Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Pod skrzydłami Maryi

NA PRZEŁOMIE CZERWCA I LIPCA W LICHEŃSKIM SANKTUARIUM ODBYŁY SIĘ REKOLEKCJE POWOŁANIOWE.

Przyjechało na nie ośmiu „młodzieńców w sile wieku”, z których niektórzy rozważają wstąpienie do naszego Zgromadzenia. Prowadzili je duszpasterze do spraw powołań: ks. Mateusz Turkowski MIC i ks. Zbigniew Borkowski MIC. Pomagał im diakon Bogdan Leśko MIC.

Dla niektórych uczestników były to pierwsze takie rekolekcje, pomagające w rozeznaniu powołania. Dla innych były to ostatnie rekolekcje przed wstąpieniem do Zgromadzenia. Nie zmienia to faktu, że zarówno dla prowadzących, jak i uczestników była to niepowtarzalna okazja przybliżenia się do Chrystusa i głębszego poznania siebie w świetle miłości Boga.

Centrum każdego dnia była wspólna Eucharystia. Do jej przeżywania prowadziły m.in. katechezy prowadzone przez ks. Mateusza i ks. Zbigniewa, a także praca w grupach na zadany temat. Katechezy były osnute wokół tematów wiary Abrahama, zmagania się z pokusą i mocy, jaką posiadają wypowiadane przez ludzi słowa. Był także czas na modlitwę różańcową i wieczorny apel w bazylice. Czymś nieodzownym w programie dnia była także wspólna rekreacja. Sprzyjała nam pogoda. Były więc spacery do klasztoru ojców kamedułów w Bieniszewie (w obie strony pieszo) i do Ślesina. W Bieniszewie czekał nas słodki poczęstunek. Jednak nikt z uczestników rekolekcji nie zdecydował się na wstąpienie w kamedulskie szeregi. Jako, że nie byliśmy zupełnie odcięci od dobrodziejstw cywilizacji, mogliśmy także być świadkami triumfu Hiszpanów podczas Euro 2008, z czego cieszyli się nawet ci, którzy nie oglądali meczu finałowego.

Jednym z końcowych akordów rekolekcji było ognisko, profesjonalnie zorganizowane przez ks. Zbigniewa, który z konieczności okazał się także wysoko wykwalifikowanym sanitariuszem.

Zachęcam więc do obejrzenia zdjęć, które z pewnością bardziej oddadzą to, czego piszący relację nie mógł opisać.

Bogdan Leśko MIC

Tekst pochodzi z Informatora Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Pielgrzym Licheński - Informator nr 8, zima 2008


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej