Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dusze czyśćcowe wyproszą wszystko

Od wielu lat praktykuję modlitwę za dusze czyśćcowe i jestem przekonany co do jej niezwykłej skuteczności.

Jak to się zaczęło? Zupełnie przypadkowo, choć chyba słusznie twierdzą ci, którzy mawiają, że w życiu nie ma przypadków. Kiedy uczęszczałem do szkoły podstawowej, na jednej z lekcji języka polskiego omawialiśmy czytan-kę o chłopcu, który uratował życie zranionemu krukowi. Kruk ów w podzięce, zdradzając tajemnicę, że jest królem kruków, podarował chłopcu trąbkę. Ilekroć będzie on w niebezpieczeństwie, może zagrać na niej i wówczas wszystkie kruki świata zlecą się na pomoc. Po tej lekturze zrodziło się w mojej duszy zazdrosne choć szczere pragnienie - szkoda, że nie mam takiej trąbki. Kilka tygodni później usłyszałem z ust proboszcza mojej parani słowa, które padły na przygotowany, przez tę pozornie nie mającą znaczenia czytankę, grunt. Ksiądz cytował jedną ze świętych, która miała powiedzieć, że nie ma takiej prośby, która nie byłaby wysłuchana przez Pana Boga, jeśli jest ona zanoszona za przyczyną dusz w czyśćcu cierpiących (po latach przypuszczam, że tą świętą była św. Katarzyna ze Sieny). To dziwnie korespondowało z omawianą czytanką... Zapamiętałem te słowa na całe życie.

Zacząłem praktykować modlitwę za dusze czyśćcowe, przekonując się z czasem coraz bardziej co do słuszności słów owej świętej. Już jako chłopiec regularnie odmawiałem różaniec w ich intencji. Podobnie czyniłem przez cały okres szkoły średniej i w końcu przez czas studiów seminaryjnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że do dnia dzisiejszego było tylko kilka takich dni, kiedy nie pamiętałem o modlitwie za nie.

Nowy okres modlitwy rozpoczął się wraz ze święceniami kapłańskimi. Nie wiem, jak inni kandydaci przeżywają moment kulminacyjny święceń, kiedy to wspólnota śpiewa Litanię do Wszystkich Świętych, dla mnie był to moment ofiarowania mego kapłaństwa duszom czyśćcowym. Przez kolejne lata nie szczędziłem modlitwy, a przede wszystkim ofiary Mszy św. Nie znaczy to, że moje kapłaństwo było i jest łatwym - wręcz przeciwnie - jest trudnym, ale jednocześnie nie brak mi nigdy znaków pomocy ze strony dusz czyśćcowych. Nigdy nie oczekiwałem jakichś szczególnych czy wyjątkowych doznań, widzę jednak, że ich wstawiennictwo ma niezwykłą moc i z całą pewnością mogę potwierdzić słowa usłyszane przed ponad 30 laty.

Od kilku lat regularnie praktykuję również modlitwę za umierających, która jest niezwykle miłą Panu Bogu. Nie jest istotne, czy znamy tego umierającego czy jest to dla nas ktoś z drugiego końca świata. Śmierć dla człowieka, nawet wierzącego, jest momentem szczególnym w życiu. Codziennie umiera wiele osób, które przez całe swoje życie nigdy nie myślały o Panu Bogu, albo które z Nim walczyły. To właśnie w momencie śmierci dokonuje się decydujący wybór człowieka co do wieczności.

Nie zapominajmy więc o umierających, nie szczędźmy im pomocy i modlitwy, a oni z całą pewnością nie będą o nas zapominać po przekroczeniu progu śmierci. To właśnie w jednym z artykułów w numerze 4-2004 Miłujcie się! była mowa o obecności przy naszej śmierci tych, którym pomogliśmy w zbawieniu, bez względu na to, czy ich kiedykolwiek spotkaliśmy, czy może nigdy nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu.

Praktykując modlitwę za umierających, w szczególności za zatwardziałych grzeszników, musimy jednak okazać wiele czujności, bowiem szatan szuka zemsty. Rzeczywiście zachowuje się jak "ryczący lew", bo w tym decydującym momencie, z powodu nawrócenia grzesznika traci łup, nad którym pracował przez całe lata.

Wszystkich, którzy pragną się przekonać o skuteczności modlitwy za zmarłych namawiam do jej praktykowania. Sam bowiem jestem po wielu latach całkowicie do tego przekonany. Co więcej, to modlitwa za dusze czyśćcowe nadała sens memu życiu kapłańskiemu. Nie zapominajmy o zmarłych, nie zapominajmy o duszach czyśćcowych, a sami przekonamy się, że dzięki ich wstawiennictwu możemy dokonać cudów. Nie oczekujmy spektakularnych wizji czy ingerencji w nasze życie, lecz dostrzegajmy ich pomoc w życiu codziennym; uczmy się miłości do nich, a one również będą nas obdarzać szczególną miłością. Między nami a nimi zionie przepaść momentu śmierci, ale można ją zawsze przekroczyć przez pomost miłości.

Ks. L.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005Wasze komentarze:
Anonimowy: 15.04.2024, 21:41
Duszę czyśćcowe proszę wyproście u Boga łaskę którą tak bardzo pragnę i potrzebuję. Amen
Krystyna: 10.04.2024, 17:50
Za wstawiennictwem dusz czyściowych proszę o uzdrowienie maleńkiego wnusia Szymka z choroby nieuleczalnej. Proszę duszę wstawiajcie się za Szymkiem.Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.
Jacek: 06.04.2024, 22:54
Przez Niepokalane Serce Maryi wstawiające się za duszami czyśćcowymi proszę o pomoc w trudnych sprawach wiadomych Bogu wszechmogącemu.
Tm: 17.02.2024, 21:24
To prawda Dusze czysccowe wyprosza wszystko
Jadwiga: 14.02.2024, 23:23
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o łaskę mojego uzdrowienia i chorych w rodzinie. Dusze czyśćcowe przyjdźcie nam z pomocą. Dobry Jezu a Nasz Panie Daj Im wieczne spoczywanie.
Jacek: 11.02.2024, 23:41
Józefie Św. błagam Cię za duszami cierpiącymi w czyśćcu, uproś im łaskę nieba a nam nawrócenie także za ich wstawiennictwem, uzdrowienie duszy, psychiki i ciała, ufność Panu, błogosławieństwo, pokój serca i radość życia.
Jadwiga: 31.01.2024, 00:57
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o łaskę uzdrowienia dla syna.
Mama: 24.01.2024, 21:13
Dusze czyściowe czy moglibyście pomóc mojemu synowi dostać się syna na szkolenie specjalistyczne Jest to sprawa bardzo trudna i ciężka ponieważ nie mamy nikogo znajomego kto mógłby się za nim wstawić i dlatego Was proszę kochane dusze czyściowe aby dostał telefon że jednak jest dla niego miejsce na to szkolenie od lutego tego roku Proszę bo zaczynamy się martwić a nawet dochodzi między nami do kłótni
Monika : 23.01.2024, 18:58
Proszę o modlitwę za dusze mojego Brata Adama,babci Irenki i Emila taty, cioci Eli, Janiny Kołodziejek oraz za dusze czysciowe. Proszę o modlitwę za Emila żeby się opamietal,nawrócił i otworzył oczy żeby zobaczył jaka jest prawda rozgrzej jego serce żeby mnie pokochał
Jadwiga: 14.01.2024, 23:54
O dusze czyśćcowe błagam pomóżcie nam w uzdrowieniu z licznych chorób. Nawróćcie pewne osoby do Boga .Dobry Jezu a Nasz Panie Daj Im wieczne spoczywanie.
Anna: 12.01.2024, 22:22
Za wstawiennictwem dusz czyściowych proszę o spokojny sen i łaskę zdrowia o błogosławieństwo dla Marcina i rodziny i dla mnie
Czesia: 07.01.2024, 02:35
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o pomoc w sprzedaży ziemi żeby była to transakcja korzystna. Proszę o to żeby córka z zięciem spłacili zobowiązania i błagam o opiekę całej mojej rodziny
Jadwiga: 16.11.2023, 09:33
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o łaskę mojego uzdrowienia z licznych trudnych chorób i za chorych w rodzinie. Proszę o umocnienie nas w wierze i miłości ,o pomoc dla synów i wyprowadzenie z licznych trudności. Dobry Jezu a Nasz Panie Daj Im wieczne spoczywanie.
Babcia : 13.11.2023, 10:37
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłościwy Panie o zdrowie dla wszystkich członków mojej rodziny oraz żeby moja wnuczka więcej mówiła i zgłaszała potrzeby fizjologiczne. Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do rajskiej czczęśliwości, aby Cię wielbiły.
marzena aneta: 03.11.2023, 10:19
Dusze czyścowe wyproszą wszystko dziękuję tak jest Dusze Czyścowe wyproszą wszystko dziękuję módlmy się za Dzusze Czyścowe wyproszą wszystko dziękuję pomóżmy im one pomogą nam dziękuję Boże kocham Cię bardzo mocno proszę daj niebo Duszom Czyścowym z mojej rodziny szczególnie mamie mojej ale również babiom dziadkom wujkom kuzynce wszystkim dziękuję Boże kocham Cię bardzo mocno proszę daj niebo Duszom Czyścowym wszystkim z całego świata dziękuję Boże kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szacunek szczęśliwość szacunek uczciwość szacunek ufność szacunek wiare szacunek zdrowie na całym świecie dziękuję Dusze Czyścowe kocham Was bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szacunek szczęśliwość szacunek uczciwość szacunek ufność szacunek wiare szacunek zdrowie na całym świecie dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szczerość cuda czyni szczęśliwość szacunek cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
Czcicielka: 01.11.2023, 13:30
Kochane duszę czyśćcowe proszę pomóżcie mi w szczęśliwym rozwiązaniu sprawy finansowej na większą chwałę Bożą, pomoc bliznim i mój pożytek duchowy.
Jadwiga: 01.11.2023, 12:45
Niech Dobry Bóg przyjmie dusze cierpiące do Królestwa i da odpoczynek wieczny .Dusze Czyśćcowe pomóżcie mi ,proszę o łaskę uzdrowienia z licznych i trudnych chorób, umocnijcie moje dzieci i wnuczki w wierze do Boga i do ludzi i wyprowadźcie z trudności. Bóg zapłać.
hania: 28.10.2023, 22:33
Panie Jezu,ktory nie zawahales sie oddac za nas swe zycie dziekujemy Ci Panie i prosimy zbaw wszystkie dusze czysccowe i nas wszystkich,pomimo naszych grzechow i przewinien.Okaz nam swe milosierdzie. Zbaw tych dwoch ludzi ktorzy dzis odeszli do Pana,a ich rodziny miej w swej opiece.Maryjo, Krolowo Nieba i Pani swiata,ktora nikogo nie odrzucasz i nikim nie gardzisz upros tym duszom czysccowym odpuszczenie ich grzechow i spraw aby mogli jak najszybciej ogladac oblicze Pana Boga
Anna : 24.10.2023, 17:35
Dusze w czyśćcu cierpiące proszę Was o wstawiennictwo u Boga Ojca Naszego za Marcinem o uzdrowienie na duszy i ciele i wyzwolenie z nałogu palenia papierosów
Jadwiga: 22.09.2023, 00:18
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Jezu pomóż mi w uzdrowieniu z licznych trudnych chorób,wyprostuj ścieżki życiowe moich dzieci.Ratuj syna z długów zawinionych przez druga osobę, spraw by odzyskał zaległe wynagrodzenia.Dusze Czyśćcowe przyjdźcie nam z pomocą.Dobry Jezu a Nasz Panie ,Daj Im wieczne spoczywanie.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej