Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Uzdrowienie finansów. Jak z Bożą pomocą wyjść z długów? Uzdrowienie finansów. Jak z Bożą pomocą wyjść z długów?
Małgorzata i Wojciech Nowiccy
Jeśli chcesz uporządkować swoje finanse, albo zmagasz się z długami, których nie możesz spłacić, nie myśl, że jesteś w sytuacji bez wyjścia.

Nie martw się i nie polegaj wyłącznie na swoim rozumie. Możesz pokonać każdą trudność. Potrzebujesz jedynie podjęcia pewnej decyzji...... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Maja: 17.03.2010, 13:22
 Najświętsza Matko. Obmyj niewinną KRWIĄ TWEGO SYNA dusze każdego grzesznika, słabych umocnij! U stóp Krzyża Syna Twego uproś łaskę mężnego dźwigania swego krzyża każdemu człowiekowi. Wszystkich grzeszników i DUSZE CZYŚĆCOWE przyprowadź do źródła MIŁOSIERDZIA. Ratuj i ulżyj cierpieniom DUSZOM W CZYŚĆCU! Uproś łaskę żalu za grzechy popełnione! Dziękuję za TWĄ MACIERZYŃSKĄ MIŁOŚĆ! Przez modlitwę i ofiarę swego cierpienia pragnę wynagrodzić CI cierpienia TWEGO NIEPOKALANEGO SERCA i SERCA MEGO ZBAWICIELA ODDAJĘ SIĘ TOBIE W NIEWOLĘ TWOJEJ MIŁOŚCI dla zbawienia każdej duszy!
 Zenek: 09.03.2010, 15:21
 Najukochańsza Matko Syna Ojca Przedwiecznego-dziękuję za ten dzień,za to ze się dowiedziałem o tym dniu.Najmilsza Matko daj Mi dożyc tego dnia -dostąpić tej łaski.Tyle Matuchno mam Ci do powiedzenia,zawierzenia,uproszenia.Tyle zła szatan dokonał w mym życiu,tyle nienawisci w mej rodzinie.Najukochańsza Matko ,prosze Cię,abym doczekał tej chwili,utrzymaj Matuchno me małzeństwo,mój dom rodzinny. A jeśli inna będzie wola mego Pana,Stwórcy ,Zbawcy,Odkupiciela to wiesz Mateczko wszystko,znasz każde me pragnienie.Przekasz Matko mej żonie ,córkom mą tęsknote za zrozumieniem,spokojem ,miłoscią.Obdaruj Mateczko mych najbliższych tym wszystkim co Ja nie umiałem Im ofiarować,lub Oni nie umieli przyjać.Amen
 Małgosia: 14.02.2010, 20:12
 Mateńko. Dziękuję Ci za Godzinę Łaski, którą udało mi się odbyć w dn. 08.12.2009. Bardzo żałuję, że wcześniej nie wiedziałam o tej Cudownej Godzinie i tyle godzin w poprzednich latach zostało zmarnowanych. A tyle dobrego można w tej Błogosławionej Godzinie wyprosić dla siebie, swoich bliskich i dla świata, w którym jest coraz więcej zła. Pomóż nam Matko, Ratuj nas przed tym złem, przed zwątpieniem i brakiem miłości. Pomóż nam Matko! Oddaję siebie, moich bliskich i cały świat pod Twoją Matczyną Opiekę. Kocham Cię Maryjo, Różo Duchowna i Pani Wszystkich Narodów. Módl się za nami.
 baja: 06.02.2010, 21:58
 Matko Jezusa i nasza,jak dobrze,że JESTEŚ i zatroskana wciąż o nas-biednych grzeszników. Dziękuję serdecznie.
 Magda: 03.02.2010, 10:32
 Kochana Maryjo, tak mi żal,że nie wiedziałam o Twojej godzinie, Godzinie Łaski. Dziś dopiero odnalazłam ją. Gdybym wiedziała to z całego serca modliłabym sie o nawrócenie grzeszników, szczególnie mojego męza, przez którego mam tyle problemów. Za to, że Cię tak bardzo kocham, że odmawiam Twoje cudowne modlitwy, uważa,że jest ze mną coś nie w porządku.Myślę,że chociaż za samą chęć odmówienia Tej Godziny, wyprosisz u Jezusa moja Najukochańsza Mateczko nawrócenie dla niego i moich dzieci. Polecam Ci Matuchno moją rodzinę i błagam o pracę, łaskę dobrej, dobrze płatnej, stałej pracy. Kocham Cię Maryjo. I jeszcze jedno, teraz już, jak Bóg pozwoli, każdego 8 grudnia, aż do śmierci będę przy Tobie i będę się modlić za zatwardziałych grzeszników.
 renata: 10.12.2009, 19:29
 Dziękuję Matko, że jesteś przy mnie.Opiekuj się mną i całą rodziną.Błagam. Przepraszam za Godzinę Łaski, wiesz że chciałam ją lepiej spędzić.Ale i tak wiem, że mnie wysłuchałaś.Najdroższa.
 Karol: 09.12.2009, 18:48
 Dziękuje Ci Matko że znalazłem w ten szczególny dzień czas dla Ciebie. Dziękuje za każdy dzień mojego życia, za to ze umiem powstać z grzechu dzięki Twojej pomocy. Wiem że zawsze jesteś przy mnie i przy mojej całej rodzinie, czuwasz...
 Bożena : 09.12.2009, 11:58
 Dziękuję Ci Maryjo za godz. łaski...i za modlitwę , którą mogłam ofiarować Tobie za siebie i innych ...Kocham Cię Maryjo!
 lusi: 08.12.2009, 21:35
 dziekuje za ta piekna godzine i prosze MARYJO NIEPOKALANIE POCZETA MIEJ NAS W SWEJ OPIECE ,CALA JESTEM TWOJA o MARYJO.
 AGA: 08.12.2009, 20:39
 KOCHANA MATKO DZIEKUJE CI!!!
 Iwona: 08.12.2009, 20:00
 Dziękuję...
 c.p.: 08.12.2009, 19:52
 prosze cie Matuchno, spraw aby ponownie wrocili do kosciola zablakani ksieza, bo bez nich i my nie mozemy sie zbawic, prosze Cie takze Matuchno o laski dla mojej rodziny , abysmy mogli poradzic sobie z ziemskimi klopotami , o laske dobrych wyborow zyciowych dla naszych dzieci,blogoslaw rodzine W. bo oni otworzyli nam oczy na sprawy wiary.
 T: 08.12.2009, 19:51
 Najukochańsza,najlepsza Matko proszę o uzdrowienie mnie i mojej córki.Opiekuj się cala moja rodzina.Chroń nas od złego i pomagaj nieustannie.Dziękuję za wszystkie otrzymane laski,matczyna miłość.Badz zawsze z nami.
 Marta:8.12.2009r.12.15: 08.12.2009, 18:18
 Matko Najukochansza dziekuje ci za wszystko cos dla mnie uczynila i nigdy mnie nie opuscila w trudnych chwilach. Prosze Cie z calego serca,wysluchaj moich prosb, modlitw.....w Godzinie Laski.
 Monika: 08.12.2009, 18:03
 Proszę o pokój na świecie i szczęście wszystkich ludzi. By nie było wojen ani głodu
 joanna: 08.12.2009, 15:18
 MARYJO, moja jedyna MATEŃKO, TY najlepiej znasz moje pragnienia i prośby. Błagam CIĘ Mateńko spójrz na nas i przemień nasze serca, błagam za wszystkimi, którzy są daleko od BOGA weź ich za rękę i podprowadź ich do Twojego Syna JEZUSA. Tobie Mateńko oddaję wszystkich KAPŁANÓW, a szczególnie tych których Bóg postawił na mojej drodze.Dziękuję Mateńko za Twoją matczyną miłość, opiekę i wysłuchanie. Ufam Tobie i wiem, że się nie zawiodę.
 ja: 08.12.2009, 13:34
 Matko Boża, dziękuję że dowiedziałam się o godzinie łaski. Proszę wsłuchaj moich próśb, chroń mnie każdego dnia. Dziękuję za cuda które mogłam zobaczyć
 ...: 08.12.2009, 13:32
 Maryjo błagam wysłuchaj moich modlitw złożonych u Twoich Świętych Stóp w Godzinie Łaski. Bądź ze mną i nigdy mnie nie opuszczaj.
 dd: 08.12.2009, 13:26
 +
 Aaro: 08.12.2009, 13:25
 Mario, wyproś uwolnienie od wszelkich zniewoleń i nawrócenie dla Oli L.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej