Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dzień błogosławieństwa dzieci i młodzieży

OSTATNIA NIEDZIELA SIERPNIA TO DZIEŃ, KIEDY W BAZYLICE PRZEZ CAŁY DZIEŃ ROZBRZMIEWAJĄ GŁOSY DZIECI. TEGO DNIA PRZYJEŻDŻAJĄ ONE DO MATKI BOŻEJ PO BŁOGOSŁAWIEŃSTWO NA CAŁY ROK.

Ostatni wakacyjny weekend w licheńskim sanktuarium był poświęcony modlitwie o zdrowie i powodzenie dzieci, młodzieży oraz nauczycieli, którzy ich uczą i wychowują. Modlitwom towarzyszyło błogosławieństwo dzieci i młodzieży przed rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym. Ta kultywowana od wielu lat tradycja przyciąga rodziny z całej Polski. Nic więc dziwnego, że także w tym roku w niedzielę, 31 sierpnia do Sanktuarium już od rana przybywały tłumy pielgrzymów. Wśród nich dominowały rodziny z dziećmi, ale byli także dziadkowie z wnukami, młodzież i studenci.

Mama 12-letniego Michała z Kalisza: - W naszych czasach dziecko w szkole narażone jest na wiele niebezpieczeństw. Wiem, że kiedy rozpoczynamy nowy rok szkolny z Bogiem moje dziecko nie zagubi się i będzie mu się wiodło lepie. Czy ktoś może chcieć lepiej dla mojego dziecka jak Pan Bóg? Księża Marianie z najmłodszymi pielgrzymami spotykali się przez cały dzień. Południową Mszę w największej polskiej świątyni, wypełnionej szczelnie przez wiernych, sprawował ks. Eugeniusz Makulski MIC - kustosz senior. - Modlimy się dziś za nas samych, ale w szczególności za dzieci tak licznie zgromadzone w świątyni. Nie zapominamy o opiekunach, nauczycielach i profesorach, którzy także rozpoczynają nowy rok zawodowymówił ks. Makulski. Po każdej Eucharystii w bazylice i w kościele św. Doroty księża udzielali wszystkim dzieciom błogosławieństwa przez nałożenie rąk na głowę. Nawet studenci, choć już dorośli, a naukę rozpoczynają za miesiąc, również podchodzili pod ołtarz w bazylice, by otrzymać błogosławieństwo z rąk kapłanów.

Rodzice 8-letniej Kasi przyjechali nie tylko po błogosławieństwo dla swoje córki. – Modlimy się o siły, wiarę i cierpliwość. Prosimy, żebyśmy nie stracili dobrego kontaktu z naszym dzieckiem. Mama Hani o bardzo żywym usposobieniu przyjechała „umówić się” z Panem Bogiem, żeby pomagał jej w wychowaniu dziewczynki, kiedy już nie będzie mogła sobie poradzić.

Każdy z pielgrzymów, który po Mszy i błogosławieństwie obszedł główny ołtarz otrzymał na pamiątkę poświęcony licheńska ikonę z „Aktem zawierzenia rodziny Matce Bożej Licheńskiej”. Na najmłodszych czekały kolorowanki i komiks opowiadający historię objawień Matki Bożej Licheńskiej. W przyszłym roku Księża Marianie zapraszają na spotkanie rodzin 29 i 30 sierpnia. Poza Eucharystiami w intencji rodzin i ich największych skarbów – dzieci oraz błogosławieństwem dzieci i młodzieży gospodarze sanktuarium chcą zapewnić rodzinom okazję do wspólnej zabawy. Już wiadomo, że w sobotę odbędzie się koncert, ale kto zagra i zaśpiewa napiszemy w Wielkanocnym wydaniu „Pielgrzyma Licheńskiego”.

ARA

Tekst pochodzi z Informatora Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Pielgrzym Licheński - Informator nr 8, zima 2008


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej