Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa małżonków

Modlitwa małżonków (I)

Boże, Ojcze Niebieski! Ty połączyłeś nas w sakramencie małżeństwa nierozerwalnie. Udziel nam jasnego zrozumienia obowiązków naszego stanu, jak również pomnóż w nas wierną i świętą miłość, abyśmy współżyli przykładnie jako dzieci Twoje i zawsze mieli udział w baskach tego sakramentu. Daj, Boże łaskawy, byśmy żyli ze sobą w pobożności i wzajemnej czci oraz byśmy wspierali się nawzajem dobrym przykładem. Utwierdzaj w nas łagodność, życzliwość wzajemną i wyrozumiałość, ażeby Twój pokój panował między nami. Jeżeli zaś będziemy musieli przeżywać doświadczenia, cierpienia lub przykrości, udziel nam Twej łaski, byśmy z cierpliwością wszystko znosili i starali się uprosić zrozumienie Twej świętej woli.

Nie pozwól, by zawładnęły nami ślepe namiętności: nie chcemy realizować małżeństwa niezgodnie z Twoją wolą, lecz pragniemy mieć zawsze przed oczyma święte cele naszego związku. Błogosław miłościwie naszej pracy i uczyń nas mądrymi i roztropnymi w używaniu dóbr ziemskich. Użycz nam pomocy i światła, byśmy przez dobry przykład i mądre słowo pouczenia wychowali nasze dzieci dla Ciebie. Chcemy zawsze pamiętać przed Tobą o naszej rodzicielskiej odpowiedzialności za dar dzieci. Wspomagaj nas, byśmy w zgodzie i jedności postępowali na drodze do Twego Królestwa. Amen.

Modlitwa małżonków (II)

Stoimy przed Tobą, Panie Jezu, ze wszystkimi radościami i kłopotami życia małżeńskiego i rodzinnego. Ty patrzysz w nasze serca i wiesz, że nieraz bywa nam trudno i źle; że borykamy się z własną słabością i nie zawsze mamy dobrą wolę. Ty wiesz najlepiej ile jest w nas poczucia zawodu i gorzkich rozczarowań, jak często zniechęcamy się i przestajemy walczyć o nasze szczęście małżeńskie.

Do kogo mieliśmy pójść? Przecież to Ty ustanowiłeś małżeństwo.

Tyś sprawił, żeśmy się wzajemnie poznali i pokochali. Tyś nas doprowadził do Twego ołtarza i sam stałeś się świadkiem wieczystej przysięgi małżeńskiej, przysięgi miłości jaką złożyliśmy sobie nawzajem, ufni w Twoją pomoc. A więc pomóż! Odnów naszą miłość! Natchnij nas odwagą i wzbudź w nas dobrą wolę! Spraw, abyśmy nie rezygnowali ze wzajemnego porozumienia, żebyśmy pomimo tylu bolesnych doświadczeń i nieudanych prób znowu zaczęli zabiegać o siebie.

Naucz nas, Panie, prawdziwej wierności. Pomóż nam stać przy naszym współmałżonku w jego dobrych i złych chwilach. Bądź z nami w czasie pokusy, kiedy nas będzie łudzić miraż szczęścia poza własnym małżeństwem. Spraw, byśmy wtedy na serio potraktowali naszą małżeńską przysięgę i pozostali sobie wierni. Prze- mień nasze tchórzliwe serca, aby się nie wstydziły publicznie przyznać, że są wierne i oddane człowiekowi, którego otrzymaliśmy z rąk Twoich jako towarzysza życia.

Spraw, Panie, byśmy nie zapominali, że istota, którą obok mnie postawiłeś i dałeś mi za towarzysza życia jest także człowiekiem i Twoim dzieckiem zarazem, wezwanym do kochania Ciebie i spotkania się z Tobą. Niech pamięć na to pozwala nam tak żyć, byśmy oboje coraz bardziej mogli się do Ciebie przybliżyć. Panie, Ty połączyłeś nas nierozerwalnym węzłem małżeńskim na dobre i na złe, na chwile radości i na czas niepowodzenia, na lata młodości i na wiek dojrzały. Spraw przeto, byśmy zawsze stali przy sobie. Niech nasze życie "we dwoje" będzie dla współmałżonka wsparciem w potrzebie, niech mu daje poczucie bezpieczeństwa i szczęścia. Dziś, Panie, odnowiliśmy nasze małżeńskie przyrzeczenia. Spraw, niech nasze życie małżeńskie i rodzinne będzie zbudowaniem dla otoczenia i ustawicznym świadectwem, które składamy, że należymy do Ciebie. Amen.Wasze komentarze:
 Kasia: 10.11.2023, 18:49
 Jezu uratuj moje małżeństwo. Błagam o cud miłości i wierności.amen
 marzena aneta: 24.03.2023, 16:00
 Modlitwa małżonków dziękuję proszę o dobre małżeństwa w swoim wieku naukowo udowodnione żeby się wiązać w swoim wieku tak najlepiej dziękuję proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 ja: 27.05.2010, 10:33
 ponoc faceci to egoisci i to przez nich jak statystyki wykazuja dzieje sie na swiecie to cale pato.
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Anzelm z Canterburyśw. Anzelm z Canterbury

Modlitwa do św. AnzelmaModlitwa do św. Anzelma

Ja jestem dobrym pasterzem (J 10, 11)Ja jestem dobrym pasterzem (J 10, 11)

Jezus Dobry PasterzJezus Dobry Pasterz

Szukam pasterzaSzukam pasterza

Wybór Najwyższego uczynił z Jerozolimy podnóżek stóp Jego, obszar świętyWybór Najwyższego uczynił z Jerozolimy "podnóżek stóp Jego", obszar święty

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej