Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Czy aborcjoniści myślą?

     Kiedyś wielu ludzi myślało, że czarny człowiek to nie człowiek, bo prawdopodobnie nie ma duszy i można go w związku z tym traktować jak rzecz. Dziś rzesze "cywilizowanych" obywateli chcą wierzyć, że płód ludzki nie jest istotą ludzką, tylko czymś nieokreślonym, co można wyskrobać i wyrzucić do kubła. Feministki mają trudności z zauważeniem istotnej różnicy pomiędzy brzuchem kobiety a dzieckiem żyjącym w jej łonie. Stąd hasła, że przeciwnicy aborcji nie szanują prawa kobiety do własnego brzucha. Tym samym wiedza biologiczna i logiczne myślenie zostają, przynajmniej w sprawie aborcji, zawieszone i unieważnione.

     Niedawno pojawiła się wiadomość, że w jednym z włoskich szpitali przeprowadzono aborcję, a rzekomo martwy płód pozostawiono owinięty w prześcieradło. Kapelan szpitala chciał pomodlić się nad ciałem małego człowieka po aborcji i jakież było jego zdziwienie, kiedy zauważył, że dziecko rusza się i oddycha. Powiadomił lekarzy, którzy przetransportowali je do specjalistycznego oddziału. Życia dziecka nie udało się jednak uratować. Zmarło następnego dnia. Nie zazdroszczę kobiecie, która zdecydowała się na aborcję, bo dziecko mogło urodzić się niepełnosprawne. Bardzo trudno żyć ze świadomością, że własnemu dziecku zgotowało się taki los - dogorywania w prześcieradle.

     We Włoszech prawo nakłada na lekarzy obowiązek ratowania dziecka, jeśli przeżyje ono aborcję. Słusznie! Ale z drugiej strony nasuwają się pytania. Skoro prawo pozwala w ogóle na aborcję, to tym samym uznaje, że poczęta w łonie kobiety istota nie jest człowiekiem, który miałby prawo do życia, ale jest "grudką plazmy", która można usunąć. Tyle że jak owa "grudka plazmy" przeżyje aborcję, to okazuje się, że jednak jest istotą ludzką mającą prawo do życia. I w związku z tym trzeba ją ratować. Jak przeżyje aborcję, to mamy do czynienia z człowiekiem - a jak aborcja się uda, czyli "to coś!' zostanie skutecznie zniszczone, to mamy prawo kobiety do własnego brzucha i innego tego rodzaju pro-aborcyjne dyrdymały. Czy aborcjoniści myślą?

     Myślą! Tyle, że nie nad okropieństwem własnych poczynań, lecz nad tym, jak usprawnić przemysł aborcyjny. Na włoski rynek wprowadzono niedawno pigułkę aborcyjną RU 486. Niestety, jest w tym wszystkim polski akcent. Oficjalnie pierwsza pigułka została ponoć podana 25-letniej Polce w szpitalu w Bari na południu Włoch, choć pigułkę stosowano już wcześniej w tak zwanej fazie eksperymentalnej. Trwa dyskusja, w jakim wymiarze wprowadzić obligatoryjny pobyt kobiety w szpitalu po zażyciu pigułki. Chodzi o uniknięcie skutków możliwych powikłań, a także upewnienie się, że nastąpił moment wydalenia "produktu", czyli że pigułka zadziałała prawidłowo. Pomimo ostrzeżeń, niektórzy kupują RU 486 lub jej podróbki na czarnym rynku. Jednak aborcyjne "zrób to sam" kończy się niekiedy tragicznie. Oblicza się, że około 30 kobiet poniosło śmierć z powodu zażycia pigułki.

     Aborcjoniści nie ustają w wysiłkach uczynienia aborcji coraz bardziej dostępną. Hiszpania pod rządami lewaka Zapatero wprowadza nowe, liberalne prawo aborcyjne. Ideolodzy aborcji podnieśli ją do rangi prawa człowieka. Kobiety będą mogły "pozbyć się" dziecka ze swojego łona bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Dziewczęta, które ukończyły 16 lat, będą miały prawo poddać się aborcji bez wiedzy rodziców. Środki antykoncepcyjne zostały wpisane na listę bezpłatnych leków. Pigułki aborcyjne "dzień po" będą sprzedawane bez recepty, przy czym farmaceuci mają obowiązek ich sprzedawania również osobom nieletnim. Faszerowane antykoncepcją nastolatki, po aborcjach farmakologicznych lub chirurgicznych, kiedyś zapragną być matkami. Ale nie będą zdolne do poczęcia. Wtedy zaproponuje się im in vitro, zastępcze brzuchy itp. Czy tego rodzaju cywilizacja będzie w stanie przeżyć? Czy też raczej zostanie wyskrobana?


Dariusz Kowalczyk SJ


Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 16 maja 2010

Wasze komentarze:
 teokrata: 20.05.2010, 18:19
 Zgadzam się ze "znany PANU BOGU" - wychowywanie dzieci przez matkę w domu na pewno jest lepsze niż przedszkole czy żłobek TYLKO realne wtedy gdy pensja głowy rodziny była taka żeby żona nie musiała dodatkowo pracować.
 Znany PANU BOGU.: 20.05.2010, 15:36
 Witam. Moje zdanie, żłobki i przedszkola to wymysł złego. Kobieta uświęci się wychowując dzieci. Im dłużej dziecko jest pod nieprzepuszczalnym dla złego parasolem matki, tym lepiej dla dziecka. Nasz Pan nie daje za wielkich ciężarów. To my uczmy się je znosić. I jeszcze jedno jakby na czasie: słowa kardynała seniora: kto oddaje swój głos na kandydata który jest za aborcją, głosując na niego popełnia tak samo grzech przeciwko piątemu przykazaniu. (tak głosując popełniam ciężki grzech). Pozdrawiam, Znany PANU BOGU.
 x: 20.05.2010, 10:02
 kłopoty "teokraty" związane są z brakiem etyki katolickiej w życiu publicznym, a nie z faktem istnienia etyka katolicka: "nieszczęśliwy jest rzeczą świętą"
 teokrata: 18.05.2010, 22:18
 Sto razy wolałbym się nie narodzić niż się urodzić i przeżywać to co przeżyłem w swoim życiu.
 bar: 18.05.2010, 20:34
 Trochę tych argumentów nie rozumiem. Dotyczą one każdego człowieka, zaplanowanego przez rodziców również. Z twojego rozumowania wnioskuje, że każde dziecko trzeba zabić, bo świat jest zły i okrutny. A tobie proponuje pomyśleć jakie szczęście miałeś, że się narodziłeś a nie zostałeś 'wyskrobany'...
 teokrata: 17.05.2010, 23:05
 Tak jak okropna jest aborcja, tak większym okropieństwem jest pozwolić się człowiekowi urodzić ale potem dawać mu do zrozumienia że jest na tym świecie niepotrzebny np.: brak miejsca w przedszkolu dla dziecka, odrzucenie przez rówieśników w szkole, czy wreszcie kłopoty z dostaniem się do szkoły średniej lub na studia (nawet mimo dobrych wyników w nauce lub z egzaminów) a na koniec problemy ze znalezieniem pracy a jak się już ją otrzyma to trzeba czasami się upodlić żeby ją utrzymać bo nie ma innej alternatywy. Wszystkim działaczom pro-life proponuje troche pomyśleć o człowieku już po narodzinach a nie tylko od poczęcia do narodzin.
(1)


Autor

Treść

Nowości

sw. Szymon z Lipnicysw. Szymon z Lipnicy

Modlitwa do św. Szymona z LipnicyModlitwy do św. Szymona z Lipnicy

Litania do św. Szymona z LipnicyLitania do św. Szymona z Lipnicy

sw. Fryderyk z Utrechtusw. Fryderyk z Utrechtu

Modlitwa do św. Fryderyka z UtrechtuModlitwa do św. Fryderyka z Utrechtu

ks. Alojzy Arendtks. Alojzy Arendt

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej