Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


Uzdrowienie finansów. Jak z Bożą pomocą wyjść z długów? Uzdrowienie finansów. Jak z Bożą pomocą wyjść z długów?
Małgorzata i Wojciech Nowiccy
Jeśli chcesz uporządkować swoje finanse, albo zmagasz się z długami, których nie możesz spłacić, nie myśl, że jesteś w sytuacji bez wyjścia.

Nie martw się i nie polegaj wyłącznie na swoim rozumie. Możesz pokonać każdą trudność. Potrzebujesz jedynie podjęcia pewnej decyzji...... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Marta: 08.12.2011, 12:58
 Proszę Cię Maryja w godzinie laski o zdrowie dla całej mojej rodziny , o wytrwałość w wierze, o dar macierzyństwa dla siostry, pokój na świecie. Proszę o silną wolę, cierpliwości zdrowie i mądrość dla moich synków.Wysłuchaj mnie Maryjo
 ja: 08.12.2011, 12:56
 Mateczko Kochana proszę Cię o dar macierzyństwa,proszę za mojego partnera za mnie za moją rodzinę,proszę o rozwiązanie trudnej sytuacji.
 Marta: 08.12.2011, 12:56
 Proszę Cię Maryja w godzinie laski o zdrowie dla całej mojej rodziny , o wytrwałość w wierze, o dar macierzyństwa dla siostry, pokój na świecie. Proszę o silną wolę, cierpliwości zdrowie i mądrość dla moich synków.Wysłuchaj mnie Maryjo
 twoja czcicielka: 08.12.2011, 12:55
 Maryjo błagam Cię o spokój, miłość i wzajemne poszanowanie w mojej rodzinie. Daj zdrowie moim bliskim, a tym, co odeszli wieczny odpoczynek w Niebie.
 Marta: 08.12.2011, 12:55
 Proszę Cię Maryja w godzinie laski o zdrowie dla całej mojej rodziny , o wytrwałość w wierze, o dar macierzyństwa dla siostry, pokój na świecie. Proszę o silną wolę, cierpliwości zdrowie i mądrość dla moich synków.Wysłuchaj mnie Maryjo
 K: 08.12.2011, 12:53
 Błagam Maryjo przywróć zdrowie abym mógł się cieszyć z życia, móc planować przyszłość bez lęku że nie będę w stanie zapewnić opieki rodzinie, przywróć zdrowie tacie, miej w opiece całą rodzinę. Dziękuję że prowadzisz mnie przez życie oszczędzając mi poważnych problemów.
 Maria: 08.12.2011, 12:53
 Proszę o nawrócenie pewnej rodziny, trzeźwość dla brata, męża i synów, zdrowie dla całej rodziny, a szczególnie dla synowej i jej dziecka
 Litta: 08.12.2011, 12:53
 Matko Boza prosze Cie o nawrocenia dla mych dzieci wnuczat zieci zmarlych z mojej rodziny jak i moich nieprzyjaciol i przyjaciol ,ktorzy odwrocili sie od kosciola ,daj mi sile przetrwania zlego i powrot na dobro ducha swietego
 Kasia: 08.12.2011, 12:52
 Maryjo, miej w opiece mnie, moją rodzinę i wszystkich których noszę w sercu. Pomóż duszom w czyśćcu cierpiących i obdarz radością wieczną mojego tatę.
 MARZENA: 08.12.2011, 12:51
 O DOBREGO MĘŻA I ŁASKI POTRZEBNE DLA RODZINY I CÓRKI
 malgorzata: 08.12.2011, 12:51
 matko dziekuje ci wszystkie laski ,ktore do tej pory mi podarowalas. prosze o dalsze ,prosze o nawrocenie moich dzieci i o ich zdrowie,o madrosc boza i o dobry zawod.prosze o zdrowie, o powodzenie i urode,o dobra prace i o zatrzymanie tej pracy,o to aby wszyscy w zgodzie zyli i sie nie klocili.prosze aby syn i maz przestali pic. aby chrisi juz nigdy nie plakal i byl szczesliwym dzieckiem.kocham cie maryjo.
 paulina: 08.12.2011, 12:51
 Maryjo... proszę o pomoc w rozwiązaniu doczesnych problemów, zgodę małżeńską, łaskę zdrowia dla całej naszej rodziny.
 paulina: 08.12.2011, 12:50
 Maryjo... proszę o pomoc w rozwiązaniu doczesnych problemów, zgodę małżeńską, łaskę zdrowia dla całej naszej rodziny.
 twoja czcicielka: 08.12.2011, 12:49
 Maryjo błagam Cię o spokój, miłość i wzajemne poszanowanie w mojej rodzinie. Daj zdrowie moim bliskim, a tym, co odeszli wieczny odpoczynek w Niebie.
 zofia: 08.12.2011, 12:48
 Maryjo Nie ustającej Pomocy zmiękcz serce mojego chrzestnego syna żeby powrócił do kościoła Daj mu łaski żeby mógł się poruszać bez kul;Jeszcze raz dziękuje Ci Maryjo za opiekę nad moją całą rodzino.
 Matka: 08.12.2011, 12:48
  Tobie ukochana Matko oddaję w opiekę mojego chorego syna alkoholika, proszę o jego nawrócenie i nawrócenie Magdy.Proszę dopomóż .
 iwona: 08.12.2011, 12:47
 proszę za oniołka który jest w niebie
 Jurek: 08.12.2011, 12:46
 Dziekuje Ci Maryjo za Twoje oredownictwo u Pana w intencjach moich a teraz szczegolnie Cie prosze Ulecz malzenstwo moje i wszelkie zle relacje w rodzinie. Wspomoz mnie w walkach moich duchowych i Tobie wiadomych. Prosze takze o wiare dla Mietka,Kornela,Teresy,Zbyszka,Magdy i dla tych ktorych mam w sercu. Ulecz chorego Mieczyslawa i daj sily do znoszenia cierpien dla niego
 edytat: 08.12.2011, 12:45
 Maryjo prosze o łaske nawrócenia dla mojego męża i członków rodziny, dziekuje Ci Matko Boża
 Jola: 08.12.2011, 12:44
 Mateńko!proszę Cię przymnóż wiary moim dzieciom,spraw ,aby w tym adwencie pojednały się z Twoim Synem w sakramencie pokuty,proszę uwolnij moja córkę z uzaleznień i grzechu kłamstwa.Twoja wierna czcicielka.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej