Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Młodzież z OHP u Matki Bożej

MŁODZIEŻ, WYCHOWAWCY ORAZ DUSZPASTERZE Z OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY Z CAŁEJ POLSKI TRADYCYJNIE ZAINAUGUROWALI W PAŹDZIERNIKU 2007 ROKU NOWY ROK SZKOLENIOWY W SANKTUARIUM MARYJNYM W LICHENIU.

W uroczystościach uczestniczyło około 800 osób, w tym biskup pomocniczy poznański Zdzisław Fortuniak oraz Komendant Główny Ochotniczych Hufców Pracy Renata Wicha.

- Kilka lat temu młodzież z OHP województwa wielkopolskiego pracowała na placu budowy bazyliki i w ten sposób wniosła swoją małą cegiełkę w jej powstanie. Jestem przekonana, że młodzi ludzie, przyjeżdżając tutaj, znajdują wsparcie duchowe i nowe siły do rozwiązywania własnych problemów - mówiła do młodzieży, w przemówieniu wygłoszonym pod koniec Mszy Św., komendant Renata Wicha.

O rozterkach towarzyszących młodym ludziom i sposobach radzenia sobie z nimi mówił w homilii biskup Zdzisław Fortuniak. - Przed wizerunkiem łaskami słynącym Matki Bożej Licheńskiej stajemy z naszymi problemami, z naszymi rozterkami, z naszą niepewnością, może i z naszym poranieniem. Może jesteśmy w takich warunkach i po takich doświadczeniach, że już człowiekowi jakby mało chciało się żyć, jakby stracił ufność, że cokolwiek on sam w życiu jeszcze może dobrego zrobić, że z niego samego coś jeszcze może być. Wychodzi na nasze spotkanie mądrość Boża dzisiaj i głosi nam przez Apostoła, że Pan z tymi, którzy go miłują, współdziała dla ich dobra. Przed Matką Bożą Licheńską przed którą rozpoczynacie nowy rok pracy, nowy rok poszukiwania swojego miejsca w życiu, gdy z otwartym sercem, by wam pomóc, stają przy was nauczyciele, wychowawcy, życzę wam, byście nie wątpili, byście nie zwątpili w siebie. Bóg z tymi, którzy go miłują, współdziała dla ich dobra.

Była to trzecia ogólnopolska pielgrzymka OHP do licheńskiego Sanktuarium. Z kolei bez przerw od 12 lat do Lichenia systematycznie przybywały wielkopolskie komendy OHP, by tu rozpocząć nowy rok szkolny.

W jednostkach OHP w całym kraju uczy się około 32 tysiące osób. Jak powiedziała komendant Renata Wicha, obecnie OHP kładzie szczególny nacisk na kształcenie uczniów w zawodach rzemieślniczych oraz na rozwój bazy lokalowej Hufców. Wszystko to będzie poparte pieniędzmi z funduszy europejskich. W planach OHP ma również utworzenie kompleksu szkoleniowego w miejscowości Pałęgi w Świętokrzyskiem, gdzie w tym roku otwarty zostanie długoterminowy ośrodek leczenia uzależnień. - Ośrodek leczenia prowadzić będzie nasza firma partnerska, która ma wykwalifikowanych terapeutów. My z kolei do tej oferty dołożymy kształcenie zawodowe. Młodzi ludzie, którzy trafią do tego ośrodka, a coraz częściej niestety spotykamy się z problemem uzależnień, po tej readaptacji będą mogli zdobywać zawód m.in. z gatunku zanikających - typu zdun - tłumaczyła komendantka. Dodała, że od stycznia 2007 roku OHP prowadzą pośrednictwo pracy z partnerami zagranicznymi.

Tegoroczna pielgrzymka OHP do Matki Bożej Licheńskiej odbędzie się 9. października.

Aneta Kwiatkowska

Tekst pochodzi z Informatora Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Pielgrzym Licheński - Informator nr 7, wiosna 2008


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej