Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Testament Bernadety Soubirou

Za biedę, w jakiej żyli mama i tatuś, za to, że się nam nic nie udawało, za upadek młyna, za to, że musiałem pilnować dzieci, stróżować przy owcach, za ciągłe zmęczenie... dziękuje Ci, Jezu.

Za dni, w który przychodziłaś, Maryjo, i za te, w które nie przyszłaś - nie będę Ci się umiała odwdzięczyć, jak tylko w raju. Ale i za otrzymany policzek, za drwiny, za obelgi, za tych, co mnie mieli za pomyloną, za tych, co mnie posądzali o oszustwo, za tych, co mnie posądzali o robienie interesu... dziękuje Ci, Matko.

Za ortografię, której nie umiałam nigdy, za to, że pamięci nigdy nie miałam, za moją ignorancję i za moją głupotę, dziękuję Ci Dziękuję, Ci ponieważ gdybym było na ziemi dziecko o większej ignorancji i większej głupocie, byłabyś je wybrała...

Za to, że moja mama umarła daleko, za ból, który odczuwałam, kiedy mój ojciec, zamiast uścisnąć swoją małą Bernadetę, nazwał mnie "siostro Mario Bernardo" ... dziękuję Ci, Jezu.

Dziękuję Ci za to serce, które mi dałeś, tak delikatne i wrażliwe, a które przepełniłeś goryczą...

Za to, że matka Józefa obwieściła, że się nie nadaję do niczego, dziękuję..., za sarkazmy matki mistrzyni, jej głos twardy, jej niesprawiedliwości, jej ironię i za chleb upokorzenia... dziękuję.

Dziękuję za to, że byłam tą uprzywilejowaną w wytykaniu mi wad, tak że inne siostry mówiły: "Jak to dobrze, że że nie jestem Bernadetą".

Dziękuję, za to, że byłam Bernadetą, której grożono więzieniem, ponieważ widziałam Ciebie, Matko... tą Barnadetą tak nędzną i marną, że widząc ją, mówili sobie: "To ta ma być Bernadetą, którą ludzie oglądali jak rzadkie zwierzę?"

Za to ciało, które mi dałeś, godne politowania, gnijące..., za tę chorobę, piekącą jak ogień i dym, za moje spróchniałe kości, za pocenie się i gorączkę, za tępe ostre bóle... dziękuję Ci, mój Boże.

I za tę duszę, którą mi dałeś, za pustynię wewnętrznej oschłości, za Twoje noce i Twoje błyskawice, za Twoje milczenie i Twe pioruny, za wszystko. Za Ciebie - i gdy byłeś obecny, i gdy Cię brakowało... dziękuje Ci, Jezu.

według Fonti vive, Caravate, wrzesień 1960

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020


   

Wasze komentarze:
 Malgorzata: 23.05.2015, 23:18
 Sw Bernadetto, wstawiaj sie za mną, moim mężem, naszymi rodzinami, dobroczyńcami i przyjaciółmi do Boga Ojca o potrzebne dla naszych dusz łaski i jezeli sie nie obrazisz mam jeszcze małą prośbę - proszę o dar macierzynstwa.
 zosia: 08.05.2015, 16:44
 Prosze CIE SW BERNADETO O opieke nad moimi dziecimMARZENA JACKIEM OLA,CORCE NIE ULOZYLO SIE MALRZESTWO,SYNOWI 14 LAT NIE UKLADA W MALRZENSTWIE,JEST CZWORKA DZIECI MALYCH,CORKA OLA JEST SAMA NIEMA DROGIEJ POLOWKI,prosze swoja milosc i dobroc przelej na nich
 zosia: 08.05.2015, 14:58
 Prosze CIE SW BERNADETO O opieke nad moimi dziecimMARZENA JACKIEM OLA,CORCE NIE ULOZYLO SIE MALRZESTWO,SYNOWI 14 LAT NIE UKLADA W MALRZENSTWIE,JEST CZWORKA DZIECI MALYCH,CORKA OLA JEST SAMA NIEMA DROGIEJ POLOWKI,prosze swoja milosc i dobroc przelej na nich
 Jadwiga: 08.05.2015, 13:53
 Jestem wzruszona,prosze o modlitwe za moja rodzine
 mirka: 26.04.2015, 19:16
 sw.bernadetto prosze cie o zdrowie dla mojego meza opiekuj sie prosze cala moja rodzina
 iwona: 19.04.2015, 21:46
 Sw Bernadeto chron to nasze dziecko imniej nas w opiece Upros u naszej Mtenki laski dlamnie bo jak ty ja tez mam problemy na tej ziemi . Wprowac radosc do naszej rodziny Prowadz ta nasza corke Boza droga i chron ja od zlego
 przemek: 17.04.2015, 09:05
 11.04 moj synek pawel mial powazny wypadek.zapadl w spiaczke nie oddychal samodzielnie nie mial przytomnosci.Cala nasza wspolnota,wszyscy znajomi modlili sie za Niego,modlila sie tez siostra Klaudia i inne siostry Nazaretanki w Lourdes.Przed grota Cudownego Objawienia sprawowana byla Msza sw. w intencji Pawelka.16.04 w swieto Mari Bernadetty Soubirou Pawelek cudownie odyskal przytomnosc,zaczal samodzielnie oddychac..wrocil do zycia.. Dzieki Bogu!dziekuje Maryjo!Dziekuje sw Mario Bernadetto!!Dziekuje wszystkim ktorzy modlili sie za pawelka!!
 Teresa: 20.02.2015, 13:29
 Dziękuję Ci Św.Bernadetto Soubirou, że odwiedziłaś we śnie mój dom,byłaś małym ślicznym dzieckiem, wołałam do Ciebie Soubirou, Sou... teraz przeczytałam Twój Testament i nauczyłaś mnie, że mam dziękować za moje dolegliwości i nie marnować swojego cierpienia i wołać Jezu Ufam Tobie!
 teresa: 12.02.2015, 00:24
 Swieta Bernardetko bylam u Twoich stop w Lordes ,mam uzdrawiajaca wode z tego miejsca dziekuje ci za wszystkie laski I dalej prosze opiekuj sie moja rodzina ,meza podtrzymuj w trzezwosci a synowi prosze zeslij zone zeby w koncu sie ozenil.Blogoslaw nam!


 teresa: 12.02.2015, 00:23
 Swieta Bernardetko bylam u Twoich stop w Lordes ,mam uzdrawiajaca wode z tego miejsca dziekuje ci za wszystkie laski I dalej prosze opiekuj sie moja rodzina ,meza podtrzymuj w trzezwosci a synowi prosze zeslij zone zeby w koncu sie ozenil.Blogoslaw nam!
 Dorota: 11.02.2015, 22:56
 dziękuję Ci MAryjo Matko Boża ze dziś 11 lutego dałaś mi modlitwe Bernadetki, którą po raz pierwszy włąsnie dziś usłyszałam i przeczytałąm. Bądz pochwalona MAteczko MAryjo Niepokalana.
 Dorota: 11.02.2015, 22:44
 Święta Bernadetko. Nie wiedziałam, żeś taka była. Dziś 11 lutego i po raz pierwszy w życiu usłyszałam rano i przeczytałam teraz Twoją modlitwę. O Matko Boża. Bądż pozdrowiona i ukochana ześ mi podarowała tę modlitwę Bernadetty. Bernadetko pomóż mi wiesz w czym.
 danuta: 11.01.2015, 21:54
 proszę Cię św. bernadetto o szczegulną opiekę nad moim wnukiem Mateuszem o uzdrowienie go z nałogu narkotyków i o łaskę zdrowia dla jego mamy .
 Bernadeta: 31.12.2014, 13:50
 Dziekuje za testament sw.Bernadecie -patronce, dziekuje Bogu, ze daje wlasnie to wszystko co daje, to jest w prawdziwym zrozumieniu wiary - cudowne. Dziekuje, ze moglam byc juz tyle razy u stop Maryji w Lourdes, ktora wprawdzie jest wszedzie, gdzie Ja tylko spotkac chcesz.
 Danka: 02.11.2014, 21:47
 św. Bernadetto wstaw się za siostrę u Mamy naszej- o łaskę cierpliwości, zdrowia.AMEN
 Danuta: 25.08.2014, 11:39
 Diekuje Ci Swieta Bernadeto,ja Cie rozumie,to samo przechodze i tez dziekuje Bogu za krzyz ktory prowadzi do zbawienia.Swieto Bernadeto jestes tak blisko juz Jezusa,prosze Cie wyprosc dla mojej coreczki uzdrowieni z cukrzycy.Kocham Cie Tak Bardzo i dziekuje Tobie a przede wszystki Bogu.
 Danuta: 25.08.2014, 09:26
 Diekuje Ci Swieta Bernadeto,ja Cie rozumie,to samo przechodze i tez dziekuje Bogu za krzyz ktory prowadzi do zbawienia.Swieto Bernadeto jestes tak blisko juz Jezusa,prosze Cie wyprosc dla mojej coreczki uzdrowieni z cukrzycy.Kocham Cie Tak Bardzo i dziekuje Tobie a przede wszystki Bogu.
 Danuta: 23.08.2014, 21:05
 Moja kochana Swieta Bernadeto,dziekuje Ci za Twoje zycie tu na ziemi za to,ze potrafilas dziekowac za wszystko Bogu.Pomoz i mnie dla mojej coreczki,ktora cierpi na cukrzyce.Niech bedzie wola Boga.
 Kochająca mama: 01.08.2014, 13:53
  Święta Bernadetto błagam o pomoc w mojej walce o ciało i duszę mojej ukochanej córeczki, chroń ją przed złymi duchami, szatanem i złymi ludźmi którzy ją przez cały czas otaczają i namawiają do złego. Chroń ją i jej syneczka zawsze i wszędzie, otaczaj ich swoim ochronnym światłem. Błagam o to z całego serca, proszę aby wróciła z dzieckiem do nas, aby byli zdrowi, bezpieczni i szczęśliwi. Daj zdrowie mojemu synowi, wnukowi i synowej, chroń ich od złego. Dziękuję.
 Joanna: 03.07.2014, 11:55
 Sw.Bernadetto,dziekuje!!Prosze pokornie,,opiekuj sie nami nadal.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] (8) [9] [10]


Autor

Treść

NowościŚwiadectwa trzech kobiet o przeżywaniu swojej cielesnościŚwiadectwa trzech kobiet o przeżywaniu swojej cielesności

Dlaczego w Polsce nie wolno w piątki jeść mięsa, a innych krajach można?Dlaczego w Polsce nie wolno w piątki jeść mięsa, a innych krajach można?

Dwa rzeczowe dowody ZmartwychwstaniaDwa rzeczowe dowody Zmartwychwstania

Co znaczy powstać z martwych?Co znaczy powstać z martwych?

Boże, mogę zadać Ci pytanie?Boże, mogę zadać Ci pytanie?

Najbardziej popularne

Nowenna do św. RityNowenna do św. Rity

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej