Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Czego oczekuje kobieta?

Wzajemne oczekiwania, czyli kobiecość i męskość w związku

Zaczynając się spotykać kobieta i mężczyzna czegoś od siebie nawzajem oczekują. Z reguły bowiem mamy jakieś swoje wizje i wyobrażenia przyszłego związku. I to jest bardzo pozytywne. Nie wiążemy się przecież z kimkolwiek, tylko poznając się podejmujemy decyzję czy ten ktoś nam odpowiada czy też z jakichś względów nie chcielibyśmy z nim być. Naturalnie czasami nasze oczekiwania są zupełnie nierealne czy mocno wygórowane i bywają przyczyną niemożności znalezienia partnera przez długie lata. Czasem jednak są zbyt małe i nieokreślone, co z kolei grozi wiązaniem się z nieodpowiednimi osobami, byle tylko z kimś być i... narzekaniem, że taki "nieudacznik mi się trafił". W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czego nawzajem oczekują od siebie w związku kobieta i mężczyzna, w czym to się przejawia i dlaczego potrzebują oni właśnie tego. Zastanowimy się co jest najważniejsze i bez czego nie można budować wzajemnej relacji. Pokażemy jak oczekiwania jednej strony wpływają na drugą i co zrobić jeśli czegoś nam brakuje. Oczywiście z góry zaznaczamy, że to tylko ogólny zarys potrzeb i oczekiwań obu płci. Każdy człowiek jest bowiem inny. Dlatego poniżej przedstawiamy te oczekiwania i potrzeby, których spełnienie w największym stopniu wpływa na to, by związek był udany.

O mężczyźnie - czyli czego oczekuje kobieta?

Mamy wrażenie, że następuje ostatnio kryzys męskości. To, że jest kryzys małżeństwa, rodziny, ojcostwa - to jest wiadome od dawna. Ale pomału zaczyna się nawet kryzys męskości. Część mężczyzn zatraca swoją tożsamość i mimo, iż wydaje im się, że osiągają coraz większe sukcesy tak naprawdę tracą swoje męskie cechy. Nie mówimy tu o mężczyźnie typu "macho" ale o pierwotnych, prawdziwie męskich cechach, takich jak: odpowiedzialność za rodzinę, opiekuńczość, mądrość, pomysłowość, odpowiednie wartościowanie świata, ukazywanie drogi osobom będącym pod jego opieką, przewodniczenie. Tego wszystkiego właśnie świadomie bądź podświadomie oczekuje kobieta. To są bowiem cechy mężczyzny. Prawdziwego.

A tylko taki interesuje kobietę.

W związku kobieta oczekuje przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa - w każdym wymiarze. Aby kobieta dobrze czuła się przy mężczyźnie musi czuć się bezpiecznie. Musi czuć, że ten mężczyzna jest silny. Naturalnie nie o muskuły tu chodzi tylko o jego mądrość, rozsądek, zaradność, odpowiedzialność, umiejętność radzenia sobie ze swoim życiem. Kobieta oczekuje, że on będzie miał pracę, z której jest w stanie utrzymać siebie i rodzinę. I nie chodzi tutaj o samo zarabianie. Bo można nieraz dużo zarabiać, ale źle się tym gospodarować, żyć ponad stan, nie myśleć o przyszłości, zapożyczać się i ciągle spłacać długi. Powinien wykonywać swoją pracę uczciwie i sumiennie, a jeśli ją straci to szukać jej intensywnie, umieć znaleźć choć dorywcze zajęcie, jednym słowem: pokazać, że jest przedsiębiorczy i nawet w kryzysowych sytuacjach nie traci głowy, nie jest bierny tylko kombinuje (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) i stara się. W ten sposób daje dowód, że nie pozwoli zginąć rodzinie, że "zawsze coś wymyśli", że stanie na wysokości zadania. Musi być samodzielny i zaradny. Kobieta oczekuje, że on będzie się znał na sprawach technicznych i że się nimi zajmie. Że będzie wiedział jak naprawić bezpiecznik, co zrobić gdy zlew się zatka czy dzwonek zepsuje. Że będzie potrafił zmienić koło w samochodzie i - co ważne - że nie będzie to dla niego wielki problem. Mężczyzna, który w takich sytuacjach nie wzywa pomocy technicznej lub nie prosi ojca o pomoc tylko najpierw sam próbuje znaleźć wyjście z sytuacji zyskuje u kobiety mnóstwo punktów: ona czuje, że on wybawi ją z sytuacji kryzysowej i że jest kompetentny. Będzie z niego dumna. Świetnie będzie także, jeśli on potrafi uprasować sobie koszulę czy coś prostego ugotować (nie mówię tu o kulinarnych wyczynach ale o prościutkich daniach) a nie oczekuje bądź wymaga tego wyłącznie od kobiety.

Ona potrzebuje też oparcia. W chwilach gdy traci grunt pod nogami, gdy ma problem musi wiedzieć, że może na niego liczyć. Czasem jest to potrzeba obrony kobiety przed kimś lub przed czymś np. tym, by nie dała się wykorzystywać, by była bardziej asertywna a czasem potrzeba wyżalenia się, wygadania. I wtedy ona oczekuje, że on nie będzie jej przerywał i dawał rad tylko przytuli, obejmie i zapewni, że będzie dobrze, że ona da sobie radę, że on jej zawsze w potrzebie pomoże.

Musi być także psychicznie niezależny od rodziców. Zapewne żadna kobieta nie chciałaby związać się z "syneczkiem mamusi". Oczywiście trzeba kochać rodziców, szanować ich i pomagać im zawsze gdy tego potrzebują, odwiedzać ich i tęsknić, ale nie wolno być od nich uzależnionym. Niedobry to objaw gdy mężczyzna nie protestuje jak jego mama ciągle zaopatruje go w zupę w słoikach i mrożone kotlety. Jak wymaga by codziennie rozmawiał z nią przez telefon szczegółowo opisując co danego dnia robił. Oczywiście może się zdarzyć, że matka jest nadopiekuńcza. Jej się nie zmieni, ale można przyjąć odpowiednią postawę.

Bo potem w małżeństwie to żona ma być na pierwszym miejscu i on już przed ślubem musi być tego świadomy. Dlatego kobieta musi się pod tym względem też czuć bezpiecznie: że on nie będzie ulegał presji matki, że - w razie jakichś problemów - nie wyprowadzi się pod jej "opiekuńcze" skrzydła, że nie pozwoli, by matka wtrącała się w ich sprawy. Nawet jeśli z jakichś względów przed ślubem mężczyzna mieszka z rodzicami to swoją postawą musi kobiecie udowodnić, że tą niezależność już osiągnął i jest w stanie żyć samodzielnie. Gdy jest inaczej nie ma sensu się wiązać. W związku bowiem decyzje podejmuje się we dwójkę i nikt z zewnątrz nie powinien robić tego "za" lub "wspólnie z" młodymi.

Zakochany  mężczyzna Mężczyzna musi być ambitny. Musi dążyć do rozwoju, a nie zadowalać się tym co ma. Musi mieć plan na przyszłość, pewną wizję, którą stale udoskonala. Nie może osiąść na laurach i zachowywać status quo. Musi stawiać sobie cele i nowe wyzwania, takie jak: rozwój firmy, budowa domu, dokształcanie się. Mężczyzna, który niczego nie chce już osiągnąć lub który uważa że okoliczności zewnętrzne sprzysięgły się przeciw niemu powoduje, że w kobiecie budzi się niepokój. Mężczyzna, który uważa że np. nigdy nie będzie ich stać na własne mieszkanie i będą zmuszeni zawsze mieszkać z rodzicami zamiast zapewniać kobietę, że zrobi wszystko by polepszyć ich warunki napełnia kobietę rozgoryczeniem i lękiem o przyszłość. Ona wtedy nie czuje się pewnie.

Musi być pomysłowy. To się trochę wiąże z przewodniczeniem, o czym piszemy dalej, ale też jest elementem poczucia bezpieczeństwa. Chodzi o to, by planował randki, wymyślał coś ciekawego, był pełen entuzjazmu i chęci do życia. By robił niespodzianki, organizował wycieczki a nie zadowalał się tylko kilkugodzinnym siedzeniem u dziewczyny, ewentualnie oglądaniem telewizji. Kobiecie bardzo imponuje jak mężczyzna ma swoje hobby, jak się czymś pasjonuje i jak jest w czymś dobry. Oczekuje ona, że zaproponuje jej ciekawe spędzanie czasu i że nigdy na randkach nie będą się nudzić. Oczywiście, kobieta wcale nie chce być bierna i tylko czekać na propozycje chłopaka. Jego entuzjazm udziela się jej i ją samą dopinguje do tego, by też planować. Ale ta "iskra" musi wychodzić z jego inicjatywy.

Kobiety wymagają szacunku. Szacunku przejawiającego się w rzeczach banalnych, takich jak przepuszczanie ich w drzwiach, podawanie płaszcza czy niesienie jej ciężkiej torby aż po rzeczy zasadnicze: szacunek do jej ciała, zasad, poszanowanie godności jako kobiety. W zasadzie jest to tak oczywiste, że nie powinniśmy o tym pisać. A jednak dziewczynom często się wydaje, że muszą pozwolić chłopakowi na wszystko, bo "on taki jest". Stąd jemu wolno wszystko, jest tak jak on chce, a dziewczyna nie ma nic do gadania. I on się panoszy, pozwala sobie na coraz więcej, a dziewczynę traktuje jak służącą, jak kogoś kto nie ma głosu. A jak mu się buntuje to znajduje sobie inną, która myśli, że ma być uległa. Dziewczyny drogie! Z takiej postawy rodzą się zmęczone, sfrustrowane i rozgoryczone kobiety, które uważają, że są brzydkie, do niczego i nic im się w życiu nie należy. Z takich postaw wyrastają despoci domowi, nie szanujący swoich żon i wyładowujący złość na dzieciach, sprowadzający rolę małżonki do obsługi. Czy tak musi być? Co to oznacza, że chłopak "taki jest"? Skąd się wzięło w naszym społeczeństwie takie podejście, że dziewczyna ma być uległa, skąd nadinterpretacja jakże chętnie dokonywana przez mężczyzn biblijnego zdania: "żony bądźcie posłuszne swoim mężom"?

A potem zdziwienie, że mąż bije żonę, że jest tyranem. Skąd przekonanie, że chłopak nic nie musi w domu robić, a dziewczyna musi wszystko?

Dziewczyny drogie! Wymagajcie. Musicie, jesteście zobowiązane do tego, by wymagać od swoich chłopaków. Wymagać: szacunku, opieki i odpowiedzialności. Jeśli nie będziecie wymagać, jeśli dacie się zwieść tym, że on odejdzie, jeśli nie będziecie spełniać jego wszystkich zachcianek to nie dziwcie się, że chłopak będzie sobie pozwalał na więcej, a Was będzie traktował przedmiotowo. Jeśli grozi odejściem - niech odchodzi. Miłość nie szantażuje. Jeśli on szantażuje odejściem - niech odchodzi. Lepiej dla was i dla niego. Uwolnicie się od przyszłego tyrana, nie potrafiącego docenić kobiety. Dziewczyny! Chłopak ma być dla Was oparciem, ma Wam zapewniać poczucie bezpieczeństwa i ma Was szanować. Jeśli tak nie jest to nie wierzcie mu, że kocha. Może jest zafascynowany, a może zakochał "się", ale to nie to samo co miłość. No, na logikę: jeśli kogoś kochamy, naprawdę kochamy to chcemy dla niego dobrze, chcemy mu pomagać, chcemy, żeby dojrzewał, wzrastał w mądrości. Czy taka postawą jest wykorzystywanie? Czy taką postawą jest traktowanie przedmiotowo, egoistyczne zaspakajanie swoich zachcianek, nie ustępowanie w żadnej sprawie, pomiatanie kimś?

Tak jak mężczyzna akceptacji tak kobieta oczekuje podziwu. Tego, że mężczyzna powie jej, że jest piękna, że jest dobra i mądra. Oczekuje zapewnień o miłości. Czasem mężczyźni nie potrafią zrozumieć dlaczego kobieta chce to słyszeć kilka razy na dzień. Oni przecież kochają, powiedzieli jej to kiedyś, a ona ciągle się dopytuje. Ona nie pyta dlatego, że wątpi. Ona po prostu chce to słyszeć. Właśnie po to, żeby zaspokoić swoja potrzebę bycia docenianą i podziwianą. Panowie, nie żałujcie tego swoim kobietom. Jeśli Was o to proszą - dajcie im to, bo tego potrzebują. Może nie co pół godziny, ale na pewno nie raz na rok czy pięć lat - w jakąś rocznicę (bo i z takimi pomysłami się spotkaliśmy). Komplementy i zapewnienia o miłości wzmacniają ich poczucie wartości jako kobiety.

Kobieta oczekuje, że mężczyzna będzie pełnił swoją rolę, to znaczy że będzie przewodnikiem w związku. Nie władcą, tylko przewodnikiem. Że zapewni kobiecie oparcie, poczucie bezpieczeństwa i delikatnie nakieruje związek na właściwe tory, jeśli coś jest nie tak. Kobieta ma inną, złożoną psychikę i czasami może się pogubić. Natomiast mężczyznę natura wyposażyła tak, że potrafi nie kierując się emocjami podjąć właściwą, przemyślaną decyzję. To on powinien kobiecie, kierującej się sercem wskazać czasem właściwy kierunek i konsekwencje działania pod wpływem emocji.

Tymczasem mężczyźni czasem robią pewien błąd. Pozwalają kobiecie decydować o wszystkim, myśląc, że w ten sposób okazują jej szacunek. Są potulni, mili i wydaje im się, że jak kobiecie na wszystko pozwolą to ona będzie szczęśliwa. Spełniają wszystkie jej zachcianki sądząc, że ona będzie tym zachwycona.

Panowie, to nie tak!

Kobieta wcale nie oczekuje, że mężczyzna spełni wszystkie jej zachcianki. Kobieta pragnie, by on wziął ster w swoje ręce i poprowadził ją w swojej mądrości przez skomplikowane ścieżki życia. Żeby był jej podporą - doradził, przeanalizował, przemyślał i wspólnie z nią podjął właściwą decyzję. To jego natura wyposażyła w analityczny, trzeźwo myślący umysł i nie pozwoliła (jak kobiecie) kierować się emocjami i podejmować decyzji w przypływie euforii czy rozpaczy.

Kobieta, której mężczyzna pozwala o wszystkim decydować jest w głębi duszy sfrustrowana i podenerwowana faktem, że UWAGA - ONA TAK MYŚLI! - wszystko musi robić sama. Jeśli nawet na początku znajomości będzie jej to imponowało to nie dalej jak za trzy miesiące zacznie być tym zmęczona, a później przerażona perspektywą posiadania faceta o idealnych zadatkach na pantoflarza. Ona zatem chce mężczyznę, który będzie sobą. To dlatego napisaliśmy, że on ma być przewodnikiem. Nie władcą, tylko przewodnikiem - żeby nam się te pojęcia nie pomyliły.

Nie chcemy tu powiedzieć, że kobieta nie ma w związku nic do powiedzenia. Owszem, ma bardzo dużo (nie na darmo przysłowie mówi, że mężczyzna jest głową, a kobieta szyją) ale nie może być tak, że to ona na swych barkach niesie ciężar decydowania o wszystkim: od tego na jaki film pójść aż po czystość przedmałżeńską. A mężczyzna na wszystko się zgadza, no bo on tak ją kocha. A ona nie wiedząc o co chodzi i musząc decydować za dwoje wścieka się, robi mu awantury, a po jakimś czasie stwierdzają, że nie są dla siebie.

Przewodniczenie w związku dotyczy wielu sfer. Nie ma sensu opisywanie ich wszystkich, natomiast chcielibyśmy wspomnieć o dwóch z nich, które często bywają uznawane za domenę kobiety. Chodzi o czystość i wiarę. O czystości pisaliśmy już sporo w poprzednim artykule, więc teraz tylko dwa słowa. Chłopak ma strzec czystości, gdyż to on jest silny i to on potrafi podejmować decyzje kierując się rozsądkiem, bez emocji. I tak jak potrafi znaleźć argumenty "za" przedślubnym obcowaniem tak samo znając jego skutki powinien potrafić ochronić przed nimi dziewczynę i siebie. A wielkość i prawdziwość mężczyzny nie mierzy się ilością podbojów miłosnych, ale umiejętnością zachowania czystości i wzięciem odpowiedzialności za kobietę, którą kocha - w każdym wymiarze.

Tak samo jest z wiarą. To nie jest tak, że dziewczyna ma "pilnować" chłopaka, gonić do kościoła i spowiedzi dwa razy w roku, tylko on jako przyszła głowa rodziny powinien czuć się odpowiedzialny za ducha wiary w rodzinie, w związku. Ma to też znaczenie praktyczne: jeśli chłopak będzie w stanie łaski uświęcającej prawdopodobnie jego dziewczyna też zawsze będzie. Dlaczego? Kobiety z natury swojej są bardziej drobiazgowe i bardziej wszystko rozpamiętują, częściej też się spowiadają, uważając więcej rzeczy za grzech. Mężczyzna zaś zajmuje się rzeczami tylko - w jego odczuciu - ważnymi i konkretnymi. Skoro zatem mężczyzna żyje wiarą to znaczy, że jest ona dla niego ważna. Kobieta widząc jego postawę sama tę ważność uznaje i czuje się bardziej zmotywowana. Jest przekonana, że skoro jej mężczyzna jako ten, który ukierunkowuje związek wybrał taką drogę to jest ona słuszna. Wówczas oboje wzajemnie motywują się do wzrostu w wierze.

Kobieta w związku potrzebuje wyłączności, wierności i perspektywy na przyszłość. I to wcale nie oznacza, że trzeba się jej od razu oświadczyć albo co najmniej przyobiecać ożenek po jakimś tam czasie, tylko o to, by czuła, miała pewność, że chłopak traktuje ją poważnie. Że jest z nią nie dlatego, by miał towarzystwo, miał z kim się pokazać, tylko dlatego, że ją kocha, że mu na niej zależy i że liczy się z jej uczuciami. By nie była tylko osobą, z która można pożartować czy iść do kina, ewentualnie "przytulić od czasu do czasu", by nie była traktowana jak ktoś do przyjemnego spędzenia wolnego czasu. Chodzi jej zatem o określenie charakteru relacji i posiadanie jakiejś pewności, że chłopak ją traktuje poważnie, a nie jak zabawkę, którą może zostawić, kiedy mu się znudzi. Będąc w związku mężczyzna powinien patrzeć na swoją dziewczynę jak na ewentualną przyszłą żonę. I znowu - nie musi robić założenia, że na pewno się z nią ożeni, ale zaczynając z nią chodzić powinien brać pod uwagę ewentualność, że może tak być. I pod tym kątem rozpatrywać ewentualne kandydatki "do chodzenia". Gdyby tak było, gdyby chłopcy (i dziewczyny oczywiście też!) zaczynając się z kimś spotykać brali pod uwagę ewentualność przyszłego małżeństwa z tą osobą to o wiele mniej byłoby bolesnych rozstań, pomyłek i rozczarowań. Nie chcemy powiedzieć, że na pierwszej czy drugiej randce należy się określić, że należy o tym mówić. Nie! Żebyśmy się dobrze zrozumieli: chodzi nam o to, żeby nie zaczynać spotykać się dla rozrywki, z nudów, tylko dlatego, że ktoś jest przystojny, a z innych względów nam nie odpowiada, no ale z nim jestem "bo jest zabawny", "bo inne na niego lecą", bo "mam z kim iść na imprezę", "bo inne mają chłopaka", "bo już wypada" itd. Żeby nie egoistyczne pobudki posiadania kogoś kierowały naszą chęcią bycia z kimś tylko pragnienie dobra dla tego człowieka.

Tu też nie chodzi o to - co zarzuca dziewczynom część chłopaków - że kobieta chce mężczyznę zaraz zaciągnąć przed ołtarz. Choć owszem, nie można zaprzeczyć, że są pewne osoby, którym się przed ten ołtarz spieszy, z różnych powodów, głównie daleko już posuniętego (ich prywatnym zdaniem) staropanieństwa; no, starokawalerstwa też, ale częściej to dotyczy chyba pań. Generalnie jednak to co część mężczyzn bierze za "ciągnięcie przed ołtarz" jest po prostu wspomnianą przez nas wyżej potrzebą poczucia poważnego traktowania, no i tej perspektywy na przyszłość. Bo kobieta generalnie nie uznaje spotykania się dla samego spotykania.

Kobieta zasadniczo nie patrzy na urodę. Może to banalne, ale to najszczersza prawda, a nieliczne wyjątki potwierdzają regułę. Nie oznacza to, że dziewczynie wszystko jedno jak chłopak wygląda, nie. Ważne zatem jest to czy o siebie dba. Nie przesadnie, ale zupełnie normalnie: jeśli nie zapomina o fryzjerze, umie sobie uprasować koszulę, ma obcięte paznokcie i nie chodzi zarośnięty. Oczywiście czasem trzeba chłopaka zdopingować, żeby o siebie zadbał, ale to inna kwestia. Kobieta rozumuje tak: uroda to rzecz natury, od nikogo niezależna i nigdy za jej brak nie odejmuje punktów. Wygląd natomiast to inna kwestia i jeśli swoimi siłami można tu coś poprawić to należy. Czasem trzeba więc pójść do dermatologa czy schudnąć. Ale żadnych cudów kobieta nie wymaga a jej uroda nie ma tu nic do rzeczy. Prawdziwe piękno jest w duszy. Ważne też jest jak chłopak traktuje sam siebie, czy jest przewrażliwiony na punkcie swoich kompleksów. Dużo bardziej zaimponuje dziewczynie jeśli potrafi się śmiać z siebie i jeśli zachowuje się tak jakby one mu nie przeszkadzały. Wtedy pokazuje siłę i pewność siebie i żeby był największym brzydalem kobieta będzie z niego dumna i będzie się przy nim dobrze czuła. On bowiem udowodni jej, że potrafi zapanować nad sobą, swoimi wadami, jednym słowem, że jest silnym, mądrym mężczyzną, który oddziela rzeczy ważne od mniej istotnych.

I dlatego najbrzydszy facet, który jest konkretny, mądry, silny i zdecydowany będzie budził podziw w kobiecie, a największy przystojniak, który jest tylko miły odpadnie w przedbiegach.

Zobacz także:
[ Czego oczekuje mężczyzna? ]

Kasia i Tomek

Redakcja portaluWasze komentarze:
 Aleksander: 10.08.2023, 23:01
 Po czytaniu takich artykułów nie dziwię się, że młodzi ludzie coraz rzadziej wchodzą w związki
 komputerowy gracz: 15.04.2023, 02:45
 Mam 50 lat i mi do niczego kobieta nie jest potrzebna.zresztą ja nigdy nie miałem podejścia do kobiet .Moi rodzice też żyli w separacji a wszyscy moi koledzy to albo kawalerowie albo rozwodnicy.Komputer jest moim najlepszym przyjacielem- dzięki niemu zapominam o wszystkim co przykre,a gry to świat w który mogę uciec w każdej chwili gdy tego życia w realu mam już serdecznie dość.
 marzena aneta: 13.03.2023, 13:49
 Czego oczekuje kobieta dziękuję miłości uczciwości sprawiedliwości na świecie tym dziękuję proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie tym dziękuję proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 real: 25.02.2021, 10:44
 To jest jakieś dziwne postrzeganie kobiet! co to znaczy mężczyzna przewodnikiem w związku ? kobiety pokazują każdego dnia, że mają swoje zdanie, jeśli sa wykształcone i mają poczucie wartości własnej, a żeby kobieta miała być "prowadzona" i oczekiwała komplementów codziennie - czy ten autor wychował się na wsi, czy w latach 30 tych ??
 O życiu: 11.02.2021, 20:40
 Wystarczy obejrzeć film pod tytułem "Superman 2". Superman zdjął z siebie moc dla uczynie ia z siebie śmiertelnika aby kobieta mogła z nim się związać. Taka zasada. Efekt odwrotny do zamierzonego. Uczłowieczony nie był już tym samym. Nie potrafił jej dać, czego oczekiwała. Polecam. Bardzo dobry film, w którym zagrał Christopher Reeve.
 Tommy: 05.05.2020, 21:39
 "Kobiety wymagają szacunku. Szacunku przejawiającego się w rzeczach banalnych, takich jak przepuszczanie ich w drzwiach, podawanie płaszcza czy niesienie jej ciężkiej torby aż po rzeczy zasadnicze: szacunek do jej ciała, zasad, poszanowanie godności jako kobiety". Dobre tylko,że autorzy zapomnieli,że często dzisiaj kobiety same nie potrafią się szanować i same często obdzierają się z godności.O tym już nie pomyśleli.Ach te czysto teoretyczne rozważania. :)
 Anna: 09.03.2020, 16:00
 Nie chce obrazić autora / autorki , ale ten tekst jest okropny -niedojrzały i egoistyczny. Przeplatają się tam słowa: musi , powinien , ma być ...Jakby mężczyzna był narzędziem do zaspokajania potrzeb i oczekiwań niedojrzałej , zakompleksionej i niedowartościowanej dziewczyny. W miłości i szacunku nie ma słowa „ musi „tylko jest słowo „ akceptacja „.
 Magdalena: 17.01.2020, 00:12
 Ludzie to jest tekst o tytule: "Czego oczekuje kobieta?", więc nie dziwcie się że jest tu napisane właśnie tylko o tym, istnieje na tej samej stronie tekst o tym czego to mężczyzna oczekuje. A wy się bulwersujecie że to tylko od mężczyzny się wymaga, a od kobiety to już niczego. Ja osobiście zgadzam się z większością tego co jest tu napisane. Tak nas natura stworzyła że potrzebujemy siebie nawzajem I się nawzajem dopełniamy. Nie możemy mówić że jesteśmy tacy sami, bo to nie prawda. Różnimy się, mamy inne cechy. Szanujmy się nawzajem i uszczęśliwiajmy oraz wymagajmy od samych siebie.
 Magdalena: 17.01.2020, 00:12
 Ludzie to jest tekst o tytule: "Czego oczekuje kobieta?", więc nie dziwcie się że jest tu napisane właśnie tylko o tym, istnieje na tej samej stronie tekst o tym czego to mężczyzna oczekuje. A wy się bulwersujecie że to tylko od mężczyzny się wymaga, a od kobiety to już niczego. Ja osobiście zgadzam się z większością tego co jest tu napisane. Tak nas natura stworzyła że potrzebujemy siebie nawzajem I się nawzajem dopełniamy. Nie możemy mówić że jesteśmy tacy sami, bo to nie prawda. Różnimy się, mamy inne cechy. Szanujmy się nawzajem i uszczęśliwiajmy oraz wymagajmy od samych siebie.


 Żonaty katecheta: 26.11.2019, 17:32
 On musi, on powinien, on ma być taki a taki a nie inny. Typowy zachłanny i egoistyczny kobiecy punkt widzenia. Po kilkunastu latach małżeństwa facet orientuje się, że jest elementem jej wymarzonego światła i zaczyna lawirować, posiadać kochanki. W najlepszym wypadku jeździ na ryby i zapija świadomość własnego uprzedmiotowienia.
 autor: 27.08.2019, 20:13
 Po co kobieta jest potrzebna mezczyznie? Dzieci, zajecie sie domem i pomoc w wychowaniu dzieci - to wszystko. Jesli kobiety nie beda w stanie lub nie bedą chcialy nam tego dać to są dla nas zbędne. Reszte sobie zalatwiamy sami.
 Antułos : 09.06.2019, 22:04
 Bzdury. Jestem 100/100 a moja żoną traktuje mnie jak śmiercią. Zawsze ciągnęła mnie w dół, podcinała skrzydła. A teraz jest jeszcze gorzej. A ja ją kocham.
 Vanilka: 20.03.2019, 18:10
 Bzdury. Współczesne kobiety oczekują PARTNERÓW, a nie sponsorów czy tatusiów, którzy poprowadzą je przez życie. Partnerów w życiu, pracy, interesie i związku. Patriarchat dobiega już końca i najwyższa pora, aby Kościół to zauważył. Teraz nastała era partnerstwa równych sobie ludzi.
 Ta jasne: 28.01.2019, 20:59
 " I dlatego najbrzydszy facet, który jest konkretny, mądry, silny i zdecydowany będzie budził podziw w kobiecie, a największy przystojniak, który jest tylko miły odpadnie w przedbiegach." Tak to prawda, tylko ze najpierw kobieta wyszaleje sie z tymi największymi przystojniakami, a potem szuka tego jednego, konkretnego, zaradnego. Haha naszczęście w obecnych czasach ci mądrzy i zaradni nie są frajerami i nie chcą się już wiązać z tymi kobietami, które juz wcześniej inny miał w objęciach.
 od ja?: 08.11.2018, 23:14
  Zgadzam się z Tomkiem ... też zgłupiałam z tego dialogu jaki się tu rozwinął. Można oczekiwać wiele i mieć duże wymagania lecz mnie się wydaje że w obliczu prawdziwej miłości i pokochania całym sercem szczerym , te wymagania spychamy na dalszy plan. I nie chodzi tu o płeć ,raczej o wzajemny szacunek przyjaźń dozgonną zrozumienie ufność szczerość wierność takie cnoty,a nie poprzeczkę zawieszoną wymaganiami ,które stawiamy - taki a taki musi być mój narzeczony późniejszy mąż. Co z tego że chciałabym mieć np.narzeczonego przystojnego pięknego zadbanego bogatego z wyższym wykształceniem i posiadłościami licznymi ,willą, autem wypasionym obracającym się w wyższych sferach jegomościem jak okazałby się np. że jest gburem burakiem czy wyzyskiwaczem chciwym materialistom czy nawet skąpcem sknerą źle traktującym innych. Więc sami widzicie nie można w ten sposób wymagania stawiać. Przymioty cnoty liczne u innych się liczą niż kryteria musi a musi być taki i owaki dla mnie bo inaczej nie ma u mnie szansy . Jeśli tak ktoś stawia sprawę to ... chce w ten sposób ego własne połechtać. Jest jednym słowem egoistą który nie potrafi prawdziwie kochać drugą osobę robiąc i stawiając kryteria . Owszem żeby para się pokochała musi się sobie spodobać to chyba logiczne musi być synchronizacja współistnienie inaczej symbioza jak w przyrodzie - no np. muszą jednocześnie stwarzać napięcie jak prąd .
 Tomek: 02.11.2018, 21:17
 Zgłupiałem. Już nic nie wiem. Naprawdę tylko względy ekonomiczne? To jest dla was wytyczna,czy on udźwignie rodzinę? A on również potrzebuje wspierania.
 Ja facet : 06.10.2018, 19:23
 Skoro teraz tyle kobiet chce być samodzielne to dlaczego wciąż tyle oczekują od faceta. Związek to nie oczekiwanie że facet wszystkim się zajmie. Obydwoje muszą wkładać tyle samo. Tylko równowaga jest gwarantem udanego związku. Jeśli liczysz że facet ci to wszystko da to znaczy że sama nie potrafisz podołać życiu. I już na starcie jesteś stracona bo oczekując tego wszystkiego na początku uzaleznisz się od niego.To samo dotyczy się facetów. Partner to dodatek do życia to samemu trzeba sobie we wszystkim radzić. Bujda jest też że dobra para to jak dwie połówki jabłka to by znaczyło że będąc samemu jesteś tylko połowa możliwości i potrzebuje, drugiej do pełni. Bądź całym jabłkiem i znajdź drugie takie a o wiele więcej się osiągnie niż z tą połówka
 Janka: 08.09.2018, 21:42
 Jestem kobietą i tylko częściowo się zgadzam. Nie potrzebuję przewodnika, ale partnera, równego sobie. Gdy mężczyzna próbuje mnie "prowadzić" traci mój szacunek, uwłacza mojej godności i poczuciu mojej wartości. Potrzebuję szacunku - nie przez przepuszczanie w drzwiach, ale szacunku polegającego na liczeniu się z moim zdaniem, moją opinią. Nie oczekuję pomagania męskiego - tylko równego traktowania. Nie oczekuję, że będzie więcej zarabiał. Ma być silny psychicznie, ma umieć pokonywać życiowe przeszkody, ma nie bać się odpowiedzialności, ma rady z mojej strony nie traktować jak próby zmieniania go lecz jak wsparcie, podsunięcie punktu widzenia aby sam podejmował swoje decyzje.
 gabi: 08.09.2018, 12:59
 fajny artykuł i dużo w nim prawdy. Kobiety nie chodzą z chłopakiem dla samego chodzenia, ale chcą by związek postępował, chcą zareczyn i ślubu, dziecka. WSZYSTKIE. prędzej czy póżniej. I ci Panowie co chcą zjeść tort i mieć tort, zwyczajnie ranią kobiety, kłamiąc o swych zamiarach i marnując kobietom lata życia. Mnie tak już 3 okłamało że chcą slubu i dziecka ale pierścionka nigdy nie dostałam, pare lat na kocią łapę i nie wpadli na to by się oświadczyć. Zwyczajni oszuści. Dlatego nie polecam żadnej dziewczynie chodzić z chłopakiem dłużej niż rok. A mieszkać też nie zalecam, zmarnują życie młode lata a potem zostawią i odejdą do innej. Dla kobiety oświadczyny i ślub to dowód szacunku i pokazanie publicznie że tą oto kocham tylko żadnej innej nie chce. a takie bez ślubu życie to jak powiedzenie: jestem wolny może trafi mi się lepsza, ana razie może być ta, testuje ją" czyli on jej nie kocha jest z nią bo lepszej nie znalazł. nie gódżcie się na to dziewczyny!
 kobieta: 24.08.2018, 15:48
 kobieta - ja oczekuję od mężczyzny, że nie będzie mi chciał imponować kasą i prestiżem, że nie będzie dziwnie patrzył gdy to ja wolę prowadzić samochód i by nie wyręczał mnie sprawach technicznych by traktował mnie jak CZŁOWIEKA a nie jak słabszą istotę którą trzeba się opiekować
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa na Dzień MatkiModlitwa na Dzień Matki

Życzenia na Dzień MatkiŻyczenia na Dzień Matki

Zwyczajny Dzień MatkiZwyczajny Dzień Matki

Modlitwa do św. Filipa NeriModlitwa do św. Filipa Neri

Litania do św. Filipa NeriLitania do św. Filipa Neri

Czy dam radę?Czy dam radę?

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej