Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa małżonków

Modlitwa małżonków (I)

Boże, Ojcze Niebieski! Ty połączyłeś nas w sakramencie małżeństwa nierozerwalnie. Udziel nam jasnego zrozumienia obowiązków naszego stanu, jak również pomnóż w nas wierną i świętą miłość, abyśmy współżyli przykładnie jako dzieci Twoje i zawsze mieli udział w baskach tego sakramentu. Daj, Boże łaskawy, byśmy żyli ze sobą w pobożności i wzajemnej czci oraz byśmy wspierali się nawzajem dobrym przykładem. Utwierdzaj w nas łagodność, życzliwość wzajemną i wyrozumiałość, ażeby Twój pokój panował między nami. Jeżeli zaś będziemy musieli przeżywać doświadczenia, cierpienia lub przykrości, udziel nam Twej łaski, byśmy z cierpliwością wszystko znosili i starali się uprosić zrozumienie Twej świętej woli.

Nie pozwól, by zawładnęły nami ślepe namiętności: nie chcemy realizować małżeństwa niezgodnie z Twoją wolą, lecz pragniemy mieć zawsze przed oczyma święte cele naszego związku. Błogosław miłościwie naszej pracy i uczyń nas mądrymi i roztropnymi w używaniu dóbr ziemskich. Użycz nam pomocy i światła, byśmy przez dobry przykład i mądre słowo pouczenia wychowali nasze dzieci dla Ciebie. Chcemy zawsze pamiętać przed Tobą o naszej rodzicielskiej odpowiedzialności za dar dzieci. Wspomagaj nas, byśmy w zgodzie i jedności postępowali na drodze do Twego Królestwa. Amen.

Modlitwa małżonków (II)

Stoimy przed Tobą, Panie Jezu, ze wszystkimi radościami i kłopotami życia małżeńskiego i rodzinnego. Ty patrzysz w nasze serca i wiesz, że nieraz bywa nam trudno i źle; że borykamy się z własną słabością i nie zawsze mamy dobrą wolę. Ty wiesz najlepiej ile jest w nas poczucia zawodu i gorzkich rozczarowań, jak często zniechęcamy się i przestajemy walczyć o nasze szczęście małżeńskie.

Do kogo mieliśmy pójść? Przecież to Ty ustanowiłeś małżeństwo.

Tyś sprawił, żeśmy się wzajemnie poznali i pokochali. Tyś nas doprowadził do Twego ołtarza i sam stałeś się świadkiem wieczystej przysięgi małżeńskiej, przysięgi miłości jaką złożyliśmy sobie nawzajem, ufni w Twoją pomoc. A więc pomóż! Odnów naszą miłość! Natchnij nas odwagą i wzbudź w nas dobrą wolę! Spraw, abyśmy nie rezygnowali ze wzajemnego porozumienia, żebyśmy pomimo tylu bolesnych doświadczeń i nieudanych prób znowu zaczęli zabiegać o siebie.

Naucz nas, Panie, prawdziwej wierności. Pomóż nam stać przy naszym współmałżonku w jego dobrych i złych chwilach. Bądź z nami w czasie pokusy, kiedy nas będzie łudzić miraż szczęścia poza własnym małżeństwem. Spraw, byśmy wtedy na serio potraktowali naszą małżeńską przysięgę i pozostali sobie wierni. Prze- mień nasze tchórzliwe serca, aby się nie wstydziły publicznie przyznać, że są wierne i oddane człowiekowi, którego otrzymaliśmy z rąk Twoich jako towarzysza życia.

Spraw, Panie, byśmy nie zapominali, że istota, którą obok mnie postawiłeś i dałeś mi za towarzysza życia jest także człowiekiem i Twoim dzieckiem zarazem, wezwanym do kochania Ciebie i spotkania się z Tobą. Niech pamięć na to pozwala nam tak żyć, byśmy oboje coraz bardziej mogli się do Ciebie przybliżyć. Panie, Ty połączyłeś nas nierozerwalnym węzłem małżeńskim na dobre i na złe, na chwile radości i na czas niepowodzenia, na lata młodości i na wiek dojrzały. Spraw przeto, byśmy zawsze stali przy sobie. Niech nasze życie "we dwoje" będzie dla współmałżonka wsparciem w potrzebie, niech mu daje poczucie bezpieczeństwa i szczęścia. Dziś, Panie, odnowiliśmy nasze małżeńskie przyrzeczenia. Spraw, niech nasze życie małżeńskie i rodzinne będzie zbudowaniem dla otoczenia i ustawicznym świadectwem, które składamy, że należymy do Ciebie. Amen.


   

Wasze komentarze:
 ja: 27.05.2010, 10:33
 ponoc faceci to egoisci i to przez nich jak statystyki wykazuja dzieje sie na swiecie to cale pato.
(1)


Autor

Treść

Nowości

Ty jesteś miłośćTy jesteś miłość

Rozesłanie wiernychRozesłanie wiernych

Gdy w życiu przychodziły chwile słabości, klękałam przed Matką BożąGdy w życiu przychodziły chwile słabości, klękałam przed Matką Bożą Jan Paweł II we Wrocławiu 21 VI 1983Jan Paweł II we Wrocławiu 21 VI 1983

Wspomnienia z pielgrzymki Jana Pawła II do WrocławiaWspomnienia z pielgrzymki Jana Pawła II do Wrocławia

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej