Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Narzeczony mimo woli

     Na lato kino proponuje filmy z gatunków popularnych - głównie komedie obyczajowe, obrazy sensacyjne i fantastyczne. Autorzy "Narzeczonego mimo woli" nawiązują do głośnych klasycznych komedii hollywoodzkich, w których grały wielkie gwiazdy ekranu, jak Katharine Hepburn i Spencer Trący. W takich komediach, jak np. "Żebro Adama" z lat 50. XX wieku, oglądaliśmy żartobliwie ukazane zmagania par, które toczyły ze sobą pojedynki o dominację. Przyspieszona wówczas emancypacja kobiet rodziła zabawne konflikty. W "Narzeczonym mimo woli" widzimy aktualną i o wiele bardziej drapieżną odmianę tych konfliktów. Żyjemy bowiem w czasach szalejącego feminizmu. Autorzy tej ciepłej i na przemian złośliwej w nastrojach komedii zakpili z dominacji współczesnych kobiet w służbowych relacjach z mężczyznami. Bohaterka filmu, główna redaktorka w wielkim nowojorskim wydawnictwie, jest osobą pracowitą i zdyscyplinowaną. Wszyscy pracownicy boją się jej despotyzmu, a szczególnie cierpi młodszy od niej o kilka lat jej przystojny sekretarz, pomiatany przez szefową. Sympatyczna gwiazda ekranu Sandra Bullock, grająca zazwyczaj dziewczyny bardzo sympatyczne, przemieniła się tu w koszmarną urzędniczkę.

     W pewnym momencie na odnoszącą sukcesy Margaret spada jednak nieszczęście, gdyż jako Kanadyjce odmówiono jej przedłużenia wizy pobytowej i grozi jej deportacja. Aby załatwić sobie amerykańskie obywatelstwo, Maggi postanawia zmusić swego sekretarza do ekspresowej żeniaczki. Miodowy weekend ta dziwna para spędza u zamożnej i pogodnej rodziny narzeczonego na Alasce. Dopiero tam zaczyna się prawdziwa komedia. Sekretarz okazuje się rozsądnym, zdolnym, kulturalnym i odpowiedzialnym mężczyzną, zamiłowanym w literaturze i swoim zawodzie. Czy para przetrwa?

     "Narzeczony mimo woli" ("The Proposal"), USA 2009. Reżyseria - Annę Fletcher. Wykonawcy: Sandra Bullock, Ryan Reynolds i inni. Dystrybucja - Forum Film


Mirosław Winiarczyk


Tekst pochodzi z Tygodnika

28 czerwca 2009   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej