Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa małżonków

Modlitwa małżonków (I)

Boże, Ojcze Niebieski! Ty połączyłeś nas w sakramencie małżeństwa nierozerwalnie. Udziel nam jasnego zrozumienia obowiązków naszego stanu, jak również pomnóż w nas wierną i świętą miłość, abyśmy współżyli przykładnie jako dzieci Twoje i zawsze mieli udział w baskach tego sakramentu. Daj, Boże łaskawy, byśmy żyli ze sobą w pobożności i wzajemnej czci oraz byśmy wspierali się nawzajem dobrym przykładem. Utwierdzaj w nas łagodność, życzliwość wzajemną i wyrozumiałość, ażeby Twój pokój panował między nami. Jeżeli zaś będziemy musieli przeżywać doświadczenia, cierpienia lub przykrości, udziel nam Twej łaski, byśmy z cierpliwością wszystko znosili i starali się uprosić zrozumienie Twej świętej woli.

Nie pozwól, by zawładnęły nami ślepe namiętności: nie chcemy realizować małżeństwa niezgodnie z Twoją wolą, lecz pragniemy mieć zawsze przed oczyma święte cele naszego związku. Błogosław miłościwie naszej pracy i uczyń nas mądrymi i roztropnymi w używaniu dóbr ziemskich. Użycz nam pomocy i światła, byśmy przez dobry przykład i mądre słowo pouczenia wychowali nasze dzieci dla Ciebie. Chcemy zawsze pamiętać przed Tobą o naszej rodzicielskiej odpowiedzialności za dar dzieci. Wspomagaj nas, byśmy w zgodzie i jedności postępowali na drodze do Twego Królestwa. Amen.

Modlitwa małżonków (II)

Stoimy przed Tobą, Panie Jezu, ze wszystkimi radościami i kłopotami życia małżeńskiego i rodzinnego. Ty patrzysz w nasze serca i wiesz, że nieraz bywa nam trudno i źle; że borykamy się z własną słabością i nie zawsze mamy dobrą wolę. Ty wiesz najlepiej ile jest w nas poczucia zawodu i gorzkich rozczarowań, jak często zniechęcamy się i przestajemy walczyć o nasze szczęście małżeńskie.

Do kogo mieliśmy pójść? Przecież to Ty ustanowiłeś małżeństwo.

Tyś sprawił, żeśmy się wzajemnie poznali i pokochali. Tyś nas doprowadził do Twego ołtarza i sam stałeś się świadkiem wieczystej przysięgi małżeńskiej, przysięgi miłości jaką złożyliśmy sobie nawzajem, ufni w Twoją pomoc. A więc pomóż! Odnów naszą miłość! Natchnij nas odwagą i wzbudź w nas dobrą wolę! Spraw, abyśmy nie rezygnowali ze wzajemnego porozumienia, żebyśmy pomimo tylu bolesnych doświadczeń i nieudanych prób znowu zaczęli zabiegać o siebie.

Naucz nas, Panie, prawdziwej wierności. Pomóż nam stać przy naszym współmałżonku w jego dobrych i złych chwilach. Bądź z nami w czasie pokusy, kiedy nas będzie łudzić miraż szczęścia poza własnym małżeństwem. Spraw, byśmy wtedy na serio potraktowali naszą małżeńską przysięgę i pozostali sobie wierni. Prze- mień nasze tchórzliwe serca, aby się nie wstydziły publicznie przyznać, że są wierne i oddane człowiekowi, którego otrzymaliśmy z rąk Twoich jako towarzysza życia.

Spraw, Panie, byśmy nie zapominali, że istota, którą obok mnie postawiłeś i dałeś mi za towarzysza życia jest także człowiekiem i Twoim dzieckiem zarazem, wezwanym do kochania Ciebie i spotkania się z Tobą. Niech pamięć na to pozwala nam tak żyć, byśmy oboje coraz bardziej mogli się do Ciebie przybliżyć. Panie, Ty połączyłeś nas nierozerwalnym węzłem małżeńskim na dobre i na złe, na chwile radości i na czas niepowodzenia, na lata młodości i na wiek dojrzały. Spraw przeto, byśmy zawsze stali przy sobie. Niech nasze życie "we dwoje" będzie dla współmałżonka wsparciem w potrzebie, niech mu daje poczucie bezpieczeństwa i szczęścia. Dziś, Panie, odnowiliśmy nasze małżeńskie przyrzeczenia. Spraw, niech nasze życie małżeńskie i rodzinne będzie zbudowaniem dla otoczenia i ustawicznym świadectwem, które składamy, że należymy do Ciebie. Amen.


   

Wasze komentarze:
 ja: 27.05.2010, 10:33
 ponoc faceci to egoisci i to przez nich jak statystyki wykazuja dzieje sie na swiecie to cale pato.
(1)


Autor

Treść

Nowości

Wspomnienie o ks. Jerzym PopiełuszceWspomnienie o ks. Jerzym Popiełuszce

Krótki życiorys Księdza Jerzego PopiełuszkoKrótki życiorys Księdza Jerzego Popiełuszko

Wierzę... w Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekamiWierzę... w Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami

U mnie na weselu żadnego alkoholu nie będzieU mnie na weselu żadnego alkoholu nie będzie

Refleksje natchnione encykliką Misja Odkupiciela (MO)Refleksje natchnione encykliką Misja Odkupiciela (MO)

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
[ Strona główna ]

Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej