Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dusze czyśćcowe wyproszą wszystko

     Od wielu lat praktykuję modlitwę za dusze czyśćcowe i jestem przekonany co do jej niezwykłej skuteczności.

     Jak to się zaczęło? Zupełnie przypadkowo, choć chyba słusznie twierdzą ci, którzy mawiają, że w życiu nie ma przypadków. Kiedy uczęszczałem do szkoły podstawowej, na jednej z lekcji języka polskiego omawialiśmy czytan-kę o chłopcu, który uratował życie zranionemu krukowi. Kruk ów w podzięce, zdradzając tajemnicę, że jest królem kruków, podarował chłopcu trąbkę. Ilekroć będzie on w niebezpieczeństwie, może zagrać na niej i wówczas wszystkie kruki świata zlecą się na pomoc. Po tej lekturze zrodziło się w mojej duszy zazdrosne choć szczere pragnienie - szkoda, że nie mam takiej trąbki. Kilka tygodni później usłyszałem z ust proboszcza mojej parani słowa, które padły na przygotowany, przez tę pozornie nie mającą znaczenia czytankę, grunt. Ksiądz cytował jedną ze świętych, która miała powiedzieć, że nie ma takiej prośby, która nie byłaby wysłuchana przez Pana Boga, jeśli jest ona zanoszona za przyczyną dusz w czyśćcu cierpiących (po latach przypuszczam, że tą świętą była św. Katarzyna ze Sieny). To dziwnie korespondowało z omawianą czytanką... Zapamiętałem te słowa na całe życie.

     Zacząłem praktykować modlitwę za dusze czyśćcowe, przekonując się z czasem coraz bardziej co do słuszności słów owej świętej. Już jako chłopiec regularnie odmawiałem różaniec w ich intencji. Podobnie czyniłem przez cały okres szkoły średniej i w końcu przez czas studiów seminaryjnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że do dnia dzisiejszego było tylko kilka takich dni, kiedy nie pamiętałem o modlitwie za nie.

     Nowy okres modlitwy rozpoczął się wraz ze święceniami kapłańskimi. Nie wiem, jak inni kandydaci przeżywają moment kulminacyjny święceń, kiedy to wspólnota śpiewa Litanię do Wszystkich Świętych, dla mnie był to moment ofiarowania mego kapłaństwa duszom czyśćcowym. Przez kolejne lata nie szczędziłem modlitwy, a przede wszystkim ofiary Mszy św. Nie znaczy to, że moje kapłaństwo było i jest łatwym - wręcz przeciwnie - jest trudnym, ale jednocześnie nie brak mi nigdy znaków pomocy ze strony dusz czyśćcowych. Nigdy nie oczekiwałem jakichś szczególnych czy wyjątkowych doznań, widzę jednak, że ich wstawiennictwo ma niezwykłą moc i z całą pewnością mogę potwierdzić słowa usłyszane przed ponad 30 laty.

     Od kilku lat regularnie praktykuję również modlitwę za umierających, która jest niezwykle miłą Panu Bogu. Nie jest istotne, czy znamy tego umierającego czy jest to dla nas ktoś z drugiego końca świata. Śmierć dla człowieka, nawet wierzącego, jest momentem szczególnym w życiu. Codziennie umiera wiele osób, które przez całe swoje życie nigdy nie myślały o Panu Bogu, albo które z Nim walczyły. To właśnie w momencie śmierci dokonuje się decydujący wybór człowieka co do wieczności.

     Nie zapominajmy więc o umierających, nie szczędźmy im pomocy i modlitwy, a oni z całą pewnością nie będą o nas zapominać po przekroczeniu progu śmierci. To właśnie w jednym z artykułów w numerze 4-2004 Miłujcie się! była mowa o obecności przy naszej śmierci tych, którym pomogliśmy w zbawieniu, bez względu na to, czy ich kiedykolwiek spotkaliśmy, czy może nigdy nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu.

     Praktykując modlitwę za umierających, w szczególności za zatwardziałych grzeszników, musimy jednak okazać wiele czujności, bowiem szatan szuka zemsty. Rzeczywiście zachowuje się jak "ryczący lew", bo w tym decydującym momencie, z powodu nawrócenia grzesznika traci łup, nad którym pracował przez całe lata.

     Wszystkich, którzy pragną się przekonać o skuteczności modlitwy za zmarłych namawiam do jej praktykowania. Sam bowiem jestem po wielu latach całkowicie do tego przekonany. Co więcej, to modlitwa za dusze czyśćcowe nadała sens memu życiu kapłańskiemu. Nie zapominajmy o zmarłych, nie zapominajmy o duszach czyśćcowych, a sami przekonamy się, że dzięki ich wstawiennictwu możemy dokonać cudów. Nie oczekujmy spektakularnych wizji czy ingerencji w nasze życie, lecz dostrzegajmy ich pomoc w życiu codziennym; uczmy się miłości do nich, a one również będą nas obdarzać szczególną miłością. Między nami a nimi zionie przepaść momentu śmierci, ale można ją zawsze przekroczyć przez pomost miłości.

Ks. L.

Publikacja za zgodą redakcji

nr 1-2005


   

Uzdrowienie finansów. Jak z Bożą pomocą wyjść z długów? Uzdrowienie finansów. Jak z Bożą pomocą wyjść z długów?
Małgorzata i Wojciech Nowiccy
Jeśli chcesz uporządkować swoje finanse, albo zmagasz się z długami, których nie możesz spłacić, nie myśl, że jesteś w sytuacji bez wyjścia.

Nie martw się i nie polegaj wyłącznie na swoim rozumie. Możesz pokonać każdą trudność. Potrzebujesz jedynie podjęcia pewnej decyzji...... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Dominika: 20.02.2019, 09:56
 Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o nawrócenie dla Bartka i o to aby się opamiętał i poczuł się ojcem, którym za niedługo zostanie, odpowiedzialnym i dobrym.
 Elżbieta : 19.02.2019, 10:38
 Za wstawiennictwem dusz czyścowych, proszę o łaskę zdrowia i pomyślne wyniki badań, o odzyskanie równowagi wewnętrznej, spokoju i nadzieję. O siłę do przezwyciężenia problemów urzędowych, finansowych, rodzinnych, do walki z nałogiem, chorobą i bezowocnym poszukiwaniem pracy.
 Gabrysia: 17.02.2019, 00:55
 Proszę Was duszę czyscowe o całkowite uzdrowienie naszej córki Natalki.
 Elf: 15.02.2019, 20:45
 Proszę dusze czyśćcowe o wstawiennictwo za mną u Pana Boga łaskę uzdrowienia moich jelit i odbytu
 matka: 13.02.2019, 19:12
 Za pośrednictwem dusz czyśćcowych proszę Cię Panie o pracę dla moich córek,pozbycie się depresji,wiarę w siebie i swoje możliwości aby w końcu cieszyły się z życia i spełniły się Ich marzenia.Błagam o opiekę nad moją rodziną.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do Nieba,aby Cię wielbiły.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,niech spoczywają w pokoju.Amen
 Jola : 11.02.2019, 16:40
 Za wstawiennictwem dusz czysccowych proszę Cię o Panie Jezu o pomoc w poukladaniu sobie życia ze Sławkiem. Tak bardzo pragnę być z nim szczęśliwa.
 Anna : 10.02.2019, 19:39
 Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię Panie Jezu o wspólne i szczęśliwe życie z Piotrem. Jezu, Ty się tym zajmij.
 Renata : 31.01.2019, 09:17
 Dusze czyśćcowe błagam o pomoc o zdrowie duszy i ciała. O poprawę sytuacji w pracy. Amen
 Natka: 29.01.2019, 15:16
 Dusze czyśćcowe uproście mi u Pana łaskę zdrowia. Całe swoje cierpienie w chorobie, wszystkie lęki, ból fizyczny i psychiczny ofiarowuję za was, dusze czyśćcowe, aby dobry Bóg skrócił wasze cierpienie i jak najszybciej przyjął was do swojego Królestwa.
 Elżbieta : 26.01.2019, 23:05
 Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomoc, siły i nadzieję w trudnym czasie...
 matka: 19.01.2019, 16:33
 Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię Miłościwy Panie o zdrowie dla mojej córki,aby torbiel pod zębem się wchłonął i nie musiała usuwać zęba.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do Nieba.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niech Im świeci.Niech spoczywają w pokoju na wieki wieków Amen.
 Jadwiga : 18.01.2019, 21:19
 Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o łaskę uzdrowienia dla męża i chorych w rodzinie.Dobry Jezu okaż Miłosierdzie wszystkim duszom potrzebującym pomocy i daj Im wieczny odpoczynek.
 iga: 17.01.2019, 22:45
 dwadziescia piec lat temu zmarl moj ojciec dlamnie to tak jakby to bylo wczoraj a to juz tyle lat byl czlowiekiem prostym ale bardzo oczytanym legeda ksiadz po koledzie w domach goscil okolo pietnascie dwadziecsia minut unas godzine gdy zmarl jego brat topowiedzial nad grobem mowe pozegnalna po pogrzebie ks kanonik pytal sze jakie studzia ten brat ma ukonczone cztery klasy powszechne czciciel maryi za komuny byl jedynym kandydatem na wysokie stanowisko pojechal do bydgoszcz na przesluchanie wstepne krecili krecili az padlo pytanie a chodzi do kosciola chodze slub w kosciele bral bralem dzieci chrzscil chrzcilem to prosze nam udowodnic ze bog istnieje ojciec wstal i powiedzial towarzysze was jest czternastu ja jestem jeden prosze udowodnic mi ze bog nie istnieje mowil ze nie dozyje swoich urodzin zmarl siedemnastego a urodzil osiemnastego stycznia za bol i cierpienie daj jezu zbawienie elzbieto tez doloncze modlitewnie w twojej intencji
 Ania: 17.01.2019, 19:44
 W dniu czterdziestych urodzin proszę Cię Panie o cudownego męża. Niech się stanie wola Twoja. Jezu, ufam Tobie!
 Cecylia: 16.01.2019, 10:40
 Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o łaskę zdania egzaminu i przejścia pomyślnie procesu kwalifikacji potrzebnej do podjęcia pracy. mojemu synowi Ojcze Przedwieczny ofiaruję Ci najdroższą krew Boskiego Syna Twego,Pana naszego Jezusa Chrystusa w połączeniu ze wszystkimi Mszami Świętymi dzisiaj na całym świecie odprawianymi za dusze w Czyśćcu cierpiące ,za umierających ,za grzeszników Kościele powszechnym,za grzeszników w mojej rodzinie a także w moim domu
 Anna : 15.01.2019, 21:09
 Proszę Was dusze czyśćcowe o wspaniałego męża.
 Elżbieta : 14.01.2019, 00:18
 Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o zdrowie i prawidłowy rozwój dla mojego synka. O nadzieję i ufność w tym trudnym czasie samotności, bezsilności, zwątpienia i bólu.
 matka: 09.01.2019, 16:54
 Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię Panie Jezu aby Klaudia oddała zwierzątka do adopcji przed przeprowadzką.Przygarnęła ich za dużo.
 Marcin: 02.01.2019, 22:17
 Za wstawiennictwem dusz czysccowych proszę o dobra prace dla mnie i mojej dziewczyny. Aby w najbliższym czasie rozwiązało się wiele spraw pozytywnie. O dobry wybór żony. Proszę Cię Panie Boże
 Elżbieta : 31.12.2018, 00:09
 Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomoc w znalezieniu pracy.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej