Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Slogany często kłamią

     ZABIEG, PRZERWANIE CIĄŻY, ABORCJA
     - zabójstwo człowieka w prenatalnej fazie rozwoju, bez znieczulenia. Często do śmierci dziecka dochodzi w szczególnie okrutny sposób: dziecko zostaje rozerwane na kawałki i wyssane z macicy za pomocą plastikowej rurki; dziecko zostaje pocięte na kawałki i "wyskrobane" za pomocą stalowego noża w kształcie pętli; poszczególne członki ciała dziecka zostają wyrwane z jego ciała a kręgosłup złamany, zaś czaszka ulega zmiażdżeniu. Stosowane są różne metody aborcji: inwazja do macicy przez drogi rodne, zastosowanie środków farmakologicznych.

     PARTIAL BIRTH ABORTION
- aborcja w trakcie porodu. Jedna z metod aborcji, stosowana w Stanach Zjednoczonych (Izba Reprezentantów USA trzykrotnie, ostatnio 5 kwietnia 2000 r., próbowała ją zdelegalizować, nie udało się to przez weto byłego prezydenta Billa Clintona). Aborcja ta polega na sprowokowaniu porodu, wyciąganiu dziecka za nogi z dróg rodnych do momentu, gdy pozostaje w nich jedynie główka dziecka. Następnie w podstawę czaszki dziecka wbijane jest narzędzie chirurgiczne, które zabija dziecko. Mózg zostaje wyssany, czaszka zmiażdżona i wyciągnięta na zewnątrz. 90 procent tego typu aborcji jest dokonywane na dziecku w 5-6 miesiącu ciąży. W ten sposób zabijane są dzieci nawet dziewięciomiesięczne.

     ZARODEK, EMBRION, PŁÓD NIE JEST CZŁOWIEKIEM
     - Życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia. Czy 8-tygodniowy płód jest człowiekiem, można stwierdzić patrząc na zdjęcie obok.

     KOBIETA MA PRAWO DO WŁASNEGO CIAŁA
     - Nienarodzone dziecko nie jest częścią organizmu matki. Matka i dziecko posiadają różne struktury genetyczne, inny kod DNA, często także i inne grupy krwi. Dziecko poczęte jest nową, odrębną istotą ludzką, nienarodzonym jeszcze potomkiem kobiety, a matka nie ma żadnego prawa decydować o pozbawieniu życia swojego dziecka na jakimkolwiek etapie jego rozwoju.

     CHOROBA I WADY ROZWOJOWE POCZĘTEGO DZIECKA SĄ WYSTARCZAJĄCYM POWODEM DO PRZERWANIA CIĄŻY
     - Jeżeli u człowieka nienarodzonego stwierdza się chorobę czy wady rozwojowe, to należy tego małego pacjenta otoczyć opieką i leczyć, a nie zabijać. Jak może lekarz proponować eliminację choroby poprzez zabicie chorego dziecka?

     CIĄŻĘ MOŻNA PRZERWAĆ, GDY ZAGRAŻA ŻYCIU MATKI
     - Współczesna medycyna stwierdza, że nie ma kolizji pomiędzy zdrowiem kobiety a kontynuacją ciąży. Nawet jeśli zaszłaby taka kolizja, to dla ratowania zdrowia jednego człowieka nie można zabijać innego człowieka.

     CIĄŻĘ MOŻNA PRZERWAĆ, GDY POWSTAŁA W WYNIKU CZYNU ZABRONIONEGO
     - Ojciec nienarodzonego dziecka winien przestępstwa gwałtu czy kazirodztwa zostaje w wyniku postępowania sądowego (w czasie którego ma zapewnioną obronę prawną) skazany na kilka lat więzienia. Nie można dopuścić do tego, aby poczęte dziecko, zupełnie niewinne i pozbawione jakiejkolwiek możliwości obrony, zostało skazane na najwyższy wymiar kary: karę śmierci i aby wyrok ten wykonano. Przypomnijmy, że w Polsce zniesiono karę śmierci nawet dla największych zbrodniarzy.

     NIE MOŻNA ZMUSZAĆ KOBIETY DO MACIERZYŃSTWA
     - Jest to słuszne stwierdzenie, ale zwolennicy bezkarności zabijania poczętych dzieci błędnie wykorzystują je w propagandzie przeciw ustawie chroniącej życie, która zawiera zakaz zabijania, a nie nakaz podejmowania macierzyństwa. Życie dziecka rozpoczyna się w momencie poczęcia i w tym samym momencie kobieta staje się matką i rozpoczyna się jej macierzyństwo. Prawo ma chronić życie poczętego człowieka, a więc gwarantować kontynuację rozpoczętego już wcześniej macierzyństwa. Kobieta - matka poczętego dziecka - staje jedynie przed decyzją: czy kontynuować swe macierzyństwo, czy je przerwać, czyli być matką urodzonego czy zabitego dziecka.


Red.

Wasze komentarze:
 o rany: 28.05.2014, 15:57
 Człowieka zaczyna się od urodzin a nie od poczęcia. Dlatego lata naszego życia są ujęte w datę urodzin i śmierci, a nie poczęcia i śmierci. Kobieta, która jest człowiekiem, urodziła się i żyje, jest ważniejsza niż embrion w jej ciele, który nie jest człowiekiem, nie urodził się, do pewnego etapu ciąży nie ma mózgu, nie ma układu nerwowego, nie myśli i nie czuje. Proszę Państwa to są fakty naukowe ogólnodostępne. Współczuję osobom, które zamiast aborcji wybrały urodzenie chorego, cierpiącego dziecka, które wkrótce po porodzie zmarło, i jeszcze te osoby nazywają to lepszy rozwiązaniem...
 marta: 05.05.2011, 09:06
 miałam 2 synków chorych na zespół pottera i donosiłam ciąże do końca-mimo że było to cierpienie dla nich, dla mnie i całej rodziny. problemy trzeba rozwiązywać a nie pozbywać sie
 nata: 21.08.2008, 10:57
 dla mnie to jest koszmar!!! co czuje matak takiego dziecka jak zabijaja ja na jej oczach... ci ludzie nie maja serca!
 Monika: 11.04.2008, 01:38
 To straszne. Jednak o tym warto głośno mówić, stajemy się zobowiązani do tego, by powiedzieć co myślimy. Ja myślę: "STOP ZABIJANIU MAŁEGO CZŁOWIEKA".
(1)


Autor

Treść

Nowości

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP - dzień 8Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP - dzień 8

św. Mikołajśw. Mikołaj

Modlitwa do św. MikołajaModlitwa do św. Mikołaja

Litania do św. MikołajaLitania do św. Mikołaja

Święty Mikołaj na opakŚwięty Mikołaj na opak

W mieście świętego MikołajaW mieście świętego Mikołaja

Najbardziej popularne

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej