Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

św. Rita

(1377 - 1447)


św. Rita w trakcie modlitwy      Św. Rita urodziła się w 1377 roku w Rocca Porena, w okolicy Cascia (Włochy). W młodości pragnęła poświęcić się Bogu w zakonie. Z woli jednak rodziców poślubiła męża. Dzięki współpracy z łaską Bożą mężnie stawiała czoło doświadczeniom rodzinnym i niezliczonym trudnościom (przykry charakter męża, jego zabójstwo, śmierć dzieci), a także nagrodzona została wspaniałymi sukcesami duchowymi (wewnętrzna przemiana męża, pojednanie zwaśnionych rodzin)

     Już jako wdowa - gdy nie wygasła w niej łaska powołania zakonnego - pokonawszy wszystkie trudności, została siostrą zakonną - augustianką. Jako zakonnica zajaśniała miłością ku Bogu i bliźnim. Kulminacyjnym punktem jej upodobnienia się do Chrystusa była stygmatyzacja na czole. Przez 15 lat cierpiała z powodu bolesnej i otwartej rany aż do śmierci w 1447 roku. Za jej przyczyną działo się wiele cudów, dzięki którym szybko rosła jej sława.

     Św. Rita zadziwia wielorakością swoich ciężkich i bolesnych przeżyć, niezwykłą aktualnością chrześcijańskiego ideału modlitwy, przebaczenia i miłości względem Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całkowitym zdaniem się na wolę Bożą.

     Szczególną czcią otaczana jest we Włoszech, w Ameryce Południowej i na Filipinach. Przede wszystkim czczona jest w zakonie augustiańskim, również w Polsce, w Krakowie - w kościele św. Katarzyny, gdzie znajduje się jej piękna figura.

     Jej niezliczeni czciciele doświadczają cudownej skuteczności jej opieki i uważają ją za "Orędowniczkę w sytuacjach beznadziejnych" i "Świętą od spraw trudnych".

     Papież Leon XIII zaliczył ją w 1900 r. w poczet świętych. Uroczystość jej obchodzi się 22 maja.

ks. Wacław Piszczek CM


Inne modlitwy do św. Rity


   

Wasze komentarze:
 MARCIN: 19.08.2008, 13:17
 DZIĘKUJĘ MOJA KOCHANA ZA OTRZYMANE ZA TWYM POŚREDNICTWEM ŁASKI. PROSZĘ OASKĘ ZNALEZIENIA PRACY, O MĘŻA DLA SIOSTRY. ŚWIĘTA RITO MÓDL SIE DO BOGA ZA WSZYSTKICH DROGICH MOJEMU SERCU I ZA TYCH, KTÓRZY SIE DOCIEBIE UCIEKAJĄ. DZIEKUJĘ I KOCHAM CIĘ
 twój czciciel: 12.08.2008, 09:55
 dziękuę tobie moja ukochana święta za otrzymane za twoim pośrednictwem łaski. błagam cię wstaw się za mną do BOGA abym znalazł odpowiednią pracę, której rozpaczliwie potrzebuję. pokornie proszę módl się za wszystkich drogich mojemu sercu i za wszystkich, którzy się dociebie uciekają. kocham cię i dziekuję.
 Jadzia: 09.08.2008, 17:15
 Bardzo, bardzo Ci dziękuję św. Rituniu, za zdanie mojego egzaminu na Prawo Jazdy, oraz za wszystkie wyproszone łaski. Proszę o dalsze wstawiennictwo za moją rodziną u Pana.
 zagubiony: 03.08.2008, 17:27
 proszę moja kochana święta módl się w moich sprawach miej nas w swojej opiece
 marcin: 29.07.2008, 13:01
 dziękuję ci swięta Rito za otrzymane za twym posrednictwem łaski dla mnie i pokornie proszę o łaskę zgody dla mojej rodziny a także módl sie do Boga za wszystkich drogich mojemu sercu i za wszystkich tych, którzy się do ciebie uciekają. pokornie prosze módl sie za nami do Boga
 Martyna: 27.07.2008, 03:00
 Dziekuje Ci z calego serca Swieta Rito za Twoje wstawiennictwo u Pana Boga w mojej sprawie.Kocham Cie Swieta Rito i dziekuje oraz prosze Cie o opieke kazdego dnia.
 załamany : 26.06.2008, 18:04
 dziękuję ci moja ukochana święta za twoje wstawiennictwo u Boga za mnie i drogich mojemu sercu. błagam cię wstaw się za mną u Boga abym znalzł odpowiednią dla siebie pracę bo już nie wiem co mam robić. proszę nie odtrącaj mnie - jesteś moją jedyną nadzieją. wstawiaj się również za wszystkich, którzy się do ciebie uciekają.
 M: 11.06.2008, 13:58
 dziękuję ci moja ukochana święta za wszystkie łaski jakie wyjednałaś dla mnie i wszystkich drogich mojemu sercu. blagam cie wypros u boga laske znalezienia odpowiedniej pracy, wyleczenia z problemow psychicznych i finansowych, o laske przemiany zycia, prosze o wstawiennictwo w intencjach wszystkich drogich mojemu sercu, modl sie za wszystkich, ktorzy sie do ciebie uciekaja. twoj oddany marcin
 marcin: 25.05.2008, 22:59
 dziękuję święta Rito za wszystkie łaski, jakie wyjednałaś dla mnie i drogich mojemu sercu, a szczególnie za łaskę pracy dla mojej siostry. proszę Cię moja ukochana święta o łaskę znalezienia odpowiedniej dla mnie pracy i módl się za wszystkich drogich mojemu sercu i za tych, którzy się wpisali na tej stronie. Święta Rito módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.


 Jadzia: 19.05.2008, 23:56
 Proszę św. Rito, niech zięć odmieni swe serce i powróci jako dobry i mądry ojciec i mąż na łono swej rodziny. Niech już nie rani swoich najbliższych.
 marcin: 15.05.2008, 22:11
 dziękuję ci święta rito za wyproszoną łaskę pracy dla mojej siostry, proszę z nadzieją wstaw się do boga abym znalazł odpowiednią dla siebie pracą. błagam cię pomóż mi moja ukochana święta, postaram się rozsławiać twoją cześć.
 krystyna: 06.05.2008, 22:54
 Św. Rita proszę o łaskę powrotu mojego męża do kościoła i do domu, rodziny.
 Jadzia: 17.04.2008, 22:10
 Święta Rito. Proszę Cię o zdanie egzaminu na Prawo Jazdy, a dla córki, aby miała swoje własne mieszkanko. Proszę o błogosławieństwo dla całej rodziny i zdanie egzaminów przez córkę. A za wszystkie łaski otrzymane od Pana za Twoim pośrednictwem kochana moja święta Tituniu, z całego serca dziękuję.
 Ania: 31.03.2008, 18:48
 Rito Kochana tak wiele już dla mnie uczyniłaś i jak ta totalna egoistka wciąż proszę Cię bądź ze mną, bardzo potrzebuję Twojej pomocy, doskonale znasz moją sytuację, wiem jak wiele możesz - wyprosiłaś mi to co po ludzku wydawało się beznadziejne i nie do zrobienia, gdyby nie Twoje orędownictwo u Pana za mną nawet nie chcę mysleć co bym teraz ze sobą poczeła, sytuacja wciąż wymaga Twojej pomocy, ale Ty "poruszyłaś" tą sprawą i wiem że trzeba cierpiwości i uporu, ale wiem że warto. Kochani UWIERZCIE Rita jest genialna, ona naprawdę działa wielkie rzeczy nie koniecznie wszystko dzieje sie tak jak chcemy ale może czasami troszkę inaczej ale działa ona daje nadzieję ona daje siłę i oręduje za Nami u Pana Boga - gwarantuję WAM to! Czasami ta modlitwa jest okupiona łzami bólem ale warto odmawiajcie Nowennę Litanię czy jakieś inne modlitwy wytrwale, SERIO DZIAŁA jak nie wiem co! Kocham Cię Rito obok Faustyny stałaś się moją wspaniałą PRZYJACÓŁKĄ! Bywa Ciężko, ale wiem że JESTEŚCIE!
 Krysia: 08.03.2008, 20:37
 Sw.Rito proszę o pomoc w powrocie do zdrowia kolegi mojej córki Januszowi,który podczas wypadku stracił mamę a sam od 6 tygodni nie uzyskuje przytomności.Zastąp proszę mu mamę i bądż z nim.
 Jagoda: 14.02.2008, 12:53
 Św. Rito pomóż Magdalenie w jej trudnych sprawach aby utrzymała pracę pomóż w nauce oraz proszę o dobrego męża dla niej
 Ania: 12.02.2008, 22:25
 Święta Rito wstaw się u Boga za nami w tych trudnych chwilach doświadczeń, które teraz przeżywamy. Prosimy Cię o zdrowie dla mojej siostry, o urodzenie zdrowego dziecka, o pomoc w problemach z pracą. Niech się spełnia wola Boża w naszym życiu - amen.
 "Aniołek": 03.02.2008, 13:11
 Kochana św. Rito dziękuje PANU, że wybrał Ciebie za patronkę cudownej skuteczności i opieki "Orędowniczkę w sytuacjach beznadziejnych" i "Świętą od spraw trudnych". Proszę Cię o wstawiennictwo u PANA w intencji Ks. Sebastiana o cud uzdrowienia jego chorego ucha. Proszę opiekuj sie nim w szczególny sposób. Dziękuję za wszystko co dla niego wyprosisz u BOGA.
 Agnieszka: 25.01.2008, 15:01
 Św. Rito za Twoim wstawiennictwem błagam Pana Boga o zesłanie łask na naszą rodzinę, rozwiązanie naszych problemów i o dar macierzyństwa!
 chaber1: 13.01.2008, 18:48
  Sw. Rito prosze Cie o zdrowie dla mojego dziecka , oszczesliwe zdanie egzaminu na prawo jazde i ja prosze dla mnie opomoc w trudnosciach finansowych i oddalenie sie wrogow odemnie.Sw. Rito przyjdz zpomoca dla mojego dziecka i dla mnie . Zcalego serca prosze wysluchaj mnie Sw. Rito
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] (14) [15] [16] [17]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej