Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Cichy chaos

     ROZMYŚLANIA W PARKU

     Włoski film "Cichy chaos", ekranizacja powieści Sandro Veronesi, jest dramatem obyczajowym z elementami komediowymi. Ten poruszający utwór przepełniony jest atmosferą ciepłego humoru i współczucia, z jakim autorzy ukazują przeżycia głównego bohatera, będącego narratorem opowieści. Akcja rozgrywa się głównie w prześwietlonym słońcem parku wielkiego miasta, gdzie po nagłej śmierci żony przesiaduje Piętro, pracownik wielkiej firmy. Jego żona zmarła, kiedy przypadkowo uratował on przed utonięciem nieznajomą kobietę. Po przeżytym szoku Piętro zmuszony został do opieki nad swoją 10-letnią córeczką Claudią, którą obdarza obsesyjną nadopiekuńczością.

    Stopniowo zaczyna oceniać wszystkie problemy z perspektywy parku. Szczególną uwagę zwraca na piękną, młodą kobietę (graną przez polską supermodelkę Kasię Smutniak), która codziennie wychodzi na spacer z psem. Piętro chce być sam, ale pełne czułości rozmowy z córką i bliskimi mu ludźmi, zaniepokojonymi jego postawą, stają się dla niego czymś w rodzaju terapii. Autorzy filmu nie odwołują się wprost do religii i tradycji, ale w przeżywaniu bólu, rozpaczy i rozterek bohatera ukazują jego rozpaczliwe poszukiwanie duchowego oparcia. Film w zakończeniu staje się więc optymistyczny i krzepiący, także dzięki świetnej kreacji znanego aktora i reżysera Nanni Mo-rettiego w roli Piętro.

     "Cichy chaos" ("Caos calmo"), Wtochy/Wielka Brytania, 2008. Reżyseria - Luigi Grimaldi. Wykonawcy: Nanni Moretti, Valeria Golino, Alessandro Gassman, Katarzyna Smutniak, Roman Polański i inni. Dystrybucja - Vivarto


Mirosław Winiarczyk


Tekst pochodzi z Tygodnika

26 lipca 2009   

Wasze komentarze:
 Mariusz: 14.01.2009, 22:06
 Każdy z nas powołany jest do Świętości.Są różne stopnie Świętości,doskonałości.
 Weronika: 11.05.2007, 15:14
 Swieci pomagaja mi w upraszaniu lask. Kiedy sie modle,zapraszam Wszystkich Swietych aby pomagali mi prosic lub dziekowac Bogu. Zapraszam tez dusze w czyscu cierpiace. Swieci czekaja na nasze zaproszenia,chca nam pomagac.To my zapominamy o nich i o Bogu. Cale niebo oczekuje zwrocenia naszych mysli do Boga. Milujmy Boga i ludzi.
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej