Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Różnica wieku

     Czy duża różnica wiekowa między kobietą i mężczyzną ma jakiekolwiek znaczenie? Czy istnieje szansa na udany związek między takimi osobami czy lepiej się rozstać? Czy można się dogadać z kimś z innego pokolenia?

     W pierwszym odruchu chciałoby się odpowiedzieć, że jeśli ludzie się kochają to nic ich nie podzieli, a wiek to ma już tutaj najmniejsze znaczenie. Zasadniczo różnice wiekowe zacierają się... z wiekiem tzn. lepiej się dogadają osoby, których dzieli powiedzmy 12 lat, ale ta młodsza ma lat 29 a starsza 41. Będzie tak gdyż są to już ludzie dorośli, o ukształtowanym charakterze, wiedzący czego chcą w życiu. Natomiast zupełnie inaczej ułożą się relacje między 18-latką a 30-latkiem czy między 20-latkiem a 32-letnią kobietą. Oczywiście, jest wiele znanych (nie tylko biblijnych) przykładów udanych związków osób, których dzieli znaczna różnica wieku. Myślę, że prawie każdy ma w swym otoczeniu takie osoby. Nie sięgając daleko: moja prababcia będąc 45-letnią wdową po wojnie poślubiła 22-letniego młodzieńca, nota bene własnego pracownika i żyli długo i szczęśliwie. Dzieci wprawdzie już nie mieli (prababcia miała 4 synów z poprzedniego małżeństwa, z których najstarszy... był starszy od swego ojczyma - nie mówię, że było łatwo między tymi chłopakami ale jakoś się dogadywali) i naprawdę, szczególnie już w starości stanowili w swojej wsi przykład udanego małżeństwa.

     Trzeba jednak powiedzieć, że na pewno taki związek jest trudniejszy niż związek rówieśniczy. Nieco odmienne zainteresowania, nawyki, znajomi. Młodsza dziewczyna (no, powiedzmy, że dziewczyna, bo z reguły to dziewczyna jest młodsza, choć są i odwrotne przypadki) może się nudzić towarzysząc swemu chłopakowi podczas służbowych spotkań: oni rozmawiają o interesach, ona nie ma pojęcia o czym mówią, na dodatek musi wyglądać reprezentacyjnie, uśmiechać się i dobrze by było, żeby od czasu do czasu wtrąciła jakąś inteligentną uwagę choćby na temat sztuki... Albo ona ma ochotę iść potańczyć a czterdziestoletniemu mężowi już nie bardzo się chce szaleć na dyskotece. Na początku ona może rezygnować z tej dyskoteki na rzecz teatru, na początku to może nawet on się przełamie i wybierze się z jej przyjaciółmi na imprezę, ale z czasem oboje będą się czuć nieswojo. Mam taką koleżankę: jej mąż jest z 15 lat starszy od niej. Kiedy ja opowiadam o urlopowych rowerowych szaleństwach z mężem, jak to zmokliśmy w lesie i komary nas pogryzły, jak w ciągu jednego tygodnia nocowaliśmy w pięciu miejscach i rano wyjeżdżaliśmy nie wiedząc gdzie wylądujemy wieczorem widzę taki mały smuteczek w jej oczach: "Ach, Tobie to fajnie, ja z moim Mirkiem to tak nie pojeżdżę". No nie pojeździ. Bo co roku jeżdżą na zorganizowane wczasy w tym samym ośrodku. Trochę smutne. Co wcale nie oznacza, że ona swojego męża kocha mniej niż ja. Absolutnie. Ona tylko tak sobie z nim nie pojeździ.

     Jeszcze jeden aspekt. Starszy partner (z reguły) szybciej odejdzie, zostawi tę drugą stronę wdową lub wdowcem. Tak jakoś wcześnie...a mieli razem na emeryturze chodzić na spacerki i cieszyć się wnukami. Starszy mąż (powiedzmy tak pod siedemdziesiątkę) zaczyna narzekać na kręgosłup albo jakąś inną dolegliwość i pięćdziesięciokilkuletnia żona choć jeszcze w sile wieku parzy mężowi ziółka i smaruje maścią - kochająca żona tak robi i to z miłością - to normalne przecież, tylko tak jakoś...ona jeszcze młoda i na wycieczkę by pojechała i to czy owo zrobiła, ale to już nie na męża siły i samego go przecież nie zostawi.

     Kolejny aspekt to dzieci. Jeśli starszy małżonek ma mniej sił i cierpliwości to ciężar wychowania dzieci w większym stopniu spada na młodszego. Ponadto starsza strona szybciej dąży do urodzenia dziecka, bo zegar biologiczny bije, a młodsza nie czuje się jeszcze na to gotowa. No i tak by można jeszcze długo. Oczywiście są i dobre strony. Starszy partner jest (a przynajmniej powinien być) bardziej dojrzały, mądrzejszy życiowo, często tego młodszego potrafi przestrzec przed popełnieniem jakiegoś błędu, doradzi, przewidzi konsekwencje takiej czy innej decyzji.

     Raczej nie wygłupi się w towarzystwie. Na pewno młodsza dziewczyna czuje się przy boku starszego mężczyzny bezpiecznie.

     Jednakże bardzo ważnym, a wręcz zasadniczym problemem jaki trzeba tu rozważyć są motywy takich związków. Bo bardzo źle jest gdy kiepskie relacje z własnym ojcem i brak poczucia bezpieczeństwa z jego strony popychają dziewczynę w ramiona starszego mężczyzny (mówiąc "starszego" mamy na myśli różnicę wieku ok. 7-15 lat, nie 2-5). Gdy podświadomie szuka ona relacji ojcowskiej w takim związku. Jeśli dziewczyna będzie się zachowywać nie jak partnerka ale jak mała dziewczynka, jeśli będzie oczekiwała od mężczyzny nie oparcia i poczucia bezpieczeństwa jak od męża tylko jak od tatusia. Sami przyznacie, że czego innego oczekujecie i inne macie relacje z ojcem i matką niż z chłopakiem czy dziewczyną, prawda? I teraz, jeśli dziewczyna w domu nie zaznała ciepła i miłości od ojca, jeśli nie pokazywał jej świata, nie był filarem domu, nie łączyły go dobre stosunki z jego żoną, to taka dziewczyna czuje pewną pustkę i próbuje ją zapełnić we własnym związku. Bardzo szybko zatem wchodzi w związek z pierwszym napotkanym człowiekiem, który da jej namiastkę ciepła. Wydaje jej się zatem, że to czego nie dał jej ojciec da jej partner. Chłopcy w jej wieku wydają jej się dziecinni i nie dają jej tego czego ona potrzebuje. Podświadomie więc może szukać starszego mężczyzny. Znajdując go wreszcie czuje że otrzymuje to czego pragnęła. Ale uwaga! - ona zaspakaja swoje potrzeby jak córka a nie jak partnerka. Oczekuje, że ten mężczyzna pokaże jej świat, będzie ją rozpieszczał, spełni jej oczekiwania. Często tak właśnie się dzieje, bo ten starszy mężczyzna jest już ustabilizowany finansowo, do tego cieszy go uroda młodszej partnerki. Mówi się, że niektórzy panowie przeżywają wtedy drugą młodość. Jednak często niestety taki związek okazuje się ogromną pomyłką, za którą przychodzi płacić do końca życia. Bo albo taka dziewczyna pozostaje na utrzymaniu tego mężczyzny i musi podporządkować się jego zasadom (a te jak wiemy bywają bardzo różne!) albo z jakichś względów związek się rozpada: albo on po jakimś czasie znajduje jeszcze młodszą i atrakcyjniejszą partnerkę albo ona nie wytrzymuje takiego życia i odchodzi. Oczywiście nie jest tak w każdym przypadku i nie każdy związek oparty na różnicy wieku tak wygląda, ale w części związków tak właśnie bywa.

     I tu dochodzimy do motywów tej drugiej strony: co starszego mężczyznę pociąga w młodszej kobiecie? Ba, chciałoby się powiedzieć - wszystko! Czy na pewno? Bo o ile nie dziwimy się - tak jak pisałam - związkom trzydziesto-czterdziestolatków to w wypadku 21-letniego chłopaka i 13-letniej dziewczyny jesteśmy zaskoczeni, prawda?

     No bo o czym oni rozmawiają na randkach? Co robią? Czy mają wspólne zainteresowania? Czy to nie dziwne, że student interesuje się dziewczynką z początków gimnazjum? W takim wypadku podejrzewamy, że albo on jest trochę niedojrzały emocjonalnie albo ona bardzo go pociąga - ale fizycznie, bo jakoś naprawdę nie chce się wierzyć, że dogadują się w każdej dziedzinie.

     Często młodsze dziewczyny mówią, że najbliżsi, rodzina i znajomi odradzają im taki związek ze starszym chłopakiem. Czasem nawet dochodzi do sytuacji, że muszą one wybrać między nim a przyjaciółmi. Dzieje się tak dlatego, że przyjaciele doskonale czują tę przepaść między nim a sobą. Po prostu nie czują się dobrze w jego obecności, bo o czym innym rozmawia się w gimnazjum a o czym innym na studiach. To zupełnie różne światy! Czasem też sama dziewczyna boi się lub wstydzi pokazać z nim w towarzystwie: świadczy to o tym, że sytuacja ją przerasta a ona nie jest jeszcze wystarczająco dojrzała, żeby jej sprostać. Rodzice zaś zwyczajnie boją się o córkę, o to czy chłopak ma uczciwe zamiary czy się tylko nią nie bawi.

     Powstaje też pytanie czy taki chłopak rzeczywiście dobrze się czuje w jej towarzystwie. Czy odpowiada mu ona intelektualnie czy też denerwuje go jej dziecinność i takie "nieważne jeszcze" problemy? Czy nie niecierpliwi się gdy musi jej wiele rzeczy tłumaczyć? Czy mają wspólne tematy i zainteresowania? Opowiem coś z własnego doświadczenia. Byłam kiedyś zaproszona przez starszego kolegę na parapetówkę do jego znajomych. Było miło, ale ja się czułam trochę dziwnie. Oto bowiem znalazłam się bardzo eleganckim domu wśród osób, z których każda (prócz tego kolegi) miała już swoją rodzinę. Panie były całkowicie inaczej ubrane i pomalowane niż ja - może to mało ważne, ale ja naprawdę czułam, że mocno od nich odstaję. Tematy, które poruszali i problemy, które omawiali były mi całkowicie obce. Dominowały bowiem rozmowy o dzieciach, kupnie mieszkania czy domu i jego urządzeniu. Ja nawet męża nie miałam więc temat dzieci średnio mnie interesował, a kupno domu kiedy mieszkałam na stancji był dla mnie wizją cokolwiek kosmiczną. Czarę goryczy przelała muzyka z czasów wczesnej młodości tego towarzystwa, przy której oni szaleli jak na dyskotece a dla mnie była to muzyka odpowiednia na wieczór z książką. Na domiar złego, mimo, iż dzieliło nas na ogół nie więcej niż 10 lat wszyscy traktowali mnie jak dziewczynkę, ot, kolejną sympatię owego kolegi, który tak jakoś ciągle nie mógł znaleźć żony.

     Piszę to, by pokazać, że oczywiście sam wiek nie jest przeszkodą, ale może też świadczyć o niedojrzałości starszego chłopaka i nieumiejętności nawiązania relacji z kobietami w jego wieku. Być może potrzebuje on dziewczyny młodszej od siebie, żeby się dowartościować, żeby poczuć się pewniej.

     Bycie z kimś wymaga pewnej jedności w kilku sferach: zarówno fizycznej, jak i intelektualnej, emocjonalnej, także duchowej. Jeśli zatem jesteś młodsza i nie wiesz czy związać się ze starszym chłopakiem zastanów się nad kilkoma kwestiami: czy na pewno jesteście w tych wszystkich płaszczyznach na takim samym etapie? Czy byłabyś gotowa wyjść za niego za mąż? Czy w ogóle jesteś gotowa wyjść za mąż? Bo Twój chłopak jest już dorosły i dziewczyny, z którymi się spotyka powinien rozpatrywać pod kątem przyszłej kandydatki na żonę. Nie mówimy, że ma się od razu żenić, zaznaczamy tylko, że powinien tak patrzeć na dziewczyny: jak na ewentualną przyszłą żonę - i tak je traktować.

     A jeżeli to chłopak jest młodszy?

     Taka sytuacja gdy to chłopak jest kilka lat młodszy jest przyjmowana z jeszcze większą rezerwą. Dlaczego? No tak to już jest, że procesy dojrzewania u mężczyzn przebiegają później niż u kobiet. To jest reguła. W indywidualnym przypadku może być inaczej. Fakt pozostaje faktem, że dziewczynie w takim związku może być ciężej. Bo na pewno nie może odnaleźć się w towarzystwie jego znajomych, a i ma świadomość, że jemu się może "odwidzieć", bo pozna kogoś młodszego. Poza tym na pewno trudniej będzie u niej o poczucie bezpieczeństwa np. ona już pracuje lub kończy studia, a on chodzi do szkoły i do samodzielności to mu jeszcze daleko. A wiadomo, że to mężczyzna ma zapewniać oparcie kobiecie, a nie ona ma mu matkować.

     Jak zatem ocenić szanse takiego związku? Czy lepiej się rozstać czy też może poczekać na chłopaka? Jeśli jesteś starsza i nie wiesz co zrobić popatrz na tego chłopaka teraz tak jakby był Twoim rówieśnikiem: co w nim cenisz, co Ci się podoba? Jak się czujesz w jego towarzystwie? Czy masz poczucie bezpieczeństwa przebywając z nim? Czy nie martwisz się o przyszłość? Czy wyobrażasz go sobie jako męża i ojca? Jaki jest jego stosunek do innych, zwłaszcza własnej rodziny? Czy jest zaradny? Czy jeśli przebywacie razem to on ma pomysły na spotkania czy Ty czujesz się w obowiązku coś wymyśleć? Jaki jest jego stosunek do czystości, do Boga w ogóle? To są ważne pytania, bo nawet jeśli chłopak jest młody, ale jest odpowiedzialny, zaradny, ma pomysły na życie(!) to bardzo dobrze rokuje i wtedy można nawet "poczekać" na niego. Jeśli natomiast jego zachowanie jednoznacznie wskazuje jeszcze na dużą dziecinność, na chwilowe zauroczenie dziewczyną to lepiej darować sobie trudny przebieg i bolesny koniec takiego związku. Podkreślmy, że my tu absolutnie nikogo nie chcemy odwodzić od związku z kimś starszym, choćby o kilkanaście lat. Tak jak mówiliśmy, moja prababcia żyła długo i szczęśliwie. Chcemy tylko zwrócić uwagę, że różnica wieku pociąga za sobą inne różnice między nami i choć prawdziwa miłość "wszystko przetrzyma" to nie zawsze będzie jej łatwo. No i jeszcze jedno: jak długo się znacie? Jeśli bardzo krótko a on już deklaruje, że Cię kocha to znaczy, że myli zakochanie z miłością i bierze owo podobanie się za coś co będzie trwało wiecznie. Bo żeby pokochać tak naprawdę to trzeba (powtarzamy się, wiem, ale to prawda) dobrze poznać. Bo nie można kochać czegoś czego nie znamy, tak "w ciemno". Kocha się zawsze realnie.

     Reasumując:

     Nie ma nic złego w zdrowych związkach z kimś starszym, źle tylko jest jak ktoś w związku oczekuje innej relacji niż powinna być. I dotyczy to wszystkich: i tych, którzy mają w domu dobre relacje i tych, którzy ich nie mają. Jest szansa aby związek, w którym jest różnica wieku, może nawet spora miał pomyślny finał. Jeśli wszystko inne będzie w nim poukładane i we wszystkich innych dziedzinach będziecie potrafili się dogadać. Jeśli to co najważniejsze - hierarchia wartości, zasady będą wspólne, jeśli podstawowe potrzeby będziecie potrafili wzajemnie zaspokoić pozostaje nam życzyć Wam szczęścia.


Kasia i Tomek


Redakcja portalu   


Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy? Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy?
John Eldredge, Stasi Eldredge
"Bóg stwarza Adama i Ewę - mężczyznę i kobietę. Zbliża ich do siebie tak blisko, jak to tylko możliwe. Morderczo blisko. Łączy ich w małżeństwo. A potem żyją już na zawsze szczęśliwie..." Ta historia potoczyła się zupełnie inaczej...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Tenia: 14.12.2013, 20:20
 A ja miałam gowniarza 20 lat młodszego..Paranoja.Wstydzilam się z nim pokazywać,inne zainteresowania..On chciał się żenic,o zgrozo!W cale mi się nie podobał,podobny do shreka,chociaz ze mnie to żadna piękność.I ...tragedia się stała.Okazał się cpunem i chciał mnie wpędzić do grobu razem z nim.Przykre to,ale prawdziwe.O zerwaniu nie mogło być mowy,zazdrosc z jego strony obłędna i chora.W końcu smierc nas rozdzielila.Niech odpoczywa w pokoju.!Uważajcie dziewczyny z kim się zadajecie.Trauma u mnie powoli się goi.Mogę spojrzeć na innego faceta,w końcu po 3 latach.I czy to ten wlasciwy?Boże chron mnie!
 Klaudia: 17.11.2013, 23:27
 Mam 17 lat i zakochałam się w 48 latku, co robić? Jak go zdobyć? Pomocy!
 basia: 24.10.2013, 04:21
 mój były facet ma chorą matkę do której przychodzi znajoma niby to opiekunka często odprowadza ją do domu ze mną nie chce nawet rozmawiać co mam zrobić pomózcie
 milano: 21.10.2013, 19:22
 Czesc. U mnie jest taka systuacja ona jest starsza o 10 lat i ma dwojke dzieci w wieku srednio 10 lat. jestesmy razem od ponad pol roku bardzo sie kochamy nie mozemy zyc bez siebie. Jak jestesmy razem nic innego nas nie interesuje nie myslimy o problemach jestesmy bardzo szczesliwi i nawet moja siostra to powiedziala ze nigdy mnie takiego nie widziala :) Istnieje mozliwosc wspolnego zamieszkania; ona ja i jej 2 dzieci. Ja chce z nia byc ona ze mna i to widze i czuje. Moi rodzice nic nie wiedza kiedys cos podejrzewali i mialem pare akcji na ten temat ale ucichlo :(Bardzo chcemy byc razem. Wiem ze bedzie gadanie i wgl ze strony moich rodzicow i nie wiem jak to rozegrac:( Mozecie cos poradzci jak z nimi pogadac albo jakies inne pomysly ?? Ona ma 33 lata a ja 23 :) Nam to nie przeszkadza jestemy razem i wgl o tym nie myslimy nie czujemy tej roznicy jestem z nia przeszczesliwy :)
 Kizi: 11.10.2013, 12:37
 "a czterdziestoletniemu mężowi już nie bardzo się chce szaleć na dyskotece" To mit! Proszę zauważyć, że aktywność m.in. społeczna, zawodowa w XX i XXI wieku się przesuwa w górę metryk ludzkich. Dziś 40-latek to człowiek w pełni sił, młody, w latach 50-tych faktycznie uważano 40-latków, za osoby bardzo dojrzałe i stateczne, w znaczeniu - "już nie szaleją, nie wypada". Dziś już tak nie jest. Mój mąż jest 19 lat ode mnie starszy - ja 43 on 62- uprawia sport i to nie żadne chodzenie z kijaszkami nordic, słucha muzyki takiej jak słuchają młodzi ludzie, chodzi na koncerty rockowe - ON JEST MŁODY I JEMU SIE CHCE ŻYĆ! Tak więc wszystkim tym, którzy mają kompleksy na punkcie swojego wieku i problem z tym, czy ukochany albo ukochana aby nie za stary : ) polecam przyjrzeć się i sobie, i partnerom życiowym od strony nie metryki a charakteru.
 nina: 01.10.2013, 23:50
 Szukam par z dużą różnicą wieku do spotkań towarzyskich!
 :): 01.10.2013, 16:25
 hej .Nie wiem co mam robic :( poznałam chłopaka o 6 lat młodszego on mi mówi jak to mnie kocha a Ja nie wiem co mam zrobic.Nie jest mi On obojetny bo podoba mi sie ale mi przeszkadza ta róznica wieku :( Co mam zrobic ??
 tysia: 28.09.2013, 17:32
 czy miłość między 14 a 69 latkiem jest mozliwa. jesli on kupił jej dom, laptopa, telefon, bizuterię, kocha ja ponad życie, mówi czułe słowka, robi śniadanie do łóżka. ona go kocha, czy to w polsce zakazane, mozna iść do więzienia?
 Ja : 24.09.2013, 18:21
 Szczerze to parę kwestii się zgadza ale tylko parę ..
 do lazarus: 12.09.2013, 10:53
 Oj blabla, przylaszczko pospolita,jaka jesteś prymitywna i naiwna , żonaci musieli ,,coś" opowiadać żeby osiągnąć cel i cię po....posuwać. Tak zabiegałaś o spotkania , dawałaś tajemniczy swój numerek telefoniku/czyt.burdelmama/. Spełniaj się w zawodzie który lubisz a który wykonujesz nienajgorzej bo zawsze poszukasz ofiary do po....posuwania. Jęczałaś, żebrałaś o po....posuwanie,narzucałaś się natrętnie brałaś winę na siebie a jednak zostawili cię żonaci jak zużyty kalosz i z podkulonym ogonem do zonek wrócili. Dla ciebie to nie pierwszyzna - faceci byli wartościowi, ale dali sie nabrać na twoje krzywe parówki. Nie pisz więcej przeklęta na zawsze-człekopodobna istoto przylaszczko pospolita- najgorsza na świecie gustująca w starych zużytych żonatych. 2013-08-20, 19:15 #1 xyz6 Przyczajenie Zarejestrowany: 2013-08 Wiadomości: 9 Rozstanie, chłopak mnie nie kocha.......... Jak masz taki sposób na życie to pomyśl ilu jeszcze zonatych do zaliczenia tylko nie krzywdź więcej i nie opisuj majaków swoich bo to twoje urojenia chora kobito.
 do singielki z paranoją: 08.09.2013, 10:21
 Twoje intencje były bardzo czytelne -wyrachowana człekopodobna istoto o twarzy aniołka niewinnego a ohydnym wnętrzu diabelskim. ,, Boguś: 24.03.2013, 14:02 Mój kolega ( 70 lat ) zrobił dziecko dziewczynie ( 20 lat ) i zmarł. Teraz dziecko dostaje rentę po nim do czasu ukończenia nauki. A czy młody zapewnił by dziecku takie warunki." Twój wpis jest świadectwem, że miejsce twoje jest w szpitalu z kaftanami. Krok po kroku, krok po kroczku podążasz do tego miejsca - gdzie czekają na ciebie przylaszczko pospolita.
 do ,, pan japa": 03.09.2013, 10:58
 Portal jest od kilku lat zajęty dla ciebie przylaszczko pospolita, piszesz brednie , odpisujesz sobie , ale wątek jeden o po....posuwaniu. Zaliczaj dalej człekopodobna istoto.
 do pana japa: 03.09.2013, 09:59
 Tak przylaszczko pospolita ten ,, portal" jak nazywasz jest zarezerwowany od lat przede wszystkim dla ciebie.
 pan japa: 29.08.2013, 21:58
 ludzie ogarnijcie sie, i przestan z ta przylaszczka pospolita bo to jest zenujace nie chce sie czytac takich bzdetow, na tym portalu.
 Kleopatra: 29.08.2013, 16:23
 Przeczytaj przylaszczko pospolita swoje majaki nocne, jakie bzdury wypisujesz ,,2013-02-22 23:01:54 ona26 Mam 26 lat. Jestem w związku z 63 letnim facetem, a więc 37 lat różnicy.. i jest nam bardzo dobrze razem. M.in. przez wspólne zainteresowania czego zdecydowanie brakowało w poprzednim moim związku. Bardzo Go kocham, jest moim ideałem mężczyzny, chciałabym żeby to trwało wiecznie. Niestety czas upływa dlatego trzeba się cieszyć tym co jest teraz i mieć nadzieję że będzie trwało tak długo jak to możliwe.,, ..Zakochana: 15.01.2012, 15:20 Ja jestem w związku z facetem 15 lat starszym. Jesteśmy razem dopiero ponad rok, ale od początku naszego związku wiedziałam, że innego już nie chce. Wiadomo, że łatwo nie będzie, ale nie wyobrażam sobie życia bez niego i nie zamienie go na młodszego. Jedyne co mnie martwi to to, że on z tego świata odejdzie wcześniej :( Pocieszam się tym, że spędzę z nim jeszcze wiele mam nadzieję szczęśliwych lat ;) PAMIĘTAJCIE, RÓŻNICA NIE MA ZNACZENIA !! Tak suko wypisywałaś na innych blogach no i opowiadałaś mi o innych twoich spotkaniach z żonatymi w celu po....posuwania jak to nazywasz.
 Kleopatra: 28.08.2013, 16:53
 ~konwalia majowa 19 sierpnia 2013 o 12:24 Tylko egoistki, malowane lale,seksoholiczki, kobitki bez sumienia pragną przejść przez życie w sposób: łatwy, lekki i przyjemny.Do takich potworów należysz ty przylaszczko pospolita.Możesz zmienić zawód i spełniać się jako kurtyzana i wówczas będziesz tylko leżeć i pachnieć. Normalne kobiety wspierają i pomagają mężczyźnie,którego wybrały na dobre i na złe. Działa to w druga stronę,mężczyzna, który wybrał kobietę wspiera ją i pomaga jej w trudnych chwilach. Niestety twój ciasny ptasi móżdżek nie potrafi zrozumieć tak prostej zasady życiowej. Kobieta i mężczyzna, którzy wzajemnie siebie wybrali i których połączyła miłość mimo upływu lat są nadal związani gorącym ogniem miłości. Przylaszczko pospolita odejdź od RODZIN bo jesteś przeklęta-ty Frankensteinie. Odpowiedz ~xx 27 sierpnia 2013 o 22:39 …..,,Kobieta i mężczyzna, którzy wzajemnie siebie wybrali i których połączyła miłość mimo upływu lat są nadal związani gorącym ogniem miłości…”taaak a ten ogień tak ich pali że on szuka ochłody a ty strzelasz ogniami nienawiści.No i co ci da to ujadanie?siedzisz sama przed komp kiedy partner uwolnił się od twoich jęzorów ognia .Sam się uwolnił,nikt go nie ukradł,nie pożyczył,nie zgwałcił sam z własnej woli postanowił oszukiwać,kłamać bo jest zbyt leniwy by się na coś zdecydować.No i może za bardzo poluzowałaś smycz,za domem czkają pokusy -wypuszczaj go tylko na balkon.Związany ogniem,zapięty na smycz,strzeżony przez smoczycę ma szansę uratować się przed czychającą kochanką. „” Odpowiedz ~Kleopatra 28 sierpnia 2013 o 15:32 Przynajmniej nie zabiegam o spotkania z żonatymi, nie żebrzę ,nie skomlę tak jak to ty czynisz przylaszczko pospolita.Pieniądze przysłoniły ci świat nieważne czy ten żonaty ma 60,70,czy 80 lat bo to co cię podnieca to się nazywa kasa.Byleby drogi zegarek na ręce czy bransoleta.Chcesz brać winę na siebie i tak jest – wina jest tylko i wyłącznie twoja,jesteś kobitką o twarzyczce aniołka niewinnego a wnętrze twoje to szambo, jesteś szaletem publicznym i tak się narzucałaś żonatym, że tylko osioł by nie skorzystał z takiej okazji.Żyj sobie ze swoimi mrzonkami ale wara ci od małżeństw-nie ty jesteś od oceny czy są mężowie na smyczy, czy pod pantofelkiem.Popatrz suko,co ty wyprawiasz ?piszesz po wszystkich możliwych blogach udzielasz sobie odpowiedzi i tak żyjesz przeklęta na wieki. Odpowiedz
 ewa: 28.08.2013, 15:12
 witam mam 15 lat i zakochałam się w 26 latku, nie wiem co mam robić
 Krystian: 26.08.2013, 08:47
  Zakochana: 15.01.2012, 15:20 Ja jestem w związku z facetem 15 lat starszym. Jesteśmy razem dopiero ponad rok, ale od początku naszego związku wiedziałam, że innego już nie chce. Wiadomo, że łatwo nie będzie, ale nie wyobrażam sobie życia bez niego i nie zamienie go na młodszego. Jedyne co mnie martwi to to, że on z tego świata odejdzie wcześniej :( Pocieszam się tym, że spędzę z nim jeszcze wiele mam nadzieję szczęśliwych lat ;) PAMIĘTAJCIE, RÓŻNICA NIE MA ZNACZENIA !!
 do przylaszczki pospolitej: 26.08.2013, 08:45
 2013-02-22 23:01:54 ona26 Mam 26 lat. Jestem w związku z 63 letnim facetem, a więc 37 lat różnicy.. i jest nam bardzo dobrze razem. M.in. przez wspólne zainteresowania czego zdecydowanie brakowało w poprzednim moim związku. Bardzo Go kocham, jest moim ideałem mężczyzny, chciałabym żeby to trwało wiecznie. Niestety czas upływa dlatego trzeba się cieszyć tym co jest teraz i mieć nadzieję że będzie trwało tak długo jak to możliwe.
 do przylaszczki pospolitej: 26.08.2013, 08:42
  Zakochana: 15.01.2012, 15:20 Ja jestem w związku z facetem 15 lat starszym. Jesteśmy razem dopiero ponad rok, ale od początku naszego związku wiedziałam, że innego już nie chce. Wiadomo, że łatwo nie będzie, ale nie wyobrażam sobie życia bez niego i nie zamienie go na młodszego. Jedyne co mnie martwi to to, że on z tego świata odejdzie wcześniej :( Pocieszam się tym, że spędzę z nim jeszcze wiele mam nadzieję szczęśliwych lat ;) PAMIĘTAJCIE, RÓŻNICA NIE MA ZNACZENIA !!
[1] [2] [3] [4] [5] (6) [7]


Autor

Treść
[
Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej