczyńskiego

Od maja w każdy czwartek w bazylice licheńskiej odprawiana będzie Msza św. w intencji kanonizacji bł. ojca Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów. Podczas Mszy wierni będą mogli również zanosić do mariańskiego Błogosławionego prośby o wstawiennictwo u Boga w swoich intencjach.

Jak powiedział kustosz Sanktuarium, ks. Wiktor Gumienny MIC: - Pomni na cud, jakiego Bóg dokonał za wstawiennictwem naszego Błogosławionego, będziemy polecać jego opiece szczególnie małżeństwa pragnące i oczekujące potomstwa. Cud, o którym wspomniał kapłan, miał miejsce w 2001 roku, kiedy to w łonie ciężarnej Polki ożył płód uznany wcześniej przez lekarzy za martwy. Po kilku miesiącach kobieta urodziła zdrowego chłopca. Medycyna nie potrafi tego wytłumaczyć. Natomiast okazało się, że w czasie tych wydarzeń ojciec chrzestny ciężarnej modlił się w intencji uratowania dziecka do ojca Stanisława Papczyńskiego. Wydarzenia te powiązano ze sobą i ożywienie płodu zaczęto przypisywać wstawiennictwu ojca Stanisława. To otworzyło drogę do beatyfikacji Założyciela marianów, którego 16. września w Lichemu wyniósł na ołtarze legat papieski kard. Tarcisio Bertone.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że takie Msze św. są już odprawiane od połowy września ubiegłego roku w kościele parafialnym. Po Mszy św. wierni uczestniczą także w krótkim nabożeństwie, w czasie którego odmawiana jest Koronka 10 Cnót Ewangelicznych Najświętszej Maryi Panny - modlitwa przekazana przez mariańską tradycję. Odczytywane są również podziękowania, a także prośby zanoszone przez wiernych do Boga za pośrednictwem ojca Stanisława Papczyńskiego wcześniej napisane przez nich na karteczkach. Oto niektóre z nich: "O ocalenie naszej rodziny i błogosławieństwo dla dzieci", "O pomyślność w nauce dla wnuków. Prosi Wanda", "O dar macierzyństwa dla Iwony", "O wytrwałość w postanowieniu dla syna Dariusza i o potrzebne łaski w całej rodzinie", "Za wstawiennictwem błogosławionego Stanisława Papczyńskiego o zdrowie, opiekę i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny", "O Boże błogosławieństwo dla pracujących przy remoncie kościoła oraz o potrzebne łaski dla ofiarodawców. Prosi ks. Stanisław".

Pod koniec nabożeństwa wierni mają możliwość ucałowania relikwii Błogosławionego.

Aria

Tekst pochodzi z Informatora Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Pielgrzym Licheński - Informator nr 7, wiosna 2008


   

Wasze komentarze:
 czcicielka: 26.11.2020, 21:31
 Dozwól mi doznać wyjątkowej łaski w nowennie do ciebie
(1)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej