Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Testament Bernadety Soubirou

Za biedę, w jakiej żyli mama i tatuś, za to, że się nam nic nie udawało, za upadek młyna, za to, że musiałem pilnować dzieci, stróżować przy owcach, za ciągłe zmęczenie... dziękuje Ci, Jezu.

Za dni, w który przychodziłaś, Maryjo, i za te, w które nie przyszłaś - nie będę Ci się umiała odwdzięczyć, jak tylko w raju. Ale i za otrzymany policzek, za drwiny, za obelgi, za tych, co mnie mieli za pomyloną, za tych, co mnie posądzali o oszustwo, za tych, co mnie posądzali o robienie interesu... dziękuje Ci, Matko.

Za ortografię, której nie umiałam nigdy, za to, że pamięci nigdy nie miałam, za moją ignorancję i za moją głupotę, dziękuję Ci Dziękuję, Ci ponieważ gdybym było na ziemi dziecko o większej ignorancji i większej głupocie, byłabyś je wybrała...

Za to, że moja mama umarła daleko, za ból, który odczuwałam, kiedy mój ojciec, zamiast uścisnąć swoją małą Bernadetę, nazwał mnie "siostro Mario Bernardo" ... dziękuję Ci, Jezu.

Dziękuję Ci za to serce, które mi dałeś, tak delikatne i wrażliwe, a które przepełniłeś goryczą...

Za to, że matka Józefa obwieściła, że się nie nadaję do niczego, dziękuję..., za sarkazmy matki mistrzyni, jej głos twardy, jej niesprawiedliwości, jej ironię i za chleb upokorzenia... dziękuję.

Dziękuję za to, że byłam tą uprzywilejowaną w wytykaniu mi wad, tak że inne siostry mówiły: "Jak to dobrze, że że nie jestem Bernadetą".

Dziękuję, za to, że byłam Bernadetą, której grożono więzieniem, ponieważ widziałam Ciebie, Matko... tą Barnadetą tak nędzną i marną, że widząc ją, mówili sobie: "To ta ma być Bernadetą, którą ludzie oglądali jak rzadkie zwierzę?"

Za to ciało, które mi dałeś, godne politowania, gnijące..., za tę chorobę, piekącą jak ogień i dym, za moje spróchniałe kości, za pocenie się i gorączkę, za tępe ostre bóle... dziękuję Ci, mój Boże.

I za tę duszę, którą mi dałeś, za pustynię wewnętrznej oschłości, za Twoje noce i Twoje błyskawice, za Twoje milczenie i Twe pioruny, za wszystko. Za Ciebie - i gdy byłeś obecny, i gdy Cię brakowało... dziękuje Ci, Jezu.

według Fonti vive, Caravate, wrzesień 1960

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020


   

Wasze komentarze:
 Joanna: 02.07.2014, 20:09
 Św.Bernadetto,nigdy do Ciebie sie nie zwracalam,bo... nie wiedzialam czy moge. A teraz,blagam Cie,pomoz mi. Prosze o zdrowie dla siebie i meza,prosze o prace dla niego. Nasza sytuacja jest naprawde bardzo trudna. Za wszystko dziekuje Bogu Najwyzszemu,,a Ciebie bardzo prosze wstaw sie za mna,przedstaw Matce Najswietszej moja sytuacje,moze ulituje sie nad nami. Badz pozdrowiona,Sw.Bernadetto!
 Rudy: 21.05.2014, 19:43
 Ukochana Św. Bernadetto wyproś mi proszę u Matki Bożej to wszystko o co się modlę i w co wierzę że się spełni gdy już będę w Lourdes AMEN!!!
 justyna: 22.03.2014, 21:38
 Proszę Cię św. Bernadetto o łaskę zdrowia i łaskę pracy dla mojej siostry, która nosi imię Bernadetta. Jesteś zatem jej patronką i ufam że nie odwrócisz się od niej i uprosisz jej u Maryi potrzebne łaski. Ona cierpi już długo, błagam wstaw się za nią!
 władysława-zofia: 29.01.2014, 18:57
 Dziękuję Ci Jezu za Bernadetę , proszę ją o wstawiennictwo w sprawie mojego zdrowia a szczególnie o szczęśliwy pobyt w szpitalu i poważne badanie żeby się odbyło bez powikłań.Dziękuję Bogu za każdy dzień.
 lila: 11.11.2013, 12:28
 Proszę cię Bernadetto o uzdrowienie i uwolnienie mnie z mocy złego i wprowadzenie trochę radości do mojego życia.
 Mariola: 19.06.2013, 09:38
 Modl sie za nami Sw Bernadeto
 Maria: 23.10.2012, 08:17
 Święta Bernadetto proszę o szczególną opiekę nad moimi dziećmi, o zgodę w mojej rodzinie, o rozwiązanie sytuacji mieszkaniowej oraz o radość życia wiecznego dla męża, taty i zmarłych z rodziny.
 robert: 08.04.2012, 03:50
 proszę o zrozumienie mojego cierpienia braku miłości w moim życiu ... trosk które ciążą mi bardzo o walkę z depresją i chorobą alkoholową.. o nie upadanie na duchu .. ..
 ANNA: 10.02.2012, 16:55
 Swieta Bernadetko modl sie za nami w chwilach walk duchowych.


 Kinga: 08.04.2011, 21:10
 Pomiędzy niebem a ziemią życie i śmierć zegar czas wyznacza mówi tak wyraźnie o przemijaniu „tik tak” o miłości jedną śpiewa pieśń: „bądźcie świeci jak ja jestem” wchodzę w ciszy głębię na dnie serca „róża czerwona zasuszona” marzy o dziewczynie z przed lat „tik tak ”dotykam wspomnień są piękne – to takie ludzkie – słyszę „tik tak”…idę w wierszy smak w oczy sonet i poematów patrzę zachwyt zdziwienie obejmuje serce na drodze krzyża jestem – to miłość jest taka słyszę… Miłość? Tu czas siebie zamyka Bóg Miłością jest
 Znak Sprzeciwu: 27.05.2010, 21:38
 Moje świadectwo.W 2009 zmierzałem do Fatimy rowerem w celach pielgrzymkowych przez Lourdes Santiago de Compostella .Miałem podany adres w Lourdes gdzie mogę się zatrzymać.Największa przeszkoda w czasie 40-dniowego pielgrzymowania to nie zmęczenie fizyczne,niedogodności itd lecz relacja miedzy mną a osobą odpowiedzialną za miejsce gdzie zatrzymałem się na 3 dni w Lourdes.Im większe upokorzenie i obraza tym większa moja determinacja o co tu chodzi.Pół godziny do wyjazdu a ja nic nie wiem dalej.Nagle ta osoba zaprasza duża grupę pielgrzymów autokarowych na prelekcję o św.Bernadecie idę z nimi i pod koniec prelekcji szok;czyta testament wcześniej nie znalem tego tekstu.Zrozumiałem dlaczego tam miałem się znależsć.Dzięki Ci jezu za ludzi ktorych spotykam na swoich zyciowych szlakach prowadż mnie Twoimu scieżkami
 Alino: 07.02.2010, 22:11
 Niepokalana Matko Jezusa i Matko Moja dziękuję Ci, ze przychodzisz do nas na ziemię,. Przez zasługi i wstawiennictwo Św. Bernadetty proszę przyjmij moje pokaleczone zycie, upros łaskę uwolnienia od zła, uzdrowienia i miłości do Boga i ludzi. matko upros mi łaske czystej miłości do tych, których bardzo kocham. Spraw bym Kochała jezusa i Ciebie niepodzielną miłościa. Proszę o Dary Ducha świętego , za moja rodzinę i wszystkich , którzy prosili o modlitwę i którzy modlą się za mnie. Powierzam kapłanów i moją wspólnote. Św. Bernadeto módl sie za nami.Bardzo Cię kocham. Alina
 kinga redyk: 16.11.2009, 20:24
 dziękuje za ta treśc testamentu potrzebna mi była na religie
 Basia : 21.08.2009, 14:26
 Akurat dziś zakończyłam czytać książkę,którą wygrałam, 'ŚWIĘTA BERNADETA SOUBIROUS" i zgadzam się z przedmową,że to najpiękniejsza biografia, poparta zwierzeniami świadków, autentycznymi faktami i opisami. Czyta się ją" jednym tchem" mimo, iż nie jest to cienka książeczka- wręcz z grubszych, bez fotek. Akurat w czasie tego czytania w naszym kościele parafialnym była uroczystość poświęcenia lurdzkiej groty.Nie zdawałam sobie sprawy,że to tak szybko będzie,a w grocie zobaczyłam figurki Massabielskiej Pani i klęczącą obok niej Bernadetę, piękne, kolorowe figurki, aż mi dech w piersi zaparło. Ciężko było mi się dziś rozstać z żywą Bernadetą, bo taką ją czułam w trakcie czytania, jej słowa , dialogi, opis...Przy jej śmierci, której opis zamieszczony jest w ostatnich kartkach książki - popłakałam się. Zal mi się rozstać z NIą, mimo, iz wierzę,ze żyje .Nie wiedziałam,ze jej życie od poczatku było usłane cierpieniem i tyle wytrzamała tych przykrośći i udręczeń, była silną dziewczynką. Obok mojej drogiej s. Faustyny ,Bernadetę również będę prosiła o łaski, bo byłą Wielką Osobą i jest nadal.Dziękuję Opatrznośći Bożej za tą książkę i zarazem tą Grotę w moim kościółku.
 xxx: 11.01.2009, 14:00
 św. Bernadetta Soubirous († 1879): "Żelazo czasu staje się złotem wieczności."
 rest46: 04.01.2009, 00:03
 Jestem w szoku!Wyobrażałam sobie Bernadkę jako piękną wybrankę Boga.Tak mało wiedziałam,że życie jej to pasmo udręk,bólu,poniewierki i upokorzeń i Ona w swoim testamencie za wszystko to dziękuje Bogu.Uświadomiłam sobie jakim zaprzeczeniem postępowania św.Bernadetty jestem ja ,z ciągłymi pretensjami wysyłanymi w stronę Boga za wszystkie niepowodzenia i przeciwności w życiu.Obwinianie Go o wszystko co nie jest w zgodzie z moimi planami i zamierzeniami.Wszystko mnie załamuje i wywołuje bunt uniemożliwiający rozmowę z Bogiem.Nieustannie buntuję się i gniewam.Takie same relacje stosuję wobec bliskich którzy mnie skrzywdzili.Zadra w sercu nie pozwala na wybaczenie.Czuję się skrzywdzona .Urażone JA powoduje że mam żal,którego nie umiem się wyzbyć.Proszę osoby czytające te słowa o wsparcie duchowe,o modlitwę w mojej intencji.Niech dobry Bóg da mi siłę wybabczania bliźnim i obym umiała dziękować za otrzymane dobro,a nie tylko domagać się spełnienia moich żądań.Niech dobry Bóg ma mnie w swojej opiece.Bóg wszystkim zapłać za modlitwę w mojej intencji
 damian: 23.09.2008, 18:27
 szkoda ale tylko jej piękne ciało się zachowało. jak ktoś wejdzie na tą stronę niech zmówi za Bernadettę OJCZE NASZ ZDROWAŚ MARIO WIERZE W BOGA WIECZNE ODPOCZYWANIE RACZ JEJ DAĆ PANIE
 Sebastian : 07.09.2008, 13:31
 Jak mało jest ludzi zdolnych do tak pokornych wyznań. Obecnie w wielu przypadkach jest tak, że gdy doświadczając wielu przypadków nieszczęść, wypadków zamiast pokornie przyjąć policzek od losu, burzymy się i buntujemy. A czy tak naprawdę powinno być? Warto tutaj wspomnieć słowa biblijnego Hioba-"Dobre przyjmujemy od Boga, czy nie mielibyśmy przyjmować i złego?” (Job 2,10). Wraz z odkryciem w sobie tajemnicy Boga również i my jesteśmy zdolni być takimi jak Hiob czy też św. Bernadetta. Tajemnica wiary jest w każdym z nas.
 tomasz: 23.08.2008, 08:22
 Boze, naucz nas tak jak sw. Bernadetta dziekowac ci za to co posiadamy, i jakimi jestesmy, bo ty nas stworzyles na podobienstwo swoje, i najlepiej wiesz co nam potrzeba i jak mamy isc by dotrzec do twego domu. Chwala ci Panie !!!
 aga: 17.03.2008, 10:45
 Bardzo ważne, abyśmy kochali świętych swym czystym sercem, a podziękowania nasze niech będą szczere, hipokryzja przestanie istnieć, a modlitwy niech będą wysłuchane.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] (9) [10]


Autor

Treść

NowościŚwiadectwa trzech kobiet o przeżywaniu swojej cielesnościŚwiadectwa trzech kobiet o przeżywaniu swojej cielesności

Dlaczego w Polsce nie wolno w piątki jeść mięsa, a innych krajach można?Dlaczego w Polsce nie wolno w piątki jeść mięsa, a innych krajach można?

Dwa rzeczowe dowody ZmartwychwstaniaDwa rzeczowe dowody Zmartwychwstania

Co znaczy powstać z martwych?Co znaczy powstać z martwych?

Boże, mogę zadać Ci pytanie?Boże, mogę zadać Ci pytanie?

Najbardziej popularne

Nowenna do św. RityNowenna do św. Rity

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej