Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Czego oczekuje mężczyzna?

Wzajemne oczekiwania, czyli kobiecość i męskość w związku

Zaczynając się spotykać kobieta i mężczyzna czegoś od siebie nawzajem oczekują. Z reguły bowiem mamy jakieś swoje wizje i wyobrażenia przyszłego związku. I to jest bardzo pozytywne. Nie wiążemy się przecież z kimkolwiek, tylko poznając się podejmujemy decyzję czy ten ktoś nam odpowiada czy też z jakichś względów nie chcielibyśmy z nim być. Naturalnie czasami nasze oczekiwania są zupełnie nierealne czy mocno wygórowane i bywają przyczyną niemożności znalezienia partnera przez długie lata. Czasem jednak są zbyt małe i nieokreślone, co z kolei grozi wiązaniem się z nieodpowiednimi osobami, byle tylko z kimś być i... narzekaniem, że taki "nieudacznik mi się trafił". W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czego nawzajem oczekują od siebie w związku kobieta i mężczyzna, w czym to się przejawia i dlaczego potrzebują oni właśnie tego. Zastanowimy się co jest najważniejsze i bez czego nie można budować wzajemnej relacji. Pokażemy jak oczekiwania jednej strony wpływają na drugą i co zrobić jeśli czegoś nam brakuje. Oczywiście z góry zaznaczamy, że to tylko ogólny zarys potrzeb i oczekiwań obu płci. Każdy człowiek jest bowiem inny. Dlatego poniżej przedstawiamy te oczekiwania i potrzeby, których spełnienie w największym stopniu wpływa na to, by związek był udany.

O kobiecie - czyli czego oczekuje mężczyzna?

Gdy chłopak poznaje dziewczynę, którą jest poważnie zainteresowany (a poważnie to znaczy, że bierze ją pod uwagę jako kandydatkę na żonę, tj. nie zakłada, że na pewno tak będzie ale dopuszcza taką ewentualność i pod tym kątem na nią patrzy) to oczekuje od niej między innymi następujących cech. Tego, że będzie ona miała zasady i szacunek do siebie i niego, że obdarzy go zaufaniem, że będzie go akceptować. Że będzie kobieca, tzn. nie będzie chciała pełnić w związku jego roli tylko wniesie do tego związku ciepło, piękno i dobroć. Że będzie się potrafiła zająć domem. Że będzie mówiła wprost o co jej chodzi a nie kazała mu się domyślać. Także tego, że będzie jego największym doradcą a gdy trzeba zmotywuje go działania.

Mężczyzna oczekuje od kobiety zaufania. Tak jak kobieta oczekuje poczucia bezpieczeństwa tak mężczyzna, aby to poczucie jej zapewnić potrzebuje pewnego kredytu z jej strony, pewnego zawierzenia się jemu i "dania mu szansy". Krótko mówiąc: aby ona mogła dobrze się poczuć musi mu zaufać, np. jeśli jadą samochodem to on chce aby ona mu zaufała, że on bezpiecznie zawiezie ją na miejsce, żeby zaufała jego umiejętnościom i nie dopytywała się (niczym osioł ze "Shreka"): daleko jeszcze?, żeby broń Boże nie pytała czy on wie gdzie jedzie i czy to na pewno ta droga. A już niech jej do głowy nie przyjdzie, żeby ofiarować mu pomoc jeśli on sam o to nie poprosi. Jej pomoc może polegać na zaoferowaniu mu kanapki, odpakowaniu batonika czy rozmasowaniu karku na postoju ale nie pokazywaniu mu na mapie, że którąś drogą byłoby krócej lub lepiej. Oczywiście ten przykład jest może małym uproszczeniem ale chodzi nam o obrazowe pokazanie na czym to polega. To zaufanie ma dotyczyć całokształtu działania mężczyzny: ufności, że on weźmie odpowiedzialność za rodzinę, że wybierze odpowiednią pracę, że tak przeanalizuje warunki kredytu, że będzie on korzystny. Wreszcie, że weźmie on odpowiedzialność za kształt, kierunek związku czy - już w małżeństwie - za poczęte dziecko. No dobrze a co będzie jeśli facet się pomyli? Jeśli faktycznie zabłądzi w drodze albo kurs waluty skoczy i kredyt już nie będzie taki korzystny? Ano wtedy on oczekuje tego, że ona nie będzie robiła mu z tego powodu wymówek. Że przyzna mu prawo do błędu, że nie będzie "a nie mówiłam...". Jeśli ona wie, że on się naprawdę starał to niech mu pozwoli wziąć za skutki sytuacji odpowiedzialność. I to też jest zaufanie. On doskonale wie, że podjął złą decyzję, jemu tego nie trzeba mówić, on bardzo chce to naprawić, ale jeśli od niej usłyszy zrzędzenie a nie słowa wyrozumiałości to mu się odechce i następnym razem faktycznie może jej zostawić decyzję, żeby - w razie niepowodzenia - mieć czyste sumienie. A zatem on oczekuje od niej wyrozumiałości. Oczywiście jeśli takie sytuacje się często powtarzają to należy usiąść i przedyskutować sprawę i być może zmienić taktykę, ale jeśli sporadycznie to należy po prostu "odpuścić", potraktować to z humorem, rozładować napięcie.

Kolejną rzeczą jakiej oczekuje mężczyzna to szacunek. W zasadzie i kobieta i mężczyzna oczekują i powinni darzyć się szacunkiem, u mężczyzny wygląda to jednak trochę inaczej. Dla niego szacunek to pewien rodzaj dumy kobiety, że ma takiego mężczyznę, że on to i to potrafi, że jest taki "męski". Oczekuje akceptacji. Mężczyzna by być z kobietą i by budować zdrowe relacje musi wiedzieć, że się tej kobiecie podoba: zarówno fizycznie nie przeszkadzają jej pewne jego niedoskonałości jak i pod innymi względami. Chodzi o to, by ona była z niego dumna, by nie wstydziła go się, jeśli jest np. niższy od niej lub nie jest tak jak ona wykształcony. On musi czuć się swobodnie, nie może udawać lub żyć w ciągłej obawie, że to co robi może jej się nie spodobać i że zostanie za to skrytykowany. Dlatego oczekuje, że kobieta nie będzie mu zwracała uwagi przy świadkach nawet jak mocno ją czymś zdenerwuje i że nie będzie się "czepiała" drobiazgów. Oczywiście jeśli coś jest denerwujące to można a nawet trzeba porozmawiać, czasem się nawet pokłócić, ale nie wypominać każdego drobiazgu i nie robić problemu z rzeczy nieistotnych. To kolejna kwestia: otwartości i szczerej rozmowy. Jeśli kobietę coś zdenerwuje to mężczyzna oczekuje, że ona z nim otwarcie o tym porozmawia, a nie obrazi się, zamknie w sobie i każe mu się domyślać o co chodzi. Mężczyzna oczekuje, że kobieta nie każe mu się domyślać.

On oczekuje też, że ona go doceni. Jeśli on się napracuje, coś zdobędzie, coś mu wyjdzie i jest tym ucieszony to oczekuje uznania i pochwały. Mężczyznę w ogóle trzeba chwalić: jak dostanie dobrą ocenę, jak coś w pracy osiągnie, jak gola strzeli na meczu, nie mówiąc już o tym gdy kwiatka przyniesie itp. To jest naprawdę ważne - dopinguje go do działania. Jak posprząta w swoim pokoju czy wyniesie śmieci to jak się to zauważy to na drugi raz na pewno to zrobi, inaczej straci motywację. I kolejny punkt - dopingowanie, motywowanie do działania. Chce wiedzieć, że jest komuś potrzebny i potrzebuje bodźca, popchnięcia, a więc kobieta z którą się zwiąże nie może mu "podcinać skrzydeł", wprost przeciwnie - on oczekuje, że kobieta będzie dumna z tego co robi i zmotywuje go do zdobywania coraz wyższych szczytów (oczywiście nie chodzi tu o wpędzanie faceta w pracoholizm czy o stawianie nierealnych wymagań, ale właśnie taki pozytywny doping). Chodzi tu zarówno o podnoszenie kwalifikacji, o zapewnianie, że on da sobie radę z problemem, że potrafi go rozwiązać, że powinien przyjąć awans, bo sobie poradzi jak i drobne rzeczy. Jak powiesz chłopakowi "super, że naprawiłeś ten kontakt" to on będzie dumny i na drugi raz zacznie wymyślać co tu jeszcze usprawnić.

W sferze duchowej mężczyzna oczekuje kobiety o podobnych poglądach. Gdy jest wierzący oczekuje kobiety wierzącej, z zasadami - autentycznymi, a nie w zależności od okoliczności, ale... nie dewotki. Tzn. chodzi o to, żeby była bardziej wierząca niż religijna. Rozumiemy się? Jeśli o zasadach mowa - mężczyzna oczekuje, że kobieta będzie sama siebie szanowała. Że da mu do zrozumienia, że jej zasady, jej czystość ma dla niej znaczenie i nie ugnie się pod żadną presją. To łatwo zauważyć - po sposobie ubierania, mówienia, żartach itp. On się bardzo szybko zorientuje.

Oczekuje wierności. On wiąże się z kobietą i oczekuje od niej - zresztą tak jak ona od niego - wyłączności. Tego, że będzie jego kobietą, później jego żoną i matką wspólnych dzieci.

Wiąże się z nią ponieważ ona "szlifuje" jego życie, dopełnia je, wnosi w jego życie ciepło, piękno, ona jest kimś komu on chce zaimponować, dla kogo może walczyć, kogo może bronić i dla kogo być rycerzem. Ona jest tym dzięki komu on się spełni w swojej męskości, przy kim może ukazać i zrealizować swoje talenty i zalety. Oczywiście kobieta według niego nie ma być jedynie "narzędziem" pomagającym mu w realizacji własnej osoby. On oczywiście uznaje a wręcz oczekuje jej odrębności i szanuje ją, oczekuje, że ona będzie miała własne zainteresowania, hobby, własne zdanie, będzie potrafiła zająć się sobą a nie będzie wciąż uczepiona jego ramienia i nie będzie potrafiła żyć samodzielnie. Że zorganizuje sobie weekend, jeśli on pojedzie na zawody, a nie będzie rozpaczała i wydzwaniała do niego co chwilę jak bardzo się nudzi bez niego. Takich kobiet mężczyźni (w większości) nie lubią. Oczekuje więc, że będzie to osoba zaradna, potrafiąca poradzić sobie w codziennych sytuacjach np. że będzie posługiwała się komputerem, kombinowała jak trafić w obcym mieście do jakiegoś miejsca (oczywiście ona, żeby go dowartościować i docenić jego męski umysł może i powinna prosić go o pomoc, ale chodzi o to, żeby nie robiła z siebie "bezradnej słodkiej blondynki"). Godny pochwały jest fakt, że ona chce się rozwijać zawodowo (oczywiście nie kariera kosztem rodziny ale podnoszenie kwalifikacji owszem), on jest z tego dumny.

Oczekuje, że ona będzie się interesowała jego życiem, tym co on robi, jak mu w pracy idzie, żeby wiedziała czym on się interesuje, jakiej muzyki słucha i jakiemu zespołowi sportowemu kibicuje. Nie musi wiedzieć o co w tym sporcie chodzi ani oglądać z nim meczu ale ucieszyć się kiedy jego drużyna wygra - to po prostu dowód na to, że on ją obchodzi.

Oczywiście jeśli chodzi o takie bardziej przyziemne sprawy to oczekuje, że będzie potrafiła zająć się domem, gotować (nie chodzi tu o mistrzostwa kulinarne, ale o to, żeby potrafiła ugotować obiad), oczekuje opieki nad dziećmi - tego, że będzie chciała mieć dzieci i będzie chciała się nimi zajmować. Chłopak obserwuje swoją dziewczynę w sytuacji z dziećmi i tak ją odbiera w wyobrażeniach o wspólnych dzieciach.

Naturalnie on wcale nie oczekuje, że ona będzie go obsługiwać. On chce się włączać w prace domowe, jego to nawet dowartościuje jak kobieta go poprosi, żeby np. sałatkę zrobił, o opiece nad dziećmi nie wspomnę. Tylko - uwaga drogie panie! - nie każcie mu się domyślać, że chodzi Wam o sałatkę jak stoicie w kuchni przy garnkach i nie wiecie w co ręce wsadzić - POWIEDZCIE MĘŻCZYŹNIE CO MA W TEJ CHWILI ZROBIĆ. I to nie ogólnie: zrób sałatkę, tylko: tu są pomidory i cebula, pokrój to i wymieszaj ze śmietaną. I gdy jest zmęczona i chce by on jej herbatę zrobił to niech mu to powie wprost. On to chętnie zrobi, ale nie każcie mu się tego domyślać.

Zakochany mężczyzna śpiewa kobiecie Mężczyźni niekoniecznie lubią kobiety bardzo "męskie", a to z jednego względu: nie lubią być zdominowani, a takie kobiety mogą podświadomie wywierać na mężczyźnie pewną presję. Taki mężczyzna może czuć, że nie dorówna kobiecie, nie sprosta jej oczekiwaniom, a to dla niego już ogromny dyshonor. On nie może się czuć zdominowany. Nie zniesie jak ona będzie go pouczać w sprawach dotyczących męskich zajęć albo - co już nie daj Boże - wyrwie mu wiertarkę z ręki i sama zacznie dłubać w ścianie. Poczuje się wtedy niepotrzebny a jego poczucie wartości spadnie poniżej zera. Prawdziwy mężczyzna w takiej sytuacji będzie czuł potrzebę dorównania kobiecie, pojawi się rywalizacja. Jego sytuacja w związku będzie zagrożona i pojawi się takie ciśnienie, że albo: nie wytrzyma presji i odejdzie (a później jest zdziwienie, że on przez tyle lat bycia z nią nie mógł się zdecydować na ślub, a nagle poznał inną i po kilku miesiącach się pobrali) albo zostaje rasowym pantoflarzem.

Co więc z "męskimi" kobietami? Jeśli ona potrafi połączyć, wypośrodkować i utrzymać w ryzach wszystkie dziedziny swojego życia, żadnej nie rozwijając kosztem innej i uwaga - nie zatraci swojej kobiecości - to jest szansa na zdrowy związek. Oczywiście on nie będzie zachwycony jak ona zacznie uprawiać boks, ale nie będzie miał nic przeciwko temu (ba, nawet będzie z tego dumny!) jeśli ona będzie dbała o siebie, o swój wygląd, ćwiczyła dla utrzymania sylwetki itp.

No i dochodzimy do wyglądu. Wygląd też jest ważny. Tyle, że nie wygląd plastikowej Barbie - to wbrew pozorom faceta śmieszy - tylko zadbanie. Jak? U każdej kobiety jest inaczej. Chodzi o to, by jej zależało na wyglądzie, by jej zależało, żeby się jemu podobać. Mężczyzna nie szuka piękności, ale sympatycznej dziewczyny, która walczy ze swoimi kompleksami. Facet nie zniesie jak dziewczyna zacznie mu opowiadać, że jest brzydka i gruba w nadziei, że on zaprzeczy. On nie zaprzeczy, on takich rzeczy nie widzi i jeszcze czasem gotów w to uwierzyć. Męski świat jest inny, bardziej dosłowny. Kobieta musi czuć się dobrze sama ze sobą, nawet jak ma kilka kilo więcej albo krzywy zgryz albo jest niska. Jeśli dobrze się czuje we własnej skórze to bije od niej taki wdzięk, że mężczyźnie się spodoba. Ona musi być sobą.

No i jeszcze żeby go nie zagadała na śmierć. Mężczyzna używa słów aby przekazać coś ważnego i nie lubi jak kobieta "paple" bez przerwy, żeby tylko mówić. Byliśmy kiedyś świadkiem takiej scenki. Dziewczyna chciała zrobić wrażenie na chłopaku. Wracali z Wilna do Suwałk, jakieś cztery godziny drogi. Jako, że siedzieli za nami słyszeliśmy piąte przez dziesiąte. Widać było, że dopiero się poznają. I ona całą drogę do Wilna i z powrotem mówiła. Non-stop. Nie dawała mu szansy, by usta otworzył. Nawet my, postronni obserwatorzy wiedzieliśmy w jakie dni jej chomik je żółty ser i w jakiej ilości i co mu jest jak się przeje. Biedny chłopak był coraz bardziej skołowany. Nie wiemy jak potoczyły się ich dalsze losy, ale szczerze mówiąc ja jako kobieta miałam dość jej słowotoku, a co dopiero on.

Dla starszych i "bardziej wtajemniczonych": mężczyzna oczekuje, że kobieta zrozumie jego potrzebę pobycia czasem samemu. Bo mężczyzna jak ma problem to - w przeciwieństwie do kobiety - potrzebuje czasu na samotne znalezienie rozwiązania. Zamyka się wtedy w "jaskini" i chce by kobieta nie dopytywała się dziesięć razy jak mu pomóc i czy na pewno na nią nie jest zły. Nie jest, ale może być jak ona go zacznie z tej jaskini na siłę wyciągać i wymuszać zwierzenia. A zatem on oczekuje, że ona pozwoli mu czasem kilka godzin pobyć samemu i pomyśleć nad czymś.

No i już całkowicie na koniec ważna sprawa odnośnie poznawania się, początków chodzenia. Mężczyzna nie zniesie jak kobieta mu się narzuca, jak pełni "jego rolę" w inicjowaniu znajomości, jak pierwsza proponuje to co on chciał zaproponować, jak pierwsza mówi "kocham". Mężczyzna to zdobywca. To on ma się o dziewczynę starać, on ma zabiegać o jej względy i wcale nie chce by mu to zbyt łatwo przyszło, by ona pchała mu się w ręce. Wręcz przeciwnie: chce trochę o nią powalczyć.

Zobacz także:
[ Czego oczekuje kobieta? ]

Kasia i Tomek

Redakcja portaluWasze komentarze:
 karolina: 05.02.2015, 22:06
 Miłość jest jak delikatny kwiat, który się powoli,delikatnie rozwija, seks tą miłość od razu zabija i wszystko co jest agresywne,namiętne,zaborcze,nachalne,głupie,niedojrzałe,niecierpliwe,obłudne. Miłość to nie czar,urok,powab a mądrość,dojrzałość,prostota.Kto otworzy swe serce na Jezusa to On mu wskaże drogę, drogę do szczęścia ale wiedzie ona przez trudy ta droga do szczęścia.
 agata: 05.02.2015, 21:44
 Dodam że ważne są zdrowe, niezależne relacje takie niezależne partnerstwo gdzie oboje są dla siebie równymi partnerami,szanują swoją wolność,niezależność,zwyczaje,uczucia i nie starają się tego zmieniać na siłę i sami są świadomi swej niezależności. Miłość fizyczna starzeje się jak starzeje się ciało, miłość duchowa wręcz odwrotnie z wiekiem i latami staje się coraz silniejsza,dojrzalsza,mocniejsza,szczęśliwsza ale żeby znaleźć taką miłość najpierw samemu trzeba być dojrzałym,cierpliwym i rozwijać się właśnie duchowo najlepiej oboje bo inaczej będzie ciężko. O miłość powinno się modlić, kobieta powinna to robić codziennie,nieść ofiarę,poświęcenie i mniej działać bo czasami można coś zepsuć swoim niepotrzebnym działaniem, kobieta powinna być cicha i wyczekująca nawet jak jest to trudne, nie powinna dominować nad facetem,zmuszać go do czegoś na okrągło.
 męzczyzna_inny: 06.01.2015, 18:28
 Ja szukam kobiety która jest skromna,ma zasady,jest bardzo porządna ,prawie nie pije alkoholu ,nie chodzi na imprezy i jest inteligenta(lubi się uczyć) ale musi mi się podobać.Jest tylko taka jedna ale zajęta choć głęboko w oczy mi się przygląda i nawet parę razy bardzo cieszyła się z tego powodu.Słyszałem że zerwała z tym facetem ale po czasie wróciła.Kiedyś poznałem taką drugą przez internet Marikę ale nagadałem jej głupot i nie wiedziałem czego naprawdę Chcę.
 Tomek: 05.01.2015, 21:39
 Jako facet podpisuje sie pod tym artykulem. Rozstalem sie niedawno po prawie 3 latach z kobieta we frustracji i ogromenj zlosci. Pomimo duzego kapitalu zainwestowanego i checi ustatkowania sie czulem sie w zwiazku strasznie i ciagle chodzilem poirytowany. Teraz wiem ze zdominowala mnie i probowala byc lepszym facetem ode mnie. I faktycznie nieraz czulem sie ze musze rywalizowac i ze zamiast nasz zwiazek sie dopelnial to oboje rywalizowalismy w majsterokowaniu, kierowaniu samochodem, orientacji, przewodzeniu itd. Szkoda ze jak szlo o bardziej codzienne rzeczy to nawet kanapki sam robilem nam obojgu bo moja byla luba nie widziala takiej potrzeby. Za to bardzo ciagle naciskala na szybki slub. W koncu nie wytrzymalem i zakonczylem te chory zwiazek.
 .....: 05.01.2015, 21:23
 Piękny i drogi samochód ,to pierwszy rodzaj milości .
 ?: 04.01.2015, 19:05
 miloscia facetow jest kasa i laski z nogami po szyje
 Auror: 26.11.2014, 17:22
  Corazon: 16.11.2014, 00:00 Jestem kobietą taką, jak jest napisane w teksie,ale jakoś takiego mężczyzny nie mogę spotkać,który szuka takiej kobiety. Gdzie takiego spotkać, który chce mieć żonę porządną, szczerą, która ma zasady itd. gdzie go spotkać? Zamiast ubolewać nad swoim losem, to umów się z mężczyzną, daj mu szansę. No i zobacz ile jest warty. Po okładce nie oceniamy książki.
 Corazon: 16.11.2014, 00:00
 Jestem kobietą taką, jak jest napisane w teksie,ale jakoś takiego mężczyzny nie mogę spotkać,który szuka takiej kobiety. Gdzie takiego spotkać, który chce mieć żonę porządną, szczerą, która ma zasady itd. gdzie go spotkać?
 FACET: 24.10.2014, 16:00
 To co jest w tym artykule TO SAMA PRAWDA ja mam takie odczucia a mam 28 lat i widze ze w mojej rodzinie otoczeniu w przedziale 15-70 lat sa takie same oczekiwania, jak i na forach int.... tylko ze kobiecie nie mozna nic powiedziec stad wlasnie takie komentarze jak tutaj. A potem sie dziwicie... Tylko kobieta moze wymagac.


 gosc: 28.09.2014, 13:40
 co za bzdety, masakra poprostu, nie będę cagle klepała faceta po ramienu i chodziła wokół niego na palcach, bo se chłopak zkrytyka nie radzi - żałosne, nawet kobity nie dajcie sobie tego wmówic, jak nie umie podzielić się mapa i współpracowac w grupie to jest zwykłym hamem i niech idzie sie do harcerzy se odchamć. osłabia mnie coś takiego.... zawsze razem wymysli się więcej niż w pojedynkę, jak cłop ne potrafi zaakceptować zdania kobiety tylko wymaga zeby go ciągle chwalono i nie potrafi współpracowac to jest złaosny i nic więcej, dla mnie to typowy nieudacznik jakich pełno, który cagle potrzebuje pochwał, typowy narcyz. jednak czepiastwo to tez cecha kobiet i upierdliwość ina to tez tez trzeba zwrócic uwagę, ale nie będe goscia chwalić za to, ze pozamiatał albo trafił do celu ja nie mogę! jaksię nie umie sam tym cieszyc to jest uposledzony.ja sie super ciesze jak se posprzatątam albo jak pracuje i nikt mnie nie musi chwalic bo sama analizuje na chłodno cały czas, co robię zle a co dobrze i prosze wręcz innych o krytykę, żeby sie przekonac co o mnie myslą, czego tez nie bore do siebie i tylko jak jest konstruktywna to mogę przemyslec, ale wiem,ze to jest czyjs tylko sposób działania a ja nie moge kopiowac tylko wypracowac swój i odpowiedni do sytuacji, dlatego najlepiehj znac jak najwęcej sposobów, a jak tozrobic-współpracowac z nmi!
 kawaler: 12.09.2014, 11:48
 Prawda jest taka że mężczyzna mało ma do gadania Kobiety traktują was jak dojne krowy jesteście tylko od portfela oraz jesteście od spłodzenia potomstwa Jak one już dostaną co chcą (kasa + dzieci)to jesteście niepotrzebnym meblem Wy się nie liczycie Tylko facet który jest silny nie pozwoli sobie na takie śmieciowe traktowanie
 Ł: 11.09.2014, 11:08
 Facet oczekuje również, że będzie miał wpływ na swoją kobietę. To, że ona doceni jego starania, gdy ten będzie ją pocieszał gdy np. ma zły humor, coś się stało. Oczekuje, że sprawi, że poczuje się lepiej i to okaże. No i podziękuje za okazane wsparcie. Nie zniesie natomiast, gdy kobieta w przypadku złego humoru wyżywa się na nim, używa ironii, odrzuca jego pomoc i starania. Facet czuje się wtedy jak worek treningowy. Będzie się czuł źle jeśli pomimo jego starań kobieta będzie nadal smutna, a co gorsza zamknięta na pomoc z jego strony. Facet bierze takie rzeczy mocno do siebie, choć może nie dać po sobie tego poznać.
 minia: 17.08.2014, 11:02
 Mężczyzna musi się starać od samego początku,trzeba by powalczył o kobietę,a kobiety lubią być zdobywane ,każda z Nas o tym wie:)
 minia: 17.08.2014, 11:01
 Mężczyzna musi się starać od samego początku,trzeba by powalczył o kobietę,a kobiety lubią być zdobywane ,każda z Nas o tym wie:)
 anna maria: 07.06.2014, 06:34
 Co myslec o facecie ktory nigdy nie ma czasu dla kobiety
 Paweł: 30.05.2014, 22:30
 Co do kwestii "Mężczyzna to zdobywca." Co jeśli facet jest bardzo nieśmiały i podoba mu się jakaś kobieta ale nie ma odwagi do niej podejść. W ten sposób wiele osób byłoby samotnych. Kobiety też mogą starać się o mężczyzn :)
 A: 03.05.2014, 15:09
 ja znam jedno takie małżeństwo co dziwne przed ślubem babka spala z różnymi także z przyszłym mężem.... a po nastąpiła blokada tu akurat myślę że jak ktoś nie widzi grzechu we współżyciu przed ślubem czyli cudzołóstwem to przyjmuje sakrament świętokradzko. Zdarza się też że ktoś ma chorobę -impotencję to jest przesłanka do unieważnienia sakramentu małżeństwa które zobowiązuje się do bycia płodnym tj.przyjęcia i wychowania dziecka. Zapewne można to tez klasyfikować za chorobę i leczyć jak się nie uda a w planach i marzeniach zony były dzieci można unieważnić po przez wystąpienie do sadu kościelnego zebranie materiałów dowodowych np. badan od seksuologa. chyba ze bylo wiadomo przed ślubem że jest impotentem chory i nie chce i nie moze miec dzieci.
 ja : 02.05.2014, 23:44
  tylko szmaL TO JE KREC98
 ja: 02.05.2014, 23:42
 kobiety chca forsy to jest sex
 miki: 01.05.2014, 13:32
 mysle, ze to nie jest wazne, kto inicjuje znajomość, ważne, jak bedzie wyglądała relacja poznawania się 2 osób - czy pasują do siebie, dogadują się itd... Przepraszam, ale w dzisiejszych czasach faceci są nieśmiali i niepewni,czesto nie wychodzą z inicjatywą...a ci, którzy wychodzą, okazują się podrywaczami na seks, mającymi np. konkubiny i dzieci (od razu sie nie przyznają do tego). Takie czasy. żeby facet sie odważył, dziewczyna naprawde musi wyglądać jak Miss. Męzczyzni tez bywają niezdecydowani i niepoukładani.. A kobieta okaże szacunek do samej siebie czasem też wtedy, gdy nie bedzie wszystkiego akceptowała, przytakiwała i starała sie dogodzić, bo zła nie można tolerować.
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Autor

Treść

Nowości

św. Agapit Iśw. Agapit I

Modlitwa do św. RityModlitwa do św. Rity

Koronka za chorychKoronka za chorych

Ojciec, który umiał od siebie wymagaćOjciec, który umiał od siebie wymagać

Czy można spać na łące?Czy można spać na łące?

Pallotyni na Krzeptówkach. Kustosze polskiej FatimyPallotyni na Krzeptówkach. Kustosze polskiej Fatimy

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej