Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Testament Bernadety Soubirou

Za biedę, w jakiej żyli mama i tatuś, za to, że się nam nic nie udawało, za upadek młyna, za to, że musiałem pilnować dzieci, stróżować przy owcach, za ciągłe zmęczenie... dziękuje Ci, Jezu.

Za dni, w który przychodziłaś, Maryjo, i za te, w które nie przyszłaś - nie będę Ci się umiała odwdzięczyć, jak tylko w raju. Ale i za otrzymany policzek, za drwiny, za obelgi, za tych, co mnie mieli za pomyloną, za tych, co mnie posądzali o oszustwo, za tych, co mnie posądzali o robienie interesu... dziękuje Ci, Matko.

Za ortografię, której nie umiałam nigdy, za to, że pamięci nigdy nie miałam, za moją ignorancję i za moją głupotę, dziękuję Ci Dziękuję, Ci ponieważ gdybym było na ziemi dziecko o większej ignorancji i większej głupocie, byłabyś je wybrała...

Za to, że moja mama umarła daleko, za ból, który odczuwałam, kiedy mój ojciec, zamiast uścisnąć swoją małą Bernadetę, nazwał mnie "siostro Mario Bernardo" ... dziękuję Ci, Jezu.

Dziękuję Ci za to serce, które mi dałeś, tak delikatne i wrażliwe, a które przepełniłeś goryczą...

Za to, że matka Józefa obwieściła, że się nie nadaję do niczego, dziękuję..., za sarkazmy matki mistrzyni, jej głos twardy, jej niesprawiedliwości, jej ironię i za chleb upokorzenia... dziękuję.

Dziękuję za to, że byłam tą uprzywilejowaną w wytykaniu mi wad, tak że inne siostry mówiły: "Jak to dobrze, że że nie jestem Bernadetą".

Dziękuję, za to, że byłam Bernadetą, której grożono więzieniem, ponieważ widziałam Ciebie, Matko... tą Barnadetą tak nędzną i marną, że widząc ją, mówili sobie: "To ta ma być Bernadetą, którą ludzie oglądali jak rzadkie zwierzę?"

Za to ciało, które mi dałeś, godne politowania, gnijące..., za tę chorobę, piekącą jak ogień i dym, za moje spróchniałe kości, za pocenie się i gorączkę, za tępe ostre bóle... dziękuję Ci, mój Boże.

I za tę duszę, którą mi dałeś, za pustynię wewnętrznej oschłości, za Twoje noce i Twoje błyskawice, za Twoje milczenie i Twe pioruny, za wszystko. Za Ciebie - i gdy byłeś obecny, i gdy Cię brakowało... dziękuje Ci, Jezu.

według Fonti vive, Caravate, wrzesień 1960

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021Wasze komentarze:
 Natalia: 15.04.2024, 22:52
 O uzdrowienie i uwolnienie dla mnie i mojej rodziny -każdego z osobna i razem- relacje.Dziękuję serdecznie.Pomnij o Najłaskawsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka🙏🏻❤
 Irusia: 11.02.2024, 16:28
 Kiedy czytam testamet Św.Bernadetto zawsze płacze łzy lecą mi strumieniem. To takie smutne.
 Barbara : 20.08.2023, 21:09
 Gdy puszczałam swoim pacjentkom film o Twoich Bernadetto spotkaniach z Maryją wielbilysmy za każdym razem .Maryje w Twoich doznaniach ...Spraw by naszą kaplica NMP Fatimskiej zdromadzila WSZYSTKICH z naszego ośrodka nie tylko naszą skromna grupę.Maryjo strzeż nas i dokonaj widocznego cudu by.inni otwarli oczy i serca dla CIEBIE i Jezusa .Amen
 marzena aneta: 16.04.2023, 18:10
 Testament Bernadetty Soubirous dziękuję Bernadetta jesteś wielka żeby za takie rzeczy dziękować to naprawde trzeba mieć odwage pokore wiare dziękuję pokora matką olbrzymów dziękuję Święta Bernadetto kocham Cię bardzo mocno prosze o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję Święta Bernadetto kocham Cię bardzo mocno prosze módl się za nami dziękuję Święta Bernadetto kocham Cię bardzo mocno prosze dla mnie o dobrą spowiedź świętą domu kupno lub mieszkania bezczynszowego wszystkie mają być bezczynszowe dobrą mieszkania niewielkiego sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera młodego męża niepalącego polaka pobożnego religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję
 Basia : 06.12.2022, 04:33
 Święta Bernadeto, Twój testament jest niesamowity. Pokazuje ze Bóg nie wybiera tych których ludzie uważają za autorytety i często się mylą tylko wybiera wedle własnego klucza i nigdy się nie myli. Współczuję Ci ze musialas to wszystko wycierpiec na ziemi. Byłam w Lourdes i wiem jak wielkie dzieło powierzono właśnie Tobie. Pomóż mi proszę w tym żebym była pokorna. Może są jeszcze inne rzeczy w jakich możesz mi pomoc. Pokora jest bardzo ważna. Bo budzi miłosierdzie w człowieku wobec ludzi i zaciesnia więź z Bogiem. Potrzebuje pomocy święta Bernadeto i będę z Toba rozmawiać.
 Joanna: 28.08.2022, 21:57
 Święta, ukochana Bernadeto, proszę za moją Mamą Marią, wspomóż Ją w Jej cierpieniu, wyproś proszę uleczenie i ulgę dla Jej oczu. Błogosławię Cię ukochana Bernadeto. Módl się za nami!
 Grazyna: 15.03.2022, 14:18
 Za chorych których mam w sercu ❤️
 Ania : 13.02.2022, 23:27
 Św Bernadeto, módl się za mną o uzdrowienie z choroby
 Beata: 11.02.2022, 18:34
 Święta Bernadetto módl się za nami a szczególnie za Moniką i wszystkimi naszymi dziećmi


 Iwona : 06.05.2021, 19:06
 Sw.Bernadetto prosze Cie o blogoslawienstwo Boze i opieke Maryi dla mojej rodziny i uwolnienie od zla i napelnienie Duchem Swietym i nawrocenie .
 Jonasza: 13.02.2021, 12:47
 Dużo zła w moim życiu dało takie myślenie, jak zawarte w Testamencie. Pokora, pokorą i dziękczynienie za krzywdy od ludzi, tworzy człowieka biernego, który daje się kopać byle miernocie, nie potrafi w pracy zawalczyć o swoje prawa i jest popychadłem. Czekam na tych świętych, którzy będą promować zachowanie godności własnej.
 beata: 11.02.2021, 17:42
 Św.Bernadeto, upros mi, przez Niepokalane Serce Maryi łaskę powrotu do Jezusa, łaskę gorącej wiary dla mojego dziecka...
 Jola: 03.02.2021, 06:29
 Św. Bernadeto. Proszę, wybłagaj mi łaskę dziękczynoenia i uwielbienia Boga za wszystko. Szczególnie za krzyż mego Brata. Uratuj jego duszę i powołanie
 Bogusława: 06.10.2020, 08:49
 Św. Bernadetto wypraszaj łaskę zdrowia dla mojej córki Kamili.
 Ewa: 22.07.2020, 18:52
 Proszę Cię św Bernadetto módl się za małżeństwa Alicji i Artura, Kasi i Pawła, Agnieszki i Piotra, Moniki i Piotra, Ewy i Jana. Pros za uzależnionym o od alkoholizmu , narkomanii oraz pornografii. oraz za wszystkimi , którzy potrzebują modlitwy.
 Halina: 17.06.2020, 12:58
 Święta Bernadetto opiekuj się moim synem, wspieraj go w trudach jego życia i jego córeczkę . Wyproś u Maryi zwolnienie z uzależnienia. Święta Bernadetto módl się za nimi .
 Halina: 17.06.2020, 12:52
 Święta Bernadetto opiekuj się moim synem, wspieraj go w trudach jego życia i jego córeczkę . Wyproś u Maryi zwolnienie z uzależnienia. Święta Bernadetto módl się. Za nimi.
 Bogu znana: 11.06.2020, 20:15
 Święta Bernadeto przepraszam Cie, za wszystkich i wszystko to przez co przechodziłaś i doświadczyłaś dziękując Bogu za wszystko i Matce Bożej. Ja za Twoim przykładem Bernadeto dziękuję Bogu i Matce Bożej za wszystko Bernadeto jeśli uznasz że możesz pomodlić się za bliskich memu sercu i za mnie to proszę Cię, uproś nam potrzebnych łask u Naszego Pana Jezusa Chrystusa i Mateczki Bożej. Twoja wola Święta Bernadeto i tak będę Cię kochać Jezu, przepraszam za grzechy wybacz mi kocham Cię i dziękuję za Swiętą Bernadetę.Matko Boża przepraszam za grzechy moje wybacz mi kocham Cię, dziękuję Bogu że nam dał Ciebie i Naszego Pana i Odkupiciela Jezusa Chrystusa Pana Naszego Amen.
 ddz: 08.06.2020, 19:45
 Wiem o czym piszesz Bernadetko. Opiekuj się dziećmi, tymi odrzuconymi ,,gorszymi,, przed ludźmi , potrzebują Twojego wsparcia.
 Magdalena: 15.05.2020, 16:20
 Święta Bernadeto, pomóż mi dostrzegać piękno na codzień i to co mam. Pomóż mi w trudnych sytuacjach, cierpieniach i chwilach.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa o wstawiennictwo bł. Kardynała Stefana WyszyńskiegoModlitwa o wstawiennictwo bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Medytacje Prymasa TysiącleciaMedytacje Prymasa Tysiąclecia

Modlitwa do św. Germana z ParyżaModlitwa do św. Germana z Paryża

Ks. Stanisław BernackiKs. Stanisław Bernacki

Nie tylko dla prawosławnychNie tylko dla prawosławnych

Niestrawność (dyspepsja) czynnościowaNiestrawność (dyspepsja) czynnościowa

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej