Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Slogany często kłamią

     ZABIEG, PRZERWANIE CIĄŻY, ABORCJA
     - zabójstwo człowieka w prenatalnej fazie rozwoju, bez znieczulenia. Często do śmierci dziecka dochodzi w szczególnie okrutny sposób: dziecko zostaje rozerwane na kawałki i wyssane z macicy za pomocą plastikowej rurki; dziecko zostaje pocięte na kawałki i "wyskrobane" za pomocą stalowego noża w kształcie pętli; poszczególne członki ciała dziecka zostają wyrwane z jego ciała a kręgosłup złamany, zaś czaszka ulega zmiażdżeniu. Stosowane są różne metody aborcji: inwazja do macicy przez drogi rodne, zastosowanie środków farmakologicznych.

     PARTIAL BIRTH ABORTION
- aborcja w trakcie porodu. Jedna z metod aborcji, stosowana w Stanach Zjednoczonych (Izba Reprezentantów USA trzykrotnie, ostatnio 5 kwietnia 2000 r., próbowała ją zdelegalizować, nie udało się to przez weto byłego prezydenta Billa Clintona). Aborcja ta polega na sprowokowaniu porodu, wyciąganiu dziecka za nogi z dróg rodnych do momentu, gdy pozostaje w nich jedynie główka dziecka. Następnie w podstawę czaszki dziecka wbijane jest narzędzie chirurgiczne, które zabija dziecko. Mózg zostaje wyssany, czaszka zmiażdżona i wyciągnięta na zewnątrz. 90 procent tego typu aborcji jest dokonywane na dziecku w 5-6 miesiącu ciąży. W ten sposób zabijane są dzieci nawet dziewięciomiesięczne.

     ZARODEK, EMBRION, PŁÓD NIE JEST CZŁOWIEKIEM
     - Życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia. Czy 8-tygodniowy płód jest człowiekiem, można stwierdzić patrząc na zdjęcie obok.

     KOBIETA MA PRAWO DO WŁASNEGO CIAŁA
     - Nienarodzone dziecko nie jest częścią organizmu matki. Matka i dziecko posiadają różne struktury genetyczne, inny kod DNA, często także i inne grupy krwi. Dziecko poczęte jest nową, odrębną istotą ludzką, nienarodzonym jeszcze potomkiem kobiety, a matka nie ma żadnego prawa decydować o pozbawieniu życia swojego dziecka na jakimkolwiek etapie jego rozwoju.

     CHOROBA I WADY ROZWOJOWE POCZĘTEGO DZIECKA SĄ WYSTARCZAJĄCYM POWODEM DO PRZERWANIA CIĄŻY
     - Jeżeli u człowieka nienarodzonego stwierdza się chorobę czy wady rozwojowe, to należy tego małego pacjenta otoczyć opieką i leczyć, a nie zabijać. Jak może lekarz proponować eliminację choroby poprzez zabicie chorego dziecka?

     CIĄŻĘ MOŻNA PRZERWAĆ, GDY ZAGRAŻA ŻYCIU MATKI
     - Współczesna medycyna stwierdza, że nie ma kolizji pomiędzy zdrowiem kobiety a kontynuacją ciąży. Nawet jeśli zaszłaby taka kolizja, to dla ratowania zdrowia jednego człowieka nie można zabijać innego człowieka.

     CIĄŻĘ MOŻNA PRZERWAĆ, GDY POWSTAŁA W WYNIKU CZYNU ZABRONIONEGO
     - Ojciec nienarodzonego dziecka winien przestępstwa gwałtu czy kazirodztwa zostaje w wyniku postępowania sądowego (w czasie którego ma zapewnioną obronę prawną) skazany na kilka lat więzienia. Nie można dopuścić do tego, aby poczęte dziecko, zupełnie niewinne i pozbawione jakiejkolwiek możliwości obrony, zostało skazane na najwyższy wymiar kary: karę śmierci i aby wyrok ten wykonano. Przypomnijmy, że w Polsce zniesiono karę śmierci nawet dla największych zbrodniarzy.

     NIE MOŻNA ZMUSZAĆ KOBIETY DO MACIERZYŃSTWA
     - Jest to słuszne stwierdzenie, ale zwolennicy bezkarności zabijania poczętych dzieci błędnie wykorzystują je w propagandzie przeciw ustawie chroniącej życie, która zawiera zakaz zabijania, a nie nakaz podejmowania macierzyństwa. Życie dziecka rozpoczyna się w momencie poczęcia i w tym samym momencie kobieta staje się matką i rozpoczyna się jej macierzyństwo. Prawo ma chronić życie poczętego człowieka, a więc gwarantować kontynuację rozpoczętego już wcześniej macierzyństwa. Kobieta - matka poczętego dziecka - staje jedynie przed decyzją: czy kontynuować swe macierzyństwo, czy je przerwać, czyli być matką urodzonego czy zabitego dziecka.


Red.

Wasze komentarze:
 o rany: 28.05.2014, 15:57
 Człowieka zaczyna się od urodzin a nie od poczęcia. Dlatego lata naszego życia są ujęte w datę urodzin i śmierci, a nie poczęcia i śmierci. Kobieta, która jest człowiekiem, urodziła się i żyje, jest ważniejsza niż embrion w jej ciele, który nie jest człowiekiem, nie urodził się, do pewnego etapu ciąży nie ma mózgu, nie ma układu nerwowego, nie myśli i nie czuje. Proszę Państwa to są fakty naukowe ogólnodostępne. Współczuję osobom, które zamiast aborcji wybrały urodzenie chorego, cierpiącego dziecka, które wkrótce po porodzie zmarło, i jeszcze te osoby nazywają to lepszy rozwiązaniem...
 marta: 05.05.2011, 09:06
 miałam 2 synków chorych na zespół pottera i donosiłam ciąże do końca-mimo że było to cierpienie dla nich, dla mnie i całej rodziny. problemy trzeba rozwiązywać a nie pozbywać sie
 nata: 21.08.2008, 10:57
 dla mnie to jest koszmar!!! co czuje matak takiego dziecka jak zabijaja ja na jej oczach... ci ludzie nie maja serca!
 Monika: 11.04.2008, 01:38
 To straszne. Jednak o tym warto głośno mówić, stajemy się zobowiązani do tego, by powiedzieć co myślimy. Ja myślę: "STOP ZABIJANIU MAŁEGO CZŁOWIEKA".
(1)


Autor

Treść

Nowości

Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 2Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 2

bł. Czesławbł. Czesław

Modlitwa do bł. CzesławaModlitwa do bł. Czesława

Litania do bł. CzesławaLitania do bł. Czesława

św. Ansegizśw. Ansegiz

Modlitwa do św. AnsegizaModlitwa do św. Ansegiza

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej