Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jak można duszom czyśściowym pomagać?

  1. Przede wszystkim przez ofiarę Mszy św., której nie można niczym zastąpić.

  2. Przez cierpienie. Każde cierpienie czy to fizyczne czy duchowe ofiarowane za dusze w czyśćcu przynosi im ulgę.

  3. Różaniec po mszy św. stanowi najskuteczniejszy środek pomocy duszom czyśćcowym. Przez modlitwę różańcową co dzień wiele dusz zostaje wybawionych, które musiałyby jeszcze długie lata cierpieć.

  4. Droga Krzyżowa również może przynieść wielką ulgę.

  5. Dusze czyśćcowe powiadają, że nieocenione są odpusty. Są one przyznaniem im zadośćuczynienia, które złożył Jezus Chrystus Ojcu Niebieskiemu. Kto za życia często uzyskiwał odpusty dla dusz czyśćcowych, otrzyma w godzinę śmierci więcej łask niż inni ludzie, zwłaszcza uzyska w pełni odpust zupełny. Jest okrucieństwem, nie używać skarbów Kościoła dla dusz czyśćcowych. Gdzieniegdzie ustaje powoli zwyczaj modlitw odpustowych. Należy ludzi zachęcać do zdobywania odpustów dla dusz czyśćcowych.

  6. Jałmużny i dobre uczynki, zwłaszcza na misje.

  7. Palenie świec także pomaga duszom czyśćcowym, ponieważ najpierw jest to akt pamięci i miłości, a po wtóre są one poświęcone i rozjaśniają ciemność dusz czyśćcowych. Jedenastoletnie dziecko z Kaisers prosiło Simmę o modlitwę. Jest w czyśćcu, ponieważ w dniu zadusznym gasiło świece na grobach, a ukradzionym woskiem bawiło się. Poświęcone światło posiada dużą wartość dla dusz czyśćcowych. W uroczystość Matki Bożej Gromnicznej musiała Simma na prośbę pewnej duszy zapalić dwie świece i w tym czasie cierpiała zastępczo za nią.

  8. Kropienie wodą święconą również łagodzi cierpienia. Pewnego razu wychodząc z domu kropiła Simma wodą święconą i usłyszała głos: "więcej".

Rady wg. Marii Simmy

     Wszystkie te środki pomagają duszom czyśćcowym, choć nie w tym samym stopniu. Jeżeli ktoś za życia lekceważył Mszę św., dla niego! i w czyśćcu nie będzie skuteczna. Kto za życia miał twarde serce dla drugich, otrzyma po śmierci mało pomocy. Ciężko muszą pokutować ci, którzy zniesławili innych. Kto miał dużo serca za życia, otrzyma wielką pomoc. Pewna dusza, która wprawdzie zaniedbywała Mszę św., dostała pozwolenie poproszenia o osiem Mszy św. dla złagodzenia jej cierpień, bo kiedyś za życia zamówiła osiem Mszy św za duszę pokutującą w czyśćcu.

Maria Simma


   

Wasze komentarze:
 Agnieszka: 31.10.2018, 11:29
 Panie okaż miłosierdzie tym , którzy już nic dla siebie zrobić nie mogą...
 Marek Marucha: 22.10.2018, 11:09
 za wszystkie grzechy które w zyciu sie uczyni w czyśccu sie będzie cierpieć
 TwujStartPijany : 22.10.2018, 11:07
 Elo elo ksiądz wida xd
 hej: 31.10.2017, 11:29
 hej
 Jadwiga : 02.06.2017, 21:25
 O Jezu okaż swą łaskę duszom czyśćcowym i za Ich wstawiennictwem pomóż mi w uzdrowieniu z licznych chorób.
 Nwrócony : 01.03.2017, 18:38
 Oczywiście w pomocy duszy kasa na pierwszym miejscu wicie co ? niech się kościół nie dziwi ze ludzi odstępują od wiary dla wróżek i ezoteryki , te wierne swoim zasadą przynajmniej pomagają szczeże i za darmo :D
 WOjtek YT: 11.12.2016, 16:27
 Subskrybować
 ewa: 06.09.2016, 15:06
 Panie zmiłuj się nad niedawno zmarłymi w mojej rodzinie i nad duszami cierpiącymi w czysćcu.Wieczny odpoczynek racz dać im Panie...
 PATRIKOS: 04.07.2016, 02:25
 ZA KAPŁANÓW I WIERNYCH ŻYWYCH I ZMARŁYCH WRAZ Z KONAJĄCYCH I W CZYŚĆCU CIERPIĄCYCH I BOGU WIADOMEJ CIEBIE PROSIMY ...+
 gość: 16.05.2016, 20:44
 proszę o modlitwę za mojego zmarłego dziadka i wszystkich zmarłych z mojej rodziny.
 Kinga: 16.05.2016, 20:43
 proszę o modlitwe w intencji Duszy Bogu wiadomej.
 edi: 03.03.2016, 17:19
 za wszystkich ktozy obrazali Boga slowem
 edi: 03.03.2016, 17:19
 za wszystkich ktozy obrazali Boga slowem
 maria: 10.01.2016, 22:15
 O spokoj duszy ewy
 Mamre: 25.12.2015, 12:09
 Wizje św. siostry Faustyny Heleny Kowalskiej. …zapytałam się Pana Jezusa, za kogo jeszcze mam się modlić? Odpowiedział mi Jezus, że na przyszłą noc da mi poznać, za kogo mam się modlić. Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które je paliły, mnie nie dotykały. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę, l zapytałam się tych dusz, jakie jest ich największe cierpienie? l odpowiedziały mi jednogłośnie, że największe dla nich cierpienie to tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w Czyśćcu. Dusze nazywają Maryję „Gwiazdą Morza”. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi więzienia cierpiących. Usłyszałam głos wewnętrzny, który powiedział: Miłosierdzie Moje nie chce tego, ale Sprawiedliwość każe. Od tej chwili ściślej obcuję z duszami cierpiącymi. (Dz 20)
 Ford: 16.10.2015, 19:22
 Co za bzdury o czysccu i jego duszach przeciez tu chodzi tylko o kase ktora w tak latwy sposob jak na wiare i z wiary sciagna mozna.
 Tadeo: 16.10.2015, 19:12
 O slepi ludzie ktorzy nie znacie Slowa Bozego ,zajrzyjcie i nie dajcie sie zwodzic tym ktorzy pod przykrywka dlugich modlitw odwracaja was od nauk Boga zywego spisanych w jego swietej ksiedze Bibli.Czytajcie Pismo ....Ja ,jedynie Ja,moge przez wzglad na siebie zmazac twoje przestepstwa i i twoich grzechow nie wspomne(Izaj.43:25)Przeciez wszystkie te nauki wprowadzono aby ludzi omamic i trzymac w strachu noi oczywiscie aby jak najwiecej pieniazkow wplynelo do kasy.Czy wy sami nie rozumiecie slow Panskich ...co da czlowiek w zamian za dusze swoja ? (Mat.16:26) Nie wierzcie w te klamstwa ,w tak zwane ,,wypominki " , w czysciec ktory nie istnieje ,i inne modlitwy za zmarlych ,tego nie ma w Bibli i wiele innych ,setki klamstw ktore zaslepiaja wasze oczy , zachecam goraco do czytania Bibli i nie bojcie sie ich i ich nauk ktore sa nakazami ludzkimi a nie tym co pochodzi z ust Pana, calkowita bzdura ze tylko Urzad Nauczycielski Kosciola moze interpretowac Biblie , otworzcie ja i czytajcie ,po prostu czytajcie bo po to ona jest aby uczyc i poprawiac bledy .Zycze duzo odwagi i niech Pan nasz otworzy oczy kazdemu kto zajrzy do jego Slowa.Amen
 Piotr: 31.07.2015, 20:02
 Modlcie sie za DUSZE W CZYSCCU CIERPIACE i proscie je o wstawiennictwo. Ofiarujcie im codziennie wasze modlitwy, ofiary, cierpienia. Dusze czysccowe pomagaja tez w naszych potrzebach. NIE ZAPOMINAJCIE O NICH TO KIEDYS O WAS NIKT NIE ZAPOMNI SIE MODLIC.
 Kasia: 01.07.2015, 23:52
 Uratuj Boże mojego ojca Zbigniewa, babcię Felicję , dziadka Czesława, babcię Janinę i dziadka Jana , wszystkich zmarłych krewnych i znajomych ,oby jak najszybciej dostali się do nieba. Obiecuję ci że będę się modlić za nich i za wszystkie dusze w czyścu cierpiące
 basia: 22.06.2015, 22:04
 Panie Boze zmiluj sie nad dusza mojego tatusia Stanislawa brata Tomaszka babcie dzizdkow wujkow. Odpusc im winy i przyjmij do Krolestwa Bozego oraz za dusze z nikad pomocy
(1) [2] [3] [4] [5]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej