Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa św. Alfonsa

Najświętsza i Niepokalana Panno, Najmilsza Matko moja, Maryjo! Ty jesteś Matką Pana mojego, Królową świata, orędowniczką, nadzieją i ucieczką grzeszników. Więc ja, ze wszystkich najbiedniejszy, dziś uciekam się do Ciebie. Tobie, o Królowo wielka, najpokorniej składam hołd poddaństwa mojego.

Dziękuję Ci za wszystkie łaski, jakie mi aż do tej chwili wyjednałaś, a szczególnie, żeś mnie od wiecznej zguby wyratowała, na którą tyle- kroć się narażałem.

Miłuję Cię, o Pani moja, wszelkiej miłości najgodniejszą. Z tej miłości ku Tobie przyrzekam, że sam zawsze służyć Ci będę, i że według możności zabiegać będę o to, by również inni Tobie służyli.

Wszystką moją nadzieję i całe moje zbawienie - po Bogu - w Tobie pokładam. Przyjmij mnie za sługę swego i weź mnie pod płaszcz swojej opieki, o Matko miłosierdzia! A ponieważ u Boga wszystko możesz, uwolnij mnie od wszelkich pokus, a przynajmniej uproś mi skuteczną pomoc do ich zwyciężania aż do mojego zgonu. Od Ciebie dopraszam się prawdziwej miłości Jezusa Chrystusa, od Ciebie spodziewam się łaski szczęśliwej śmierci.

O Matko moja, przez Twoją miłość ku Bogu proszę Cię, przybywaj mi na pomoc zawsze, a szczególnie w ostatecznym mego życia momencie. Błagam Cię, nie opuszczaj mnie, ale dopomóż, bym szczęśliwie spotkał się z Tobą w niebie, gdzie będę Cię chwalił i miłosierdzie Twoje na wieki wyśpiewywał. Amen.

Tak ufam, niech się tak stanie!


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej