Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jak się oddać Niepokalanej?

     ODDANIE ZAWIERZENIE POŚWIĘCENIE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI. CZYM JEST?

     Niepokalanemu Sercu Maryi - po prostu Niepokalanej - to różne terminy oddające jedną rzeczywistość, której istotą jest świadomy i dobrowolny akt woli złożenia w Maryi wszystkiego, co stanowi naszą własność. Jest daniem Maryi prawa do naszego życia i własności. Cokolwiek oddamy Maryi, już do nas nie należy.

     Podstawą duchową zawierzenia jest postanowienie Chrystusa wyrażone na Krzyżu: Oto Matka Twoja. W obliczu śmierci przekazuje się tylko rzeczy najważniejsze. Jezus tuż przed śmiercią oddał Maryję jako Matkę swojemu umiłowanemu uczniowi, czyli każdemu, za kogo umarł na Krzyżu. Jako pierwszy wypełnił Testament Jezusa św. Jan, biorąc Maryję do siebie.

     Kościół od samego początku żył prawdą o duchowym macierzyństwie Maryi. Ona, Oblubienica Ducha Świętego, trwa na modlitwie z Apostołami w oczekiwaniu na zesłanie Parakleta. Najstarsze papirusy modlitwy Pod Twoją obronę pochodzą z II w. Przez wszystkie wieki i kraje była w Kościele żywa praktyka szukania pomocy i opieki u Matki Bożej.

     W Fatimie Maryja sama upomniała się o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu, obiecując, że jeśli to uczynimy, nie będzie wojny i herezji ateistycznych. Portugalia, dokonując takiego aktu poświęcenia narodu, jako jedyna uniknęła zła II wojny światowej. Maryja pokazuje nam, że oddanie się Jej jest ratunkiem dla świata.

     Wielu świętych i błogosławionych podążało tą drogą maryjnej konsekracji: św. Jan Paweł II, św. Maksymilian M. Kolbe, św. Ludwik Grignion de Montfort, Stefan Kardynał Wyszyński, męczennicy z Niepokalanowa: bł. Pius Bartosik, bł. Antonin Ba- jewski, bł. Tymoteusz Trojanowski, bł. Bonifacy Żukowski i wielu innych. Bracie, idp oddaj to Niepokalanej, nie martw się, Ona o wspystko się patrospcpy - mówił św. Maksymilian przychodzącym do niego po poradę.

     Niepokalanów, do którego pa kilka godpin mamy wyjechać, jest to miejsce obrane prpep Niepokalaną i prpe- pnacpone wyłącpnie na sperpenie Jej cpci. Wspystko, cokolwiek jest i będpie w Niepokalanowie, to jej własność. My równiep postaliśmy wybrani prpep Niepokalaną, a prpep to wybraństwo staliśmy się jej własnością.

Św. Maksymilian do braci, Grodno 20.11.1927 r.
ODDANIE ZAWIERZENIE POŚWIĘCENIE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI
     ODDANIE SIĘ NIEPOKALANEJ TO:

     Naśladowanie Syna Bożego, który od dał się Maryi cały, stając się od Niej zależnym w ziemskim życiu: Potem pospedł p nimi i wrócił do Nazaretu; i był im poddany.

     Bezpieczne schronienie przed złem, które nam zagraża. Dobra złożone w Sercu Maryi są bezpieczne - szatan nie ma już do nich dostępu.

     Droga powrotna do Boga, do utraconego raju. W Jej Niepokalanym Sercu zamieszkał Bóg, który ma na imię Miłość. Jest spotkaniem z Bogiem żywym.

     Wypełnienie Testamentu z Krzyża: Oto Matka twoja - jako nakazu Chrystusa przyjęcia Maryi za Matkę. Ona nas rodzi i wychowuje do nowego życia dzieci Bożych.

     ODDANIE MARYI POWINNO BYĆ:

     Osobistym aktem woli. Jest to nasza indywidualna, świadoma i dobrowolna decyzja. Jest odpowiedzią na Boże zaproszenie.

     Bezwarunkowe. Oddajemy się Jej, nie spodziewając się niczego w zamian - sama przynależność do Maryi jest wielkim Bożym darem. Wierząc w Jej dobroć i miłość, z radością się Jej poświęcamy.

     Całkowite. Oddajemy Niepokalanej wszystko: nasz umysł, serce, wolę, duszę, ciało, zmysły, emocje, pamięć, zranienia, słabości, przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, śmierć, wieczność, nasze rodziny i przyjaciół, zajęcia, pracę, modlitwy, choroby, problemy i cierpienia, dobra materialne.

     Trwałe. Chociaż ma początek, to nie ma końca. Maryi wystarczy raz się oddać, a Ona już nigdy nas się nie wyprze. Ponawiamy nasze zawierzenie, ponieważ jesteśmy słabi i skłonni do zapominania.

     Otwarte. Odnawiając oddanie, możemy dokładać nowe sprawy i okoliczności. Doświadczając interwencji Maryi, coraz bardziej Ją poznajemy, a przez to bardziej Jej ufamy i zawierzamy kolejne sprawy.

     CO LUB KOGO MOGĘ ODDAĆ MARYI?

     Siebie i wszystko, co jest moje: rodzinę, pracę, naukę, parafię, wspólnotę, Ojczyznę itd. (wg przymiotów wymienionych wyżej). ,P>      Inne osoby, ich sprawy: instytucje, organizacje, sprawy itd. Maryja w Fatimie prosi o poświęcenie Jej Sercu ateistycznej Rosji, obiecując pokój na świecie i nawrócenie. Możemy Jej oddać każdego i każdą, sprawy własne i cudze, prosząc Ją o opiekę i wstawiennictwo u Boga.

     JAK ODDAĆ SIĘ NIEPOKALANEJ?

     Każde oddanie się Maryi jest Jej miłe. Najlepiej zrobić to na Eucharystii, w miarę możliwości będąc po spowiedzi świętej.

     Oddanie wyrażamy własnymi słowami lub korzystając z istniejących Aktów oddania, najlepiej napisanych przez świętych i zatwierdzonych przez Kościół. Zachęca się do wyrażenia swego oddania Maryi na piśmie z podpisem: kto, kiedy i gdzie dokonał aktu zawierzenia.

     W trudnościach, okolicznościach od nas niezależnych wystarczy oddanie się Maryi wewnętrznym aktem woli.

     Gdy okoliczności sprzyjają, dobrze oddać się Maryi wspólnotowo: całą rodziną lub wszyscy pracownicy firmy, pracownicy urzędu itp.

     Dobrze od czasu do czasu ponawiać swoje zawierzenie, dziękując jednocześnie za otrzymane łaski.

     Zapraszamy do NIEPOKALANOWA w każdą pierwszą sobotę miesiąca na spotkanie "ODDAJ SIĘ MARYI".

  • 9.30 konferencja i świadectwa (sala św. Bonawentury)
  • 11.00 Eucharystia z oddaniem siebie i wszelkich spraw Niepokalanej; przyjęcie do MI (bazylika)
  • 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólny Różaniec i rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi w intencji zadośćuczynienia Niepokalanemu Sercu Maryi (bazylika)
  • 13.00 dla chętnych ciepły posiłek, a następnie spotkanie tematyczne z zaproszonymi gośćmi
Świadectwa o otrzymanych łaskach prosimy zgłaszać:
ŚWIADECTWA Niepokalanów, 96-515 Teresin
poczta@niepokalanow.pl; www.niepokalanow.pl


   

Wasze komentarze:
 Paweł Pogubiony: 24.01.2019, 17:50
 To działa , znaczy Maryja Mama dziala
 Paweł Pogubiony: 23.01.2019, 19:39
 To działa , znaczy Maryja Mama dziala
(1)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Humor | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej