Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

św. Sylwester Guzzolini

(1177 - 1267)


Sylwester Guzzolini      Martyrologium Rzymskie wspomina 26 listopada włoskiego świętego Sylwestra Guzzoliniego. Urodzony w rodzinie znanego i wpływowego prawnika, w zamyśle ojca miał kontynuować jego pracę. Tymczasem Sylwester studia prawnicze na uniwersytecie w Bolonii zamienił na teologię i filozofię. Po otrzymaniu święceń kapłańskich pracował w Osimo, gdzie znany był z działalności charytatywnej oraz przyciągających wiernych znakomitych kazań.

     Przełom w jego życiu nastąpił po śmierci ojca. Przejęty widokiem jego rozkładającego się ciała, postanowił wieść życie pustelnicze. Udał się na pustelnię w Grotta Fucile. Ponieważ zaczęli zbierać się wokół niego uczniowie, założył dla nich klasztor. Obowiązywała w nim surowa reguła benedyktyńska. Wspólnota dała początek zgromadzeniu zwanemu potem sylwestrynami. Zatwierdził je Innocenty IV w 1247 r.

     Sam Sylwester był znany z pokory, ubóstwa i wielkiej czci dla Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej. W chwili jego śmierci sylwestryni liczyli ponad 400 mnichów w 12 klasztorach. Kult Sylwestra zatwierdził papież Klemens VIII, a papież Leon XIII rozszerzył jego kult na cały Kościół.

Wojciech Świątkiewicz

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 22 listopada 2009


   

Wasze komentarze:
 Gabriela: 31.12.2014, 16:46
 ŚWIĘTY SYLWESTRZE dziękuję Ci za wszystkie otrzymane w. 2014 roku łaski. Proszę o pomoc finansową, zdrowie i wszystkie potrzebne łaski dla mnie i rodziny. Ułóż wszystko dobrze w pracy, niech dobrze rozwiążą się sprawy kadrowe w zakładzie oraz sprawy związane z wyjazdem pielgrzymkowy do Grecji - proszę o pomoc i wstawiennictwo u Pana Boga w tych sprawach;))
(1)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej