Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

bł. Maria Anna Sala

1829 - 1891

bł. Maria Anna Sala Była pokorną zakonnicą i nauczycielką. Prowadziła życie ciche i zdawać by się mogło mało znaczące, choć była wychowawczynią w całym tego słowa znaczeniu. O tym, czym może przyświecać dzisiejszym ludziom, mówił postulator jej sprawy o. Umberto Fasola.

Ostatnie ogólne zebranie Synodu Biskupów rozważało problemy moralne i religijne rodziny. Dla odnowienia rodziny sprawą podstawową, zwłaszcza dla przyszłych matek, jest wychowanie. Wpływ, jaki matka wywiera na dusze swoich najdroższych niczym nie da się zastąpić, nigdy należycie ocenić. Bł. Maria Anna jest wzorem dla wszystkich, których powołaniem jest trudny i odpowiedzialny obowiązek urabiania młodocianych dusz przyszłych matek i przygotowanie ich do życia. Postulator podkreślił wiele mówiący szczegół związany z życiem i pracą Siostry Marii Anny. Wśród najmilszych jej wychowanek była Judyta Alchisi, późniejsza żona p. Montini i matka papieża Pawła VI. Któż potrafi odgadnąć, ile z nauk, z przykładu i z duchowości wychowawczyni zapadło głęboko w jej młodocianą duszę? Była uważną i czułą wychowanką. Ile też z tych otrzymanych wartości przekazała duszy swego syna?

Bł. Maria Anna Sala urodziła się w roku 1829 w północnych Włoszech i w młodych latach wstąpiła do nowo założonej kongregacji Sióstr św. Marceliny, której celem jest wychowywanie żeńskiej młodzieży. Siostra Maria Anna miała wybitne zdolności do pracy nauczycielskiej i wychowawczej. Łatwo zyskiwała sobie szacunek, zaufanie i miłość wychowanek w licznych miejscach pracy, gdzie kierowało ją zakonne posłuszeństwo. Umarła w Mediolanie 24 listopada 1891 roku. Jeszcze na 20 dni przed śmiercią prowadziła lekcje w szkole.

Wieczorami dziewczęta widywały często swoją wychowawczynię na klęczkach przy łóżku, pogrążoną w długiej modlitwie. To im wyjaśniało tajemnicę jej cierpliwości i słodyczy okazywanej we wszystkich okolicznościach i wobec każdego. Nic dziwnego, że jej słowa zdobywały młodociane serca i zbliżały dusze do Boga. Maria Anna Sala została beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II w dniu 26 października 1980 roku.

Modlitwa do bł. Anny Marii Sala

Modlitwa do bł. Anny Marii SalaModlitwa do bł. Anny Marii Sala

opracował A. R.Wasze komentarze:
 Maria: 10.03.2024, 19:56
 Bl.Martio ,Anno prosze Cie o zdrowie i otrzymanie w calosci dobr ziemskich i duchowych oraz dla Syna. Dziekuje bardzo.
 marzena aneta: 24.11.2023, 19:55
 Błogosławiona Maria Anna Sala dziękuję Błogosławiona Mario Anno Salo kocham Cię bardzo mocno proszę o pomoc tu proszącym dziękuję Błogosławiona Mario Anno Salo kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szacunek uczciwość szacunek ufność szacunek wiare szacunek zdrowie na całym świecie dziękuję Błogosławiona Mario Anno Salo kocham Cię bardzo mocno proszę módl się za nami dziękuję Błogosławiona Mario Anno Salo kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szacunek uczciwość szacunek ufność szacunek wiare szacunek zdrowie na całym świecie dziękuję Błogosławiona Mario Anno Salo kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o dobrą spowiedź świętą dobrego domu kupno małego dobrą małego mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża w moim wieku mam czterdzieści pięć lat niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie prawo jazdy samochód dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szczerość cuda czyni szacunek cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Agnieszka : 24.11.2023, 06:27
 Bl Mario Anno proszę módl się za moją rodzinę proszę wspomagaj nas w trudach dnia codziennego proszę abym mogła wychować dobrze swoje dzieci 🌹 Amen
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Wawrzyniec z Brindisiśw. Wawrzyniec z Brindisi

Modlitwa do św. Wawrzyńca z BrindisiModlitwa do św. Wawrzyńca z Brindisi

Litość i dziękczynienie (Mk 6, 30-34)Litość i dziękczynienie (Mk 6, 30-34)

Co to znaczy, że Jezus wstąpił do piekieł?Co to znaczy, że Jezus wstąpił do piekieł?

ks. Eugeniusz Skarzyńskiks. Eugeniusz Skarzyński

Skąd i dokąd jechał pociąg z dziećmi, który po wojnie zatrzymano w Rawiczu?Skąd i dokąd jechał pociąg z dziećmi, który po wojnie zatrzymano w Rawiczu?

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej