Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Moja rodzina nie akceptowała i nie akceptuje mojego męża

Moja rodzina nie akceptowała i nie akceptuje mojego męża. Widzę, jak to powoli wpływa na mnie. Dostrzegam coraz więcej wad mojej drugiej połowy. Wiem, że jako kobieta mam być po stronie męża, lecz łatwe to nie jest. Jak sobie z tym radzić?

Oczywiście, zawsze przychodzi w małżeństwie po oczarowaniu jakieś rozczarowanie. Kobieta stwierdza wówczas: "To nie tak miało być". Marzenia ulegają weryfikacji. Generalnie jednak z biegiem miesięcy zazwyczaj narasta akceptacja kobiety dla małżonka. Do tego, co lubi w mężu, żona dokłada powoli inne jego mniej podobające się elementy wyglądu i cechy psychiczne. Akceptuje je. Na koniec zgadza się nawet częściowo na wady męża. Jeśli u Pani następuje odwrotny proces, to nie wolno go lekceważyć.

Tak jak Pani wyczuwa, zwykle problem z nieakceptacją męża bierze się z opinii rodziny. Pismo Święte nakazuje: "opuści człowiek ojca swego i matkę". Wychodząc za mąż, powinna Pani stanąć przy mężczyźnie. Jednak kiedy minie okres pierwszych uniesień, negatywna ocena rodziny wpływa znacząco na relacje młodych małżonków. Pierwszorzędne znaczenie ma tu postawa teściów. Dlatego w Piśmie Świętym tak ważne jest udzielenie błogosławieństwa dzieciom. Między innymi obligowało ono rodziców, aby nie rozłączali, co Bóg złączył. Błogosławieństwo teścia stanowi oficjalne przyjęcie zięcia do rodziny. Wyraża się ono nie tylko w ważnym obrzędzie przedślubnym, ale też w późniejszych słowach i zachowaniu podczas wspólnej pracy czy spotkaniach rodzinnych. Jeśli teść okazuje szacunek zięciowi, cały dom to czuje. Na drugim miejscu jest akceptacja teściowej i innych kobiet z rodziny. Widać w oczach, w mimice, czy wchodzący do rodziny mężczyzna uznawany jest za cenny nabytek, czy za byle kogo.

Jak sobie z tym radzić? Księga Przysłów uczy nas, że jedną z najważniejszych rzeczy w życiu jest zdolność mądrego poradzenia sobie z opiniami innych, obcych kobiet, odporność na nie. Prawdziwa kobieta żyje w prawdzie o sobie, czuje swoje potrzeby, jest wierna swoim, a nie cudzym przekonaniom. Ważne jest, jak Pani się ma w swoim małżeństwie. Nie idealnie? Wszyscy ludzie mają jakieś wady. Czy jest Pani otwarta na przyjęcie słabości was obojga? Co na to mówi Pani serce? Czy jest silniejsze od wewnętrznego krytyka oskarżającego Pani wybór męża? Chodzi o to, żeby wytrzymać nieakceptację taty, mamy czy babci. To ich historia życia. Pani może to trzeźwo ocenić, a następnie być wierną sobie i złożonej na ślubie przysiędze. I tworzyć swoją historię.

ks. Marek Kruszewski

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 9 lipca 2017Wasze komentarze:
 Renata: 02.04.2024, 16:48
 Moja siostra nie nawidzi mojego męża i mnie nie odwiedza zawsze mnie omija nie przyjeżdża do mnie co zrobic .
 Olo: 05.04.2020, 10:00
 Rodzina mojej żony nienawidzi mnie od zawsze,to biedni ludzie i wkurza ich że córka dzięki małżeństwu wyrwala się z tej patologii,
 D.K: 24.07.2017, 06:11
 Do zawarcia sakramentu małżeństwa , jeżeli jesteście pełnoletni nie wymagana jest zgoda ani rodziców ani krewnych. To oznacza ze ważna jest tylko i wyłącznie Twoja zgoda i zgoda męża co oznacza ze wy sie akceptujecie. Twoja rodzina jest zobowiazana , stojąc przed faktem dokonanym , ze jesteście małżeństwem , jest zobowiazana do tego aby otoczyć ta nowa rodzine miłością i dbać o nierozerwalność. Krótko mówiąc jeżeli nie wiesz co zrobić to przeczytaj sobie biografie Świętej Rity . Pamiętaj , ze nie odpowiadasz za zbawienie swoich rodziców ani krewnych ale bezwzględnie bedziesz rozliczana ze zbawienia twojego męża. Wiem to z własnego doświadczenia , ze rodzina moze mieć bardzo destruktywny wpłyń na małżeństwo. Chce tez powiedzieć kolka słów Monice, ktorej rodzice zawsze maja racje i pragną dobra swoich dzieci. W moim życiu rodzice wielokrotnie pod płaszczykiem dobra swoich dzieci pragnęli własnego dobra i własnej wygody. Gdybyśmy nie ograniczyli kontaktów z rodzina 3 lata po ślubie to z pewnością moje małżeństwo nie przetrwałoby do dzisiaj . A we wrześniu minie 32 lata. Szczęść Boże.
 Do Moniki: 23.07.2017, 21:22
 Nie, nie trzeba słuchać rodziców. To jest obowiązek dzieci niepełnoletnich. Dorosła osoba ma podejmować swoje własne decyzje i słuchać przede wszystkim Boga, bo ten jest jedyną Prawdą. Zgadzam się, że rady rodziców można, a nawet trzeba wysłuchać, ale oni nie zawsze mają rację. Możemy się tylko domyślać czy ci rodzice mają jakieś ważne powody żeby zięcia nie akceptować, czy może jest to ich zwykły wymysł albo jakieś absurdalne uprzedzenia. Proszę więc nie pisać, że nie akceptują go z jakichś powodów, bo Pani tego nie wie. Poza tym mówimy tutaj o ludziach, którzy już są w związku małżeńskim, więc obowiązkiem rodziców jest nie wtrącać się, wspierać ich związek i odsunąć na bok swoje osądy. Rodzice, którzy doprowadzają do sytuacji, że ich córka oddala się od męża (a tak wynikałoby z listu tej kobiety) popełniają ciężki grzech.
 Monika: 13.07.2017, 21:15
 Rodzice z reguły dobrze chcą dla swoich dzieci. Widzą też więcej niż zakochana córka. Nie akceptują go z jakiś powodów i niestety najczęściej mają rację...Bo małżeństwo po latach okazuje się porażką albo kończy rozwodem. Trzeba słuchać rodziców bo dobrze radzą.
 Artur: 10.07.2017, 19:41
 To trudne. Znam problem. Męża wybrałaś a nie twoja rodzina. Wierność to również to, że stoi się przy mężu wbrew innym . Ty sama go nie akceptujesz skoro pozwalasz rodzinie na to by go nie akceptowali. Oni w sumie nic do tego nie mają. Rodzina żony nigdy mnie w pełni nie zaakceptowała. Ale moje żona wreszcie po 23 latach od ślubu. Stanowicie wspólnotę. Twoja rodzina do niej nie należy.
(1)


Autor

Treść

Nowości

Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 2Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 2

bł. Czesławbł. Czesław

Modlitwa do bł. CzesławaModlitwa do bł. Czesława

Litania do bł. CzesławaLitania do bł. Czesława

św. Ansegizśw. Ansegiz

Modlitwa do św. AnsegizaModlitwa do św. Ansegiza

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej