Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Antykoncepcja na receptę

     Jestem lekarzem ginekologiem, w pewnym momencie życia zostałem bardzo mocno uwikłany przez szatana w przepisywanie pacjentkom środków antykoncepcyjnych. Pan Bóg był jednak dla mnie bardzo łagodny i stopniowo mnie z tego wyzwalał.

     Pewnego razu pojechałem do znajomego księdza do spowiedzi; moja żona spowiadała się pierwsza, a ja się zastanawiałem, czy powiedzieć spowiednikowi o tych środkach antykoncepcyjnych czy nie. Pełen wahania otworzyłem na chybił trafił Pismo św. i natrafiłem na słowa: "Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?" (Mt 23, 32). Widząc tak wyraźny Boży znak, postanowiłem wyznać również ten grzech: Po wyspowiadaniu mnie ksiądz długo milczał, aż pomyślałem: "usnął, moje grzechy go uśpiły", a potem powiedział do mnie: "słuchaj, jak nie rzucisz tych środków antykoncepcyjnych, to nie będę mógł ci dać rozgrzeszenia". Myślałem, że zapadnę się ze wstydu pod ziemię, kiedy to usłyszałem. Odpowiedziałem spowiednikowi natychmiast: "trudno, zrywam z tym".

     Kiedy wracaliśmy do domu, cały czas myślałem o tym, jak ja sobie teraz poukładam życie zawodowe. Diabeł tak już mnie wówczas omotał, że wręcz nie wyobrażałem sobie swej praktyki lekarskiej bez możliwości przepisania pacjentce środków antykoncepcyjnych. Jedynym wyjściem z tej sytuacji była po raz kolejny modlitwa: "Panie Boże, ja nie wiem, jak to będzie, ale Ty jakoś to poukładaj" - prosiłem z ufnością. I tak się złożyło, że przez trzy albo cztery miesiące żadna z moich pacjentek nie chciała, żebym jej takie specyfiki przepisał. W tym czasie wiele rzeczy sobie poukładałem, a poza tym Pan Jezus zrobił dla mnie coś jeszcze.

     Przyjechali kiedyś do nas na oddział przedstawiciele firmy trudniącej się handlem środkami antykoncepcyjnymi, żeby zaprosić mnie i moich kolegów ginekologów na konferencję naukową do Warszawy. Pojechaliśmy. Na miejscu się okazało, że organizatorzy zrobili straszną gafę, ponieważ przez swe niedopatrzenie zaprosili także pewnego profesora ginekologii, który się niedawno nawrócił. I już na samym wstępie swojego wystąpienia lekarz ten tak potężnie, bezpardonowo skrytykował środki antykoncepcyjne, że aż dusza rosła. Ale to jeszcze mi nie wystarczyło, jeszcze pozostały we mnie jakieś wątpliwości. Zaraz potem wystąpił inny profesor, będący zagorzałym zwolennikiem antykoncepcji. Ten z kolei prelegent reklamował ją nadzwyczaj gorliwie, a na koniec pokazał powszechnie znane przeźrocze ukazujące mechanizm działania środków antykoncepcyjnych. Jakoś tak mimochodem przeczytałem punkt drugi, gdzie było napisane: "nigdy nie można wykluczyć działania wczesnoporonnego". Momentalnie się przeraziłem: "Boże, czego ja w swoim sercu bronię!"... Wiedziałem, że nigdy więcej tego nie zrobię.

     Po tej konferencji miałem już siłę odmawiać kobietom proszącym o receptę na środki antykoncepcyjne. Miałem już siłę z nimi rozmawiać, miałem siłę mówić o tym nawet swoim kolegom i miałem siłę świadczyć, że ja tego nie robię. I co najciekawsze: chociaż strasznie się bałem, że środowisko lekarzy ginekologów nie zaakceptuje mnie, jako "odszczepieńca", to jednak bardzo szybko się okazało, że moi koledzy i koleżanki zaczęli mnie bardziej szanować niż wówczas, gdy bez mrugnięcia okiem przepisywałem antykoncepcję. To właśnie było dla mnie najbardziej zaskakujące w tym wszystkim.

     Wielkich dzieł dokonał Pan w moim życiu. Chwała Mu i cześć na wieki!


Irek


Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 4-2007

Wasze komentarze:
 DUSKY ANGEL: 01.06.2014, 15:52
 "Nawet osoby niewidome z dużo większądokładnością od widzących robiąobserwacje" - ciekawe w jaki sposób osoba niewidoma wie kiedy ma okres a kiedy dni płodne jedno z drugim może pomylić i ciekawe jak osoba niewidoma może zmierzyć sobie temp. skąd będzie wiedzieć ile termometr pokazał.....no chyba że ktoś to wszystko sprawdza za nią uważam że poniższy komentarz o niewidomych stosujących npr jest lekką przesadą a po drugie żadna metoda czy to antykoncepcja czy npr nie są 100% nie zawodne tak jak było w jakimś artykule że dziewczyna stosowała antykoncepcje (zawsze o tej samej porze) + prezerwatywe i co 2 lata w ciąże zachodziła a przy npr niema wpadek chciałabym w to wierzyć ale jakoś nie wierzę i osobiście uważam że npr jest dla kobiet o regularnych cyklach bo przy nie regularnych i przy menopauzie raczej to nie zda egzaminu bo niewiadomo co będzie jutro czy za 2-3 dni a wtedy zajście w ciążę nieplanowaną jest możliwe pozatym u kobiet przy menopauzie jest duże ryzyko urodzenia chorego dziecka więc się niedziwie że się takie kobiety zabezpieczają
 basik: 11.08.2013, 12:52
 Kiedy dla lekarza ważniejsza jest wiara i własne sumienie niż zdrowie pacjentki, wówczas nie powinien być on lekarzem. Ja na szczęście trafiłam na mądrą i odpowiedzialną lekarkę, która przy moich problemach z hormonami przepisała mi odpowiednią kurację tabletkami antykoncepcyjnymi, dzięki temu jestem teraz mamą dwójki dzieciaczków. Tak, więc ostrzegam przed lekarzami, zarówno tymi, którzy na ślepo przepisują tabletki anty, ale też przed tymi, którzy nie uznają jej wcale. Takie skrajności mogą tylko szkodzić. Na temat szkodliwości samych tabletek się nie wypowiadam, zastanawiam się tylko, czy gdy ktoś z Was zachoruje na raka, również odmówi poddania się chemioterapii, skoro powszechnie wiadomo, że jest ona szkodliwa?!
 Celina: 23.04.2012, 15:35
 Ja nie stosuję antykoncepcji hormonalnej właśnie ze względu na zdrowie. Źle dobrane tabletki mogą powodować bardzo dużo skutków ubocznych. Dlatego zdecydowałam się na npr. Używam cyclotestu - komputera cyklu. Jestem bardzo zadowolona z tej metody.
 tytan: 05.07.2011, 20:12
 Gdyby wszyscy lekarze i farmaceuci byli jak pan, to nie wszystkie dzieci nienarodzone mogłyby szczęśliwie się urodzić.
 Marzena09.11.07,21.03: 09.11.2007, 21:18
 Jestem głębokoprzekona o tym,że antykoncepcja zabija miłość. Jestem chora od 20 lat na nieuleczalną chorobę,bioręlek,które utrzymują mnie w dobrostanie fizycznym i psychicznym.Idąc na upartego w moim przypadku choroba byłaby jakimś usprawiedliwieniem-ale sumienie podpowiada mi,że nigdy nie zaznałabym spokoju.Przestrzegam wszystkich przed stosowaniem takich środków.Choroba nie wyklucza stosowania naturalnych metod.Nawet osoby niewidome z dużo większądokładnością od widzących robiąobserwacje. Skutki stosowania antykoncepcji pomijając szkodliwość pod względem zdrowia czyni wielkie spustoszenie w życu duchowym człowieka eliminując Boga jakodawcężycia.am przykłady zżycia znajomych i rodziny,którym życie jeszcze bardziej się skomplikowało, amiało być takpięknie.i
 Milka: 17.10.2007, 10:14
 Zawsze uważałam że środki antykoncepcyjne są złe.Zwłaszcza różnego rodzaju tabletki,spirale itp.Nie tylko ze względu na to że zazywanie ich jest grzechem ale równiez przez to że są po prostu szkodliwe.Wiele kobbiet ma póxniej problemy z zajściem w ciążę i utrzymaniem jej,a poza tym to jest bardo duża ingerencja w naturę człowieka. Sama ich nie uzywałam i nie uzywam.Obecnie spodziewam sie dziecka i jestem bardzo szczęśliwa.Chciałabym aby więcej było takich lekarzy jak pan.
 Monika: 16.10.2007, 20:09
 Zawsze gnębiła mnie myśl, że jest tyle zawodów - wśród nich lekarz - które człowiek wykonując, często akceptuje i propaguje grzech, a nawet z grzechu się utrzymuje. Aż tu niespodzianka... Irku, niesiesz nadzieję.
 Kasia: 12.10.2007, 11:37
 Ten artykuł przeczytałam z zapartym tchem! Po prostu jestem pełna podziwu. Oby jak najwięcej lekarzy patrzyło na świat (i życie) tak jak lek. Irek. Pozdrawiam
 Magda: 11.10.2007, 22:41
 Jestem pełna podziwu. Każda młoda dziewczyna powinna spotkać na swojej drodze właśnie takiego lekarza, może niejednej odmieniłoby to życie (a napewno dało do myślenia i uniknięcia błędu).
(1)


Autor

Treść

Nowości

Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 4Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 4

św. Maria Magdalenaśw. Maria Magdalena

Modlitwa do św. Marii MagdalenyModlitwa do św. Marii Magdaleny

Litania do św. Marii MagdalenyLitania do św. Marii Magdaleny

Koronka do św. Marii MagdalenyKoronka do św. Marii Magdaleny

br. Mieczysław Mystkowskibr. Mieczysław Mystkowski

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej