Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 

św. Katarzyna ze Sieny

<(1347 - 1380)


Katarzyna ze Sieny      Córka Italii, wielka mistyczka Kościoła, urodziła się w rodzinie skromnego farbiarza jako dwudzieste trzecie dziecko. Od młodości marzyła o życiu zakonnym. Miała szesnaście lat, gdy mimo sprzeciwu rodziców została tercjarką dominikańską w Sienie, przyjmując surową regułę zakonu pokutniczego. Znana była z życia pełnego umartwień i z gorliwego posługiwania chorym i ubogim. Wizjonerka, w 1367 r. doznała mistycznych zaślubin z Chrystusem. O kontakt z nią i radę w sprawach duchowych zabiegali przedstawiciele najbardziej znanych rodów ówczesnej Italii. Ona sama zaś korespondowała z najwybitniejszymi osobistościami kościelnymi, wśród nich z papieżami i biskupami. Podejmowała zwłaszcza wiele wysiłków na rzecz powrotu papieży z Awinionu do Rzymu oraz dla pojednania między zwaśnionymi miastami i rodami.

     W jej życiu nie brakowało trudnych momentów. Wytoczony jednak przed trybunałem Inkwizycji proces zakończył się uwolnieniem jej od wszelkich oskarżeń. W 1374 r. jej kierownikiem duchowym został bł. Rajmund z Kapui. W 1376 r. w Pizie otrzymała stygmaty, które ukrywała do końca życia. Odznaczała się szczególnym nabożeństwem do Bożej Opatrzności i Męki Chrystusa. Ostatnie trzy lata życia spędziła w Rzymie. Pozostawiła blisko czterysta listów oraz słynne "Dialogi".

     Papież Paweł VI ogłosił ją w 1970 r. doktorem Kościoła, zaś w 1999 r. Jan Paweł II - wraz ze św. Brygidą Szwedzką i św. Teresą Benedykta od Krzyża - patronką Europy. Jest - obok św. Franciszka z Asyżu - główną patronką Italii. Największą jednak cześć odbiera w rodzinnej Sienie.

Wojciech Świątkiewicz

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 26 kwietnia 2009


   

Wasze komentarze:
 Aneta: 30.04.2018, 11:12
 MICHAELU URATUJ DUSZĘ DUCHA I CIAŁO ANETY G.ŚWIĘTY MICHAELU ZGŁADŹ TO ZŁO MICHAELU ,BOŻE ZRÓB CUD UWOLNIJ ANETĘ Z BÓLU,Z OPUCHNIĘĆ ,Z Z PRZEKLEŃSTW ZAKOŃCZ TO WYKORZYSTYWANIE ANETY G., OCHROŃ I URATUJ ANETĘ G.JA JESTEM PROSZĘ ZAKOŃCZ TO I TĄ SPRAWĘ za wstaw.św Katarzyny ze Sieny tą sprawę zgładź ich S.P.M.L.M.G.S.J.P.R.K. O.A.C.P.M.Ł.F.D.R.S.I nie wymienionych , zakończ to ŚWIĘTY MICHAELU ARCHANIELU ŚWIĘTY JÓZEFIE.
 Aneta: 30.04.2018, 10:46
 BOŻE OCHROŃ ANETĘ G. ZA WSTAW.ŚWIĘTEJ KATARZYNY ZE SIENY ZABIJ TO ZŁO . BOŻE JEZUS CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁY UWOLNIJ URATUJ UMYSŁ I CIAŁO MOC WNĘTRZNOŚCI NOGI ŁON.SIŁĘ TWARZ URODĘ DUSZY ANETY G. PROSZĘ JEZU BOŻE ŁASKAWIE ZAŁATW PILNIE TERAZ TO czego tutaj brakuje ,MICHAELU ZGŁADŹ ICH PROSZĘ CIĘ ŻEBY NIE MIELI DOSTĘPU DO ANETY G.CIAŁA ZDROWIA DO ŻYCIA ZDROWIA DUSZY URODY TWARZY ANETY G.ŻYCIA DUCHA ŚWIĘTEGO POKOJU ,ŻEBY NIE MIELI DOSTĘPU DO MIESZKANIA I DOCHODU WYNAGRODZENIA ANETY G. POSESJI ZIEMI PLONU TALENTÓW WŁOSÓW MIESZKÓW CERY SKÓRY ANETY G.UMYSŁU I URATUJ ANETĘ G.ZA WSTAW.ŚWIĘTEJ KATARZYNY ZE SIENY BŁOGOSŁAWIONEJ DOKTOR KOŚCIOŁA RZYMSKIEGO ,,,,MARYJO MATKO ŁASKI CHWAŁA BOGU OJCU PROSZĘ BŁAGAM OCHROŃ ANETĘ G. ŚCIĄGNIJ TE PRZEKLEŃSTWO Z GARDŁA ANETY G. Z BRWI ,Z RZĘS,Z OCZU,Z ZE SKRONI,Z USZU,Z KOŚCI ,Z RZĘS,Z GŁOWY,Z UST,Z KOŚCI POLICZKOWYCH,Z ŻUCHWY,Z TWARZO-CZASZKI,Z DZIĄSEŁ,Z ZĘBÓW,Z JAMY USTNEJ,Z CZOŁA,Z GÓRY GŁOWY,Z TYŁU GŁOWYANETY G., GRZYWKI ,Z GŁOSU ANETYG.Z CIAŁA Z TWARZY,Z ŻYCIA ANETY G. CAŁEJ. 💕
 hana: 29.04.2018, 15:28
 BOŻE OCHROŃ I URATUJ ANETĘ G.TERAZ PROSZĘ ZAKOŃCZ TO za wstaw.św Katarzyny ze Sieny tą sprawę zgładź ich S.P.M.L.M.G.S.J.P.R.K. O.A.C.P.M.Ł.F.D.R.S.I nie wymienionych , zakończ to ŚWIĘTY MICHAELU ARCHANIELU ŚWIĘTY JÓZEFIE.
 Aneta: 29.04.2018, 13:00
 BOŻE OCHROŃ ANETĘ G. ZA WSTAW.ŚWIĘTEJ KATARZYNY ZE SIENY ZABIJ TO ZŁO I URATUJ ANETĘ G.Z BÓLU ,ZE STRACHU,BOŻE OJCZE JEZU CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁY PROSZĘ CIĘ BEZ BÓLU BEZ STRACHU ANETY G.UUWOLNIJ URATUJ UMYSŁ I CIAŁO MOC SIŁĘ TWARZ URODĘ DUSZY ANETY G. PROSZĘ JEZU BOŻE ŁASKAWIE ZAŁATW PILNIE TERAZ TO czego tutaj brakuje ,MICHAELU ZGŁADŹ ICH PROSZĘ CIĘ ŻEBY NIE MIELI DOSTĘPU DO ANETY G.CIAŁA ZDROWIA DO ŻYCIA ZDROWIA DUSZY URODY TWARZY ANETY G.ŻYCIA DUCHA ŚWIĘTEGO POKOJU ,DO MIESZKANIA I DOCHODU WYNAGRODZENIA ANETY G.POSESJI ZIEMI PLONU TALENTÓW WŁOSÓW MIESZKÓW CERY SKÓRY ANETY G.UMYSŁU I URATUJ ANETĘ G.ZA WSTAW.ŚWIĘTEJ KATARZYNY ZE SIENY BŁOGOSŁAWIONEJ DOKTOR KOŚCIOŁA RZYMSKIEGO ,,,,MARYJO MATKO ŁASKI CHWAŁA BOGU OJCU PROSZĘ BŁAGAM OCHROŃ ANETĘ G. ŚCIĄGNIJ TE PRZEKLEŃSTWO Z GARDŁA ANETY G. Z BRWI ,Z RZĘS,Z OCZU,Z ZE SKRONI,Z USZU,Z KOŚCI ,Z RZĘS,Z GŁOWY,Z UST,Z KOŚCI POLICZKOWYCH,Z ŻUCHWY,Z TWARZO-CZASZKI,Z DZIĄSEŁ,Z ZĘBÓW,Z JAMY USTNEJ,Z CZOŁA,Z GÓRY GŁOWY,Z TYŁU GŁOWYANETY G., GRZYWKI ,Z GŁOSU ANETYG.Z CIAŁA Z TWARZY,Z ŻYCIA ANETY G. CAŁEJ
 Aneta: 29.04.2018, 01:04
  Boże Ojcze Jezus za wstaw.św.Katarzyny ze Sieny proszę Cię o potrzebne łaski teraz pilnie o Uratowanie życia Anety G.zdrowia ,Pokoju Ducha Świętego urody wynagrodzenia mieszkania ziemi plonu i posesji proszę błagam o zabicie w życiu Anety G. zła przez Maryjo Matko Boża 💕 Twoje i Boga Jezusa Chrystusa zmartwychwstałego żeby mogła spać /żyć Aneta G. zabij to zło Michaelu kocham cię BOŻE !DOBRANOC.
 ANNA: 23.10.2011, 12:00
 SW;kATARZYNO UPROS MI U BOGA LSKE NAWROCENIA Z DEPRESJI
 Kasia: 04.12.2010, 20:37
 Święta Katarzyno miej Mnie i Moją rodzinę w swojej opiece.
 xxx: 31.08.2009, 07:52
 św. Katarzyna ze Sieny (1347 - 1380): "Miłość sprawia, że człowiek staje się łagodny i miłuje swoich nieprzyjaciół, bo chociaż świat za takowych ich uważa, to w rzeczywistości nimi nie są. Prawdziwymi nieprzyjaciółmi człowieka są: świat, szatan oraz słabe ciało i ludzka natura. Buntują się oni stale przeciwko duchowi." "Wszystko pochodzi z miłości, wszystko jest skierowane ku zbawieniu człowieka, Bóg czyni wszystko tylko w tym celu" ""Święty Paweł powiedział: „wszyscy [zawodnicy] biegną, lecz tylko jeden otrzymuje nagrodę” (1 Kor 9, 24), a tym jednym jest miłość. Gdy człowiek porzuca miłość i żyje w towarzystwie grzechu, wtedy jest sam, bo oddala się od Ciebie, Boże, który jesteś wszelką miłością i dobrem. (...) Trójco Wiekuista, o słodka Miłości moja! Ty, co jesteś światłością, udziel nam światła. Ty, co jesteś mądrością, obdarz nas mądrością. O, mocy największa, umacniaj nas. Boże Przedwieczny, spraw, aby dzisiaj rozproszyły się chmury naszej miłości własnej, żebyśmy doskonale ujrzeli, poznali i naśladowali w prawdzie, sercem szczerym i wolnym, Twoją Wiekuistą Prawdę. Boże, przybądź nam ku pomocy. Panie, pośpiesz nam z pomocą. Amen." "Ufajcie! W boku ukrzyżowanego Chrystusa znajdziecie źródło miłości; chcę, abyście tam przygotowali sobie miejsce i mieszkanie. Powstańcie więc z wielkim i gorącym pragnieniem; idźcie, wejdźcie i pozostańcie w tym słodkim mieszkaniu, a żadne stworzenie ani duch nie pozbawi was łaski i nie przeszkodzi w osiągnięciu celu, jakim jest widzenie i rozkoszowanie się Bogiem." "„Bądź pewien, że Bóg kocha cię bardziej, niż ty sam możesz się kochać, że decyduje On o miejscu i czasie, że daje radość lub smutek, by doprowadzić cię do takiego stopnia doskonałości, na jakim chce cię widzieć”*** Słowa Pana Jezusa do św. Katarzyny: "„Kochałem was, zanim jeszcze obdarzyłem życiem. Istnieliście w mej myśli od zawsze (…). Odnowiłem wam to życie, które utraciliście, odtwarzając was w Krwi mojego Syna” „Przybierając waszą postać, stałem się wam podobny (…) i nie przestaję pracować nad upodobnieniem was do Mnie…” „Gdybyście byli naprawdę przekonani, że kocham was bardziej, niż wy sami możecie się kochać, nie znalibyście tego niespokojnego poruszenia umysłu, tych wiecznych burz, kłopotów, które często zamieniają wasze życie w piekło…”
 Monika: 29.05.2009, 23:52
 Święta Katarzyno, proszę o łaskę życia wiecznego dla Kasi. Proszę również o opatrzność nad miejscowością, której patronujesz - Świętą Katarzyną.
 Marcn: 29.05.2009, 21:13
 Święta Katarzyno ze Sieny wyproś łaskę wiary i zdrowia dla mnie i mojej rodziny.
(1)


Autor

Tresć[ Powrót ]
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej