Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Testament Bernadety Soubirou

Za biedę, w jakiej żyli mama i tatuś, za to, że się nam nic nie udawało, za upadek młyna, za to, że musiałem pilnować dzieci, stróżować przy owcach, za ciągłe zmęczenie... dziękuje Ci, Jezu.

Za dni, w który przychodziłaś, Maryjo, i za te, w które nie przyszłaś - nie będę Ci się umiała odwdzięczyć, jak tylko w raju. Ale i za otrzymany policzek, za drwiny, za obelgi, za tych, co mnie mieli za pomyloną, za tych, co mnie posądzali o oszustwo, za tych, co mnie posądzali o robienie interesu... dziękuje Ci, Matko.

Za ortografię, której nie umiałam nigdy, za to, że pamięci nigdy nie miałam, za moją ignorancję i za moją głupotę, dziękuję Ci Dziękuję, Ci ponieważ gdybym było na ziemi dziecko o większej ignorancji i większej głupocie, byłabyś je wybrała...

Za to, że moja mama umarła daleko, za ból, który odczuwałam, kiedy mój ojciec, zamiast uścisnąć swoją małą Bernadetę, nazwał mnie "siostro Mario Bernardo" ... dziękuję Ci, Jezu.

Dziękuję Ci za to serce, które mi dałeś, tak delikatne i wrażliwe, a które przepełniłeś goryczą...

Za to, że matka Józefa obwieściła, że się nie nadaję do niczego, dziękuję..., za sarkazmy matki mistrzyni, jej głos twardy, jej niesprawiedliwości, jej ironię i za chleb upokorzenia... dziękuję.

Dziękuję za to, że byłam tą uprzywilejowaną w wytykaniu mi wad, tak że inne siostry mówiły: "Jak to dobrze, że że nie jestem Bernadetą".

Dziękuję, za to, że byłam Bernadetą, której grożono więzieniem, ponieważ widziałam Ciebie, Matko... tą Barnadetą tak nędzną i marną, że widząc ją, mówili sobie: "To ta ma być Bernadetą, którą ludzie oglądali jak rzadkie zwierzę?"

Za to ciało, które mi dałeś, godne politowania, gnijące..., za tę chorobę, piekącą jak ogień i dym, za moje spróchniałe kości, za pocenie się i gorączkę, za tępe ostre bóle... dziękuję Ci, mój Boże.

I za tę duszę, którą mi dałeś, za pustynię wewnętrznej oschłości, za Twoje noce i Twoje błyskawice, za Twoje milczenie i Twe pioruny, za wszystko. Za Ciebie - i gdy byłeś obecny, i gdy Cię brakowało... dziękuje Ci, Jezu.

według Fonti vive, Caravate, wrzesień 1960

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020


   

Wasze komentarze:
 bratek: 14.03.2008, 17:41
 Czytuję tą stronkę od dłuższego już czasu i jej piękne treści i uważam , że jest wspaniała tak jak wspaniali są ci co ją tworzą ...mam na myśli zarówno jej autora jak i wszystkich piszących . Renata bardzo dużo tu świetnie napisała a i Twoje komentarze Ewo uważam za bardzo wartościowe i budujące . Skoro zamierzasz od tej chwili iść własną Drogą życzę Ci spełnienia tego czego najbardziej pragniesz , życzę Ci szczególnie pomocy i opieki Matki Bożej oraz jak najbardziej ścisłego zjednoczenia się z Panem Jezusem . Ewo Twoje napisane tu słowa bardzo mnie wzruszyły i chcę Ci powiedzieć jeśli znajdziesz chwilę pamiętaj i Ty czasem o nas . Podpisuję się pod tym wszystkim co napisałaś o świętych , którzy są i dla nas przepięknym przykładem do naśladowania . Cieszę się , że Ty Ewo widzisz jasno i wybierasz swoją taką a nie inną Drogę , niech Cię Bóg prowadzi i obdarza wszelkimi łaskami ! Szczęść Boże Ewo ! I jeszcze jedno...dziękuję Ci za Twoją tu obecność ! Pokój i dobro !
 Biedronka: 13.03.2008, 07:08
 A ja dziękuję Tobie Ewo za obecność, za wiarę, nadzieję i miłość. Za słowa Twoje, za modlitwę , za ukochanie brata...Dziękuję Boże! Za opiekę Twojej Rodziny Św.Franciszka i Klary.Ja też kocham wszystkich świętych, patrzę na ich twarze życia i widzę w nich Boga.Dziękuję Ojcze Pio za cud życia...
 ewa: 12.03.2008, 11:02
  DZIĘKUJĘ Ci JEZu za Bernardetę -TAKĄ JAKĄ BYŁA - odkąd Ją odkryłam i poznałam w mojej młodości ...tak bardzo Ją umiłowałam i stała mi się szczególnie bliska . Jej Osoba , postać , , postawa ...wiele razy wracała do mnie w moich myslach , w sercu , Była w mojej duszy . Dziekuję CI BERNARDETO - za Twoją WIELKOŚĆ , za Moc Twojego Ducha , za Siłę Woli - w pokornym znoszeniu tego wszystkiego , czym inni Cię doświadczali ; za Twoje PIĘKNE - chore Ciało i za te wszystkie zmagania ...aby Tylko BOGU powiedzieć , że On JEST dla Ciebie Najważniejszy , że To JEGO Najbardziej Miłujesz a Jego Matka JEST Ci Najczulszą Matką , Przyjaciółką , Panią , Królową ! A teraz pozwól ADONAI , że powiem DZIĘKUJĘ - WIELKIE DZIĘKUJĘ !!!!! płynące z Głębi mojego Serca - Tobie Adonai ; Tobie Droga Renato , Tobie Kochane Ziarenko i Wam Wszystkim , którzy czytaliście to , co pisałam . MOje Serce należy do Rodziny Św. Franciszka i Klary Tam pragnę się teraz zanurzyć , aby iść moją Drogą . Kocham Karmelitów , Salezjanów , bliski mi JEST Św. Augustyn , Św. Benedykt , oczywiście Św. Faustynka - Kocham Wszystkich Świętych !!! to moje Doświadczenie Potęgi Kościoła , Które miało miejsce w Kościele Ojców Kapucynów , na Eucharystii ze śpiewami gregoriańskimi , bo BÓG TAK CHCIAŁ ! Człowiek JEST Tam , gdzie JEST Jego SERCE !!! DZIĘKUJĘ za TEN WSPÓLNY CZAS , za Tą UCZTĘ SŁOWA , którą mi ADONAI zgotowałeś, ale Niebo miało w TYM Swój Udział !!!! Módlcie się za mnie, wspomnijcie od czasu do czasu przed Niepokalaną , tak bardzo PRAGNĘ brać z Niej wzór i Być BOGU POSŁUSZNA !!! Maryjo ! Piękna Pani uczyń mnie małym ziarenkiem w Twojej Grocie ! SERDECZNIE WSZYSTKICH POZDRAWIAM ! Niech CHRYSTUS - JEDYNY PAN i WŁADCA TEGO ŚWIATA - KRÓLÓW KRÓL - MOC i POTĘGA - MAJESTAT i MIŁOŚĆ MIŁOSIERNA z WYCIĄGNIĘTYMI CZULE RAMIONAMI Obdarza WAS swoimi Łaskami !!! Zostańcie z Bogiem ! ewa - sługa Pana Jezusa .
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] (10)


Autor

Treść

NowościŚwiadectwa trzech kobiet o przeżywaniu swojej cielesnościŚwiadectwa trzech kobiet o przeżywaniu swojej cielesności

Dlaczego w Polsce nie wolno w piątki jeść mięsa, a innych krajach można?Dlaczego w Polsce nie wolno w piątki jeść mięsa, a innych krajach można?

Dwa rzeczowe dowody ZmartwychwstaniaDwa rzeczowe dowody Zmartwychwstania

Co znaczy powstać z martwych?Co znaczy powstać z martwych?

Boże, mogę zadać Ci pytanie?Boże, mogę zadać Ci pytanie?

Najbardziej popularne

Nowenna do św. RityNowenna do św. Rity

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej