Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

św. Alojzy Orione

1872 - 1940

św. Alojzy Orione Przyszedł na świat w ubogiej rodzinie 23 czerwca 1872 roku. Mógł dojść do kapłaństwa jedynie dzięki ludzkiej dobroci. Zwłaszcza św. ks. Bosko, założyciel Salezjanów, zaopiekował się biednym chłopcem i przyjął go do swego oratorium w Turynie. To uprzystępniło chłopcu potrzebne wykształcenie i otwarło drogę do kapłaństwa.

Kapłańską pracę ksiądz Orione cechował ustawiczny wysiłek zmierzający do tego, żeby jak najwydatniej służyć Chrystusowi w ubogich, w odsuniętych na margines życia. Szczególną opieką otaczał biedne dzieci.

Umarł 12 marca 1940 roku w San Remo, gdzie go skierowało posłuszeństwo przełożonym i lekarzom, ale nie jego własna wola. "Nie wśród palm - mawiał - pragnąłbym umierać, ale wśród ubogich Chrystusa".

Służba biednym była dla świętego służbą Kościołowi i Papieżowi. Nadawał jej podwójny cel: biedakom dać odczuć miłość jaką ich otacza Kościół, a światu całemu dać świadectwo prawdziwości słów św. diakona Wawrzyńca, że ubodzy są skarbem Kościoła.

Myśl, która stale gnębiła ks. Orione, to troska o dusze ludzkie. Dlatego dla swej akcji nie tylko szukał środków materialnych, ale najbardziej troszczył się o powołania kapłańskie. Mówił: "Ileż to trzeba się nachodzić, aby zaopiekować się powołaniami biednych dzieci! Na ileż schodów się drapałem, do ilu stukałem drzwi! Bóg trzymał mnie w ręce, jakgdyby zwykłą szmatę - mówił w pokorze. Cierpiałem głód, pragnienie i upokorzenia.

Alojny Orione rozwinął swą działalność także poza Włochami i w Polsce, a zwłaszcza w Argentynie, gdzie pracował przez trzy lata i stał się popularną postacią. Założył w tym kraju jedno z największych dzieł opieki społecznej. Kolejno działał w Brazylii, Chile, Urugwaju i w Stanach Zjednoczonych. Po śmierci Założyciela ideał, który mu przyświecał i którym żył przejęli jego duchowi synowie w "Małym Dziele Bożej Opatrzności". Wśród zmiennych warunków i wymagań czasu kontynuują oni1 dzieło opieki nad biednymi, a działalność zgromadzenia rozszerzyli na Szwajcarię, Anglię, Irlandię, Hiszpanię i Francję. Dotarli też do Wybrzeża Kości Słoniowej i na Madagaskar.

Co głosi dzisiejszemu światu św. ks. Orione? Jakie przekazuje nam orędzie? Postulator jego sprawy, o. Jan Pirani, utrzymuje, że jest nim wierna służba Kościołowi przez obudzanie w duszach ludzi biednych i współczesnej młodzieży miłości do biskupów i do papieża, którego święty zwykł nazywać "Sercem Kościoła".

ks. Orione został beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II w dniu 26 października 1980 roku. Kanonizacji Jan Paweł II dokonał 16 maja 2004 roku.

opracował A. R.

Modlitwy do św. Alojzego Orione

Modlitwy

Modlitwa do św. Alojzego OrionieModlitwa do św. Alojzego Orionie

Litania do św. Alojzego OrionieLitania do św. Alojzego Orionie

Modlitwa o powołania za wstawiennictwem świętego Alojzego OrioneModlitwa o powołania za wstawiennictwem świętego Alojzego OrioneWasze komentarze:
 marzena aneta : 13.03.2024, 17:07
 modlitwa do Świętego Alojzy Orione dziękuję Modlitwa Odmówiona dziękuję Święty Alojzy Orione kocham Cię bardzo mocno proszę o pomoc tu proszącym dziękuję Święty Alojzy Orione kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szczerość szacunek uczciwość ufność wiare zdrowie na całym świecie dziękuję Święty Alojzy Orione kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o dobrego domu kupno małego dobrą małego mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze odzyskanie syna którego wychowam na kapłana dobrego kawalera męża w moim wieku niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie prawo jazdy samochód dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szczerość cuda czyni szacunek cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 marzena aneta: 12.03.2023, 14:37
 dziękuję za tą stronę jest potrzebna szczególnie w dzisiejszych ostatecznych czasach
 marzena aneta: 12.03.2023, 14:20
 miły nic się nie stało dziękuję że wyświetlasz moje komentarze
 marzena aneta: 12.03.2023, 14:11
 chciałam wiedzieć bo wydaje mi się że w tamtym roku pisałam komentarz kochany chyba ja tu najwięcej pisze napisze jeszcze trzeba się modlić świat ocalić i siebie dziękuję
 Mederator: 12.03.2023, 10:03
 Nic nie zostało skasowane
 marzena aneta: 12.03.2023, 08:27
 gdzie jest komentarz mój pisałam w tamtym roku napewno moderator dlaczego kasujesz te komentarze i po jakim czasie prosze odpowiedz dziękuję
 Piotr : 16.03.2021, 06:59
 Proszę o zdrowie dla chorej Amelki na raka pnia muzgu. Daj zdrowie i mądrość lekarzom aby podejmowali dobre decyzję podczas leczenia. Miłość dobrobyt i szczęście. Siłę znosić trudy choroby i szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej. Dużo ludzi życzliwych wokół i wytrwałości dla rodziców. Amen
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Bonawenturaśw. Bonawentura

Modlitwy do św. BonawenturyModlitwy do św. Bonawentury

Litania do św. BonawenturyLitania do św. Bonawentury

Modlitwa do św. Pompiliusza Marii PirrottiegoModlitwa do św. Pompiliusza Marii Pirrottiego

Nie umiem się modlić jak Niemiec...Nie umiem się modlić jak Niemiec...

ks. Romuald Laquaks. Romuald Laqua

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej