Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Matka Zmartwychwstałego

     Ewangelia na żadnym miejscu nie wspomina jakoby Chrystus, po swoim Zmartwychwstaniu, ukazał się Matce. Mimo tego możemy jednak przypuszczać, że w poranek Zmartwychwstania jako pierwsza radowała się radosną nowiną Matka Jezusa. Dlaczego? Patrząc na całe życie Maryi, możemy dostrzec Jej niezachwianą wiarę w Syna, zwłaszcza wtedy, gdy był odrzucony i skazany na haniebną śmierć. Dziewica, stojąc u stóp krzyża, miała serce nie tylko pełne bólu, ale także pełne nadziei i wiary. Nadziei, że to nie koniec, że nastąpi poranek radości; wiary, bo Jezusowe TAK wypowiedziane Ojcu prowadzi do zwycięstwa.

     Skoro Chrystus objawił się po swoim Zmartwychwstaniu osobom, które pozostawały przy Nim najbliżej podczas najtrudniejszych chwil Jego życia, to tym bardziej wolno nam sądzić, iż w pierwszej kolejności powinien był się objawić Tej, która nigdy Go nie zawiodła.

     W filmie Mela Gibsona pt. "Pasja" ukazana jest scena, gdy po śmierci Chrystusa Maryja pod krzyżem trzymała w milczeniu Jego martwe ciało. Wzrok miała utkwiony w dal. To właśnie w tym momencie na nowo rozważała nie tylko słowa Syna, ale i odnawiała swoją wiarę. W Jej spojrzeniu nie było rozpaczy ani wyrzutów skierowanych do ludzi; wręcz przeciwnie - był głęboki spokój, co świadczy o wierze, że to jeszcze nie koniec. Odnawiała swoją wiarę, bo w Jej sercu brzmiały słowa Chrystusa, który kilkakrotnie zapowiadał swojąmękę, śmierć.... Sam Jezus również przepowiedział, że po Jego nagłej śmierci nastąpi Zmartwychwstanie.

     Maryja trwała w oczekiwaniu na trzeci dzień, w którym miały się wypełnić słowa Jezusa. Kiedy w poranek Zmartwychwstania Syn stanął przed Matką, było to nie tylko radosne spotkanie, ale jakby nowe narodzenie ze śmierci do życia. Cały ból odszedł. Jej serce przeniknęła radość, którą tylko Bóg dać może człowiekowi, który w Nim pokłada całą nadzieję i Jemu do końca ufa. Radość ta wynikała z tego, że człowiek został wyzwolony spod panowania zła, grzechu i szatana. Owa radość jest darem, który Chrystus przynosi każdemu, kto z wiarą przyjmie Gd jako swojego Zbawiciela, jako Tego, który dał swoje życie na okup za wielu.

     Gdy Chrystus.Zmartwychwstały przychodzi, oprócz radości przynosi również pokój - Maryja tego doświadczyła jako pierwsza. Bóg w swoim miłosierdziu wraz ze Zmartwychwstaniem Jezusa darował nam - ludziom - swoją łaskę, ukazując, że grzechy zostały przebaczone, a między Nim i ludzkością zapanują więzy pokoju i przyjaźni. Maryja w dzień Zmartwychwstania przyjęła Syna z darami radości i pokoju. Przyjęła Go w naszym imieniu, tak jak uczyniła to w chwili Zwiastowania.

     Dzisiaj, gdy na nowo przeżywamy największą prawdę naszej wiary, jest dla nas odpowiedni czas na to, aby przyjąć Chrystusa. Przybywa do nas z łaską radości i pokoju, aby pozostać w naszych duszach. Przychodzi do nas nieustannie w Słowie Bożym i w Komunii św. Czy Mu na to pozwolimy? Ten, którego przyjmujemy pod osłoną chleba jest tym samym, który w poranek Zmartwychwstania przyszedł do swojej Matki. Przychodzi, aby działać w nas cuda swojej miłości, by dokonać w nas przemiany z ludzi pełnych bólu w ludzi radości, z ludzi pełnych niepewności w ludzi ogarniętych Bożym pokojem. Pozwólmy Jezusowi na to, przecież za każdego z nas oddał swoje życie, by je trzeciego dnia na nowo odzyskać.ks. Adam Stankiewicz MIC

ks. Adam Stankiewicz MIC Rocznik 1973. Święcenia kapłańskie otrzymał w roku 2005. Pracuje jako wikariusz w parafii św. Doroty w Licheniu Starym.

Tekst pochodzi z Informatora Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Pielgrzym Licheński - Informator nr 7, wiosna 2008


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Humor | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej