Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Testament Bernadety Soubirou

Za biedę, w jakiej żyli mama i tatuś, za to, że się nam nic nie udawało, za upadek młyna, za to, że musiałem pilnować dzieci, stróżować przy owcach, za ciągłe zmęczenie... dziękuje Ci, Jezu.

Za dni, w który przychodziłaś, Maryjo, i za te, w które nie przyszłaś - nie będę Ci się umiała odwdzięczyć, jak tylko w raju. Ale i za otrzymany policzek, za drwiny, za obelgi, za tych, co mnie mieli za pomyloną, za tych, co mnie posądzali o oszustwo, za tych, co mnie posądzali o robienie interesu... dziękuje Ci, Matko.

Za ortografię, której nie umiałam nigdy, za to, że pamięci nigdy nie miałam, za moją ignorancję i za moją głupotę, dziękuję Ci Dziękuję, Ci ponieważ gdybym było na ziemi dziecko o większej ignorancji i większej głupocie, byłabyś je wybrała...

Za to, że moja mama umarła daleko, za ból, który odczuwałam, kiedy mój ojciec, zamiast uścisnąć swoją małą Bernadetę, nazwał mnie "siostro Mario Bernardo" ... dziękuję Ci, Jezu.

Dziękuję Ci za to serce, które mi dałeś, tak delikatne i wrażliwe, a które przepełniłeś goryczą...

Za to, że matka Józefa obwieściła, że się nie nadaję do niczego, dziękuję..., za sarkazmy matki mistrzyni, jej głos twardy, jej niesprawiedliwości, jej ironię i za chleb upokorzenia... dziękuję.

Dziękuję za to, że byłam tą uprzywilejowaną w wytykaniu mi wad, tak że inne siostry mówiły: "Jak to dobrze, że że nie jestem Bernadetą".

Dziękuję, za to, że byłam Bernadetą, której grożono więzieniem, ponieważ widziałam Ciebie, Matko... tą Barnadetą tak nędzną i marną, że widząc ją, mówili sobie: "To ta ma być Bernadetą, którą ludzie oglądali jak rzadkie zwierzę?"

Za to ciało, które mi dałeś, godne politowania, gnijące..., za tę chorobę, piekącą jak ogień i dym, za moje spróchniałe kości, za pocenie się i gorączkę, za tępe ostre bóle... dziękuję Ci, mój Boże.

I za tę duszę, którą mi dałeś, za pustynię wewnętrznej oschłości, za Twoje noce i Twoje błyskawice, za Twoje milczenie i Twe pioruny, za wszystko. Za Ciebie - i gdy byłeś obecny, i gdy Cię brakowało... dziękuje Ci, Jezu.

według Fonti vive, Caravate, wrzesień 1960

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020


   

Wasze komentarze:
 Iwona : 06.05.2021, 19:06
 Sw.Bernadetto prosze Cie o blogoslawienstwo Boze i opieke Maryi dla mojej rodziny i uwolnienie od zla i napelnienie Duchem Swietym i nawrocenie .
 Jonasza: 13.02.2021, 12:47
 Dużo zła w moim życiu dało takie myślenie, jak zawarte w Testamencie. Pokora, pokorą i dziękczynienie za krzywdy od ludzi, tworzy człowieka biernego, który daje się kopać byle miernocie, nie potrafi w pracy zawalczyć o swoje prawa i jest popychadłem. Czekam na tych świętych, którzy będą promować zachowanie godności własnej.
 beata: 11.02.2021, 17:42
 Św.Bernadeto, upros mi, przez Niepokalane Serce Maryi łaskę powrotu do Jezusa, łaskę gorącej wiary dla mojego dziecka...
 Jola: 03.02.2021, 06:29
 Św. Bernadeto. Proszę, wybłagaj mi łaskę dziękczynoenia i uwielbienia Boga za wszystko. Szczególnie za krzyż mego Brata. Uratuj jego duszę i powołanie
 Bogusława: 06.10.2020, 08:49
 Św. Bernadetto wypraszaj łaskę zdrowia dla mojej córki Kamili.
 Ewa: 22.07.2020, 18:52
 Proszę Cię św Bernadetto módl się za małżeństwa Alicji i Artura, Kasi i Pawła, Agnieszki i Piotra, Moniki i Piotra, Ewy i Jana. Pros za uzależnionym o od alkoholizmu , narkomanii oraz pornografii. oraz za wszystkimi , którzy potrzebują modlitwy.
 Halina: 17.06.2020, 12:58
 Święta Bernadetto opiekuj się moim synem, wspieraj go w trudach jego życia i jego córeczkę . Wyproś u Maryi zwolnienie z uzależnienia. Święta Bernadetto módl się za nimi .
 Halina: 17.06.2020, 12:52
 Święta Bernadetto opiekuj się moim synem, wspieraj go w trudach jego życia i jego córeczkę . Wyproś u Maryi zwolnienie z uzależnienia. Święta Bernadetto módl się. Za nimi.
 Bogu znana: 11.06.2020, 20:15
 Święta Bernadeto przepraszam Cie, za wszystkich i wszystko to przez co przechodziłaś i doświadczyłaś dziękując Bogu za wszystko i Matce Bożej. Ja za Twoim przykładem Bernadeto dziękuję Bogu i Matce Bożej za wszystko Bernadeto jeśli uznasz że możesz pomodlić się za bliskich memu sercu i za mnie to proszę Cię, uproś nam potrzebnych łask u Naszego Pana Jezusa Chrystusa i Mateczki Bożej. Twoja wola Święta Bernadeto i tak będę Cię kochać Jezu, przepraszam za grzechy wybacz mi kocham Cię i dziękuję za Swiętą Bernadetę.Matko Boża przepraszam za grzechy moje wybacz mi kocham Cię, dziękuję Bogu że nam dał Ciebie i Naszego Pana i Odkupiciela Jezusa Chrystusa Pana Naszego Amen.


 ddz: 08.06.2020, 19:45
 Wiem o czym piszesz Bernadetko. Opiekuj się dziećmi, tymi odrzuconymi ,,gorszymi,, przed ludźmi , potrzebują Twojego wsparcia.
 Magdalena: 15.05.2020, 16:20
 Święta Bernadeto, pomóż mi dostrzegać piękno na codzień i to co mam. Pomóż mi w trudnych sytuacjach, cierpieniach i chwilach.
 Halina: 04.05.2020, 22:51
 Dziekuje ze przychodisz do mnie dzis ta modlitwa ktora jest Laska Badz ze mna w tych majowych dniach w tym Co doswiadczam
 Paulina: 03.05.2020, 11:27
 Święta Bernadeto pomóż mi blagam Cie,amen.
 Darek: 02.04.2020, 00:45
 Św.Bernadeto dopomóż
 Jarosław : 23.03.2020, 20:47
 Bernadetta, od tak dawna szukałem Twojego wyznania A w najmniej oczekiwanym momencie ofiarowałaś mi je. Dawno nie byłem taki szczęśliwy! Jesteś mi szczególnie bliską i droga przez prostotę, szczerość i pokorę, których mi tak brakuje. Dziękuję, że tak długo czekałem. Warto było.
 Anonim : 12.02.2020, 17:37
 Św Bernadetko proszę Cię o łaskę życia zgodnego z Wolą Bożą, wytrwałość w trudnościach i laskę zbawienia.
 Krzysztof: 12.02.2020, 04:15
 Proszę Cię ozdrowie dla mojego wujka Andrzeja.
 Arleta: 03.02.2020, 21:26
 Bernadeto dopomóz
 Wiesław: 30.11.2019, 07:33
 Za to że byłaś obecna w moim życiu od dzieciństwa; za ojca, który choć nie chciał musiał mi śpiewać "Po górach, dolinach" bo inaczej nie zasnąłem dziękuję Ci Bernadeto, bo wierzę że Bóg Cię w ten sposób posłał do mnie. Dzisiaj ojciec jest ciężko chory, wstaw się za nim.
 Jadwiga : 23.09.2019, 18:30
 Święta Bernadetko proszę Cię pomóż mi wybrnąć z trudnej sytuacji, błagam Cię dopomóż mi
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Autor

Treść

Nowości

Przygoda wodniacka na DunajcuPrzygoda wodniacka na Dunajcu

Wiersze dzieci o majuWiersze dzieci o maju

Dla MatkiDla Matki

Chciałabym, aby moja mama była moją przyjaciółkąChciałabym, aby moja mama była moją przyjaciółką

Pierwsza Komunia Święta - wiersze dzieciPierwsza Komunia Święta - wiersze dzieci

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej