Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Maryja - żywy obraz miłości Boga

Przemówienie Jana Pawła II do Opera Romana Pellegrinaggi i Unitalsi, Rzym 11 II 1992 r.

(...) Wraca jako wydarzenie łaski święto Błogosławionej Dziewicy z Lourdes, które tysiące pielgrzymów, zdrowych i chorych, obchodzą dziś razem z nami, wspominając cuda, jakie Bóg, za Jej wstawiennictwem, zdziałał w Grocie Massabielskiej.

Również w Lourdes Bóg objawia swoją miłość, spełniając i w naszym czasie obietnicę pocieszenia (por. Iz 66, 13), poprzez czułość macierzyńską Maryi i pokorne świadectwo Św. Bernadety, która przyjęła Jej orędzie. Bóg pociesza nas, swój lud, kiedy każe nam zastanowić się nad tajemnicą swego Syna, narodzonego z Niepokalanej, Pełnej Łaski. Dziś nasze oczy kontemplują w Maryi żywy obraz świętości, jakiej chciał Bóg, powołując nas, abyśmy w Chrystusie byli święci i niepokalani przed Jego obliczem (por. Ef 1, 4). On, Wszechmocny, który w Maryi zdziałał wielkie rzeczy, pociesza nas, dając w tej Dziewicy pewny znak nadziei. Wszystkie bogactwa i łaski, które zostały zarezerwowane dla człowieka i jego losu, odnajdują się w Maryi; w Niej objawia się miłosierdzie, które rozprzestrzenia się z pokolenia na pokolenie.

W Niepokalanej odsłania się godność człowieka, w którego Stwórca tchnął swego Ducha. W Niej, Dziewicy i Matce, objawia się nam zwycięstwo dobra nad złem, czar konsekrowanej miłości dziewiczej, wartość i siła uświęcająca miłości małżeńskiej, żywy obraz miłości Boga. W Niepokalanej rozpoznajemy też misję każdej kobiety, która, "spoglądając na Maryję, odkrywa w Niej sekret godnego przeżywania swej kobiecości i prawdziwego realizowania siebie" {Matka Odkupiciela, 46). Ona jest przedziwnym wzorem dla młodych pokoleń, które, osłupiałe na widok tylu przejawów postępu materialnego, obracającego się na szkodę człowieka, szukają w Ewangelii ideałów, jakie winny być natchnieniem nowoczesnego społeczeństwa (...)

"Błogosławionaś Ty, Maryjo, między niewiastami" [Trzymając się tego pozdrowienia Elżbiety pragniemy i my wznieść ku Dziewicy kantyk pochwalny:
"Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona" (Łk 1, 42).
Błogosławionaś Ty, Maryjo, wzorze naszej wiary i żywy obrazie naszej drogi do Chrystusa.
Błogosławionaś Ty, Dziewico Maryjo, wzorze miłosierdzia i miłości matczynej dla wszystkich, którzy szukają pocieszenia.
Błogosławionaś Ty, któraś zrodziła dla nas źródło życia.
Błogosławiona, ponieważ każdego z nas przyłączyłaś do cierpienia odkupieńczego Chrystusa t/krzyźowanego, i powołałaś nas, byśmy służyli tym, co cierpią.
Błogosławionaś Ty, gdyż wyprzedzasz nas na drodze Ewangelii i wzywasz nas, byśmy czynili to, co On, Twoj Syn, nam każe spełnić na drogach świata.
Błogosławionaś Ty, gdyż uczysz nas kochać ubogich, pokornych, grzeszników, tak jak Bóg ich kocha.
Błogosławionaś Ty, Matko Pana i błogosławiony owoc Twojego łona, Jezus Chrystus nasz Pan.
Amen!

Papież Jan Paweł II
Tłum. RN

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021Wasze komentarze:
 marzena aneta: 01.04.2023, 19:12
 Maryja - żywy obraz miłości Boga dziękuję Maryjo kocham Cię ocal mnie dziękuję proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję Maryjo zamień mi w radość wszystkie cierpienia dziękuję Maryjo kocham Cię proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda uczciwość ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
(1)


Autor

Treść

Nowości

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP - dzień 7Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP - dzień 7

św. Saba Jerozolimskiśw. Saba Jerozolimski

Modlitwa do św. SabyModlitwa do św. Saby

św. Gerald z Bragiśw. Gerald z Bragi

Modlitwa do św. Geralda z BragiModlitwa do św. Geralda z Bragi

Kościół pw. św. Floriana w Chodzieży, fot. Przemysław JahrMiasto Szwajcarią zwane

Najbardziej popularne

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej