Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Czego oczekuje mężczyzna?

Wzajemne oczekiwania, czyli kobiecość i męskość w związku

Zaczynając się spotykać kobieta i mężczyzna czegoś od siebie nawzajem oczekują. Z reguły bowiem mamy jakieś swoje wizje i wyobrażenia przyszłego związku. I to jest bardzo pozytywne. Nie wiążemy się przecież z kimkolwiek, tylko poznając się podejmujemy decyzję czy ten ktoś nam odpowiada czy też z jakichś względów nie chcielibyśmy z nim być. Naturalnie czasami nasze oczekiwania są zupełnie nierealne czy mocno wygórowane i bywają przyczyną niemożności znalezienia partnera przez długie lata. Czasem jednak są zbyt małe i nieokreślone, co z kolei grozi wiązaniem się z nieodpowiednimi osobami, byle tylko z kimś być i... narzekaniem, że taki "nieudacznik mi się trafił". W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czego nawzajem oczekują od siebie w związku kobieta i mężczyzna, w czym to się przejawia i dlaczego potrzebują oni właśnie tego. Zastanowimy się co jest najważniejsze i bez czego nie można budować wzajemnej relacji. Pokażemy jak oczekiwania jednej strony wpływają na drugą i co zrobić jeśli czegoś nam brakuje. Oczywiście z góry zaznaczamy, że to tylko ogólny zarys potrzeb i oczekiwań obu płci. Każdy człowiek jest bowiem inny. Dlatego poniżej przedstawiamy te oczekiwania i potrzeby, których spełnienie w największym stopniu wpływa na to, by związek był udany.

O kobiecie - czyli czego oczekuje mężczyzna?

Gdy chłopak poznaje dziewczynę, którą jest poważnie zainteresowany (a poważnie to znaczy, że bierze ją pod uwagę jako kandydatkę na żonę, tj. nie zakłada, że na pewno tak będzie ale dopuszcza taką ewentualność i pod tym kątem na nią patrzy) to oczekuje od niej między innymi następujących cech. Tego, że będzie ona miała zasady i szacunek do siebie i niego, że obdarzy go zaufaniem, że będzie go akceptować. Że będzie kobieca, tzn. nie będzie chciała pełnić w związku jego roli tylko wniesie do tego związku ciepło, piękno i dobroć. Że będzie się potrafiła zająć domem. Że będzie mówiła wprost o co jej chodzi a nie kazała mu się domyślać. Także tego, że będzie jego największym doradcą a gdy trzeba zmotywuje go działania.

Mężczyzna oczekuje od kobiety zaufania. Tak jak kobieta oczekuje poczucia bezpieczeństwa tak mężczyzna, aby to poczucie jej zapewnić potrzebuje pewnego kredytu z jej strony, pewnego zawierzenia się jemu i "dania mu szansy". Krótko mówiąc: aby ona mogła dobrze się poczuć musi mu zaufać, np. jeśli jadą samochodem to on chce aby ona mu zaufała, że on bezpiecznie zawiezie ją na miejsce, żeby zaufała jego umiejętnościom i nie dopytywała się (niczym osioł ze "Shreka"): daleko jeszcze?, żeby broń Boże nie pytała czy on wie gdzie jedzie i czy to na pewno ta droga. A już niech jej do głowy nie przyjdzie, żeby ofiarować mu pomoc jeśli on sam o to nie poprosi. Jej pomoc może polegać na zaoferowaniu mu kanapki, odpakowaniu batonika czy rozmasowaniu karku na postoju ale nie pokazywaniu mu na mapie, że którąś drogą byłoby krócej lub lepiej. Oczywiście ten przykład jest może małym uproszczeniem ale chodzi nam o obrazowe pokazanie na czym to polega. To zaufanie ma dotyczyć całokształtu działania mężczyzny: ufności, że on weźmie odpowiedzialność za rodzinę, że wybierze odpowiednią pracę, że tak przeanalizuje warunki kredytu, że będzie on korzystny. Wreszcie, że weźmie on odpowiedzialność za kształt, kierunek związku czy - już w małżeństwie - za poczęte dziecko. No dobrze a co będzie jeśli facet się pomyli? Jeśli faktycznie zabłądzi w drodze albo kurs waluty skoczy i kredyt już nie będzie taki korzystny? Ano wtedy on oczekuje tego, że ona nie będzie robiła mu z tego powodu wymówek. Że przyzna mu prawo do błędu, że nie będzie "a nie mówiłam...". Jeśli ona wie, że on się naprawdę starał to niech mu pozwoli wziąć za skutki sytuacji odpowiedzialność. I to też jest zaufanie. On doskonale wie, że podjął złą decyzję, jemu tego nie trzeba mówić, on bardzo chce to naprawić, ale jeśli od niej usłyszy zrzędzenie a nie słowa wyrozumiałości to mu się odechce i następnym razem faktycznie może jej zostawić decyzję, żeby - w razie niepowodzenia - mieć czyste sumienie. A zatem on oczekuje od niej wyrozumiałości. Oczywiście jeśli takie sytuacje się często powtarzają to należy usiąść i przedyskutować sprawę i być może zmienić taktykę, ale jeśli sporadycznie to należy po prostu "odpuścić", potraktować to z humorem, rozładować napięcie.

Kolejną rzeczą jakiej oczekuje mężczyzna to szacunek. W zasadzie i kobieta i mężczyzna oczekują i powinni darzyć się szacunkiem, u mężczyzny wygląda to jednak trochę inaczej. Dla niego szacunek to pewien rodzaj dumy kobiety, że ma takiego mężczyznę, że on to i to potrafi, że jest taki "męski". Oczekuje akceptacji. Mężczyzna by być z kobietą i by budować zdrowe relacje musi wiedzieć, że się tej kobiecie podoba: zarówno fizycznie nie przeszkadzają jej pewne jego niedoskonałości jak i pod innymi względami. Chodzi o to, by ona była z niego dumna, by nie wstydziła go się, jeśli jest np. niższy od niej lub nie jest tak jak ona wykształcony. On musi czuć się swobodnie, nie może udawać lub żyć w ciągłej obawie, że to co robi może jej się nie spodobać i że zostanie za to skrytykowany. Dlatego oczekuje, że kobieta nie będzie mu zwracała uwagi przy świadkach nawet jak mocno ją czymś zdenerwuje i że nie będzie się "czepiała" drobiazgów. Oczywiście jeśli coś jest denerwujące to można a nawet trzeba porozmawiać, czasem się nawet pokłócić, ale nie wypominać każdego drobiazgu i nie robić problemu z rzeczy nieistotnych. To kolejna kwestia: otwartości i szczerej rozmowy. Jeśli kobietę coś zdenerwuje to mężczyzna oczekuje, że ona z nim otwarcie o tym porozmawia, a nie obrazi się, zamknie w sobie i każe mu się domyślać o co chodzi. Mężczyzna oczekuje, że kobieta nie każe mu się domyślać.

On oczekuje też, że ona go doceni. Jeśli on się napracuje, coś zdobędzie, coś mu wyjdzie i jest tym ucieszony to oczekuje uznania i pochwały. Mężczyznę w ogóle trzeba chwalić: jak dostanie dobrą ocenę, jak coś w pracy osiągnie, jak gola strzeli na meczu, nie mówiąc już o tym gdy kwiatka przyniesie itp. To jest naprawdę ważne - dopinguje go do działania. Jak posprząta w swoim pokoju czy wyniesie śmieci to jak się to zauważy to na drugi raz na pewno to zrobi, inaczej straci motywację. I kolejny punkt - dopingowanie, motywowanie do działania. Chce wiedzieć, że jest komuś potrzebny i potrzebuje bodźca, popchnięcia, a więc kobieta z którą się zwiąże nie może mu "podcinać skrzydeł", wprost przeciwnie - on oczekuje, że kobieta będzie dumna z tego co robi i zmotywuje go do zdobywania coraz wyższych szczytów (oczywiście nie chodzi tu o wpędzanie faceta w pracoholizm czy o stawianie nierealnych wymagań, ale właśnie taki pozytywny doping). Chodzi tu zarówno o podnoszenie kwalifikacji, o zapewnianie, że on da sobie radę z problemem, że potrafi go rozwiązać, że powinien przyjąć awans, bo sobie poradzi jak i drobne rzeczy. Jak powiesz chłopakowi "super, że naprawiłeś ten kontakt" to on będzie dumny i na drugi raz zacznie wymyślać co tu jeszcze usprawnić.

W sferze duchowej mężczyzna oczekuje kobiety o podobnych poglądach. Gdy jest wierzący oczekuje kobiety wierzącej, z zasadami - autentycznymi, a nie w zależności od okoliczności, ale... nie dewotki. Tzn. chodzi o to, żeby była bardziej wierząca niż religijna. Rozumiemy się? Jeśli o zasadach mowa - mężczyzna oczekuje, że kobieta będzie sama siebie szanowała. Że da mu do zrozumienia, że jej zasady, jej czystość ma dla niej znaczenie i nie ugnie się pod żadną presją. To łatwo zauważyć - po sposobie ubierania, mówienia, żartach itp. On się bardzo szybko zorientuje.

Oczekuje wierności. On wiąże się z kobietą i oczekuje od niej - zresztą tak jak ona od niego - wyłączności. Tego, że będzie jego kobietą, później jego żoną i matką wspólnych dzieci.

Wiąże się z nią ponieważ ona "szlifuje" jego życie, dopełnia je, wnosi w jego życie ciepło, piękno, ona jest kimś komu on chce zaimponować, dla kogo może walczyć, kogo może bronić i dla kogo być rycerzem. Ona jest tym dzięki komu on się spełni w swojej męskości, przy kim może ukazać i zrealizować swoje talenty i zalety. Oczywiście kobieta według niego nie ma być jedynie "narzędziem" pomagającym mu w realizacji własnej osoby. On oczywiście uznaje a wręcz oczekuje jej odrębności i szanuje ją, oczekuje, że ona będzie miała własne zainteresowania, hobby, własne zdanie, będzie potrafiła zająć się sobą a nie będzie wciąż uczepiona jego ramienia i nie będzie potrafiła żyć samodzielnie. Że zorganizuje sobie weekend, jeśli on pojedzie na zawody, a nie będzie rozpaczała i wydzwaniała do niego co chwilę jak bardzo się nudzi bez niego. Takich kobiet mężczyźni (w większości) nie lubią. Oczekuje więc, że będzie to osoba zaradna, potrafiąca poradzić sobie w codziennych sytuacjach np. że będzie posługiwała się komputerem, kombinowała jak trafić w obcym mieście do jakiegoś miejsca (oczywiście ona, żeby go dowartościować i docenić jego męski umysł może i powinna prosić go o pomoc, ale chodzi o to, żeby nie robiła z siebie "bezradnej słodkiej blondynki"). Godny pochwały jest fakt, że ona chce się rozwijać zawodowo (oczywiście nie kariera kosztem rodziny ale podnoszenie kwalifikacji owszem), on jest z tego dumny.

Oczekuje, że ona będzie się interesowała jego życiem, tym co on robi, jak mu w pracy idzie, żeby wiedziała czym on się interesuje, jakiej muzyki słucha i jakiemu zespołowi sportowemu kibicuje. Nie musi wiedzieć o co w tym sporcie chodzi ani oglądać z nim meczu ale ucieszyć się kiedy jego drużyna wygra - to po prostu dowód na to, że on ją obchodzi.

Oczywiście jeśli chodzi o takie bardziej przyziemne sprawy to oczekuje, że będzie potrafiła zająć się domem, gotować (nie chodzi tu o mistrzostwa kulinarne, ale o to, żeby potrafiła ugotować obiad), oczekuje opieki nad dziećmi - tego, że będzie chciała mieć dzieci i będzie chciała się nimi zajmować. Chłopak obserwuje swoją dziewczynę w sytuacji z dziećmi i tak ją odbiera w wyobrażeniach o wspólnych dzieciach.

Naturalnie on wcale nie oczekuje, że ona będzie go obsługiwać. On chce się włączać w prace domowe, jego to nawet dowartościuje jak kobieta go poprosi, żeby np. sałatkę zrobił, o opiece nad dziećmi nie wspomnę. Tylko - uwaga drogie panie! - nie każcie mu się domyślać, że chodzi Wam o sałatkę jak stoicie w kuchni przy garnkach i nie wiecie w co ręce wsadzić - POWIEDZCIE MĘŻCZYŹNIE CO MA W TEJ CHWILI ZROBIĆ. I to nie ogólnie: zrób sałatkę, tylko: tu są pomidory i cebula, pokrój to i wymieszaj ze śmietaną. I gdy jest zmęczona i chce by on jej herbatę zrobił to niech mu to powie wprost. On to chętnie zrobi, ale nie każcie mu się tego domyślać.

Zakochany mężczyzna śpiewa kobiecie Mężczyźni niekoniecznie lubią kobiety bardzo "męskie", a to z jednego względu: nie lubią być zdominowani, a takie kobiety mogą podświadomie wywierać na mężczyźnie pewną presję. Taki mężczyzna może czuć, że nie dorówna kobiecie, nie sprosta jej oczekiwaniom, a to dla niego już ogromny dyshonor. On nie może się czuć zdominowany. Nie zniesie jak ona będzie go pouczać w sprawach dotyczących męskich zajęć albo - co już nie daj Boże - wyrwie mu wiertarkę z ręki i sama zacznie dłubać w ścianie. Poczuje się wtedy niepotrzebny a jego poczucie wartości spadnie poniżej zera. Prawdziwy mężczyzna w takiej sytuacji będzie czuł potrzebę dorównania kobiecie, pojawi się rywalizacja. Jego sytuacja w związku będzie zagrożona i pojawi się takie ciśnienie, że albo: nie wytrzyma presji i odejdzie (a później jest zdziwienie, że on przez tyle lat bycia z nią nie mógł się zdecydować na ślub, a nagle poznał inną i po kilku miesiącach się pobrali) albo zostaje rasowym pantoflarzem.

Co więc z "męskimi" kobietami? Jeśli ona potrafi połączyć, wypośrodkować i utrzymać w ryzach wszystkie dziedziny swojego życia, żadnej nie rozwijając kosztem innej i uwaga - nie zatraci swojej kobiecości - to jest szansa na zdrowy związek. Oczywiście on nie będzie zachwycony jak ona zacznie uprawiać boks, ale nie będzie miał nic przeciwko temu (ba, nawet będzie z tego dumny!) jeśli ona będzie dbała o siebie, o swój wygląd, ćwiczyła dla utrzymania sylwetki itp.

No i dochodzimy do wyglądu. Wygląd też jest ważny. Tyle, że nie wygląd plastikowej Barbie - to wbrew pozorom faceta śmieszy - tylko zadbanie. Jak? U każdej kobiety jest inaczej. Chodzi o to, by jej zależało na wyglądzie, by jej zależało, żeby się jemu podobać. Mężczyzna nie szuka piękności, ale sympatycznej dziewczyny, która walczy ze swoimi kompleksami. Facet nie zniesie jak dziewczyna zacznie mu opowiadać, że jest brzydka i gruba w nadziei, że on zaprzeczy. On nie zaprzeczy, on takich rzeczy nie widzi i jeszcze czasem gotów w to uwierzyć. Męski świat jest inny, bardziej dosłowny. Kobieta musi czuć się dobrze sama ze sobą, nawet jak ma kilka kilo więcej albo krzywy zgryz albo jest niska. Jeśli dobrze się czuje we własnej skórze to bije od niej taki wdzięk, że mężczyźnie się spodoba. Ona musi być sobą.

No i jeszcze żeby go nie zagadała na śmierć. Mężczyzna używa słów aby przekazać coś ważnego i nie lubi jak kobieta "paple" bez przerwy, żeby tylko mówić. Byliśmy kiedyś świadkiem takiej scenki. Dziewczyna chciała zrobić wrażenie na chłopaku. Wracali z Wilna do Suwałk, jakieś cztery godziny drogi. Jako, że siedzieli za nami słyszeliśmy piąte przez dziesiąte. Widać było, że dopiero się poznają. I ona całą drogę do Wilna i z powrotem mówiła. Non-stop. Nie dawała mu szansy, by usta otworzył. Nawet my, postronni obserwatorzy wiedzieliśmy w jakie dni jej chomik je żółty ser i w jakiej ilości i co mu jest jak się przeje. Biedny chłopak był coraz bardziej skołowany. Nie wiemy jak potoczyły się ich dalsze losy, ale szczerze mówiąc ja jako kobieta miałam dość jej słowotoku, a co dopiero on.

Dla starszych i "bardziej wtajemniczonych": mężczyzna oczekuje, że kobieta zrozumie jego potrzebę pobycia czasem samemu. Bo mężczyzna jak ma problem to - w przeciwieństwie do kobiety - potrzebuje czasu na samotne znalezienie rozwiązania. Zamyka się wtedy w "jaskini" i chce by kobieta nie dopytywała się dziesięć razy jak mu pomóc i czy na pewno na nią nie jest zły. Nie jest, ale może być jak ona go zacznie z tej jaskini na siłę wyciągać i wymuszać zwierzenia. A zatem on oczekuje, że ona pozwoli mu czasem kilka godzin pobyć samemu i pomyśleć nad czymś.

No i już całkowicie na koniec ważna sprawa odnośnie poznawania się, początków chodzenia. Mężczyzna nie zniesie jak kobieta mu się narzuca, jak pełni "jego rolę" w inicjowaniu znajomości, jak pierwsza proponuje to co on chciał zaproponować, jak pierwsza mówi "kocham". Mężczyzna to zdobywca. To on ma się o dziewczynę starać, on ma zabiegać o jej względy i wcale nie chce by mu to zbyt łatwo przyszło, by ona pchała mu się w ręce. Wręcz przeciwnie: chce trochę o nią powalczyć.

Zobacz także:
[ Czego oczekuje kobieta? ]

Kasia i Tomek

Redakcja portaluWasze komentarze:
 karina: 20.09.2016, 09:21
 Nie wszystkie kobiety lecą na szmal ? pieniądzą nie są w życiu najwazniejsze tylko uczucie rodzina . pieniądze to tylko zdecydowanie przedmiot a nie silne uczucie i miłość która jest w życiu rzeczą najważniejszą
 dama: 20.09.2016, 09:15
 Szacunek i prawda najwazniejsza dla kobiety ? jeśli związek polega na kłamstwie to się rozpadnie szybko bo prawda i tak wyjdzie na jaw !prędzej czy pózniej i para się rozstanie dosyć szybko .Tak jest w życiu na prawdę
 Anita: 19.07.2016, 13:04
 Prawda jest taka, że mężczyźni są wzrokowcami. Nawet jeśli sami się do tego nie przyznają. Każdy patrzy na kobietę jako na obiekt seksualny. To już są instynkty pierwotne więc kobieta musi to zrozumieć. Poza tym ważne jest budowanie relacji. Z doświadczenia wiem, że autorka artykułu w praktycznie wszystkim ma rację. Artykuł godny polecenia. Przy okazji chciałabym polecić jeszcze coś takiego : tworzenierelacji.pl bardzo pomocne :)
 maters: 09.06.2016, 10:36
 Raczej mężczyzna szuka miłości najpierw, a potem tych wszystkich rzeczy. Chociaż teraz to kuszą anonse towarzyskie http://www.rg-club.pl i faceci się zaczynają gubić w tym czego chcą i jak ma wyglądać związek.
 Marek K.: 29.03.2016, 21:17
 Do tanga trzeba dwojga.Tak trudno się rozumieć,tolerować,zgadzać na inność drugiej osoby.To,że Pan Bóg zapragnął połączyć tak różne istoty jak kobieta i mężczyzna to Jego majstersztyk.Ja was kobiet nie rozumiem ale was kocham,bo stworzył was właśnie On-z nas właśnie.Jesteście piękne,szanujcie siebie.
 Ania: 01.03.2016, 19:51
 Bardzo subiektywny ten artykuł. Oczekiwania kobiety i mężczyzny są bardzo indywidualne i naprawdę zależą nie tylko od tego czy jest się kobietą i mężczyzną. Dzisiaj wiele kobiet wcale nie oczekuje bezpieczeństwa, bo potrafi je sobie sama zapewnić, a potrzebuje innych rzeczy i może warto spojrzeć z szerszej perspektywy. Odnośnie do "domyślania się przez mężczyzn". Spotykałam takich mężczyzn, którzy dobrze wiedzieli co się dzieje, doskonale wiedzieli co robić, szczególnie na początku znajomości chciało im się domyślać i jakimś cudem wiedzieli co i jak. Jeden nawet twierdził, że to wcale nie jest tak, że oni nie wiedzą, tylko im się zwyczajnie nie chce. Łatwiej jest oprzeć się na kobiecym fochu i nie musieć nic robić, bo rzekomo się nie wie, prawda?
 Ja: 28.02.2016, 14:41
 Panowie, jeśli już nadużyliście zaufania to nie oczekujcie, że jeszcze będziecie mieli nieograniczony kredyt ... czeka was raczej ciężka praca, żeby je zdobyć. Moglibyście się wykazywać większym rozsądkiem i pamiętać, że kobiety też są z krwi i kości i nie mają nieograniczonej cierpliwości a jednocześnie mają rozum i potrafią wyczuć / przewidzieć skutki i konsekwencje waszej "roztropności" - wybryki i głupota mogą drogo kosztować. Lepiej nie testujcie granic tej cierpliwości i zachowujcie się przyzwoicie. Nie drażnij bo będzie niemiło.
 misia: 08.01.2016, 12:07
 Tak najlepiej żeby dawała mu kasę na piwo i papierosy,zenada. A nierob i tak wytknie że źle ugotowane i wszystko nie tak,mimo że sama za swoje pieniądze wszystko kupilas. Trutnie i tyle.
 Do strzałki : 02.01.2016, 12:51
 Trochę namieszałeś,bo za bardzo nie zrozumiałam-kto kim manipuluje? Czy ona tobą,czy ty nią. Zgodzę się po czasie już z jedną kwestią,kto bardziej kocha staje się bezsilny wobec drugiej osoby.I ta osoba zaczyna wykorzystywać to ,że komuś bardziej zależy. Jestem tego zdania,że jeśli komuś zależy zrobi wszystko i zaakceptuje w całości osobę ,choćby nie wiem kim była.,bo ją kocha i zależy mu na niej.Jeśli natomiast nic w sercu nie poczuł to ta druga osoba może skakać na rzęsach,flaki sobie wypruć'' Nic nie dokona''. Wychodzę z takiego założenia ,że nie można na siłę się zmieniać ,bo ktoś chciałby byś był taki czy taka,jeśli się trafiło w życiu na wspaniałą osobę,która nas przyciąga niczym magnes..trzeba być szczerym.(Manipulacja i gierki sprawdzają się u osób które jak to napisałeś chciały się zabawić. Jeśli w grę wchodzi poważne uczucie i głębokie to nie warto,bo można stracić ukochaną osobę!!!! Człowiek który kocha,wiele zniesie..ale nie wszystko;( poczuje się zraniony i ciężko będzie mu zaufać ponownie,bo nie wie już co jest prawdą a co grą:(.Miłość nie kalkuluje...pozdrawiam.


 ->: 31.12.2015, 19:40
  Ircia... -> słuszna uwaga . Nie musi być wszystko na tacy , przynajmniej od razu. Lecz , co rzec kiedy kobieta sama pierwsza wysuwa propozycję zbliżenia się do mężczyzny(i nie mam tu na myśli łóżko czy intymne zbliżenie-jak ktoś pomyśli ) ale , tylko pierwszy krok , w zapoznaniu. Jakieś spotkanie ~ rozmowa miła tylko tyle... i kiedy okazuje się że, wygłupiła się z tym... zamyka się w sobie , a i w temacie też. Choćby ponowiła propozycję , historia tej znajomości konczy się zawsze źle. Ponieważ kiedy jednej stronie zależy bardziej na poznaniu a, innej nie - zawsze będzie - jeden unikał z nami kontaktu. Widocznie komuś się nie zbyt spodobaliśmy i już. I co dalej ... myślę że, tak naprawdę chodzi odwzajemnioną relacje i uczciwe zamiary i poprostu postawienie "sprawy" czy "rzeczy" po imieniu jasno. Kiedy ktoś stosuje gierki i pogrywa nie fer może się zepsuć najbardziej zapowiadająca się znajomość bo próbuje manipulacją coś wskórać , np. by muszka wpadła w jego sieć... Jeśli zrodziło się z "muszki" strony uczucie... wydaje się przesądzone że ona wystawiła się na cel a on bardziej ją nakręca ,tylko dlatego by odsłoniła się jeszcze więcej. Jeśli nic dla niego nie znaczy nic nie żywi większego ,tylko kierowała nim chęć zabawy przygody -to szalenie przykra sytuacja. Jeśli natomiast ,zdążył pokochać - może być częściowo "jego poczytalność" wytłumaczona...
 Ircia: 30.12.2015, 14:22
 Kobieta też potrzebuje powalczyć o mężczyznę, a nie mieć wszystko jak na tacy!!! I niestety, kobieta lubi, kiedy jej mężczyzna się domyśla, bo to oznacza, że rozumie jej wnętrze.
 Katarzyna: 26.11.2015, 18:24
 Nie ma mężczyzny ani kobiety.Wszyscy bowiem jesteście czymś jednym w Jezusie Chrystusie./św. Paweł/.Oto podstawowa, zapoznają prawda Chrystusowej nauki.
 Monika: 30.09.2015, 19:55
 To nie jest tak ze nie ma prawdziwych kobiet jak za dawnych lat. A dla czego nie można spotkać faceta z tam tych lat.Wszystko się zmienia,życie jest inne. Sama chciałam utrzymać chory związek przez 15 lat bo miłość ,dzieci i dom było dla mnie najważniejsze. Ale to on nie dorósł .....mimo 38 lat ,oczywiście wpływ mieli rodzice rozpuszczajac go bo miał wszystko . Rozwiodlam się , zostałam z 3 dzieci 22;16 ;5 .zaczęłam wszystko od początku. Spełniła marzenia właśnie 2016 będę kończyć studia, mam prace którą Lubie, znajomych prawdziwych .
 Tomasz: 12.09.2015, 18:54
 Ja oczekuje od kobiety że bedzie kobietą, no tak troche dziwnie to brzmi ale teraz jest wiele babochłopów a malo dam prawdziwych.
 :): 20.08.2015, 08:21
 "Faktem jest, że mężczyzna ma lepszą sytuację bo gdy zrobi dziecko kobiecie wtedy mężczyzna próbuje uciec." To tylko świadczy o nim,że jest nieodpowiedzialny i jest zwykłym tchórzem. Prawdziwy facet tak się nie zachowuje.
 Martin: 12.08.2015, 16:10
 Każdy mężczyzna potrzebuje od dziewczyny miłości, przede wszystkim miłości cielesnej, sex-u. Mężczyzna nie ma takich zobowiązań, nie rodzi dzieci, nie musi mieć długich włosów.
 gość: 12.08.2015, 15:56
 Miłość mężczyzny do zakonnicy nie ma sensu. Matka mi powiedziała, że zakonnica już wybrała swoją drogę swoje powołanie. Z resztą słyszałem, że jakiś chłopak był z zakonnicą bo myślał, że się uda, ale ona mówiła jemu takie dziwaczne rzeczy o powołaniu o swojej miłości do Żyda Jezusa i w rezultacie on porzucił ją i postanowił, że już nigdy z żadną zakonnicą nie będzie i odradzał to innym.
 Martin: 12.08.2015, 15:48
 Faktem jest, że mężczyzna ma lepszą sytuację bo gdy zrobi dziecko kobiecie wtedy mężczyzna próbuje uciec.
 Martin: 12.08.2015, 15:17
 Katolicyzm to jest Sekta. Nie ma czegoś takiego jak dziewictwo.
 Tomasz: 04.04.2015, 17:49
 Dla mnie szacunek to jeszcze coś innego. Moja żona nie przepada za moimi rodzicami, ale uważam, że byłoby wyrazem szacunku wobec mnie jakby chociaż 2 razy do roku - w święta ze mną do moich rodziców pojechała...
[1] (2) [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Autor

Treść

Nowości

św. Agapit Iśw. Agapit I

Modlitwa do św. RityModlitwa do św. Rity

Koronka za chorychKoronka za chorych

Ojciec, który umiał od siebie wymagaćOjciec, który umiał od siebie wymagać

Czy można spać na łące?Czy można spać na łące?

Pallotyni na Krzeptówkach. Kustosze polskiej FatimyPallotyni na Krzeptówkach. Kustosze polskiej Fatimy

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej