Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


Kilka myśli o Matce Bożej Kilka myśli o Matce Bożej
ks. Jan Twardowski
Tomik wspaniałych, pełnych kapłańskiej mądrości refleksji o modlitwie. "Modlić się - to pozwolić kochać się Bogu"... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Elzbieta: 08.12.2011, 11:29
 Prosze o modlitwe za mnie w intencji znalezienia dobrego, mądrego, kochającego meza
 Karolina : 08.12.2011, 11:26
 Maryjo matko nasza proszę o zdrowie dla mojej rodziny rodziców syna o nawrócenie mojego meza by wyszedł z nałogu w którym tkwi prosze aby mój syn juz nie chorował i o wszystkie łaski które ty Matko znasz
 Ania: 08.12.2011, 11:26
 Matko Boża proszę o szczęśliwy trwały związek z ukochanym mężczyzną i dar macierzyństwa bo niewiele już mi czasu na to zostało. Matko Boża spraw abym już w końcu była szczęśliwa bo już mi strasznie ciężko. Zmień mego ukochanego aby mnie zrozumiał i docenił moją miłość. uchroń go od alkoholizmu i upadku moralnego. Dodaj zdrowia moim rodzicom. spraw by w końcu mieli mniej zmartwień.
 Ola: 08.12.2011, 11:26
 Matko kochana proszę w intencji pewnego chłopaka,który jest w więzieniu,o łaski,błogosławieństwo i dary Ducha Św. dla niego oraz o wysłuchanie prośby ,którą znasz.
 Wiki: 08.12.2011, 11:25
 Maryjo, Matko Najświętsza, proszę Cię o prawdziwą przemianę serca i nawrócenie dla P. Proszę Cię również o wyproszenie łaski Zbawienia dla mojego zmarłego ojca. Proszę pomóż mi trwać przy Bogu, bym już nigdy nie zboczyła z drogi do Zbawienia. Kieruj moim sercem, bym potrafiła dokonać słusznego wyboru na całe życie. Proszę Cię o potrzebne łaski dla moich bliskich, przyjaciół i nieprzyjaciół! Dziękuję Matulu!
 Ania: 08.12.2011, 11:24
 Matko, proszę Cię o szczęsliwy powrót mojego szwagra, żeby odnalazł swoją drogę
 GRAŻYNA: 08.12.2011, 11:23
 MATKO PRZENAJŚWIĘTSZA W DNIU ŚWIĘTA NIEPOKALANEGO POCZĘCIA ZACHĘCAŁAŚ NAS,ABYŚMY PROSILI CIĘ O ŁASKI JAK NAJWIĘKSZE.OBIECAŁAŚ WIELE ŁASK.OTO JA PROSZĘ CIĘ MIEJ W OPIECE NASZĄ RODZINĘ DAJ NAM ZDROWIE I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO .PROSZĘ O NAWRÓCENIE,ORAZ ŁASKI POTRZEBNE NAM O KTÓRYCH TY WIESZ I O KTÓRE MODLĘ SIĘ OD KILKU LAT.MAMO ROZWIĄŻ NASZE PROBLEMY
 Ewa: 08.12.2011, 11:12
 Maryjo Matko Najswiętsza błagam Cię pomóż mi uzdrów mnie i uratuj moje małżeństwo
 Matka i żona: 08.12.2011, 11:08
 Matko moja kochana! Maryjo święta! Proszę o nawrócenie dla rodziny mojego męża, która żyje bez Boga i bez Ciebie. Za dzieci w tej rodzinie, o chrzest święty w wierze, o zejście z drogi zła i nałogów... o dobrość i miłość w rodzinie, o cierpliwość dla mnie....
 kinga: 08.12.2011, 11:08
 MATUCHNO ODDAJĘ CI WSZYSTKIE MOJE TROSKI SMUTKI KŁOPOTY I CAŁĄ MOJĄ RODZINĘ W OPIEKĘ
 Ewa: 08.12.2011, 11:06
 Mateńko proszę zdrowa dla mojej ziemskiej mamusi oraz o łaskę nawrócenia dla mojego męża, syna i siostry oraz o zdrowie/uzdrowienie cudowne / dla tata
 kinga: 08.12.2011, 11:04
 Maryjo z całego serca dziękuję ci za otrzymane łaski Błagam cię wyzwól mnie ze strachu lęku rozpaczy z braku własnej wartości z poczucia beznadziei Oddaję ci w opiekę moje córki ich przyszłość polecam ci mojego męża alkoholika jego uzależnienie od ojca proszę cię wyzwól go z nałogu tytoniowego Proszę cię o prawdziwą miłość w naszej rodzinie oddaję Ci w opiekę naszych rodziców znajomych chrześniaków Pomóż nam finansowo utrzymać dom rodzinę BŁAGAM DOPOMÓŻ MI NAJŚWIĘTRZA PANIENKO
 Basia: 08.12.2011, 11:00
 Niepokalana Matko Boża proszę Cię z całego serca o opiekę nad moim synem Filipkiem niech zawsze będzie blisko Chrystusa i niech będzie dobrym człowiekiem. proszę również o zdrowie w rodzinie i wieczną szczęśliwość dla nas wszystkich. Proszę również o powrót mojego męża Grzegorza. o przebaczenie i miłość w rodzinie.
 Ula: 08.12.2011, 10:54
 Mateńko dziś w tym szczególnym dniu ja marna córuchna proszę Ciebie Matko Niebieska o opiekę nad moją rodziną.Proszę abyś pomogła mi wyprosić u Syna Twojego łaskę zdrowia dla naszej rodziny.Aby w naszym domu rodzinnym zagościły miłość, szczęście i szacunek zrozumienie ale przede wszystkim pragnienie poznania Boga i ufność w jego Boże miłosierdzie.Maryjo Twojej opiece polecam rodzinę naszą.DZiękuję za każde wsparcie,za obecność.Proszę dopomóż Basi w tym trudnym dla niej czasie choroby.Proszę o siłę dla mnie i mojego męża.Abyśmy umieli wychować naszą córeczkę na dobrego szczęśliwego człowieka.Nade wszystko proszę o zdrowie dla naszej Zuzanki aby mogła być w miarę samodzielna.Dziękuję za mój wynik rezonansu i za wszystkich tych, których spotykamy na naszej nie zawsze łatwej drodze życia.Proszę o opiekę nad naszymi bliskimi, którzy już zakończyli swoją ziemską wędrówkę.
 Ewa: 08.12.2011, 10:52
 Matuchno pomóż mojej rodzinie.Daj miłość i radość.Oddaję pod Twój płaszcz córkę,syna z synową i wnuczkę.Proszę o błogosławieństwo dla wszystkich ludzi, którzy pomagali mi w trudnych chwilach.
 Ewa: 08.12.2011, 10:51
 Matuchno pomóż mojej rodzinie.Daj miłość i radość.Oddaję pod Twój płaszcz córkę,syna z synową i wnuczkę.Proszę o błogosławieństwo dla wszystkich ludzi, którzy pomagali mi w trudnych chwilach.
 Beata: 08.12.2011, 10:51
 Matko Najukochańsza!!! Dziękuję Ci za wymodlonego u Ciebie męża! Dziękuje za wiele łask od Ciebie otrzymanych, za każdy dzień w którym się mną i moją rodziną opiekujesz!!! Błagam Cię o pracę dla mnie, o rozwiązanie wszelkich problemów finansowych , a przede wszystkim o naprawe relacji w naszej całej rodzinie, by było w niej więcej miłości niz zawiści! Błagam Cię Kochana Matko, błagam!!
 Karol: 08.12.2011, 10:46
 Maryjo Niepokalanie Poczęta dopomoz mi kupic upragnione mieszkanie. Dziekuje za Twoja opieka nade mna i moja Rodzina.
 Amazonka: 08.12.2011, 10:40
 Maryjo Ukochana, proszę o łaski dla wszystkich zmagających się z rakiem piersi. Proszę, ześlij na nich siłę, wiarę i nadzieję. Pozwól Im odzyskać zdrowie, aby mogli cieszyć się życiem i być z rodzinami. Ja uzyskałam taką łaskę i bardzo dziękuję. Pod Twoją obronę....
 ALICJA: 08.12.2011, 10:34
 O Maryjo bez grzechu poczęta, w Twoim Niepokalanym Sercu zamykam wszystkie sprawy, które przedstawiłam Tobie w czasie dzisiejszej Eucharystii. Mamusiu, zajmij się nimi i uproś obfite łaski jakich pragnie udzielić Bóg za Twoim pośrednictwem. Niech zdroje łask spłyną na wszystkich ludzi, na tych, którzy słyszeli o Godzinie Łaski i na tych, którzy o niej nie słyszeli. Mateńko, pozwól mi powtorzyć słowa oto ja służebnica Pańska niech mi się stanie według woli Boga Ojca. O maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, któży się do ciebie uciekamy i za wszystkimi, któży się do Ciebie nie uciekają a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie. Mateńko, wGodzinieŁaski wspomnij wszyskie te sprawy i zachowaj je na zawsze w Swoim Sercu. Dziękuję Mateńko za wszelkie uzyskane łaski, których udzielasz mi każdego dnia,
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] (127) [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej